Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.03.2019., 12:56   #3871
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Šta se može dobiti trenutno najniže ?

229 kn/mj 3paket, +15 Sportski Plus + 5 Prošireni + 5 Hbo + 5 Pickbox ?
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2019., 15:54   #3872
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Ima neki prodajni predstavnik na forumu? Postala mi je dostupna optika, istekao ugovor i sad bi trebao vidjet sto je dostupno. Zvao sam iskon ali oni u sistemu nemaju da mi je dostupna optika.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2019., 16:24   #3873
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Vidim na HAKOM-ovim stranicama da za moj dio.grada(tresnjevka) krajem 3 mjeseca HT uvodi optiku u dvije faze.Prva faza bi trebala bit gotova do kraja 6 mjeseca. Druga faza je tek 2021.

Mene zanima, ako bude bila dostupna optika poslije prve faze jel se prvi ugovor mora potpisat s HT-om ili moze i s Iskonom?
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2019., 19:48   #3874
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor NTN Pregled postova
Vidim na HAKOM-ovim stranicama da za moj dio.grada(tresnjevka) krajem 3 mjeseca HT uvodi optiku u dvije faze.Prva faza bi trebala bit gotova do kraja 6 mjeseca. Druga faza je tek 2021.

Mene zanima, ako bude bila dostupna optika poslije prve faze jel se prvi ugovor mora potpisat s HT-om ili moze i s Iskonom?
Te faze su samo tako navedene koliko sam skužio. Svugdje su sve odmah završili što je i najlogičnije. Meni je evo, danas sam zvao HT i kod njih mi je dostupna optika, a kad sam nazvao iskon su mi rekli da nije nakon provjere. No, ionako trebam Arena kanale tako da vjerojatno ne bi ni prešao drugdje.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2019., 14:37   #3875
batuda
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zg
Postovi: 11
Kod mene su odma prvi dan po objavljivanju išli van gledati di je prohodno itd. a nakon mj dana sam ih vidio kak su postavili kablove. Isto piše prva faza do 6.mj, druga do 2021. Nadam se da neće sad to još dugo
batuda je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 17:39   #3876
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
Citiraj:
Autor NTN Pregled postova
Vidim na HAKOM-ovim stranicama da za moj dio.grada(tresnjevka) krajem 3 mjeseca HT uvodi optiku u dvije faze.Prva faza bi trebala bit gotova do kraja 6 mjeseca. Druga faza je tek 2021.

Mene zanima, ako bude bila dostupna optika poslije prve faze jel se prvi ugovor mora potpisat s HT-om ili moze i s Iskonom?
2021 g. ti je navedena kao krajnji rok kada moraju pokriti 90% grada zagreba + veće gradove koji su im komercionalno isplatljivi jer su im za to odobrena sredstva iz EU-a ,za ruralna mjesta (t-comu neisplatljivo) trebala bi se pobrinuti lokalna politika odnosno trebali bi iz istog fonda zatražiti sredstva ili subvencionirati, ostatak od 10% bi trebao pokriti A1 (ex vip) ,jer fond se zove "broadband za sve građane EU-a",sitni problemčić je da se ormarići i optika pod isto tretiraju tako da neće svi dobiti optiku,ali bi svi trebali do 2021g dobiti urednije veze, a i po nekim najavama tehnologija preko ormarića(bakar do stana) bi do onda trebala isto omogučavati brzine do 500,t-com će to prvenstveno raditi zbog sebe omogučavanje 4k maxtv-a tako da je gotovo sigurno da će to tako i biti,kako će biti sa cijenama to ćemo vidjeti jer u principu malo pomalo van akcija rastu.

