Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 19.11.2009., 16:30   #1
With Skill
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb-Stenjevec
Postovi: 115
Kompjuterizacija i Modernizacija

jeste li ikad razmisljali od kompovima... kako je to bilu u pocetku kompovi preko 5 tona i veliki ko jedan stan tko bi to kupio, a gle sada ima laptopa i svega... ono dodje mi da se zapitam zasto je to tako prije bilo ? eto ja imam 15 godina i stalno se pitam zasto tehnologija prije nije napredovala... i zasto smo bas mi rodjeni u ovo doba modernizacije i pokusao sam istraziti povijest kompjutera... saznao sam da je prvo racunalo bilo Altair 8800 i to 1975... negdje sam citao da ima i starijih ali su se koristili za racunanje... npr. prvo racunalo racunalica je bio abak stoga probajte se stavit u kozu neandertalca bez kompa, tv-a, grijanja, igrica.

opisite mi kakav je to osjecaj

- ako ima tko stare kompjutore molim da se javi na pm ako mi to zeli donirati da se od svih kompjutera slozi par koji ce biti stavljeni u funkciju

Hvala

Zadnje izmijenjeno od: tor. 05.01.2014. u 10:18.
With Skill je offline  
Staro 19.11.2009., 16:57   #2
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
I see what you did there...
borgy je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.11.2009., 17:29   #3
celduce
Premium
 
celduce's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Dimension 8
Postovi: 785
Citiraj:
Autor With Skill Pregled postova
. npr. prvo racunalo racunalica je bio abak stoga probajte se stavit u kozu neandertalca bez kompa, tv-a, grijanja, igrica.

opisite mi kakav je to osjecaj
Ne moras se staviti u kozu neandertalca, skoro 2 milijarde ljudi na zemlji danas zive bez vecine toga sto si nabrojao pa malo proguglaj i vidjet cesh kako to izgleda.

Sto se tice onoga "prije" nisu osjecali nista jer nisu imali osjecaje prema stvarima i ugodnostima kojih nije bilo.
__________________
celduce je offline  
Staro 19.11.2009., 17:34   #4
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,280
A gle,onda se stavis u ulogu Star Treka ,i opet je nasa tehnologija za zesci racku.Tak ni neandertalci nisu mogli ni razmisljati o recimo,luku i strijeli,ili recimo upaljacu,sto je za nas prilicno smjesno .Samo sto smo mi danas okruzeni nebrojivo mnogo informacijama pa mozemo mastat o svemu i svacemu.
Majo je offline  
Staro 19.11.2009., 17:51   #5
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Da, sto se tice ovih koji to nisu imali - nije im ni nedostajalo. Mozda je netko sanjario o necemu ali sta da mu mi radimo? Mozda je takav imao srece pa su sve teorije o reinkarnaciji stvarne i eto ga danas tipka po forumima

A zasto nije prije se desilo? Mozda zato sto su sve velike civilizacije koje su bile na putu da napreduju na kraju bile unistene iz ovog ili onog razloga, zatim uzmemo srednji vijek koji ne zovu bez razloga mracnim u kojem je znanje bilo u rukama crkve koja ga nije davala masama (laksa kontrola, lakse ubiranje love....)....
Ima tu svega ali niti vrijedi biti sretan sto se nisi rodio 100 godina ranije niti tuzan sto se nisi rodio 100 godina kasnije. Mislim da je zivot u svakom vremenu za onoga rodjenim u njemu posve jednak. Gledanje iz perspektive danasnjice je ono sto cini nekadasnji zivot tezim. A buducnost je ionako toliko nesigurna da o njoj ne vrijedi sanjati. Tesko je pobjeci od one s pocetka da su sve velike civilizacije dozivjele jednak kraj
greg SE je offline  
Staro 19.11.2009., 17:58   #6
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
pohvalno je što se kao tako mlad dečko interesiraš za prošlost, što većini današnje generacije ništa ne predstavlja.

