Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 28.01.2016., 16:54   #1
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Problem sa novom grafickom ( R9 270 )

Evo mene opet u problemima,dobio pod zamjenu za laptop R9 270 sa jamstvom,dosla jucer idem danas testirati,ukratko mindfuck sami.

Danas prikljucim,sve lijepo pospajam,nema slike,a ventovi se vrte,spojim na integrirku,odmah slika.
Probao sam sa dva monitora i dva DVI-VGA adaptera jer su VGA monitori,nema slike i odjednom pomaknem malo,krene bootati i imati slike,udem u bios da namjestim boot redoslijed,ugasim i ucvrstim graficku,opet nema slike.

I otada nema sta nisam probao,negdje sam ju 10 puta izvadio i ponovno namjestio,resetirao bios,nema slike i nema slike.

Uklonim sa DDU sve intel drivere,ugasim i opet nema slike jer sam mislio konflikt sa driverima,a i da ne znam kakav je konflikt sliku bi barem u BIOSU trebalo biti.

Bootam sa integrusom i prikljucenom grafickom ( R9 270 ),Windows prepozna graficku,uspijem instalirati drivere,no dobijem code 43 u device manageru.

Covjek tvrdi da je graficka ispravna bila,istekao cim smo se dogovorili i sutra dan poslao,kazem sve bi to bilo spremno za reklamaciju da mi u jednom trenutku nije bilo slike i normalno radilo u biosu sa R9 270,sad nema sanse dobiti sliku.

Ne znam sto vise isprobati,slati na reklamaciju i da kod njih radi,jel moguce da Windows 8.1 pravi tolike probleme,ali opet i da pravi probleme imao bi barem slike do Windows boot logoa tj.u samome BIOSU.

Ovo dobijem u Device manageru i GPU-z.

Sutra isprobam kod frenda sa Phenom II x4,on ima taman R9 270x pa ako tamo ne radi,ne znam reklamacija.

Sve vise sumnjam da maticna pravi probleme,slicno sam imao sa HD 7950 prijasnjom,dok odjednom carobno nije proradila ( od vadenja van,do mijenjanja power adaptera pa do zazivanja Svevisnjih bića i odjednom nakon restarta proradila ).
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	gpu.jpg‎
Views:	189
Size:	138.0 kB
ID:	15954  
blava je offline  
Staro 28.01.2016., 17:26   #2
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Ispusi od prasine pcie slot. Mozda ti to probleme stvara. Provjeri i kablove od napajanja dal sve sjeda kako treba. Probaj s drugim napajanjem ako imas pri ruci.
Cuky je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2016., 17:29   #3
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor čuks Pregled postova
Ispusi od prasine pcie slot. Mozda ti to probleme stvara. Provjeri i kablove od napajanja dal sve sjeda kako treba. Probaj s drugim napajanjem ako imas pri ruci.
Probati ću ispuhati,kablovi su mislim oke kao i napajanje jer je držalo oc-anu HD 7950,a znaš koliko traži snage.

Sve sam kablove isprobao,adapter 6pin na molex sam negdje pet komada isprobao,ne shvacam radila je jedanput,a sad neće,a sumnjam da bi priznali reklamaciju.

Kad stignem zaletim se kod frenda pa probam sa VX 550w.
__________________
blava je offline  
Staro 29.01.2016., 08:13   #4
Charmander
Ultrapiretik
Moj komp
 
Charmander's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 900
meni su bila takva s*anja dok sam kupio novi komp i stavio staru 9800gt. probaj clearCMOS pa vidi dalje.
__________________
Moja trgovanja: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Picoin invite: bass999 // minepi.com/bass999
Charmander je offline  
Staro 29.01.2016., 10:45   #5
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Isti problem sam imao. Frend prodao drugom frendu grafičku (GTX 760). Kod prvog frenda sve normalno radilo, a kod drugog frenda sami problemi - neće drivere instalirati, neće bacit sliku, code 43 u device manageru...

Uzmem ja tu grafičku doma, meni isto ne radi. Isprobam sve živo i neživo i neće i neće... Sjetim se da bih mogao flashati bios na grafičku. Skinem istu verziju biosa, backupiram stari, flasham novi i radi. Vratim backup - ne radi. Kartica dan danas radi bez problema. Eto, ako ništa drugo ti ne uspije možeš pokušat sa biosom.
tiki66 je offline  
Staro 29.01.2016., 10:53   #6
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor Charmander Pregled postova
meni su bila takva s*anja dok sam kupio novi komp i stavio staru 9800gt. probaj clearCMOS pa vidi dalje.
Reset CMOS sam negdje napravio 7-8 puta,bez efekta.

Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Isti problem sam imao. Frend prodao drugom frendu grafičku (GTX 760). Kod prvog frenda sve normalno radilo, a kod drugog frenda sami problemi - neće drivere instalirati, neće bacit sliku, code 43 u device manageru...

Uzmem ja tu grafičku doma, meni isto ne radi. Isprobam sve živo i neživo i neće i neće... Sjetim se da bih mogao flashati bios na grafičku. Skinem istu verziju biosa, backupiram stari, flasham novi i radi. Vratim backup - ne radi. Kartica dan danas radi bez problema. Eto, ako ništa drugo ti ne uspije možeš pokušat sa biosom.
E vidis toga se nisam sjetio,svakako cu probati.

Isto ti graficka nije bila prepoznata kao meni u GPU-Z ?

EDIT : jok,ne mogu backupirati uopce bios preko GPU-Z,a Ati flash tool ne izbacuje error reading rom

Zadnje izmijenjeno od: blava. 29.01.2016. u 12:14.
blava je offline  
Staro 29.01.2016., 15:34   #7
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Mislim da sa atiflash toolom moras forsirat read/write kako bi radilo.
Cuky je offline  
Staro 29.01.2016., 15:51   #8
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Probao kod frenda,isto nema slike,zvuk bootanja u windowse se čuje.

Napajanje Corsair VX 550W,prije toga bila vaporx r9 270x.

Stavimo njegovu r9 270x,normalno prikaz slike.
__________________
blava je offline  
Staro 29.01.2016., 17:20   #9
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Isto ti graficka nije bila prepoznata kao meni u GPU-Z ?

EDIT : jok,ne mogu backupirati uopce bios preko GPU-Z,a Ati flash tool ne izbacuje error reading rom
Iskreno ne sjećam se je li ju bio prepoznavao ili ne, ali tebi je očito još u gorem stanju nego ta 760...
tiki66 je offline  
Staro 29.01.2016., 17:34   #10
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Iskreno ne sjećam se je li ju bio prepoznavao ili ne, ali tebi je očito još u gorem stanju nego ta 760...
Ne znam,ja bi to najradije reklamirao jer ako nece na dva kompa razlicita raditi,da je ne znam kakav problem sa konfliktom drivera ili koje cega,sliku bi barem u BIOSu treba dobiti do loadanja Windowsa,a ja ne mogu sliku dobiti,dok se boot cuje.

Jel to zrelo za reklamaciju jer ne znam sto vise probati ?
blava je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2016., 18:45   #11
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Reklamiraj, snimi video s mobom da imas kao dokaz da ne radi (snimis graficku u kompu i monitor, da se vidi da nema slike) i to je to.
Cuky je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na