p.s. HT ili Iskon ti je cijenovno gledano i ako gledaš u cijelini nekako isto nakon zadnjeg iskonovog povečanja cijene na optici bar trenutno,a na HT-u je ipak nešto kvalitetnija usluga,pogotovo služba za korisnike(nemoraš moliti prositi,preklinjati da ti tehničar iziđe van u slučaju problema),ontovi su isti ,routeri su kvalitativno iste "žlj" kvalitete s time da je iskonov malo kompliciraniji za podešavanja onoga što je dopušteno podesiti., kod jednih i kod drugih možeš kupiti svoj router(preporučljivo) taggat portove i izbaciti njihove routere (intenet i iptv rade bez problema telefon kolko čujem jedino preko friza) i riješiti probleme koje oni donose.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 08.03.2019. u 18:18.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 18:04   #3877
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,364
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
2021 g. ti je navedena kao krajnji rok kada moraju pokriti 90% grada zagreba + veće gradove koji su im komercionalno isplatljivi jer su im za to odobrena sredstva iz EU-a ,za ruralna mjesta (t-comu neisplatljivo) trebala bi se pobrinuti lokalna politika odnosno trebali bi iz istog fonda zatražiti sredstva ili subvencionirati, ostatak od 10% bi trebao pokriti A1 (ex vip) ,jer fond se zove "broadband za sve građane EU-a"
Ček, šta? Ajd pojasni ovaj prvi dio, nešto mi ne štima. Ako im je to isplativo, zašto bi dobivali EU subvencije? Gdje je navedena ta 2021.?

Na ovo drugo misliš, vjerojatno, na Okvirni nacionalni program za razvoj infrastrukture širokopojasnog pristupa u područjima u kojima ne postoji dostatan komercijalni interes za ulaganja (ONP), za koji će ići EU potpore i koji će, izgleda, ipak krenuti jer su konačno objavljeni kriteriji koji se čekaju od prošle godine i zbog kojih je sve stajalo.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 18:43   #3878
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
pa zato što eu daje novce i provjerava ,njima je bilo isplatljivo i postoječe stanje ali ovak nije bespatno ali veliki dio cijene eu komisija pokriva ,a oni moderniziraju mrežu ,a usluge kao netflix ,a biti će ih i više, im je velika konkurencija,evo ja na primjer u sljedečem ugovoru nemam namjeru uzeti max tv ,nekako mi je privlačnije uzet netflix i hbo go,a i jeftinije nego uzeti osnovni + pakete, to ti je u biti to kaj u drugom djelu teksta napisao samo to već traje par mjeseci i rok im je 2021 g. zato sad šalju dopise,i da si pitao to bi ti i rekli na 08009000 to nije tajna nego se ne objavljuje na velika zvona jer bi im služba bila zatrpana do 2021 g. sa pitanjima -"kad će kod mene".

hrvatska država s time nema nikakve veze odnosno šlepaju se ,da postoji nekakav stvarni hrvatski program za širenje broadbanda već bi odavno svi imali bar 50/10,bili bi doneseni zakoni i rokovi ,kad postoje sredstva (a postoje) i kad odluka padne postavljanje optike /kaslića ti stvar dan-dva u kvartu, puštanje u pogon je moguće u roku od 7 dana,s tehničke strane nije to baš tak komplicirano , mi nismo ni znali da nam uvode optiku u zgradu jedno jutro se muvo tehničar ericsona po ulazu i nakon 10 dana leci u kasličima,a za rularne sredine dok se neodrži licitacija za 5g mreže nije ni sigurno da će biti potrebe, sve ovisi kako će proći u njemačkoj ,ako prođe želja njihove vlade da moraju pokriti približno 100% teritorija (svi tamošnji operateri su protiv toga) onda će tako valjda biti i kod nas.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 08.03.2019. u 19:06.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2019., 19:51   #3879
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
2021 g. ti je navedena kao krajnji rok kada moraju pokriti 90% grada zagreba + veće gradove koji su im komercionalno isplatljivi jer su im za to odobrena sredstva iz EU-a ,za ruralna mjesta (t-comu neisplatljivo) trebala bi se pobrinuti lokalna politika odnosno trebali bi iz istog fonda zatražiti sredstva ili subvencionirati, ostatak od 10% bi trebao pokriti A1 (ex vip) ,jer fond se zove "broadband za sve građane EU-a",sitni problemčić je da se ormarići i optika pod isto tretiraju tako da neće svi dobiti optiku,ali bi svi trebali do 2021g dobiti urednije veze, a i po nekim najavama tehnologija preko ormarića(bakar do stana) bi do onda trebala isto omogučavati brzine do 500,t-com će to prvenstveno raditi zbog sebe omogučavanje 4k maxtv-a tako da je gotovo sigurno da će to tako i biti,kako će biti sa cijenama to ćemo vidjeti jer u principu malo pomalo van akcija rastu.

p.s. HT ili Iskon ti je cijenovno gledano i ako gledaš u cijelini nekako isto nakon zadnjeg iskonovog povečanja cijene na optici bar trenutno,a na HT-u je ipak nešto kvalitetnija usluga,pogotovo služba za korisnike(nemoraš moliti prositi,preklinjati da ti tehničar iziđe van u slučaju problema),ontovi su isti ,routeri su kvalitativno iste "žlj" kvalitete s time da je iskonov malo kompliciraniji za podešavanja onoga što je dopušteno podesiti., kod jednih i kod drugih možeš kupiti svoj router(preporučljivo) taggat portove i izbaciti njihove routere (intenet i iptv rade bez problema telefon kolko čujem jedino preko friza) i riješiti probleme koje oni donose.

