Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.02.2012., 01:58   #151
Maki1908
Love Generation
Moj komp
 
Maki1908's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Belišće
Postovi: 57
Info ako netko bude ima problema s browserima u FAILSAFE modu
Na Archlinux, Firefox 10 mi jednostavno nije prikazivao Choose File i Submit buttone.
Chromium i Opera su prikazivali ali kad bih stavio image i submitao ga izbacio bih odmah
grešku kao da stranica ne postoji.
Ubuntu Chromium ista stvar.
Win7 IE ista stvar.
Na kraju je proradilo na Win7 s Firefoxom, mislim neka starija verzija jer se Win ne bootaju bas cesto..
Eto ako netko bude imao problem.
Ty, .Delboy na pomoci
Maki1908 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2012., 06:27   #152
Friday
Proktolog
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 286
Citiraj:
Autor grga11 Pregled postova
Koji img ti je na siemensu?
Pa ovaj iz prvog posta. Zašto?
__________________
Freak Show Inc.
Friday je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.02.2012., 11:37   #153
e-one
Civic (ab)user
Moj komp
 
e-one's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb-Dubrava
Postovi: 471
vidio sam na stranim forumima da je wrt zaživio na našim siemensima da bi tek danas skužio da se na našem forumu već vrti rasprava o tome, a na pce sam valjda 5 puta dnevno .....trenutno koristim 3 sx-a doma. prvi je iskonov u bridge-u i radi samo kao modem, a drugi i treći su nakačeni na njega u wds-u. sve je to super uz manje nedostatke koje bi nadam se dd-wrt trebao ispraviti. imam 2 pitanja za nekog tko koristi sličnu konfiguraciju ili možda ne koristi a zna kaj mi treba

1. vidio sam da pod dd-wrt SX može raditi kao repeater. zanima me da li je i pod wrt-om ako ga postavim kao repeater ograničen samo na wep zštitu ili se može koristiti i veća razina zaštite (wpa etc) ?

2. da li mogu koristiti atheros 108g koji sx podržava kad ga postavim kao repeater tj. da li mogu povećat brzinu između njih? trenutno kad uključim 108g na oba nemogu upogoniti wds jer pri scan-u wireless mreža ne pronalazi ništa, a kad normalno postavim vds pa onda uključim 108g na oba ne dogodi se niša, tj. brzina je nepromjenjena....
e-one je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2012., 15:32   #154
grga11
Premium
 
grga11's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 89
Citiraj:
Autor Friday Pregled postova
Pa ovaj iz prvog posta. Zašto?
Aha... DD-WRT.
Ako ti je zyxel dobio public ip onda ti je na njemu aktivna konekcija (vjerovatno pppoe). Zato se ddwrt ni nemože spojit...
Trebao bi disable-at to na zyxelu jer njega koristiš isključivo kao modem, router je siemens i on bi trebao dobit public ip.
grga11 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2012., 19:16   #155
Friday
Proktolog
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 286
Citiraj:
Autor grga11 Pregled postova
Aha... DD-WRT.
Ako ti je zyxel dobio public ip onda ti je na njemu aktivna konekcija (vjerovatno pppoe). Zato se ddwrt ni nemože spojit...
Trebao bi disable-at to na zyxelu jer njega koristiš isključivo kao modem, router je siemens i on bi trebao dobit public ip.
Znam, to me i čudi
__________________
Freak Show Inc.
Friday je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2012., 01:04   #156
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Kako sredit print server? Našo sam neke tutoriale, ali ovaj DD-WRT mi je još uvijek nepoznanica.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2012., 02:00   #157
Maki1908
Love Generation
Moj komp
 
Maki1908's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Belišće
Postovi: 57
Jel itko uspio stavit SX-a s DD-WRT u Repeater Bridge mode?
Nemam tu opciju pod Wireless - Basic Settings - Wireless Mode...
Uspio sam ga podesiti u Client Bridge mode (znaci ruteri komuniciraju i imam net preko kabla)
ali htio bih jos da router bude i repeater. Wiki bas i nije nesto pomogao
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php...Bridge#Atheros
Maki1908 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2012., 15:53   #158
e-one
Civic (ab)user
Moj komp
 
e-one's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb-Dubrava
Postovi: 471
da li je omogućeno flashanje orig firmwarea nazad.....ne radi mi wds nikako sa wrt-om...
e-one je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2012., 17:43   #159
grga11
Premium
 