nego samo, mama kupi mi ipod i kompjuter.. no to je valjda budućnost, kompovi i pripadajuća tehnologija je postala svakodnevica isto kao veš mašina...
ni ja ne znam ko je izmislio i kad su se počele praviti veš mašine... a postoje možda zadnjih 50 godina... isto ko kompovi
Gabre je offline  
Staro 19.11.2009., 18:02   #7
With Skill
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb-Stenjevec
Postovi: 115
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
pohvalno je što se kao tako mlad dečko interesiraš za prošlost, što većini današnje generacije ništa ne predstavlja.

nego samo, mama kupi mi ipod i kompjuter.. no to je valjda budućnost, kompovi i pripadajuća tehnologija je postala svakodnevica isto kao veš mašina...
ni ja ne znam ko je izmislio i kad su se počele praviti veš mašine... a postoje možda zadnjih 50 godina... isto ko kompovi
jos samo fali da izmisle leteci auto
With Skill je offline  
Staro 19.11.2009., 18:05   #8
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor With Skill Pregled postova
jos samo fali da izmisle leteci auto


Valjda ti je jasno da tehnologija uvijek ide naprijed i da se već danas radi na stvarima koje budu za nekolko desetaka godina sasvim normalna stvar.
McG je offline  
Staro 19.11.2009., 18:30   #9
With Skill
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb-Stenjevec
Postovi: 115
Citiraj:
Autor McG Pregled postova





Valjda ti je jasno da tehnologija uvijek ide naprijed i da se već danas radi na stvarima koje budu za nekolko desetaka godina sasvim normalna stvar.
to je kompjuterska animacija... oni samo prikazuju kako ce ga oni izmislit a ustvari nece ... Dobra snimka, nije da te pljujem... to je samo moje misljenje...
With Skill je offline  
Staro 19.11.2009., 18:34   #10
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor McG Pregled postova


Valjda ti je jasno da tehnologija uvijek ide naprijed i da se već danas radi na stvarima koje budu za nekolko desetaka godina sasvim normalna stvar.

Bliže je ovo letećem autu nego to


No, da ne idemo previše u OT, ako OP-a zanima kako je to, neka ode u neko izolirano selo u Dalmatinskoj zagori bez struje za praznike.

"Srećom", ako želimo iskusiti taj osjećaj, ne moramo daleko ići.

Što se tiče tehnologije.. naravno da nam nešto što nemamo ne može nedostajati.

Recimo, za tko zna koliko godina kad (i ako) izmisle teleporter*, ljudi će se pitati kako je to bilo putovati satima i trošiti ogromne iznose za put s jednog dijela Zemlje na drugi te prolaziti kroz puste procedure, kad će to biti ostvarivo u treptaj oka...

*(U slučaju da preživimo 2012 i da se ne pobijemo prije izuma teleportera )
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.11.2009., 18:37   #11
Hrjax
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 305
Mi ne mozemo ni zamislit sto ce sve ljudski rod izumit,a ti tu sumnjas u leteci auto koji ce sigurno za najvise 50 godina postat normala.
Hrjax je offline  
Staro 19.11.2009., 18:42   #12
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor With Skill Pregled postova
to je kompjuterska animacija... oni samo prikazuju kako ce ga oni izmislit a ustvari nece
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Bliže je ovo letećem autu nego to :
Nisam ni rekel da je ovo prava stvar.
Poslužilo je samo za primjer da i leteći auti nisu baš takav Sci-Fi kakvim se čine i da se već danas na ovaj ili onaj način, ljudi bave budućom realizacijom i takvih prijevoznih sredstava.
McG je offline  
Staro 19.11.2009., 19:06   #13
With Skill
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb-Stenjevec
Postovi: 115
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
*(U slučaju da preživimo 2012 i da se ne pobijemo prije izuma teleportera )
vjeruj mi 2012 se nista nece desiti samo kaj ce svi pasti u depresiju, kraj svijeta i blablabla...

Citiraj:
Autor Hrjax Pregled postova
Mi ne mozemo ni zamislit sto ce sve ljudski rod izumit,a ti tu sumnjas u leteci auto koji ce sigurno za najvise 50 godina postat normala.
tehnologija nece ici dalje od ovog... (tko ce izumit stroj koji ce rastavljat tvoje dijelove tijela na bilijune i bezbroj cestica i poslije ih sve sastavit kako treba ?) malo cudno za nagadjat a kamoli izumit ?

Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Nisam ni rekel da je ovo prava stvar.
Poslužilo je samo za primjer da i leteći auti nisu baš takav Sci-Fi kakvim se čine i da se već danas na ovaj ili onaj način, ljudi bave budućom realizacijom i takvih prijevoznih sredstava.
jedino ako stave raketno gorivo u aute pih kako bi to bilo lijepo da ides 2000km/h na gradskoj ulici ili bolje autocesti
With Skill je offline  
Staro 19.11.2009., 19:16   #14
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor With Skill Pregled postova
jedino ako stave raketno gorivo u aute pih kako bi to bilo lijepo da ides 2000km/h na gradskoj ulici ili bolje autocesti
Pogledaj i potraži kakvi kompjuteri, mobiteli, auti i sva sila tehnike i tehnologije je bila prije pet-deset godina i kakva bude situacija za pet do deset godina. Još k tome uzmi u obzir brzinu napredka i brzinu razvijanja, lansiranja i predstavljanja novih tehnoloških rješenja, pa reci da za jedno 50-70-100 godina leteći auti u obliku sličnom ovom Audijevom konceptu ne budu stvarnost.
McG je offline  
Staro 19.11.2009., 19:19   #15
With Skill
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb-Stenjevec
Postovi: 115
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Pogledaj i potraži kakvi kompjuteri, mobiteli, auti i sva sila tehnike i tehnologije je bila prije pet-deset godina i kakva bude situacija za pet do deset godina. Još k tome uzmi u obzir brzinu napredka i brzinu razvijanja, lansiranja i predstavljanja novih tehnoloških rješenja, pa reci da za jedno 50-70-100 godina leteći auti u obliku sličnom ovom Audijevom konceptu ne budu stvarnost.
nemam nista za reci
With Skill je offline  
Staro 19.11.2009., 19:22   #16
With Skill
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb-Stenjevec
Postovi: 115
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Pogledaj i potraži kakvi kompjuteri, mobiteli, auti i sva sila tehnike i tehnologije je bila prije pet-deset godina...
ja skupljam takve kompjutere
With Skill je offline  
Staro 19.11.2009., 20:17   #17
Apacer ft Bozja
Baja!
Moj komp
 
Apacer ft Bozja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 761
Citiraj:
Autor With Skill Pregled postova
ja skupljam takve kompjutere
Probaj sa jos jednim topicom, mozda netko nije vidjeo

Back on topic..pa pogledajmo ovo. Nek ljudski rod postoji i 2000 godina, sto je opet premalo, ali uzmimo u obzir da postoji i 2000. godina. Koliko je se samo napravilo u zadnjih 100 godina bilo na podrucju medicine, znanosti, vojnog naoruzanja, higijene itd. I kada uzmemo u obzir da je to samo 1/20 ljudskoga vijeka ( a nedvojbeno je da je tu i pitanju i dosta vise godina od tih tricavih 2000). I sada pazi sa kakvim sve znanjem covjek raspolaze danas, i dodajmo ktomu jos puno toga sto mi uopce niti neznamo, pa sta ce onda biti tek za sljedecih 100 godina.
Samo moj mali osvrt na inace jako zanimljivu temu, samo treba imati volje pisati, ja vise volim citati
__________________
Ja sam bio lud, zaljubljen i mlad.
Apacer ft Bozja je offline  
Staro 19.11.2009., 20:53   #18
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Citiraj:
Autor Apacer ft Bozja Pregled postova
Probaj sa jos jednim topicom, mozda netko nije vidjeo

Back on topic..pa pogledajmo ovo. Nek ljudski rod postoji i 2000 godina, sto je opet premalo, ali uzmimo u obzir da postoji i 2000. godina. Koliko je se samo napravilo u zadnjih 100 godina bilo na podrucju medicine, znanosti, vojnog naoruzanja, higijene itd. I kada uzmemo u obzir da je to samo 1/20 ljudskoga vijeka ( a nedvojbeno je da je tu i pitanju i dosta vise godina od tih tricavih 2000). I sada pazi sa kakvim sve znanjem covjek raspolaze danas, i dodajmo ktomu jos puno toga sto mi uopce niti neznamo, pa sta ce onda biti tek za sljedecih 100 godina.
Samo moj mali osvrt na inace jako zanimljivu temu, samo treba imati volje pisati, ja vise volim citati
kako je netko rekao, da nije bilo srednjeg vijeka ili mračnog vijeka kad su sve koji su se usidili proturiječit svečenicima proglašavalji vještacima, mi bi sad bili 100-300 godina napredniji.
__________________

