Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.07.2007., 18:15   #1
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Koji je sljedeći nvidia gpu?

Kako je već dosta dugo vremena 8800 s nama , zanima me da li tko ima kakve informacije ili specifikacije novog nvidia gpu-a . Ne zanima me da ga kupim jer ionako imam tek 6600gt , nego me to isključivo zanim ko hobi. Dosad sam svaku karticu pratio ko da je svjetsko nogometno prvenstvo lol pa eto.
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2007., 18:21   #2
WichitaQ
Soul Eater
 
WichitaQ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Isolated
Postovi: 538
Sljedeći nvidia gpu bi bili sa g92 jezgrom, pa proguglaj, sve su to nagađanja, pa ne vjeruj ničemu.
A za ati-ja to bilo 2900xtx.
WichitaQ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.07.2007., 18:28   #3
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,747
http://futuremark.yougamers.com/foru...ead.php?t=5979

Tu spominju Nvidia G90 GPU. Ima dosta stvari koje se već duže vremena spominju da su u Nvidijinim planovima (dual GPU na jednoj kartici, QuadSLI i ostalo) jedino mislim da se neće tako brzo pojaviti. Sad je ATI izbacio R600 GPU (2900 seriju grafičkih kartica) koji je po rezultatima u rangu 8800GTS karticama pa ga Nvidia šiša sa 8800 GTX i Ultra serijom. Bojim se da će ovakva situacija biti na tržištu negdje do pred kraj godine kad ATI izda nešto novo (možda R650 GPU) i ugrozi Nvidiu. Jedino što bi moglo potaknuti prijevremene promjene je DirectX 10 softver koji se sad tek sramežljivo pojavljuje.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2007., 01:08   #4
Smartguy
Spiderpig
Moj komp
 
Smartguy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,042
nvidia neće najvjerovatnije ništa izbacivat dok ati ne skine s trona 8800ultra.
__________________
Smartguy je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2007., 18:35   #5
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Svakako je zanimljivo jer ne znam koja će kartica ovo vuč
http://www.youtube.com/watch?v=x8mM0Pj20nw
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2007., 20:09   #6
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
pa ako ce bit optimiziran ko i farcry onda fenomenalno. jer crysis je jedina igra uz diabla3 koju cekam...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2007., 15:51   #7
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Malo brine izjava jednog od glavnih ljudova cryteca koji kaže , igra je namijenjena ( ako se igra na full detaljima ) 8800 seriji , i bacit ćemo je na koljena........
To možda sugerira da bi nam za full detalje ipak mogla trebati 8900 serija
Uglavnom ako ništa dobra je vijest što su četverojezgreni procesori sve jeftiniji..... pa bar da cpu ne bude ograničenje kad pređemo na nove konfe
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2007., 17:10   #8
As Hope Dies
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 38
Mislim da bi bolje pitanje bilo kad ce se vise pojaviti igre koje ce iskoristiti i trenutni GPU. Industrija konstantno stampa nove kartice, imamo na raspolaganju cudovista od 768mb sa....sto?

MS forsira DX10 u igri od koje tech demoi za DX8 izgledaju bolje.
Ne sjecam se tocno o kojoj se igri radilo, no znam da je puna snaga Q2 enginea bila iskoristena tek nekih 3god nakon sto se pojavio i to u nekoj igri gdje se na likovima npr. vidjelo micanje kose(istina na poprilicno primitivan nacin no ipak...prastari Q2 engine).
Nove igara nisu nista vise od losih portova sa konzola koje bi radile valjda 300% brze da su optimizirane kako spada i radzene za PC(iako ni to ne mora biti slucaj - Stalker).

IMHO PC vise stvarno nema smisla za igre
As Hope Dies je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2007., 19:20   #9
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Citiraj:
Autor As Hope Dies Pregled postova
Mislim da bi bolje pitanje bilo kad ce se vise pojaviti igre koje ce iskoristiti i trenutni GPU. Industrija konstantno stampa nove kartice, imamo na raspolaganju cudovista od 768mb sa....sto?

MS forsira DX10 u igri od koje tech demoi za DX8 izgledaju bolje.
Ne sjecam se tocno o kojoj se igri radilo, no znam da je puna snaga Q2 enginea bila iskoristena tek nekih 3god nakon sto se pojavio i to u nekoj igri gdje se na likovima npr. vidjelo micanje kose(istina na poprilicno primitivan nacin no ipak...prastari Q2 engine).
Nove igara nisu nista vise od losih portova sa konzola koje bi radile valjda 300% brze da su optimizirane kako spada i radzene za PC(iako ni to ne mora biti slucaj - Stalker).

IMHO PC vise stvarno nema smisla za igre
Da mi je kuna svaki put kad se netko buni na današnje igre.......
Pc je ipak broj 1 za igre. Ali mnoge stvari s konzola bi dobro došle ..... tekken , smackdown ....itd. Ali Bill Vrata (Gates) nam je otvorio vrata pakla tj. portova s ***enog bugovitog x boxa....... ***o konzolu koja ti pravi milijardu dolara deficita.... neka mu tako i treba. Pc mu je dao bogatsvo , a on se okrenuo konzolama. I tek nakon što je počeo prodavat novi xbox 11.6 milijuna neispravnih. A sad znamo kako lljudi u nas stoje s modanjem istih .... kiss your garancija i prosječna hrv plaća goodbye....
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2007., 19:43   #10
WichitaQ
Soul Eater
 
WichitaQ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Isolated
Postovi: 538
Ako ćemo cjepidlačit ograt igre sa konzola na PC-u nije nemoguće, i čak nije toliko iskomplicirano...
A što se Xbox-a tiče, Gates ih zasad samo uvaljuje u tržište, nek to njemu radi deficit, pa sad kad krene popularizacija konzola i igara na njima, velika većina će pohrliti na Xbox i Microsoft će brzo vratiti potrošenu lovu na njega...skup i i učinkovit marketing, ali Gates ga može priuštiti...
WichitaQ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na