Ne znam detalje krajnjeg roka u fazama gradnje opticke infrastrukture, no valjda je ovako kako ti kazes.


Radje bi iskon koji je jeftiniji (180 kn/mjesecno) u odnosu na HT (239 kn/mjesecno) za internet+telefon prema cjenicima koje nalazim na njihovim stranicama. Jos je kod Iskona prednost bez ugovorne obaveze tih 180 kn.

IPTV od bilo kojeg ISP-a me ne zanima.

Da najvjerojatnije cu imat svoj router spojen na ONT. Za pocetak ce biti stari Lynksis WRT54GL i tagiranje VLAN-ova jer glavni komp je ionako zicom spojen. Taj router ionako sad koristim na VDSL2 Iskonu.

Zadnje izmijenjeno od: NTN. 09.03.2019. u 21:52.
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2019., 20:02   #3880
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,060
Citiraj:
Autor NTN Pregled postova
Za pocetak ce biti stari Lynksis WRT54GL i tagiranje VLAN-ova jer glavni komp je ionako zicom spojen. Taj modem ionako sad koristim na VDSL2 Iskonu.
da ti uletim u priču i objasnim da - nećeš.
tom linksysu, koliko god bio dobar, je mjesto u 2010. godini.
moj je vjerno radio skoro 10 godina i prošao sve providere, sa dolaskom vdsl-a je završio u smeću. zašto? jer bez ikakvih firewall rule-ova i ikakvog naprednog rutiranja, plafon mu je bilo ravno 30mbita (wan-lan routing sa pppoe). dodaj firewall i/ili QoS, i to je padalo na 20mbita. o tome da bi ga 200 konekcija zagušilo do mjere umiranja neta, nećemo spominjat.

tako da taj router nećeš spajat na optiku, osobito ako budeš htio imati iole ozbiljan net. morat ćeš ga pozdravit i nabavit si ipak nešto modernije sa više rama i bržim procesorom, jer onih jadnih 200mhz ne uspiju više držat korak s vremenom.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2019., 02:21   #3881
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
Citiraj:
Autor NTN Pregled postova
Ne znam detalje krajnjeg roka u fazama gradnje opticke infrastrukture, no valjda je ovako kako ti kazes.


Radje bi iskon koji je jeftiniji (180 kn/mjesecno) u odnosu na HT (239 kn/mjesecno) za internet+telefon prema cjenicima koje nalazim na njihovim stranicama. Jos je kod Iskona prednost bez ugovorne obaveze tih 180 kn.

IPTV od bilo kojeg ISP-a me ne zanima.

