Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.05.2017., 20:32   #29371
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Bravo Pregled postova
Vjerojatno sam vozio + prazan rezervoar. Trebalo bi pisat koji su uvjeti testa, vjerojatno 2 osobe + 20,30kg tereta (puni rezervoar se podrazumijeva).
Ko zna kak oni to mjere i ja sam skinuo 2 sekunde na mazdi....Isto solo i polunapunjen rezervoar
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 21:53   #29372
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,615
Stari je danas prodao auto (usput ga je i registrirao i platio i Osiguranje) al je prometna puna pa treba ic na MUP po novu ovjerit.

Problem je da planira ovjerit kod biljeznika punomoc da daje vozilo na koristenje kupcu.
Meni to bas i nije neka bajna opcija zbog mogucih zajebancija kasnije, a i morat ce za godinu dana onda radit KPU pa bolje da to rijesi odma.

Citam po netu opcije pa ako sam dobro shvatio:
1. Ovjere KPU kod biljeznika, navede da ostavlja registarske plocice kupcu (kupac je isto iz Zagreba)
2. Kupac ode na poreznu plati 5%
3. Kupac ode sa starom prometnom, novom, i svim papirima na MUP i prebaci auto na sebe i sve je rijesio.

Jedino ostaje otvoreno pitanje police AO? Se to moze prenjeti na kupca?
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 22:00   #29373
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Bravo Pregled postova
Vjerojatno sam vozio + prazan rezervoar. Trebalo bi pisat koji su uvjeti testa, vjerojatno 2 osobe + 20,30kg tereta (puni rezervoar se podrazumijeva).
ne bi rekao da 100 kila dodatnog tereta radi takvu razliku. Em je dizel sa momentom koji to ni ne osjeti. Ajde spustit pol sekunde, ali ovo je fakat puno. Pogotovo koliko pratim doticni forumas ne baljezga gluposti, pa da odma dismisam kao "napisao syss "
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 22:07   #29374
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Nizbrdica?

Slobodni pad?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 22:07   #29375
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,315
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Jasno,2.0 TDi Passati kao i Golf 5 170 hp su imali njesra sa diznama,bio je opoziv.
Onda su presli na common rail pa opet rikavaju dizne golf 6 i ostalim vag-ovcima sa tim motorima.

Otide taj elektricni dio,nova dizna cca 2500 kn.



Poslano sa mog SUPER koristeći Tapatalk

Ja nemam problema sa svojim klokanom dvadesetdeseta. Zadovoljan sam.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 22:58   #29376
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
http://www.index.hr/auto/clanak/foto...tu/973275.aspx

nisam znao da su dizajneri mercedesovih karavana prešli u rr
i onda se cudimo kako svijet ide u kurac, ljudi nemaju srca vise za nikoga, kako nema karaktera promisliti koliko je dobroga mogao napraviti sa tim novcem ako ga vec ima na bacanje. I bio bi poznatiji i popularniji nego ovako ko prepotentni bogatas. fuj. takvim ljudima ne zelim nista dobro.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 23:08   #29377
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Kupca sigurno poznaješ, pa znaš kako troši novce?
Što da je Bill Gates, onda bi bila druga priča?

I ti, i ja, i velika većina svijeta, da imaju na raspolaganju takav račun koji ne bi osjetio 10 mil. funti, vjerojatno bi imali svoj custom made auto.

Netko skuplja rijetke serijske aute, netko ih unakazi raznim vanserijskim zahtjevima, a netko si naruči auto po mjeri.

Moralizirati oko takvih stvari mi je stvarno blesavo.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 23:46   #29378
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Znaci skinuo si 3 sekunde? How?
Iz prvog i jedinog pokusaja na ravnoj cesti u trecoj presao 100 sa pol rezervoara i u sport modu kaj je valjda najbitnije. Krenuo sa dva soma + 4x4, zaslajdral je mozda dva kruga i prebacio bez laga ili da sam osjetio. Stavio app pa uz put isao bas vidit jer znam da nema teorije da taj auto ide 13s.

Btw imam prek 90 kila..

Cekaj da izmjerim maksumalnu, pise 175 a kazaljka dira 200.. Nisam cesto sam u autu na autoptutu pa nije zgodno..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 30.05.2017. u 00:00.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 09:09   #29379
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Stari je danas prodao auto (usput ga je i registrirao i platio i Osiguranje) al je prometna puna pa treba ic na MUP po novu ovjerit.