grga11's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 89
Citiraj:
Autor e-one Pregled postova
da li je omogućeno flashanje orig firmwarea nazad.....ne radi mi wds nikako sa wrt-om...
Nije još, ali kolega .Delboy radi na tome....
grga11 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2012., 19:28   #160
e-one
Civic (ab)user
Moj komp
 
e-one's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb-Dubrava
Postovi: 471
ubih 2 komada sa dd-wrt om......čim sam uključio wan port to je bilo to.....sad mogu pristupiti onom failsafe boot-u ali se ne dižu nikako nakon flasha
e-one je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.02.2012., 19:50   #161
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Flashaj openwrt i kad se on boota, odi nazad u failsafe i ponovo flashaj dd-wrt, mislim da kad ovako flashas da ostane config particija.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2012., 19:56   #162
e-one
Civic (ab)user
Moj komp
 
e-one's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb-Dubrava
Postovi: 471
sad ću odmah probati, imaš ideju kako da iskonfiguriram da mi proradi wds na oba routera i kako da na prvom omogućim wan port pa da mogu uspostaviti vezu na net preko modema koji je u bridgeu (na što sve da obratim pažnju kad podešavam wan)?

edit: evo ovaj trik sa flashanjem openwrt-a pa ponovno ddwrta radi...

Edit2: proradio mi wds ali iskljucivo bez zastite, nece ni pod wep-om sto se moglo s orig firmwareom. Da li netko zna kako postaviti da mi proradi net pod uvjetom da imam modem u bridgeu (mora biti tako jer imam iskonov carnet)? Pod wan postavkama ima ppoe, ali to bo trebalo radit ako se sx koristi kao modem, kako ga podesiti da uspostavlja vezu preko wan porta koristeci drugi modem i koji lan koristi kao wan port (1 ili4)?

Zadnje izmijenjeno od: e-one. 20.02.2012. u 07:30.
e-one je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2012., 23:38   #163
Lavoslav
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Ši
Postovi: 21
Ja imam slijedeci problem:

Uspijem ubacit na uređaj i Open i dd wrt, ali ni sa jednim ni sa drugim se ne mogu spojiti na net...
Jedina stvar koja mi je sumnjiva je da mi se nikad ne pokaze MAC od WAN porta ali kad citam uputstva sa prve stranice koja kazu da moram dobit root access prije secondary boot-a i upisat "nvram_util set boardid = sx763" jr mi se navodno resetirao environment, ja ne kužim kako do toga (nema točke 7 u uputstvu u postu..).
Kad resetiram na dugme, bez problema mi se svaki put javlja failsafe.

P.S.
U pitanju je t-com
Kad ustekam thomsona na žicu sve šljaka, dakle do siemensa je, ali spajao se na T-com softweru prije flashiranja.

Zadnje izmijenjeno od: Lavoslav. 21.02.2012. u 12:20.
Lavoslav je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2012., 13:14   #164
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Ako mozes uci u web config od fw-a, onda je mreza ok. Na dd-wrt pod advanced settings u pppoe pazi da stavis payload type na bridged i ispravan annex, a na openwrt mozda kad dodajes atm bridge na dnu pod network pazi da upisujes vci/vpi a ne vpi/vci kao na ostalim fw.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2012., 23:35   #165
Lavoslav
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Ši
Postovi: 21
Evo napokon upogonjen OpenWRT i spaja se. Nisam skužio zašto nije radilo kako treba prvih X puta...
U svakom slučaju sad imam pošteni ADSL router na žici.
Lavoslav je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2012., 19:26   #166
spile
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: osijek
Postovi: 5
uff, moj SX763 je otkljucan, ali nakon pokusaja nabacivanja image-a ------ hebeni HEP,
evo sto kaze, -- pobjegao je 192.168.2.1 (bio je na 192.168.1.1),

ne radi apsolutno nista, uopce ne reagira na failsafe boot, skenirani portovi, otvoren je SAMO http port 80, na GUI 192.168.2.1 kaze,

System Recovery

To get access to system recovery functionality you must obtain a special account and keyword from your customer service.
User name:
Password:

rade LAN 1, LAN 2, LAN 3, ------ ne radi LAN 4, blicaju simultano WLAN I VoIP,

molim pomoc, jel netko radio UART bootloader sa serijskim kabelom i onim brikanjem bootstrapova, ako je neka malo pomogne, zao mi ga je malo,

poz

EDIT:
da passwordi, ne znam sto nisam probao, root, admin, user, 1234, 0000, 9999, operator, siemens, sx763, gigaset, .... nije ni jedan, da li se dogodilo nekome?