Da najvjerojatnije cu imat svoj router spojen na ONT. Za pocetak ce biti stari Lynksis WRT54GL i tagiranje VLAN-ova jer glavni komp je ionako zicom spojen. Taj router ionako sad koristim na VDSL2 Iskonu.
naravno da trebaš odabrat što ti je jeftinije ali u datom trenutku dosad je bilo kad je optika ušla u kvart t-com je dijelio letke sa popustima samo za taj kvart ,tako da se trebaš dobro informirati u tom trenutku što je jeftinije,velim služba za korisnike isto nije za smetnut s uma, suseda mi je na iskonu i kad joj je vrisnuo router čekala je tri dana tehničara, kod mene dolaze odmah drugo jutro a nerijetko i isti dan čak i nedjeljom mada se na optici takve stvari izuzetno rijetko dešavaju,po meni to ima isto svoju vrijednost,jer kad se desi onda su ti živci odmah na 120 ,što se routera tiće čak i na brzini 100 bi trebao biti gigabitni ac router ,jer ovi stari ti nemogu full brzinu propustiti ,u najboljim slučajevima žična će ti biti oko 95 sa čestim prekidima,a o wifi-u da i ne govorimo rijetko će ti mob doseći 30,ebiga vrijeme prolazi i standardi se mjenjaju,ali gigabitni ac 1200 ima ih već od 400-injak kn če gotovo sigurno još desetak godina radit svoj posao uredno,odustajenjem od terastrima trenutno nema nikakvih planova za brzine preko 500 ,čak i A1 kad govori o docsisu 3.1 negovori o brzinama preko 500,ono što ja mislim da ćemo još 4-5 godina minimalno ostati na brzinama optike koju sad imamo i na cijenovnim razlikama između brzina i tek kad i na bakru bude moguća brzina do 500(što je još uvijek i u svijetu dokazana teorija) onda će krenuti cijena brzine 500 prema dolje,trebaš imati na umu da veća propusnost veza treba prvenstveno operaterima za nove 4k usluge i da tu propusnost neće podjeliti s nama da mi imamo veće brzine jer u trnutnom režimu netfix & co su im prevelika konkurencija da bi ostalo sve kako je sada,brzine 100,200 pa čak i 500 su samo usputni benefit nama i zato naspram prošlih godinama to "ubrzano širenje".
a to kad će kod koga doć vjerojatno u detalje nitko u t-comu ni nezna,ono što ja brijem da im iz njemačke dođe koliko novih priključaka godišnje smiju par ljudi koji radi na planiranju(do kojih nemožeš nikako doći) odredi koji kvart ili kvartovi i pada odluka,a tad se na terenu i vidi da će vrlo skoro biti,prije su samo nagađanja,sad kolko pratim prođe vrlo kratko vrijeme od odluke do izvedbe pa do ponude,znaći najbitnija je odluka da se ide negdje u širenje mreže.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 10.03.2019. u 02:34.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2019., 12:45   #3882
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
da ti uletim u priču i objasnim da - nećeš.
tom linksysu, koliko god bio dobar, je mjesto u 2010. godini.
moj je vjerno radio skoro 10 godina i prošao sve providere, sa dolaskom vdsl-a je završio u smeću. zašto? jer bez ikakvih firewall rule-ova i ikakvog naprednog rutiranja, plafon mu je bilo ravno 30mbita (wan-lan routing sa pppoe). dodaj firewall i/ili QoS, i to je padalo na 20mbita. o tome da bi ga 200 konekcija zagušilo do mjere umiranja neta, nećemo spominjat.

tako da taj router nećeš spajat na optiku, osobito ako budeš htio imati iole ozbiljan net. morat ćeš ga pozdravit i nabavit si ipak nešto modernije sa više rama i bržim procesorom, jer onih jadnih 200mhz ne uspiju više držat korak s vremenom.

Onda ce za pocetak bit modem od ISP-a u bridge-u + WRT54GL dok ne vidim koji novi router uzeti sa svim novim standardima. U startu mozda skuplje (500-600, 700 kn) ali dugorocno isplativije.
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2019., 12:52   #3883
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
naravno da trebaš odabrat što ti je jeftinije ali u datom trenutku dosad je bilo kad je optika ušla u kvart t-com je dijelio letke sa popustima samo za taj kvart ,tako da se trebaš dobro informirati u tom trenutku što je jeftinije,velim služba za korisnike isto nije za smetnut s uma, suseda mi je na iskonu i kad joj je vrisnuo router čekala je tri dana tehničara, kod mene dolaze odmah drugo jutro a nerijetko i isti dan čak i nedjeljom mada se na optici takve stvari izuzetno rijetko dešavaju,po meni to ima isto svoju vrijednost,jer kad se desi onda su ti živci odmah na 120 ,što se routera tiće čak i na brzini 100 bi trebao biti gigabitni ac router ,jer ovi stari ti nemogu full brzinu propustiti ,u najboljim slučajevima žična će ti biti oko 95 sa čestim prekidima,a o wifi-u da i ne govorimo rijetko će ti mob doseći 30,ebiga vrijeme prolazi i standardi se mjenjaju,ali gigabitni ac 1200 ima ih već od 400-injak kn če gotovo sigurno još desetak godina radit svoj posao uredno,odustajenjem od terastrima trenutno nema nikakvih planova za brzine preko 500 ,čak i A1 kad govori o docsisu 3.1 negovori o brzinama preko 500,ono što ja mislim da ćemo još 4-5 godina minimalno ostati na brzinama optike koju sad imamo i na cijenovnim razlikama između brzina i tek kad i na bakru bude moguća brzina do 500(što je još uvijek i u svijetu dokazana teorija) onda će krenuti cijena brzine 500 prema dolje,trebaš imati na umu da veća propusnost veza treba prvenstveno operaterima za nove 4k usluge i da tu propusnost neće podjeliti s nama da mi imamo veće brzine jer u trnutnom režimu netfix & co su im prevelika konkurencija da bi ostalo sve kako je sada,brzine 100,200 pa čak i 500 su samo usputni benefit nama i zato naspram prošlih godinama to "ubrzano širenje".
a to kad će kod koga doć vjerojatno u detalje nitko u t-comu ni nezna,ono što ja brijem da im iz njemačke dođe koliko novih priključaka godišnje smiju par ljudi koji radi na planiranju(do kojih nemožeš nikako doći) odredi koji kvart ili kvartovi i pada odluka,a tad se na terenu i vidi da će vrlo skoro biti,prije su samo nagađanja,sad kolko pratim prođe vrlo kratko vrijeme od odluke do izvedbe pa do ponude,znaći najbitnija je odluka da se ide negdje u širenje mreže.

