Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.11.2008., 19:47   #31
JosipMiller
Technician
Moj komp
 
JosipMiller's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Jandrokovića sam zamolio da posalje jedan dopis irskoj gospodarskoj komori koja bas danas zasjeda u Dublinskom bircu i obradjuje par tocaka potpisane suradnje sa HR. Ipak radimo po njihovom modelu preporoda i gradjanima HR nece biti drago cut, kako vec 4-ti IPS dolazi sa alko pixelom!
Ovo me je šokiralo više nego tvoj slučaj s monitorom: kod nas su plasirali laž da se mi razvijamo po irskom modelu ? Možda po Čadskom ili ako imamo sreće Paragvajskom.

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Jandrokovića sam zamolio da posalje jedan dopis irskoj gospodarskoj komori koja bas danas zasjeda u Dublinskom bircu i obradjuje par tocaka potpisane suradnje sa HR. Ipak radimo po njihovom modelu preporoda i gradjanima HR nece biti drago cut, kako vec 4-ti IPS dolazi sa alko pixelom!
Je li netko u drugim zemljama imao problema ove vrste s ovim monitorom ?

Svaka proizvodnja ima shkart i ovdje je netko veliku količinu monitora obdario shkart matricama i plasirao je na "treće tržište" ili je netko ušvercao veliku količinu monitora sa shkart matricama po maloj cijeni i znajući to plasirao ih ovdašnjim trgovinama. Takvo nešto jest u pitanju. Isto kao i Abit ploče priije koju godinu koje su radile po mjesec ili dva i nakon tog perioda počele blokirati.

Ovakve stvari treba možda nabavljati izvana (ispast će ti jeftinije i pouzdanije pronaći polovnu stvar na ebayu nego nabavljati novu kod nas).

Zadnje izmijenjeno od: Mar. 01.11.2008. u 20:14.
JosipMiller je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2008., 18:01   #32
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor JosipMiller Pregled postova
Svaka proizvodnja ima shkart i ovdje je netko veliku količinu monitora obdario shkart matricama i plasirao je na "treće tržište" ili je netko ušvercao veliku količinu monitora sa shkart matricama po maloj cijeni i znajući to plasirao ih ovdašnjim trgovinama. Takvo nešto jest u pitanju. Isto kao i Abit ploče priije koju godinu koje su radile po mjesec ili dva i nakon tog perioda počele blokirati.

Ovakve stvari treba možda nabavljati izvana (ispast će ti jeftinije i pouzdanije pronaći polovnu stvar na ebayu nego nabavljati novu kod nas).
Znajuci iznutra kako rade Dell i ostali veci vendori, ovo ti je cisti BS.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2008., 19:19   #33
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
fakat carevi u kodeksu moram priznat... ili je vizaž jedna normalna osoba? nešto od tog dvoje je ziher
Dašta, korektna ekipa. Ovo drugo nisam bas shvatio


Citiraj:
Autor JosipMiller Pregled postova
Je li netko u drugim zemljama imao problema ove vrste s ovim monitorom ?
Ameri su jos i gore prolazili od nas. Nazalost ovo je nova igra "velicine" kad gotovo isti tretman prolaze sva trzista. Dubai sigurno izlazi iz ove price, ali tamosnje cijene su ionako dovoljan razlog da nema zafrkancije sa 3x provjerom kontrole kvalitete. Isto ti je i sa tvojim HP-om ali i ostatkom imena. Jednostavno stancanje bez predaha i pretjerane brige za manjkavostima. Servisiranje "u hodu" dok je proizvod vec na stolu korisnika, ionako je dijagnoza vecine danasnjih (nezavrsenih) proizvoda. Prije su razvojni ljudi znali koristiti termin "Walking wounded" za poneku losu reviziju ili sa greskom odbjegli proizvod. Danas, iskljucivo sami (prvi) svjedocimo kad nas zadesi takav biser.

Decki iz Kodeksa sami kazu kako je sav odnos reklamacije, doslovno upisivanje broja zamjene i udaranje po tipki slanja. Nema tu nikakvih razgovora ili neke mogucnosti prituzbe. Tako je to danas sa ovakvim golijatima od imena.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2008., 19:43   #34
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma mislio sam kako se svugdje sve može dogovoriti ako si korektna mušterija i nemaš verbalne sposobnosti jednoroga
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2008., 22:09   #35
celduce
Premium
 
celduce's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Dimension 8
Postovi: 785
Kolega je imao slicnih problema sa Samsung T220 monitorom.

Prvi monitor je vratio nekoliko sati nakon kupovine jer je imao 2 crvena pixela na ekranu.
Vratio je monitor i dobio drugi te se ponovno vratio drugi dan jer je na ovome bilo 4 pixela.
Zatim smo zajedno otisli i taj zamijenit i ponijeli na sticku onaj Nokia test za monitore da nabrzinu pogledamo onaj treci monitor. Nakon sto smo pogledali treci otkrili smo da se na plavoj podlozi pojavljuje jedan crni pixel, na bijeloj, zelenoj i crvenoj podlozi se ne vidi.
Tek je cetvrti monitor bio zdrav i tu je kraj price. Na srecu sve je bilo rjeseno isti tjedan.

