Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.01.2012., 18:11   #181
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor djpower Pregled postova
dali se istim postupkom objasnjenim na pocetku(htc) roota i se x10...
htio bi ga rotati, ali nigdje nemogu naci postupak bas za njega !

hvala..
(google: root x10 = 2milijuna rezultata)

Neki rezultati:
Root your Xperia X10 and X10 mini in one click

Root your Gingerbread Xperia X10 [Tutorial]

Steps to root Sony Ericsson Xperia X10 Phone

na xda sve ima također
Video tutorial for absolute newbies: How to Root + Upgrade + and load Custom ROM

[REF] ALL ROMS | ROOTING | FAQs | STICKIES | POSTING RULES | Read Before Posting[upd]

i da, ne možeš rootat SE po tutorialu za HTC
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 00:30   #182
D.O.M.I.
Premium
Moj komp
 
D.O.M.I.'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 269
Upravo sam otkrio maloprije da na mom Desireu s MIUI ROM-om nije podrženo HD (720p) snimanje i neugodno sam se iznenadio ?!

Postoji li kakav fix, workoaround ili nešto slično za što neznam da se omogući HD jer ovako je maximalno 720x480 ? Očekuje li se uopće mogućnost HD snimanja na MIUI-u ?


Iznimno sam zadovoljan ROM-om i šteta bi bila da sad samo zbog tog moram se vraćat na stock ili nešto drugo
D.O.M.I. je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2012., 13:28   #183
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Citiraj:
Autor D.O.M.I. Pregled postova
Upravo sam otkrio maloprije da na mom Desireu s MIUI ROM-om nije podrženo HD (720p) snimanje i neugodno sam se iznenadio ?!

Postoji li kakav fix, workoaround ili nešto slično za što neznam da se omogući HD jer ovako je maximalno 720x480 ? Očekuje li se uopće mogućnost HD snimanja na MIUI-u ?


Iznimno sam zadovoljan ROM-om i šteta bi bila da sad samo zbog tog moram se vraćat na stock ili nešto drugo
hmmm, tje zaista veliki minus ako je tak. imas zadnji miui rom? 2.3.7? Mislio sam dans preci na MIUI ali ako je ovo sa videom istina, radije cu ostati na stocku ili vidjeti za CM7 (on mi se toliko ne dopada, za moj ukus ima zaista previse opcija unutra, mozes se pogubiti kad trazis neku odredjenu stvar...)

edit: koliko vidim i cyagenomod nema 720p snimanje videa.... steta..

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 11.02.2012. u 13:44.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2012., 16:32   #184
D.O.M.I.
Premium
Moj komp
 
D.O.M.I.'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 269
Zadnja verzija je gore, jučer updateana, na XDA forumu još nemam 10 postova pa ni nemogu postavit konkretno pitanje al po svemu sudeći HD snimanje nije podržano a neznam ni je li u planu. Šteta definitivno al ukoliko srede ICS skoro možda će to bit ROM bez greške

Ovo je odgovor na PM jednog Hrvata na XDA
Citiraj:
HD snimanje nije moguće na MIUI ROMu, bar što se Desirea tiče i stock kamere. Nisam se puno interesirao za to, možda i ima neki workaround.
D.O.M.I. je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2012., 19:26   #185
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
HD snimanje je bilo uredno podržano od strane CM7 i MIUI-a valjda donedavno, mislim, koristio sam ga... Sjećam se da su kerneli od CM7 i MIUI-a bili "nekompatibilni" s drugim AOSP GB ROM-ovima i vice versa, točnije, najveća razlika je bila u driverima za kameru baš zbog tog HD-a. Problem je što AOSP Android nema službenu podršku za HD snimanje. Kako Nexus One nema HD snimanje = nema drivera niti za Desire = nema niti custom ROM-a s pravom podrškom za HD.

Cyanogenmod je imao workaround/hack u CM7 verziji za HD snimanje (afaik), ali to je bila hrpa bugovitog kôda te su valjda odustali od toga. MIUI koji je baziran na CM repozitoriju je valjda iz istog razloga povukao istu promjenu.

Davno sam koristio CM7 pa zato pišem u 'prošlom nesigurnom vremenu'
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 14:01   #186
pdx
Premium
Moj komp
 
pdx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: krk
Postovi: 482
evo skinuo sam novi MIUI 2.2.10 za sg2 , za sad sve radi , no budemo vidjeli.najbitnije mi je da mi video recording radi , dok na CM9 nije.

EDIT: pfff 2.3.7 krivi sam instalirao..

Zadnje izmijenjeno od: pdx. 15.02.2012. u 14:18.
pdx je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2012., 07:11   #187
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
ICS još nije ni izašao na tržište u punoj snazi, a Google planira već ove godine izbaciti i Android 5.0 Jelly Bean
http://www.digitimes.com/news/a20120215PD209.html
http://www.slashgear.com/android-5-0...2012-16213751/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2012., 11:33   #188
djpower
Premium
 
djpower's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 42

malo kasnim, ali hvala na linkovima...sve sam napravio, malo teze,ali sve radi savrseno...mob je za neprepoznat, skoro duplo brzi !!
djpower je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2012., 21:20   #189
marijavigini
Banan već 100 puta, multiple acc (cropape, manoval, mydante, lumbrela, mandarina, vanna...)
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: solta
Postovi: 32
Zbog raznih mogućnosti koje pruža rootan mobić htjela bi rootati moj Galaxy I900S.
Momak mi ima rootan Galaxy i na njemu ima dosta aplikacija koje on može koristiti a koje ja ne mogu te bi pokušali ga rootati.
Ako ima neko volje da napiše upute step-by-step (poželjno bi bilo na hrvatski).
Bila bi jako zahvalna
marijavigini je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2012., 21:29   #190
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
zasto ti decko to nenapravi?
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2012., 21:45   #191
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
baban je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2012., 22:07   #192
marijavigini
Banan već 100 puta, multiple acc (cropape, manoval, mydante, lumbrela, mandarina, vanna...)
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: solta
Postovi: 32