Tako ce i biti, uzet cu kvalitetniji router sa svim novim standardima. Ovo s razvojem optike opcenito i njihovim planovima, kad bude bude, sto bi se reklo. Meni je dosta 100 ili 200 u download-u i 50 ili 100 u upload-u cisto dovoljno za neko duze vrijeme.
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2019., 19:22   #3884
crash owerride
See You On The Other Side
Moj komp
 
crash owerride's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Bistra
Postovi: 116
Pozdrav,
jel još netko ima konverter + router?
Pitam čisto zato jer mi je došlo da to zamijenim ako mogu. Zašto da imam optiku + bakar ako mogu imati samo optiku
crash owerride je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2019., 00:35   #3885
float
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: St
Postovi: 47
Zadnjih par dana imam interesantne probleme s vezom. Naime, događaju random link dropovi. Obično bude tijekom ponoći, zna trajati od 5 minuta do 30 minuta. Prekjučer sam imao iznimku koja je trajala dobrih 15 sati. Zvao sam službu i prijavljena je smetnja, kad sam se vratio s posla sve je radilo i računao sam da je OK. No ipak nije...

Ne znam do čega bi moglo biti, nadam se da nije do uređaja? Latencija je dobra, ne primjećujem probleme, brzina je uvijek i više nego dobra, samo mi odjednom umre internet, od nigdje.

Evo malo iz routera:
Code:
2019-03-29 00:07:37 From internet service provider transferred Gateway IP address: XX.XXX.XXX.XXX (R022)
2019-03-29 00:07:37 Timeout during PPP initialization. (IPCP) (R023)
2019-03-29 00:06:28 Timeout during PPP initialization. (PAP) (R023)
2019-03-29 00:06:27 Timeout during PPP initialization. (PAP) (R023)
2019-03-29 00:05:51 Connection to the Internet has been terminated. (R009)
2019-03-29 00:05:51 Connection has been terminated:Remote station is not answering to LCP Echo requests. (R021)
Kad pukne ovi znaju biti česti:

Code:
1970-01-01 05:14:53 PPPoE error:timeout (waiting for PADO packets) (R020)
Dakle, ako sam dobro shvatio, ekvivalent DSLAM-a na optici, na ulici, ne reagira. Je li možda netko imao slični problem sa Speedport routerom? ONT je Raisecomm. Da im pošaljem e-mail s logovima?


Osim toga, mogu li pristupiti direktno ONT-u da vidim ima li tamo ikakvih dodatnih informacija? Ako da, koje se login informacije koriste?
float je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2019., 09:27   #3886
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
ONT ti je 99% zna riknut u vrlo rijetkim slučajevima i to je onda totalka,u temi speedport
ćeš naći da jako puno ljudi ima sličnih problema sa tim routerom razlog je slab router i
problemi sa hendlanjem DNS-a,možeš tražit zamjenu ,ali će ti se kad tad vratiti problemi,
rešenje je nabavka svog routera ,bridge ili paralelno spajanje ,ako telefon baš mora biti,
ili izbacivanje speedporta skroz i svoj router direktno na ont(bolja solucija,ali nema telefona).
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2019., 21:16   #3887
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor crash owerride Pregled postova
Pozdrav,
jel još netko ima konverter + router?
Pitam čisto zato jer mi je došlo da to zamijenim ako mogu. Zašto da imam optiku + bakar ako mogu imati samo optiku
Misliš stavit fiber optic router direktno na internet vod? Misliš da ćeš time išta dobiti?
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2019., 21:29   #3888
funlog
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Hrvatska-Split
Postovi: 114
Istjece mi ugovor na optici(trio), u t-centar sam otisao po novu ponudu zatrazio sam uslugu koja je navedena u njihovom sluzbenom ultramax cjeniku(online cjenik pdf strana 4) ultramax3m 189kn+30kn osiguranja opreme. Medjutin objasnili su mi da to ne postoji :-) na moj komentar da im je to u cijeniku u ponudi od 2017 i u zadnjem cjeniku od 01.04.19 nisu se previse uznemiravali.

