Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.01.2016., 16:05   #1681
Smartch
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 31
Hdd pod garom, podaci izgubljeni.

Ovak, znaci hdd kupljen pred 5 mj. u linksu wd 5 tera. Doslo je do nekakve greske, niti oni mi to neznaju objasniti jednostavno je prestao raditi, gara jos pokriva 2.5 godine, oni daju novi hdd ali spasavanje softwarea bi naplatili oko 4.5 k kuna ( znaci jedna pristojna mjesecna placica), s time da opet nije sigurno jer se mora kupiti zamjenski disk koji mora biti gotovo identican ( imat neka zadnja 3 broja ista) ugl opet mogu nesto zeznuti. Sad ja vas pitam postoji li neka jeftinija varijanta za spasavanje podataka, mogu li ih tuziti za to sto su mi prodali takav proizvod i ne zele vratiti podatke o svoj trosak iako je pod garom( iako gara ne vrijedi za software, iako je to uredaj za pohranu podataka pa bi bilo logicki da vrijedi za podatke)? Ugl na hardu su crtezi koji su se nakupljali 10 ak godina, pa je dosta bitno da se spase ( da znam, nisam pametan jer nemam backup iako zivim u 21. stoljeću).
Smartch je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2016., 16:17   #1682
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
možeš dat pare (njima ili nekome drugome) i eventualno imati podatke ili ne dat pare i nemat podatke.

druge opcije ne postoje.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2016., 16:27   #1683
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Smartch Pregled postova
Sad ja vas pitam postoji li neka jeftinija varijanta za spasavanje podataka, mogu li ih tuziti za to sto su mi prodali takav proizvod i ne zele vratiti podatke o svoj trosak iako je pod garom( iako gara ne vrijedi za software, iako je to uredaj za pohranu podataka pa bi bilo logicki da vrijedi za podatke)? Ugl na hardu su crtezi koji su se nakupljali 10 ak godina, pa je dosta bitno da se spase ( da znam, nisam pametan jer nemam backup iako zivim u 21. stoljeću).
Mozes ti njih tuziti zato sto je sutra subota. Zivjela demokracija, to ti nitko ne brani.

Ali eto, sve si fino sam odgovorio sebi, jebiga, svaka skola kosta, a tebe ce kostati ili novaca, ili 10ak godina nebekapiranih crteza.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2016., 17:18   #1684
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
4 ipo soma? i još ti điberi u Linksu? isuse bože, nebi im dao 2 šerafa da mi zašerafe na kućište a kamoli data rescue.

@Smartch
Lijepo ti taj disk uzmi i odnesi u firmu koja se time bavi. I nećeš platit 4500 nego osjetno manje. Da ne reklamiram, možeš mi se javiti u PM pa ti dam linkove.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2016., 17:55   #1685
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Mozes ti njih tuziti to je tvoje pravo, ali spor na sudu ne bi dobio.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2016., 18:18   #1686
zaratin5
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 160
"Sad ja vas pitam postoji li neka jeftinija varijanta za spasavanje podataka?"
Dali si pokušao dići sa DVD-a neki Linux (Mint, Ubuntu i sl.) jer često bolje očitaju podatke nego Wins-i. Meni je par puta uspjelo, više puta nije. Ako ne, poslušaj druga Brku, jer je 4,5k kuna previše.
zaratin5 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2016., 19:16   #1687
Bodisson
Premium
Moj komp
 
Bodisson's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Citiraj:
Autor Smartch Pregled postova
jednostavno je prestao raditi,
Može malo detaljnije?
A kaj se tužbe tiće, zaboravi. Oni daju garanciju na uređaj, ne na podatke.

S druge strane, 10 godina crteža je (bilo) koliko TB? Naime, sve firme koje vraćaju podatke (a niti jedna ne daje 100% garanciju) naplaćuju po uspješno vraćenom GB (ili je barem tako bilo)...
Bodisson je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2016., 10:33   #1688
DrDF0
Registered User
 
DrDF0's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Pa kupi ti identičan disk i skini s njega ispravnu elektroniku i stavi na svoj disk i koštati će te manje da oni to naprave za oko 4.5 k kuna.
Disk kasnije možeš prodati ako ga ne trebaš i spasio si podatke za djabe...

Sretno...
DrDF0 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2016., 12:33   #1689
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
DrDFO... ajde ne nagovaraj čovjeka na glupost koja neće donijeti rezultata. Znam da hoćeš skupit 50 postova za tržnicu ali to radi tako da ne pišeš ovakve gluposti koje provjereno ne daju rezultata zadnjih 15 godina minimalno...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 09:35   #1690
ovčica
Banned
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: rijeka/pula
Postovi: 166
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
DrDFO... ajde ne nagovaraj čovjeka na glupost koja neće donijeti rezultata. Znam da hoćeš skupit 50 postova za tržnicu ali to radi tako da ne pišeš ovakve gluposti koje provjereno ne daju rezultata zadnjih 15 godina minimalno...