Dogodi se da neki monitor ima gresku ali nisam bas ocekivao da se mogu desiti iste greske na tri monitora za redom.
__________________
celduce je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2008., 23:00   #36
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Što se tiče bad/stuck pixela ja sam dosad u točno pola svojih monitora imao navedene i to u parnom/neparnom redoslijedu (svaki drugi)

1. Xerox XA9i MVA matrica - jedan crnjak
2. Xerox XA9i TN (stari krepao - zamjena) - ok
3. Xerox XA9i TN (stari krepao - zamjena) - crnjak (nije tipfeller stvarno su mi se 2 komada pokvarila )
4. Philips 200W6CS MVA matrica - OK
5. Philips 200WP7ES MVA matrica - dva crvena
6. Philips 200WP7ES MVA matrica (stari krepao - zamjena) - OK
7. Lenovo L220x PVA matrica - došao u dućan da ga uzmem i tamo ga upalimo, matrica u rasulu slika nepostojeća, "sijeva", blica katastrofa
8. Lenovo L220x PVA matrica (došao zamjenski) - OK

Eto...
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2008., 23:35   #37
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Što se tiče bad/stuck pixela ja sam dosad u točno pola svojih monitora imao navedene i to u parnom/neparnom redoslijedu (svaki drugi)
Pa ovo je da oprostis, jako rđav popis

Pa kako si to sve samo izdurao? Mene bi izludio i jedan jedini pixel.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2008., 09:17   #38
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Pa ovo je da oprostis, jako rđav popis

Pa kako si to sve samo izdurao? Mene bi izludio i jedan jedini pixel.
Ti si još bio kod sustretljive ekipe..zamisli da se to radilo o ve-milu ili hg-šrotu gdje za svaki korak naprijed trebaš nekoga udariti.
Iskreno, ovaj post mi je utjerao strah oko kupovine dellovih monitora i lcd monitora općenito.
..može li mi tko reći, podržava li koja marka onu politiku "zero pixel"?
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2008., 11:54   #39
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Koliko se ja sjećam, dok sam još kupovao svoj monitor prije godinu - dvije, Samsung je imo garanciju na "zero pixel" na par (čitaj: skupljih) svojih model. To mi je ostalo u sjećanju, mislim da SM 971P ima tu garanciju, samo što i dalje košta oko 4 soma kuna.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2008., 14:51   #40
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova
Ti si još bio kod sustretljive ekipe..zamisli da se to radilo o ve-milu ili hg-šrotu gdje za svaki korak naprijed trebaš nekoga udariti. Iskreno, ovaj post mi je utjerao strah oko kupovine dellovih monitora i lcd monitora općenito.
Ma nije tako strasno. Kad sam kupovao ovaj model, prvo sam jedno 20-tak minuta potrosio usporedjujuci 2407 i 2007. Igrajuci se sa postavkama, usporedjujuci boje i ostalo. Brzo sam uvidio da ce biti ipak 2007. Nakon toga sam detaljno pregledao panel. Nema sanse da bi iz ducana nosio monitor sa bilo kakvom manjkavoscu. Mario koji prodaje, normalno bi donjeo novi. Jednako kao sto su ljubazni decki iz servisa dobacili dva nova za usporedbu. Dakle vazno je samo da dodjes budnog oka, sa nekim CD-om s kojim ces proci paletu testnih boja i dobro naculjiti svaki kut. Nije cak glupo ni malo povecalo uzeti sa ugradjenom lampicom


Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova
..može li mi tko reći, podržava li koja marka onu politiku "zero pixel"?
Da, kao sto je Matth€w spomenuo postoje sexipilniji modeli u ponudi koji se hvale sa "nula mrtvacima" garancijom. Ali svi se oni ujedno i skrivaju iza ISO 13406-2 koji je (po obicaju) skrojen znajuci za manjkavosti opcenito panela.

Na istom linku (desni izbornik) imas i pojasnjenje, kako svaki pojedini proizvodjac tumaci problematiku deklariranja. Ironicno da stariji modeli imaju bolju prodju nego noviji. Nije losa ni Eizova provjera kvalitete. Ali gledam 2 Samsung (15",17") TN LCD-a koja mi stoje kao ispomoc za nesto prenositi. Neki servisni zahvat i opcenito "Katica Za Sve" prenosne monitore. Bacam ih na sve strane, jedan je vrisnuo na pod sa metar i kusur visoke police... nit ih pazim, nit ih cuvam... ali pixela ili defekta ni za lijeka! Jednostavno dobra i robusna berba.
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 03.11.2008. u 15:39. Razlog: zaboravia link
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2008., 15:24   #41
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
E moram se ukljucit jer sam jednostavno izenaden problemom. Ja sam do sada imao oko 5 LCD.a 3PVA neki simens profesionalni mislim da je bio 17'' i 971p i Dell2407 ni jedan ni jednog mrtvaca. 930BF sami isto tako. Nisam u zivotu imo mrtvaca na monitoru mozda sreca mozda nekaj drugo... U biti jako sam zadovoljan sa tom cinjenicom da nikad nisam imo takvih problema...
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2008., 19:47   #42
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
citat :

Poštovani,

Obavještavam vas da je stigao vaš monitor.

Monitor je sa RT803 matricom i nismo uočili niti jedan bad piksel.





__________________




>>>> PCE kante 2012 <<