Problem je da planira ovjerit kod biljeznika punomoc da daje vozilo na koristenje kupcu.
Meni to bas i nije neka bajna opcija zbog mogucih zajebancija kasnije, a i morat ce za godinu dana onda radit KPU pa bolje da to rijesi odma.

Citam po netu opcije pa ako sam dobro shvatio:
1. Ovjere KPU kod biljeznika, navede da ostavlja registarske plocice kupcu (kupac je isto iz Zagreba)
2. Kupac ode na poreznu plati 5%
3. Kupac ode sa starom prometnom, novom, i svim papirima na MUP i prebaci auto na sebe i sve je rijesio.

Jedino ostaje otvoreno pitanje police AO? Se to moze prenjeti na kupca?
Ovo pod 3 točke je i jedini ispravni postupak. Plus kaj mu na MUP-u treba i knjižica vozila (ako je ikad izdana) te papiri s tehničkog (papir da je plaćena cestarina). Kakva punomoć sada? To ne treba. Ako napravi sranje s autom ti uvijek imaš kopiju kupoprodajnog, da auto više nije tvoj. Kad obaviš kod javnog bilježnika tebe više ništa ne zanima. Na kupcu je da rješava ostalo. Njegov problem.
AO ostaje kupcu (i vrijedi do isteka naznačenom na polici) ali on mora ići u osiguranje gdje je auto osiguran da stave napomenu da je novi vlasnik i to je to. Tako sam ja napravio.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 09:17   #29380
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Iz prvog i jedinog pokusaja na ravnoj cesti u trecoj presao 100 sa pol rezervoara i u sport modu kaj je valjda najbitnije. Krenuo sa dva soma + 4x4, zaslajdral je mozda dva kruga i prebacio bez laga ili da sam osjetio. Stavio app pa uz put isao bas vidit jer znam da nema teorije da taj auto ide 13s.

Btw imam prek 90 kila..

Cekaj da izmjerim maksumalnu, pise 175 a kazaljka dira 200.. Nisam cesto sam u autu na autoptutu pa nije zgodno..
Kolko ks i koja ti je masa Suzukija kaj si tolko skinul?

Hmm, onda bi i meni trebalo ispod 9s iti, da ga slikaš, deklarirano je 9,4s.

Na 1047 kila i 125 ks. I s tim da u drugoj ide prek 100, znači ne gubim vrijeme na 2 šaltanja..
Green_FanBoy je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 12:34   #29381
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Ima oko 1400 kila, najlaksi u klasi, 120 konja i 320 Nm. Vuce do malo iznad 4 tisuce.. Druga brzina do 60 dolazi za 5.7s a onda treca vuce u trecoj do 120 uz potisak u sic..

Mislim da su oni to mjerili u auto modu koji ima puno slabiji odaziv na gas od sport moda u kojem se najcesce vozim jer je ugodnije na uzbrdicama..

Iznenadenje na Meganu.. Nisam podivljal jer je vec dobio ranije na istom mjestu ali svejdno boli ko da je mene neko izgrebal..


Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 30.05.2017. u 12:45.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 13:00   #29382
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Jednom sam ostavio malo (al fakat crtica) svoje farbe nekom na parkingu i pogledao i vidim da se da ispolirat, da je sitnica i otišao sam. Da sam mu zgulio boju ostavio bi broj. O udubljenjima da ne pričam. A kod nas ekipa bježi kad odvali pol auta. Taki smo mi rvati. Super smo.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 13:07   #29383
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ja sam u slijepoj ulici gdje često zaluta ekipa misleći da se tim putem ide dalje i tako su i mene ogrebali po lijevoj strani i ne ostavili broj za jedno 14k kn.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 13:22   #29384
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Jednom sam ostavio malo (al fakat crtica) svoje farbe nekom na parkingu i pogledao i vidim da se da ispolirat, da je sitnica i otišao sam. Da sam mu zgulio boju ostavio bi broj. O udubljenjima da ne pričam. A kod nas ekipa bježi kad odvali pol auta. Taki smo mi rvati. Super smo.
Sad samo cekam da mi stari provali da se to da ispolirat Imam polirku u gepeku, malo se zacementirala kao i pol gepeka jer je ispal cep... Postoji mogucnost da ga je stari zgrebal jer ga je vozio prosli tjedan, to mi izgleda ko da je njegovo maslo ali kaze da nije..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 30.05.2017. u 13:31.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 13:26   #29385
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Sad samo cekam da mi stari provali da se to da ispolirat Imam polirku u gepeku, malo se zacementirala kao i pol gepeka jer je ispal cep...
Pa čuj ako je crtica i ako je evidentno boja sa auta koji je "kriv" onda je jasno da se da ispolirati....ja sam te ogrebotine s parkinga riješio poliranjem u 80% slučajeva. Tam di su mi boju skinuli do kraja, jasno, nije išlo...Te ogrebotine na parkingu po čoškovima su u većini slučajeva radi krive procjene, rijetko nemar. Mene puno više smeta kad ekipa otvara vrata u stilu "Jebe mi se živo" i onda pogodi vrata od auta do njega i baš ga briga...bezobrazno...Ja pazim svaki put, ne kužim koji je problem malo pridržat vrata rukom ak je usko....Ali ekipa je takva kakva je, nekultura. Kakvi su u prometu takvi su i na parkingu.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 14:42   #29386
Golfer76
Registered User
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 26
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Pa čuj ako je crtica i ako je evidentno boja sa auta koji je "kriv" onda je jasno da se da ispolirati....ja sam te ogrebotine s parkinga riješio poliranjem u 80% slučajeva. Tam di su mi boju skinuli do kraja, jasno, nije išlo...Te ogrebotine na parkingu po čoškovima su u većini slučajeva radi krive procjene, rijetko nemar. Mene puno više smeta kad ekipa otvara vrata u stilu "Jebe mi se živo" i onda pogodi vrata od auta do njega i baš ga briga...bezobrazno...Ja pazim svaki put, ne kužim koji je problem malo pridržat vrata rukom ak je usko....Ali ekipa je takva kakva je, nekultura. Kakvi su u prometu takvi su i na parkingu.
Mislim da nije to cak ni toliko stvar kulture, nego ih jednostavno nije brige, ni za svoje a kamoli za tuđe. E sad zasto ih nije brige, to je drugi par cipela...
Golfer76 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 15:58   #29387
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,452
ja nastojim parkirat kraj nekih novih autiju, onda sam siguran da neće odvalit vrata na moj auto
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 16:33   #29388
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
radiš si medvjeđu uslugu jer znamo da su svi novi auti službeni auti
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 16:36   #29389
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,315
Tako je Grebu i dallje.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 16:40   #29390
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,452
U skoro 2 godine taktika mi je uspjesna, bumo vidli dalje
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 17:27   #29391
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Kupca sigurno poznaješ, pa znaš kako troši novce?
Što da je Bill Gates, onda bi bila druga priča?

I ti, i ja, i velika većina svijeta, da imaju na raspolaganju takav račun koji ne bi osjetio 10 mil. funti, vjerojatno bi imali svoj custom made auto.

Netko skuplja rijetke serijske aute, netko ih unakazi raznim vanserijskim zahtjevima, a netko si naruči auto po mjeri.

Moralizirati oko takvih stvari mi je stvarno blesavo.
Aj se malo informiraj o bill gatesu i koliko je on novca dao i daje u humanitarne svrhe.

On je jedan od rijetkih koji su se aktivno prikljucili humanitarnim akcijama i utjecaju klime na okolis, da ne spominjem sudjelovanje u medicinskim istrazivanjima..

Da su svi bogatasi ko bill gates, svijet bi bio ljepse mjesto.

Ali zato imamo Trumpa koji je cista suprotnost recimo i krenuo je sustavno unistavati sve redom samo za novac. A nazalosttakvih je bogatasa puno vise nego ovakvih kao Gates.


Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 17:44   #29392
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Da su svi bogatasi ko bill gates, svijet bi bio ljepse mjesto.
lol, daj nemoj više i bolje se ti malo informiraj o takvim milijarderima "filantropima", baš je njemu stalo do male dječice u africi, de se saberi.
Guglaj si Gejtsa u kombinaciji s Monsantom, eugenikom, cjepivima itd.

P.S. Sry za offttopic ali kad netko baš provali o ljepšem svijetu sa Gatesom koji spada u 1% svjetske populacije dođe mi slabo.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 17:54   #29393
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
lol, daj nemoj više i bolje se ti malo informiraj o takvim milijarderima "filantropima", baš je njemu stalo do male dječice u africi, de se saberi.
Guglaj si Gejtsa u kombinaciji s Monsantom, eugenikom, cjepivima itd.

P.S. Sry za offttopic ali kad netko baš provali o ljepšem svijetu sa Gatesom koji spada u 1% svjetske populacije dođe mi slabo.
linuxas?

