Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.03.2017., 19:29   #901
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ja bacam oko na 4c8t i neku fancy b350 i svašta nešto (freesync monitor), ako me ne zalopati potreba za kolima
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2017., 19:29   #902
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Upgrade sa 2600k je R7 1700.
Moje mišljenje.
Stoji, ali razlika skoro soma kuna za 2 jezgre... radi onda uzet M.2 SSD ili uložit u bolju ploču (sa boljom naponskom) nego u jačeg Ryzena...

Uglavnom slatke brige.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.03.2017., 19:33   #903
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Stoji, ali razlika skoro soma kuna za 2 jezgre... radi onda uzet M.2 SSD ili uložit u bolju ploču (sa boljom naponskom) nego u jačeg Ryzena...

Uglavnom slatke brige.
Ima logike.
Kupit u startu high end ploču I slabijeg Ryzena pa upgrejdati u budućnosti samo CPU (Zen 2)
Socket se neće sigurno mijenjati.

Ja idem na 1700 plus inačica Sabertootha.

MSI opet kemija sa VRM kontrolerima, ostaje isti kontroler kao i kod AM3+,ali su ovaj put ugradili vrhunske VRM.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2017., 19:35   #904
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Sa 6c12t mnogima nebi bilo one grižnje za potencijalno ispuštenim fps naspram r7 1700 vs i7 7700K jer bi ga se imalo primjetno jeftinije od i7 7700k ( trećinu, kao niti onoga "što će mi 8 jezgri" kad 6 danas u nekom ozbiljnijem pc nije preseravanje
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2017., 19:36   #905
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Meni vise smisla ima kupit odmah 1700 ,
A ako i ne, nego se kupi slabiji,i dalje Ne vidim ratloga zasto ne malo i sparat na ploči. Nije to intel da mjenjaju socket, nema straha, s vremwnom ce i ploče dolaziti u još novijim verzijama, do kako je najavljeno 2020 ce ih i dalje biti u prodaji

Intel nas je izdrilao s tim promjenama socketa , i kao da je neka paranoja se kupuje uvjek nesto dobro jer kao ono poslije ih se nece moci kupiti
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 15.03.2017. u 19:42.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2017., 19:39   #906
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Upgrade sa 2600k je R7 1700.
Moje mišljenje.
Jest, al mislim da jedan r5 6c/12t nece biti nista manji upgrade, naravno s vecim taktom od r7.
Pogotovo za nekog poput Brke ili mene, koji vise gejmamo nego sto rendamo i sl. a ujedno gledamo na dugotrajnost...

Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
odlično.. onda će pentium i biti.. mislio sam uzet high end ryzena kad izađe, napalio sam se skroz.. ali kupujem stan i svašta nešta, nije više komp na prvom mjestu.. blago onima koji mogu
Ja gradim kat kuce al ne j*bem zivu silu, za novi pc ce se naci posto poto
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2017., 19:47   #907
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Ima logike.
Kupit u startu high end ploču I slabijeg Ryzena pa upgrejdati u budućnosti samo CPU (Zen 2)
Socket se neće sigurno mijenjati.

Ja idem na 1700 plus inačica Sabertootha.

MSI opet kemija sa VRM kontrolerima, ostaje isti kontroler kao i kod AM3+,ali su ovaj put ugradili vrhunske VRM.
Imaš li kakav info da se bude kakva Sabertooth pojavila skoro?

Po MSI se ne saginjem nakon one tablice.
Čak sam i omraženi Điđibajt uzeo u obzir. Gaming 5 i K7 su zbilja dobre ploče. ASRock mi se isto ne čini kao nešto vrijedno spomena osim Tajči koja je malo too much.

Tako da gledajući moje potrebe, radije 6c/12t i nasvirat ga dokle ide na boljoj ploči. Kasnije lako R7 II se kakav upikne ili kaj već bude.
Ryzeni mogu nakon ovog biti samo bolji, a ploče će pasati. Milina.

Ah, osjećam se slobodno kao i kad sam zadnji ispit na faksu dao
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Sa 6c12t mnogima nebi bilo one grižnje za potencijalno ispuštenim fps naspram r7 1700 vs i7 7700K jer bi ga se imalo primjetno jeftinije od i7 7700k ( trećinu, kao niti onoga "što će mi 8 jezgri" kad 6 danas u nekom ozbiljnijem pc nije preseravanje
E to to. Soma kuna je osjetno. Da je bilo onako kako sam projicirao, R5 6/12 nebi baš bio isplativ u R7.
Ali dobar trik. Vide i sami da su prodali dovoljno i više nego su mislili R7 pa odma daju jeftinije verzije.
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Meni vise smisla ima kupit odmah 1700 , ako i ne,
Ne vidim ratlofa zasto ne malo i sparat na ploči. Nije to intel da mjenjaju socket, nema straha, s vremwnom ce i ploče dolaziti u još novijim verzijama, do kako je najavljeno 2020 ce ih i dalje biti u prodaji

Intel nas je izdrilao s tim promjenama socketa , i kao da je neka paranoja se kupuje uvjek nesto dobro jer kao ono poslije ih se nece moci kupiti
Kako kome


@Sn4k3
Pa makar i na R1 uz građevinski materijal, a?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2017., 19:48   #908
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Stoji, ali razlika skoro soma kuna za 2 jezgre... radi onda uzet M.2 SSD ili uložit u bolju ploču (sa boljom naponskom) nego u jačeg Ryzena...

Uglavnom slatke brige.
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Ima logike.
Kupit u startu high end ploču I slabijeg Ryzena pa upgrejdati u budućnosti samo CPU (Zen 2)
Socket se neće sigurno mijenjati.

Ja idem na 1700 plus inačica Sabertootha.

MSI opet kemija sa VRM kontrolerima, ostaje isti kontroler kao i kod AM3+,ali su ovaj put ugradili vrhunske VRM.
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Meni vise smisla ima kupit odmah 1700 ,
A ako i ne, nego se kupi slabiji,i dalje Ne vidim ratloga zasto ne malo i sparat na ploči. Nije to intel da mjenjaju socket, nema straha, s vremwnom ce i ploče dolaziti u još novijim verzijama, do kako je najavljeno 2020 ce ih i dalje biti u prodaji

Intel nas je izdrilao s tim promjenama socketa , i kao da je neka paranoja se kupuje uvjek nesto dobro jer kao ono poslije ih se nece moci kupiti


pripazite samo da ne bude isto kao s visherom.. i moja AM3 ploča je jedna od boljih za taj socket (čitaj isplativijih) pa opet FX 8xxx ne ide na nju, kako god okreneš.. a ima triput bolju regulaciju od onih asrock i ostalih smećadi koje su posebno kao izdali za FX-a
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2017., 19:51   #909
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Jasno da će socket AM4+ jednom izaći, ali ne do 2020, dakle 3 godine. Pa i AM3 je do izlaska AM3+ bio vani koliko, isto par godina ne?
Brko je offline   Reply With Quote