Zadnje izmijenjeno od: spile. 22.02.2012. u 19:36. Razlog: dopuna
spile je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2012., 20:09   #167
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
To je login od original secondary loadera, i mozes preko tftp metode vratiti na orig fw (procitaj tamo u topicu od otkljucavanja sam negdje napisao kako) i onda mozes ponovo kroz orig fw probati staviti secondary za wrt.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2012., 22:25   #168
spile
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: osijek
Postovi: 5
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
To je login od original secondary loadera, i mozes preko tftp metode vratiti na orig fw (procitaj tamo u topicu od otkljucavanja sam negdje napisao kako) i onda mozes ponovo kroz orig fw probati staviti secondary za wrt.
hvala na uputi, mozda bi je trebalo objediniti u cistopisu,
spile je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2012., 00:45   #169
F00-F1ght3r
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zadar
Postovi: 6
Prije svega, hvala svima koji su omogućili da OpenWrt proradi na SX763 routeru!

Moja zapažanja nakon SX763 flash avanture :

Pratio sam tutorial iz prvog posta, nakon svih ostalih pročitanih.

Verzija koja se nastani u routeru je Linux OpenWrt 3.1.9 Attitude Adjustment (r29756).

Flashanje je izvršeno na neotključanom T-Com routeru preko Firefoxa 10.0.2 bez problema (secondary bootloader iz T-Com sučelja pa Annex B image iz Failsafe UI).

Da bi vam proradila veza na internet preko T-Com MAXadsl-a potrebno je pod:

- Network > Interfaces > WAN upisati korisničko ime i lozinku (ne zaboravite sufiks @htnet-dsl)

- Network > Interfaces > ATM Bridges staviti (VCI) 33, (VPI) 0 pod General Setup, a pod Advanced Settings Forwarding mode prebaciti u routed

- Network > Interfaces > LAN pod Common Configuration, Advanced Settings kartica, upisati 1492 za Override MTU (default 1500 mi je otvaralo stranice ko krepana kokoš )


Što se tiče LED-ica, rade, osim ADSL, Online se odma upali bez obzira jeste spojeni na net ili niste, da li se to može promijeniti?

Da li se može nekako pratiti status linije: Downstream, Upstream, SNR Margin, Line Attenuation, itd?

Da li i kad otprilike se može očekivati podrška za VoIP (prvenstveno nadolazeći IMS koji forsira T-Com)?
F00-F1ght3r je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2012., 12:23   #170
Lavoslav
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Ši
Postovi: 21
Citiraj:
Autor F00-F1ght3r Pregled postova

Što se tiče LED-ica, rade, osim ADSL, Online se odma upali bez obzira jeste spojeni na net ili niste, da li se to može promijeniti?
Vjerovatno si već našao, ali za one koji nisu, pod "System > Led Configuration" ih možeš podešavati da rade kako želiš.

Ja sam za sad "online" ledicu ostavio kako je ali sam onu zadnju "line" postavio da blinka kad ima prometa na dsl-u:

soc:green:line
netdev
pppoe-wan
+transmit
+receive
Lavoslav je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2012., 12:24   #171
Friday
Proktolog
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 286
A na dd-wrtu?
__________________
Freak Show Inc.
Friday je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2012., 13:18   #172
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Sto se tice, ledica sve se mogu namjestati u "System > Led Configuration" kako je rekao Lavoslav, ova za online sam ja krivo namjestio prvi put, treba biti na ppp0 ili pppoe-wan nisam siguran umjesto nas0 interface, a za adsl bi trebalo blinkati kao na orig fw i stajati upaljeno kad je linija spojena.
Na dd-wrt, mislim da se nemoze namjestati jer je to vec pri buildanju namjesteno, ali nisam siguran mozda im pise na wiki.