al si me nasmijo
ovčica je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 10:28   #1691
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
DrDFO... ajde ne nagovaraj čovjeka na glupost koja neće donijeti rezultata. Znam da hoćeš skupit 50 postova za tržnicu ali to radi tako da ne pišeš ovakve gluposti koje provjereno ne daju rezultata zadnjih 15 godina minimalno...
prije nego drugi put lupiš daj provjeri s profićima a ne amaterima. manje od 10 g ima da su mi svi podaci spašeni s 250 GB HDD-a na način koji je DrDFO opisao.

ovi iz linksa što kažu da opet mogu nešto zeznut očito spadaju pod tu grupu amatera u suprotnom bi bili sigurni u svoje sposobnosti, osim ako kojim slučajem žele uzeti pare i još pobrisati određenu količinu izvučenog materijala.
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 10:46   #1692
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Spasio si 250GB disk samo tako da si odšerafio elektroniku sa ispravnog diska i zašerafio na tvoj neispravan disk? Bez reprogramiranja UNIKATNOG firmwarea? Ako jesi... onda ti lupaš gluposti.

Nadalje, ako ti je netko reflešao firmware sa tvog PCB-a na donorski, onda će ti disk i raditi. Ali to nije kako je rekao DrDF0. Kućne metode "odšerafi, zamjeni, zašerafi" u ovom slučaju ne rade u 99,99% slučajeva. Radilo je sa 6GB Fujitsu diskovima, kasnije nisam čuo da je itko uspio... a mnogi su probali.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 11:46   #1693
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
nisam ja osobno tako da detalje ne znam no pretpostavljam da je ili reflashan dump ili zamijenjen čip na pcb-u što je možda i jednostavnije, ovisno o čipu.
tako da to niti ne moš svrstat u kućne metode. barem ne ako je u pitanju prosječno kućanstvo.
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 11:48   #1694
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Spasio si 250GB disk samo tako da si odšerafio elektroniku sa ispravnog diska i zašerafio na tvoj neispravan disk? Bez reprogramiranja UNIKATNOG firmwarea? Ako jesi... onda ti lupaš gluposti.

Nadalje, ako ti je netko reflešao firmware sa tvog PCB-a na donorski, onda će ti disk i raditi. Ali to nije kako je rekao DrDF0. Kućne metode "odšerafi, zamjeni, zašerafi" u ovom slučaju ne rade u 99,99% slučajeva. Radilo je sa 6GB Fujitsu diskovima, kasnije nisam čuo da je itko uspio... a mnogi su probali.
.. meni je radilo sa 60GB IDE diskom prije kojih 5 godina (disk je tad vec bio stari) ...
No, ne znaci da radi sa novijim diskovima
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 12:18   #1695
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor back2quick Pregled postova
prije nego drugi put lupiš daj provjeri s profićima a ne amaterima. manje od 10 g ima da su mi svi podaci spašeni s 250 GB HDD-a na način koji je DrDFO opisao.

ovi iz linksa što kažu da opet mogu nešto zeznut očito spadaju pod tu grupu amatera u suprotnom bi bili sigurni u svoje sposobnosti, osim ako kojim slučajem žele uzeti pare i još pobrisati određenu količinu izvučenog materijala.
Kažeš 250 GB HDD?

99% sam siguran da će Links to proslijediti InfoLabu / HelpDiscu...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 12:23   #1696
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor back2quick Pregled postova
nisam ja osobno tako da detalje ne znam no pretpostavljam da je ili reflashan dump ili zamijenjen čip na pcb-u što je možda i jednostavnije, ovisno o čipu.
tako da to niti ne moš svrstat u kućne metode. barem ne ako je u pitanju prosječno kućanstvo.
Znači ipak ne lupam bezveze jelda? kao što rekoh, to što je rekao DrDF0 je utter crap.
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
.. meni je radilo sa 60GB IDE diskom prije kojih 5 godina (disk je tad vec bio stari) ...
No, ne znaci da radi sa novijim diskovima
Koji je izašao kada, 2001 ?
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Kažeš 250 GB HDD?

99% sam siguran da će Links to proslijediti InfoLabu / HelpDiscu...
Tak jasno. I ubrat masnu proviziju i još mu uvalit extra disk... bolje da sam ide tamo.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 13:03   #1697
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
zadnji put kad sam radio swap elektronike je bilo prije jedno 10 godina. u pitanju je bio maxtor 80gb pata disk (max diamond serija). i bilo je uspjesno

kod novijih diskova tesko da ce ici, kao sto brko kaze, jer vise ne igra ulogu samo elektronika vec i firmware, itd.

sto se tice infolaba, s njima ne bih radio jer su papreno skupi, a rezultati razocaravajuci. bar iz mog iskustva.
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 13:15   #1698
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ako sam dobro vidio, radi se o 5TB disku, tako da to kaj se delalo pred 15 godina nema baš neke sreće
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 13:28   #1699
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
eventualno moze izvadit disk van i pokusat ga mountat na nekoj linux masini.

problem je s tim ladicama sto koriste neki svoj kontroler za zapisivanje na disk, a koji obicno koristi neki deseti algoritam pa je onda poslije podatke prakticki nemoguce izvuc van.
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 14:14   #1700
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
odi u njemačku firmu delat pa reci švabi da je nemoguće
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 15:37   #1701
Zmalamuth
Inquisitor DeathWatch
Moj komp
 
Zmalamuth's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb-Rijeka
Postovi: 918
Ako ne grijesim WD nudi besplatni data recovery i salje ga na ispravnom disku, znam da je bila takva opcija moguca prije par godina kad mi je vrisnuo disk.