Sent from my Mi Max using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 18:04   #29394
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Golfer76 Pregled postova
Mislim da nije to cak ni toliko stvar kulture, nego ih jednostavno nije brige, ni za svoje a kamoli za tuđe. E sad zasto ih nije brige, to je drugi par cipela...
Meni su najjaci on i koji nikada nisu vozili veci auto sa tri vrata pa kada se stave pored auta sa tri vrata i ti u njega ne mozes uci jer su vrata velika i ne mozes ih dovoljno otvoriti da udjes
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 18:30   #29395
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
lol, daj nemoj više i bolje se ti malo informiraj o takvim milijarderima "filantropima", baš je njemu stalo do male dječice u africi, de se saberi.
Guglaj si Gejtsa u kombinaciji s Monsantom, eugenikom, cjepivima itd.

P.S. Sry za offttopic ali kad netko baš provali o ljepšem svijetu sa Gatesom koji spada u 1% svjetske populacije dođe mi slabo.
Sa takvima kao ti ne gubim vrijeme.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 18:42   #29396
zhecky
Semper iratus
Moj komp
 
zhecky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Solin
Postovi: 483
Baš sinoć vidio ovo s WD-om

pa pokušajte ako nemate nitra
zhecky je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2017., 20:46   #29397
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,452
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2017., 09:35   #29398
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Sa takvima kao ti ne gubim vrijeme.
Lik provocira po cijelom forumu od kak se regao, bez kazne....pusti ga...


Nego, frendici se pokvarilo nešto na autu (elektrika ak sam dobro skužio) i tak zove ona HAK i lik joj odfura auto do mehaničara. Ostavi ona tamo auto i nitko ju ne zove 10 dana...zvala ona njih svaki drugi dan ali uvijek je odgovor bio da je auto uskoro gotov....I tako pukne njoj film i zove ona nekog rođaka s vezom i ovaj zove šefa haka za to područje i ovaj javlja da će požurit priču. Zovu ju nakon 2 dana da je auto gotov...dođe ona s bratom tamo i ima kaj vidjet...hauba spigana...auto bio u sudaru! MEhaničar sav crven u licu prizna da je s autom išao po dijelove i slupao se...i sad mora čekat još 2 tjedna da to riješi. Neće tužit a ja velim da je blesava. Takve bezobrazne neprofesionalce treba kaznit po džepu. Koji to idiot od majstora ide s tuđim autom (i to onim kojeg popravlja) po dijelove? Rizik je prevelik zar ne? Ili računa da ga nitko neće tužiti....
Jednom sam dao Corollu na lakiranje branika (tad je već imala nekih 9 g pa sam dao lokalnom mehi koji nije skup). Posao je odradio korektno (iako je bilo falševa) ali je uredno s mojim autom otišao po boju (8km). Kaj da ju je slupao? Ne kužim taj idiotizam....
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2017., 11:01   #29399
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Jednom sam dao Corollu na lakiranje branika (tad je već imala nekih 9 g pa sam dao lokalnom mehi koji nije skup). Posao je odradio korektno (iako je bilo falševa) ali je uredno s mojim autom otišao po boju (8km). Kaj da ju je slupao? Ne kužim taj idiotizam....
Možda ga je odvezao da očitaju boju, jer boja iz kataloga i ona na 9 godina starom autu sigurno nije iste nijanse.
Ne kažem da se većina lokalnih mehaničara ne navaža okolo u autima koji su na servisu (i to ne samo da ga isproba), to je redovna pojava.
Kod mene je prije 5-6 godina susjedu jedan takav napravio totalku na kombiju, susjed ga nije tužio, a ne znam je li na kraju dobio ikakvu kompenzaciju.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2017., 11:41   #29400
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Šifra boje je na autu nema ga kaj voziti okolo. Ovaj dudek je tak i napravio. Po šifri. Sam kaj se po boju odvezao s mojim autom. Uglavnom od tada samo kod ovih "provjerenih" većih mehaničara (da sad ne reklamiram) i auto nikad ne voze okolo i imaju svoje jebene pikapove kojima dovoze stvari, boju i sl.
Razvažanje tuđeg auta koji je na povjerenje dan na popravak ili lakiranje je bezobrazno, neprofesionalno i nekorektno. Zamisli ostaviš novi auto za koji si jedva iskrcao 20 t eura i onda ti ga majstor razbije dok se s njim okolo vozi po dijelove. Što ćeš onda. Nit je auto više isti nit ga možeš voziti jel ide na dodatni popravak koji traje. I kaj da napravi totalku? Oprosti ali to je ludost i debilana na kvadrat.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na