pinkskin je offline  
Staro 19.11.2009., 21:04   #19
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
eto ja imam 15 godina i stalno se pitam zasto tehnologija prije nije napredovala
Kako nije pa da nije nebi bilo PCa.
Baja 001 je offline  
Staro 19.11.2009., 21:12   #20
Apacer ft Bozja
Baja!
Moj komp
 
Apacer ft Bozja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 761
@pinkskin
Ja sam 100% da i danas postoji neka vrsta cenzure, svakako da to nije kao nekada sa "spaljivanjem vjestica", ali ja svejedno nemogu shvatiti kako vec elektricni automobili nisu u upotrebi, i to onoj masovnoj, te da nema lijeka za rak & aids & co. Iako mozda zvuci kao neka teorija zavjere, nije, samo mi je prosto nevjerojatno da nema lijeka za to
__________________
Ja sam bio lud, zaljubljen i mlad.
Apacer ft Bozja je offline  
Staro 19.11.2009., 21:13   #21
With Skill
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb-Stenjevec
Postovi: 115
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Kako nije pa da nije nebi bilo PCa.
nisam bas pohvatio sve konce...
With Skill je offline  
Staro 19.11.2009., 21:19   #22
With Skill
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb-Stenjevec
Postovi: 115
Da malo skrenemo s teme: ja kad sam cuo za elektricne aute, ja sam mislio da ce proizvodjaci mijenjat el. aute za one stare... (prije par godina), a i bilo bi dobro za okolis... elektricna struja, solarne ploce i to... ja sam cak razmisljao i probao sam dizajnirat auto koji kada se pokrece puni akumulatore... npr. kao dinamo na biciklu... ali jos nisam nista napravio... sad moram ucit, trenutno idem u srednju skolu
With Skill je offline  
Staro 19.11.2009., 21:25   #23
Apacer ft Bozja
Baja!
Moj komp
 
Apacer ft Bozja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 761
Vrlo pohvalno od tebe, sa dosta entuzijazma gledas na ovaj svijet
__________________
Ja sam bio lud, zaljubljen i mlad.
Apacer ft Bozja je offline  
Staro 19.11.2009., 21:33   #24
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Apacer ft Bozja Pregled postova
@pinkskin
Ja sam 100% da i danas postoji neka vrsta cenzure, svakako da to nije kao nekada sa "spaljivanjem vjestica", ali ja svejedno nemogu shvatiti kako vec elektricni automobili nisu u upotrebi, i to onoj masovnoj, te da nema lijeka za rak & aids & co. Iako mozda zvuci kao neka teorija zavjere, nije, samo mi je prosto nevjerojatno da nema lijeka za to

Pa naravno da postoji.
Ne "cenzura" nego jednostavno se postojeća tehnologija mora maksimalno eklspoatirati.

To je činjenica jer kad se u neku tehnologiju ili proizvod ulupaju miljarde, onda to isto mora ostvariti što veći povrat novca i prinos, tj. zaradu tom investitoru.

Tako stvari rade.

Sad, imaš lijek XY koji je otkriven prije 10g i koji liječi neku bolest sa 50% uspjehom unutar 12mjeseci s tim da mjesečna doza košta 10.000 USD.

(zanemarimo sad sve tesne periode i sl)

5 godina nakon toga, daljnjim razvojem i usavršavanjem se dođe do otkrića lijeka XYZ koji liječi u 75% slučajeva unutar 6mj.

Naravno da je farmaceutskoj kompaniji u interesu maksimalno eksploatirati ovaj prvi lijek, dok drugi stoji u ladici sve dok konkurencija ne zaprijeti i(li) dok prodaja postojećeg lijeka značajno ne padne.


To je biznis... koliko god se činio brutalnim i nehumanim, pogotovo kod neke grane kao što je medicina, kompanije odavno ne brinu za pacijente, nego za investitore.