Sad kad budem radio novi build, on ce imati za vidjeti status linije, i ovo za T-com i Iskon voip cu isto staviti jedan testni fw.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2012., 13:35   #173
Friday
Proktolog
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 286
Ma iskreno, briga me za LED-ice. Muči me IPTV i to sad već poprilično...
__________________
Freak Show Inc.
Friday je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2012., 15:13   #174
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Ako oces iptv onda moras staviti openwrt, dd-wrt nema u gui to jos za namjestiti a neznam kad ce biti dodano.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2012., 15:26   #175
Friday
Proktolog
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 286
Zaljubljen sam u dd wrt, kakav je open wrt?
__________________
Freak Show Inc.
Friday je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2012., 17:21   #176
F00-F1ght3r
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zadar
Postovi: 6
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Sto se tice, ledica sve se mogu namjestati u "System > Led Configuration" kako je rekao Lavoslav, ova za online sam ja krivo namjestio prvi put, treba biti na ppp0 ili pppoe-wan nisam siguran umjesto nas0 interface, a za adsl bi trebalo blinkati kao na orig fw i stajati upaljeno kad je linija spojena.
Na dd-wrt, mislim da se nemoze namjestati jer je to vec pri buildanju namjesteno, ali nisam siguran mozda im pise na wiki.
Meni ADSL LED-ica ne blinka kod sinkronizacije i ne svijetli, a radila je s T-Com firmwareom. Napravio sam iz SSH reboot i sad mi se više neće spoji na net! Pod Status > System Log javlja dsl-cpe enable error (tako nekako). Probao sam ga i flashati ponovno, iz OpenWrt web sučelja, s poništenjem svih prijašnjih postavki i unošenjem potrebnih ispočetka, neće radi.
F00-F1ght3r je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2012., 17:39   #177
Lavoslav
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Ši
Postovi: 21
Foo,
meni to zvuči kao problem koji sam ja imao. Nešto sam zbrčkao i nikako da se spoji/proradi veza. Rješio sam tako da sam resetirao uređaj na failsafe, ubacio dd-wrt unutra i pustio da se upali. Nakon toga opet reset na failsafe i flash OpenWRT. Od onda evo sve radi ko sat.

.Delboy,
jel ti se da natipkati malo objašnjenja kako buildaš image. Instalirao sam virtuali Ubuntu i napravio trunk sa svn-a na mojoj mašini. Povukao sam sve pakete koji su falili ali kad pokrenem make manuconfig malo me strah. Ima toga previše za na slijepo.

Zadnje izmijenjeno od: Lavoslav. 23.02.2012. u 17:45.
Lavoslav je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2012., 20:16   #178
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Koliko "uskoro" ce taj img za vracanje na original fw? Kakve je stanje s tim?
daki je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2012., 22:58   #179
grga11
Premium
 
grga11's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 89
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Ako oces iptv onda moras staviti openwrt, dd-wrt nema u gui to jos za namjestiti a neznam kad ce biti dodano.
Jel ima kakav build openwrt-a da za PVC-ove možeš podesit QoS class i te parametre??
grga11 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2012., 23:29   #180
F00-F1ght3r
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zadar
Postovi: 6
Citiraj:
Autor Lavoslav Pregled postova
Foo,
meni to zvuči kao problem koji sam ja imao. Nešto sam zbrčkao i nikako da se spoji/proradi veza. Rješio sam tako da sam resetirao uređaj na failsafe, ubacio dd-wrt unutra i pustio da se upali. Nakon toga opet reset na failsafe i flash OpenWRT. Od onda evo sve radi ko sat.
Stavio DD-WRT, vidi se status linije, uspio malo i surfati, ali mi se PPPoE stalno disconnectao! Da li je normalno kod DD-WRTa da ADSL LED-ica ne svijetli, ali nakratko trepne svakih cca 30-45 sekundi?

Nakon toga vratio OpenWrt, ADSL i dalje ne svijetli, neće se spoji na internet, pod Status > System Log izgleda sve normalno osim ovog:

Sep 8 16:00:27 OpenWrt user.info sysinit: Start of dsl_cpe_control failed!!!
Sep 8 16:00:34 OpenWrt user.notice multiwan: Succesfully Initialized on Thu, 08 Sep 2011 16:00:34 +0000.
Sep 8 16:00:34 OpenWrt user.notice multiwan: wan has failed and is currently offline.
Sep 8 16:00:35 OpenWrt user.notice multiwan: wan2 has failed and is currently offline.
Sep 8 16:00:59 OpenWrt kern.err kernel: [ 68.032000] [DSL_BSP_Showtime 916]: Datarate US intl = 319800, fast = 0

To su zadnje linije u logu.
F00-F1ght3r je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na