Provjeri ovdje warranty: http://support.wdc.com/classic/warra...nd.asp?lang=en

jedino moze biti drugi datum isteka garancije, jer oni tu biljeze datum prodaje reseleru a ne krajnjem kupcu.
__________________


i7 4770K cooled by Noctua NH-D14
Asus Sabertooth Z87
Corsair Vengeance Pro 2x8Gb 1866Mhz
EVGA GTX 1080 - 8gb -FTW GAMING
Logitech G500 & G510 Keyboard
OCZ Vertex4 256gb/Samsung SSD 850 Evo 500G /640Gb WD Black/2TB WD Black/3x2TB WD in sharkoon docking station
LG GH22
Corsair HX620W
Corsair Carbide 678c
Arctic Bionix F140mm x3
Phillips Brilliance 240PW - 24'''
Zmalamuth je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 15:42   #1702
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Zmalamuth Pregled postova
Ako ne grijesim WD nudi besplatni data recovery i salje ga na ispravnom disku, znam da je bila takva opcija moguca prije par godina kad mi je vrisnuo disk.

Provjeri ovdje warranty: http://support.wdc.com/classic/warra...nd.asp?lang=en
Sumnjam da je radio free data recovery, ono što su sigurno radili je da su priznavali diska u jamstvu ako je na njemu rađen data recovery, ali samo ako je to rađeno kod ovlaštenih data recovery partnera (što se masno plaćalo).
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2016., 13:34   #1703
Smartch
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 31
Ispricavam se ekipa, sto mi je toliko trebalo da se vratim, zbog posla i svega nisam bas komp palio. Uglavnom u prilogu u pdfu vam je njihova ponuda za spasavanje podataka od sitnih 4.5 k kuna. Probali smo se dogovoriti sa njima da nam bar vrate stari hdd da sami vratimo podatke i da uz to dobimo novi, nije islo. Na kraju smo odlucili uzeti stari hard i cekat mozda neka bolja vremena. Probali smo sa hiren 's bootcd om neide.
Attached Files
File Type: pdf 21-LS16.pdf‎ (59.8 kB, 385 views)
Smartch je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2016., 23:13   #1704
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
Spasavanje fajlova iz krepanog kompa?

Komp mi se nece bootati i dok smisljam koja mi je najbolja varijanta za nastavit dalje, htio bi doci do podataka sa 2 diska koji su u tom kompu.

Sad me zanima, jel mogu kupit eksternu ladicu za 3.5 disk, staviti jedan po jedan i preko usb-a kopirat na drugi komp, ili to nebude tako islo, posto je jedan disk sa windows instalacijom? :/
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2016., 23:16   #1705
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Nebi trebalo biti problema previše, eventualno ćeš trebati preuzeti vlasništvo nad tim datotekama s drugog kompa. Ako nisi neke dodatne zaštite stavlja, to bi trebalo biti to.
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2016., 00:43   #1706
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
Pa sad, ja ne znam, sam nisam nikakve zastite stavljao, niti imam login... sve je bilo na windows 7 32bit
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2016., 10:47   #1707
Staromodan
Premium
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: .
Postovi: 172
Trebao bi moci bez problema pristupiti podacima. Ne treba ti login na prvo racunalo kada tim podacima pristupas preko drugog racunala. Bolje je koristiti kopiranje (copy) umjesto prebacivanja (cut). Nemoj zaboraviti "safely remove" prije nego odspojis usb s drugog racunala nakon sto kopiras podatke.
Staromodan je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2016., 12:56   #1708
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Nemora se ni externa usb ladica kupovati ako su oba diska SATA(može se i sa PATA) i ako u drugom PC imaš slobodne SATA (PATA) priključke....samo ih spojiš kablovima pa startaš PC i trebao bi imati dodatni diskove vidljive pa kopiraš što te volja i gdje te volja.

ps: savjetujem da ih odmah preskaniraš ako nisi siguran da li ti diskovi imaju viruse/malwer
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2016., 14:13   #1709
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
Citiraj:
Autor Staromodan Pregled postova
Bolje je koristiti kopiranje (copy) umjesto prebacivanja (cut). Nemoj zaboraviti "safely remove" prije nego odspojis usb s drugog racunala nakon sto kopiras podatke.
manemoj. i onda izgubiš originalne atribute fajlova kao npr. date created, date modified...
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2016., 20:10   #1710
Staromodan
Premium
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: .
Postovi: 172
U ovom slucaju je bolje kopirati podatke, jer se moze dogoditi da nestane struje ili prijenos podataka zasteka zbog nekih razloga.
Staromodan je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na