Zanima me kakva je trenutno situacija za produzenje i sto se i na koji nacin moze dobiti? Da li konkurencija u vidu Iskona nudi nesto zanimljivo?

Ps. Vip optika ne ide preko t-com infrastrukture kao Iskon ?


Unaprijed zahvaljujem na svakom infu.
funlog je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 06:18   #3889
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
vip je konkurencija. vip ima svoju optiku.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 10:47   #3890
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor funlog Pregled postova
Istjece mi ugovor na optici(trio), u t-centar sam otisao po novu ponudu zatrazio sam uslugu koja je navedena u njihovom sluzbenom ultramax cjeniku(online cjenik pdf strana 4) ultramax3m 189kn+30kn osiguranja opreme. Medjutin objasnili su mi da to ne postoji :-) na moj komentar da im je to u cijeniku u ponudi od 2017 i u zadnjem cjeniku od 01.04.19 nisu se previse uznemiravali.

Zanima me kakva je trenutno situacija za produzenje i sto se i na koji nacin moze dobiti? Da li konkurencija u vidu Iskona nudi nesto zanimljivo?

Ps. Vip optika ne ide preko t-com infrastrukture kao Iskon ?


Unaprijed zahvaljujem na svakom infu.
imam isto što i ti, također ističe ugovor (dosad nikakve informacije nisam saznao za neke novosti) mozda bude nesto za Uskrs? ko zna...

ultramaxa naseg vise nema osim u tom PDF cjeniku sto ne kuzim, apdejtaju cjenik 1.4.2019 i kakti ne vrijedi vise, pa zbrisi onda ono sto ne vrijedi majka mu stara



sad su aktualni max 2, max 2 biram i max 3, a cifre su boli glava...

naruci prodajnog predstavnika pa vidi sto ce ti ponudit
https://www.hrvatskitelekom.hr/predstavnici
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 11:51   #3891
funlog
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Hrvatska-Split
Postovi: 114
Citiraj:
Autor Spikeman Pregled postova
naruci prodajnog predstavnika pa vidi sto ce ti ponudit
https://www.hrvatskitelekom.hr/predstavnici
Hvala na sugestiji. Jako je teško ploviti ovim njihovim cjenicima koji su izgleda tu cisto onako iz zajebancije.
Ako dodjem do kakve informacije bacim info.

Poz
funlog je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 11:54   #3892
funlog
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Hrvatska-Split
Postovi: 114
Citiraj:
Autor BlackDwarf Pregled postova
vip je konkurencija. vip ima svoju optiku.
Tnx, predpostavio sam al eto hvala na potvrdi.
funlog je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 09:10   #3893
shilev
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: koprivnica
Postovi: 147
jedno teoretsko pitanje.
imam t-com na bakru.
uskoro mi dolazi pro ping s optikom (postavili prikljucak na banderu).

da li ja teoretski mogu ostaviti t-com radi max tv i imati pro ping u isto vrijeme?
na koji nacin pro ping optika (ili bilo koja preko bandera) dolazi do mojeg dnevnog boravka, istim putem kao i t-com bakar ili?
shilev je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 09:49   #3894
great9
Premium
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 187
da, možeš si ostaviti samo MaxTV, nemoraš imati T-com Internet.
Pro-Ping optika će ti doći kao optički kabel do mjesta u kući gdje će ti biti ONT ("optički" modem)
great9 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 09:51   #3895
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,060
čini mi se da ova tema pokriva i FTTC -e, pa pitanje - koliki je najmanji fttc kojeg t-com ugrađuje? ne mislim na dimenzije, nego na okviran broj parica.
recimo u rijeci na bulevardu su nam stavili fttc na zid od parcele, koji je poprilično velik , jedno metar i po u dužinu, vjerujem na pokriva cijelu zonu pa je to više stotina parica. zanima me da li montiraju i manje, i koliko manje?

