Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.08.2010., 21:11   #1
lp_chandler
Premium
 
lp_chandler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 42
Problem sa video reprodukcijom na HP ProBook

Lijep pozdrav svima.
Imam HP ProBook 4510s sa malo čudnim problemom. Laptop ima 2.0 C2D procesor, 4GB rama, 500GB hard, ATI radeon HD4330 grafičku. Stvar je u tome što mi šteka reprodukcija najobičnijeg videa (nije niti HD). Ne šteka na način da se cijelo vrijeme muči, nego svakih 10-20 minuta slika zastane pa opet krene te se slika malo poremeti. Ponekad cijela serija/film prođe bez problema, ponekad šteka svako malo. Inače, na laptopu vrtim originalne Windows 7 Pro.

Sad, pokušao sam dosta toga...
Primjetio sam da mi se laptop dosta grije, mislio sam da bi to mogao biti problem - nije. Kupio sam si na Ebay Laptop Stand od Belkina (sa ventilatorom). Laptop je dosta hladan sada tako da pregrijavanje više nije upitno.
Sa HPove stranice su skinuti najnoviji driveri za laptop, sve je uredno instalirano i radi.

Na laptopu imam instalirana dva programa za prikazivanje videa, KM player i VLC. Sa KMplayerom je skoro pa negledljivo, dok VLC šteka kako sam prije opisao. Mislio sam da je možda došlo do kolizije codeca od jednog i drugog programa, ali i nakon uninstalla jednog, pa drugog i dalje je sve isto. Na istim windowsima te na slabijem laptopu sam prije koristio ova dva programa te nije bilo problema.

Ono što je zanimljivo je da mi video streaming sa neta radi super, nema nikakvih problema. Gledam HD filmove na GameTrailers te na YouTube i sve je ok, međutim običan DvdRip od 700MB mu zadaje probleme - weird.
Da bude još zanimljivije, prošli laptop je imao obrnut problem. Video streaming je znao štekat, dok je običan video playback bio ok. Sa prošlim laptopom je više bio problem u zagrijavanju, primjetio sam da bolje radi kada je hladan, ali opet. Inače prošli laptop je bio MSI PR200 12'', 1.5 c2d i 2GB rama.


Neki dan sam pokušao pronaći rješenje na Internetu, međutim neuspješno. Našao sam topic u kojemu su liku predložili da instalira najnoviji DirectX. Istina, on je imao problem sa video streamingom, međutim odlučio sam pokušat. Zanimljivo, nakon instalacije DirectXa 11 video streaming mi je počeo štucat, nije radio dobro kao prije. Kad sam vidio da ne valja napravio sam system restore i sad je kao prije.
Ponestaje mi stvari za isprobat, počinje me to štucanje sve više i više živcirat.

Moram napomenut da niti igre ne rade kako spada, tj, barem mislim. Imam instaliran CoD4 i stvarno užasno radi. Jedino što sam ostavio "normalno" je rezolucija (da mi paše sa rezom od ekrana) i sve ostalo na low setting. Igra dosta jako šteka. Nejde mi u glavu, prema specifikacijama trebao bi ju moć pokrenut, ako je ijedna igra optimizirana, onda je to CoD4
Inače, laptop je bio već na popravku (star je samo par mjeseci), odneso sam ga upravo zbog tog lošeg preformancea te zato jer se ponekad "zaboravi" bootat (Windowsi se ne bootaju, moraš uć u bios i izać van da bi se bootali - i dalje imam taj problem) međutim vratili su ga nazad i rekli da nisu našli nikakav problem.


Sad, je li moguće da je ovaj problem vezan uz tvorničku grešku ili mogu ja sam to nekako riješit. Što da probam? Postoji šansa da nisam nešto glede grafičke napravio/uključio/podesio, nešto slično, ali stari laptop je imao integriranu intelovu GMA grafičku pa nije imao ovakvih problema....

Help anyone?
lp_chandler je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 21:19   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Ajd probaj sa Splayer.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.08.2010., 21:44   #3
lp_chandler
Premium
 
lp_chandler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 42
Hvala na prijedlogu, skida se program. Javim kad odgledam nešto s njim.

Edit:
Ja ne vjerujem, pogledo sam sad epizodu 24 i niti jednom nije zaštekalo. Ne znam kakav je to kineski čudotvorni softver, ali radi beskprijekorno! Thanks!!!!!

Zadnje izmijenjeno od: lp_chandler. 21.08.2010. u 00:13.
lp_chandler je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2010., 11:37   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor lp_chandler Pregled postova
Hvala na prijedlogu, skida se program. Javim kad odgledam nešto s njim.

Edit:
Ja ne vjerujem, pogledo sam sad epizodu 24 i niti jednom nije zaštekalo. Ne znam kakav je to kineski čudotvorni softver, ali radi beskprijekorno! Thanks!!!!!
Zahvali njemu, ja sam samo postar.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na