Ta šablona se može primjeniti na više-manje bilo koju ljudsku djelatnost i jedini način da se to donekle izbjegne je šarolika konkurencija, no ta konkurencija nije moguća u svim djelatnostima, pogotovo ne onima strateški bitnim za "velike igrače".

To je nažalost stvarnost današnjice, a to je da veliki igrači diktiraju smjer razvoja (koliko god se činilo paranoičnim)
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline  
Staro 19.11.2009., 21:39   #25
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,280
Cak i ne,samo melje sranja,di si ti pobogu,u stanju napravit auto koj ce se sam punit,da je to tak jednostavno,mislis da ga nebi izumili?Da znas,prije 20g,el. auti su bili u debeloj zamisli,no danas oni mogu ici i preko 3x brze i preci daleko vece udaljenosti.Ovo sta si rekao,tehnologija nece ici dalje od ovog,apsolutno krivo,tehnologija ce se stalno razvijat,za 100-200g ne sumnjam u meduplanetarne letove,baze na drugim planetima...Npr. si ti prije 100g mogo zamislit da je moguce zadrzat toplinu od 35mil stupnjeva,a gle danas,u fisijskim elektranama,koristi se vodik,i njegov derivat,plazma,koja je vruca ovolko kolko sam gore napisao,i koja se cuva u magnetskim poljima i specijalno dizajniranim komorama.Bit ce divota kad krenu u pogon.Ugl sto hocu reci,tehnologija ce uvijek ici dalje,no pitanje je oce li i ljudski rod...
Majo je offline  
Staro 19.11.2009., 21:48   #26
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor With Skill Pregled postova
tehnologija nece ici dalje od ovog... (tko ce izumit stroj koji ce rastavljat tvoje dijelove tijela na bilijune i bezbroj cestica i poslije ih sve sastavit kako treba ?) malo cudno za nagadjat a kamoli izumit ?

problem je mogucnost tako necega tesko i zamisliti bez da oboris par vazecih teorija fizike. No stvar koja ce te skenirati, zatim napraviti istovjetnu kopiju a orginal zatim dezintegrirati (ili obrnuto iako se ja u toj star trek verziji ne bi "vozao", i win prvo prekopiraju file a tek onda izvrse "cut" dio )....ne moze biti neizvedivo
Gledajuci iz danasnje perspektive malo nevjerojatno ali kao sto je vec vise puta receno - tehnologija toliko napreduje iz godine u godinu da predvidjati sto ce biti moguce za 50 godina je nemoguce. Tesko da mozemo predvidjeti i iducih 10 godina.

Uostalom to je nezahvalan posao, stariji ce se sjetiti svih onih silnih nazovi dokumentaraca s pocetka devedesetih (kod nas su emitirani sredinom, vjerojatno razlog zasto ih se ja sjecam ) gdje su predvidjali da cemo se vec danas voziti u letecim autima i ine budalastine.
greg SE je offline  
Staro 19.11.2009., 21:50   #27
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor With Skill Pregled postova
nisam bas pohvatio sve konce...
Pa naveo si
Citiraj:
i stalno se pitam zasto tehnologija prije nije napredovala

Pa kako nije, sve ima svoj tok.
Baja 001 je offline  
Staro 19.11.2009., 21:53   #28
With Skill
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb-Stenjevec
Postovi: 115
jos jednom podsjecam: ako ima tko stare kompjutore molim da se javi na pm ako mi to zeli donirati da se od svih kompjutera slozi par koji ce biti stavljeni u funkciju

Hvala

Zadnje izmijenjeno od: tor. 08.01.2014. u 19:18.
With Skill je offline  
Staro 19.11.2009., 21:54   #29
With Skill
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb-Stenjevec
Postovi: 115
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Pa naveo si
Pa kako nije, sve ima svoj tok.
pa i ima
With Skill je offline  
Staro 19.11.2009., 21:56   #30
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Zapravo teleporter su već napravili, uspjeli su teleportirat jedan atom.

@With Skill
Daj upotrijebi svoj skill i nauči koristit multi quote, i nemoj pisat više postova zaredom, nismo na chatu.
__________________

pinkskin je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na