kod mojih staraca je situacija koma, parice idu oko 8mbita, a u zgradi su sa 50tak stanova. parsto metara dalje su napravili fttc koji pokriva naselje od 50tak kuća. bi li ih se moglo nekako natjerati da stave još jedan manji fttc kod mojih u zgradu ili isred nje? u prizemlju nam je ptt ormarić sa , mislim, 32 parice ili tako nešto.

bili smo dobili ponudu za optiku od nekog malog telekoma, ali to se nije nikada realiziralo.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 09:53   #3896
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,551
Citiraj:
Autor funlog Pregled postova
Hvala na sugestiji. Jako je teško ploviti ovim njihovim cjenicima koji su izgleda tu cisto onako iz zajebancije.
Ako dodjem do kakve informacije bacim info.

Poz
nisu baš iz zaebancije služe za zadnji korak, tak je bilo kod mene prošle godine,kad sam se već pomirio sa prijelaskom na iskon, javili se i dobio sve po tim cijenicima doslovno 5 min prije nego mi je iskonov predstavnik došao,samo nemogu svi nudit u t-comu po tim cijenicima moraš uvijek biti strpljiv kod mene je trajalo mjesec i pol dok me nije nazvala ta zadnja služba koja ima ovlasti nudit po najnižim cijenama,to je vjerojatno s toga što se dosta ljudi zakaći na prve ponude.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 10:02   #3897
shilev
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: koprivnica
Postovi: 147
Citiraj:
Autor great9 Pregled postova
da, možeš si ostaviti samo MaxTV, nemoraš imati T-com Internet.
Pro-Ping optika će ti doći kao optički kabel do mjesta u kući gdje će ti biti ONT ("optički" modem)
mozda me nisi razumio, ja bi ostavio t-com internet,max tv i telefon preko bakra i uzeo pro ping optiku. teoretski zasad. imam jako povoljno t-com max3 magentu i skoro da bi me sam max tv skuplje dosao..zasad pitam samo teoretski, znaci da li moze ici max3 na bakar + pro ping optika istovremeno?

sto se tice optickog kabla, on ide preko glavnog strujnog kabla od bandere do kuce i onda buse s tavana do ONT-a u dnevnom rupicu za opticku kabel? opticki kabel izgleda slicno kao utp kabel?
shilev je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 11:21   #3898
kilkenny
Premium
 
kilkenny's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 91
Citiraj:
Autor shilev Pregled postova
mozda me nisi razumio, ja bi ostavio t-com internet,max tv i telefon preko bakra i uzeo pro ping optiku. teoretski zasad. imam jako povoljno t-com max3 magentu i skoro da bi me sam max tv skuplje dosao..zasad pitam samo teoretski, znaci da li moze ici max3 na bakar + pro ping optika istovremeno?



sto se tice optickog kabla, on ide preko glavnog strujnog kabla od bandere do kuce i onda buse s tavana do ONT-a u dnevnom rupicu za opticku kabel? opticki kabel izgleda slicno kao utp kabel?
Upravo tako kako si napisao ide. Optika i bakar su nevezani jedno uz drugo. Kada budes htio potpuno se maknut sa bakra nece biti problema jedino ce provider na optici morati biti isti. Opticka nit je tanja od utp-a.

Poslano sa mog SM-T825 koristeći Tapatalk
kilkenny je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 11:45   #3899
shilev
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: koprivnica
Postovi: 147
ne kuzim ovo "jedino ce provider na optici morati biti isti".
znaci ja bi imao max3 t-com na bakru i pro ping samo net na optici istovremeno.
i onda dok t-com prestane nuditi max3 ovako ispod pulta kao sada, onda bi odjavio t-com i ostavio samo pro ping optiku.
shilev je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 12:59   #3900
kilkenny
Premium
 
kilkenny's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 91
Citiraj:
Autor shilev Pregled postova
ne kuzim ovo "jedino ce provider na optici morati biti isti".
znaci ja bi imao max3 t-com na bakru i pro ping samo net na optici istovremeno.
i onda dok t-com prestane nuditi max3 ovako ispod pulta kao sada, onda bi odjavio t-com i ostavio samo pro ping optiku.
....samo ako zelis imati i max na optici... a ovo drugo radi bez problema


Poslano sa mog SM-T825 koristeći Tapatalk
kilkenny je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na