Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.11.2018., 00:45   #40321
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Potencijalni donatori organa


https://www.youtube.com/watch?v=Yoa0MfuZUVg
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2018., 00:51   #40322
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Problem sa diskovima na zadnjim tockovima je u u rucnoj kocnici.Bubanj je jeftinije rjesenje.
RAUL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.11.2018., 00:55   #40323
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
"Govoreći o doboš kočnicama moramo naglasiti nekoliko stvari. Kao prvo, njihova zatvorena konstrukcija (sve se odvija unutar doboša) slabo se provjetrava. Zato su doboš kočnice sklone pregrijavanju čime opada snaga kočenja. Upravo zato, doboš kočnice proizvođači automobila danas isključivo ugrađuju na zadnjim točkovima slabijih automobila, gdje je njihova manja efikasnost (u poredjenju s disk kočnicama) ipak dovoljna za kočenje vozila. Takođe, konstrukcija doboš kočnice dosta je jednostavnija od konstrukcije disk kočnice te proizvođači na neki način i smanjuju cijenu vozila postavljajući relativno jeftine doboš kočnice na zadnje točkove. Ipak, na doboš kočnice moguće je postaviti senzore ABS uređaja protiv blokiranja čime se povećava njihova efikasnost. Uostalom, posebni hidraulični sistem (uređaj za ograničavanje sile kočenja) već se odavno ugrađuje u automobile s ciljem da se smanji sila kočenja na zadnjim točkovima (obično s doboš kočnicama), a time i njihovo blokiranje. Cijela ova završnica priče spomenuta je zbog jednostavnog fizikalnog problemčića. Naime, prilikom kočenja se težina automobila (zbog naginjanja karoserije) prebacuje naprijed. Zato prednje kočnice, često, moraju podneti i do 75% ukupne sile kočenja nekog vozila. Upravo zato, moramo uređajima za ograničavanje sile kočenja i/ili ABS sistemom pripaziti da naglo rasterećeni zadnji točkovi ne bi počeli blokirati. Ali, ovo s prebacivanjem težine je značajno iz zbog toga što nam objašnjava zbog čega je moguće, relativno slabe, doboš kočnice staviti na zadnje točkove."

ima li smisla, copypaste s jednog foruma?
Disk kočnice su jednostavnije ... imaju manje komponenti ... te uz bolje hlađenje imaju bolji koeficijent trenja ...
Bubanj je jefiniji ...
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2018., 01:02   #40324
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Disk kočnice su jednostavnije ... imaju manje komponenti ... te uz bolje hlađenje imaju bolji koeficijent trenja ...
Bubanj je jefiniji ...
kapitalizam, ne?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2018., 01:11   #40325
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ok, evo prvih konkretnih stvari, ali razlike između auta su veće nego se čini na prvi pogled.

#1 Polo - 2009. - 2014. (bubnjevi otraga)
1067 kg
50-0 - 8.9m
100-0 - 36.9m
130-0 - 62.7m

#2 Polo - 2014. 2017. (diskovi otraga)
1107 kg
50-0 - 9.1m
100-0 - 34.8m
130-0 - 62.1m

#1
U najgorem slučaju, razlika u ta dva auta je i do 8 godina. Vjerojatno ima razlika na prednjim kočnicama u tom periodu. To sigurno može naći netko tko ima pristup podacima za rezervne dijelove.

#2
Noviji Polo (s diskovima) ima skoro 40kg više i manji zaustavni put. Je li to zbog #1 ili postoji nešto drugo (dimenzija guma nije navedena), ili je stvarno stvar bubanj/disk otraga...teško je točno reći.

#3
Razlika između mjerenja 100-0 i 130-0 je prevelika (0.6m kod veće brzine, a 2 metra kod manje), nema smisla pa je vjerojatno stvar u ljudskom faktoru.

Iz ovog ne mogu zaključiti da je razlika BAŠ u bubanj/disk otraga.
Puno je tu još faktora da bi mogao doći do takvog zaključka ...

Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
kapitalizam, ne?
Uvijek
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2018., 15:54   #40326
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ostruži sve što se ljušti, premaži nekim antikorozinom koji ne treba ispirati. Nek se posuši dobro. Nakon toga dvokomponentna temeljna. Na to neki bitumen, al uzmi nešto kvalitetnije jer neke vrste bitumena uvlače u sebe vlagu i počne trunuti ispod njega.
Hvala! Radio bih to sam da imam vremena i da se radi o nekom projekt autu, ali ovako bih rađe prepustio to ljudima koji su profesionalci u tome, da bude kak se spada.

Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Ako želiš da bude napravljeno kako treba, Dalibor u MK servisu na Remetinečkoj odmah iza Lukoila.
Thanks!
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2018., 18:05   #40327
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Koja panika. Nit su bubnjevi što su nekad bili, nit su diskovi što su nekad bili. Da bubanj će prije zagrijati, ali da je dovoljno dobar za 95% ljudi i autiju i prilika je. Stvarno neki pretjeruju. A ove izjave da polo nije namijenjen da ide na put neću komentirati. Šta su onda bili auti prije 20-30 godina? Za vozit se po dvorištu...
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2018., 19:04   #40328
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2018., 23:49   #40329
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor hedgehog Pregled postova
Koja panika. Nit su bubnjevi što su nekad bili, nit su diskovi što su nekad bili. Da bubanj će prije zagrijati, ali da je dovoljno dobar za 95% ljudi i autiju i prilika je. Stvarno neki pretjeruju. A ove izjave da polo nije namijenjen da ide na put neću komentirati. Šta su onda bili auti prije 20-30 godina? Za vozit se po dvorištu...
Takave zaključke može donosit samo netko tko nema pojma o životu a kamoli o kočnicama. Ako si loš vozač spalit ćeš kočnice koje imaju sva 4 diska.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 00:01   #40330
Rogue92
Premium
Moj komp
 
Rogue92's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Našice
Postovi: 275
Evo što Scotty kaže o bubnjevima.
https://youtu.be/HQYkANPs-TA
Rogue92 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.11.2018., 01:52   #40331
mjezzza
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 7
Pozz ekipa, zanima me jel koristi tko ili je imao iskustva sa nexen winguard sport 2 gumama, gledao sam malo testove i uglavnom je negdje oko sredine, negdje.malo bolje negdje losije prode, ali se ne čini losa, pogtotovo zbog cijene. Kupio bi si kombinaciju 225/40r18 na prednje kotače, na zadnje 255/35r18
mjezzza je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 12:13   #40332
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Bolja ti je Sava HP2, samo nijedna nije za taj auto.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 12:43   #40333
mjezzza
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 7
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Bolja ti je Sava HP2, samo nijedna nije za taj auto.
Koju bi preporucio?
mjezzza je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 13:26   #40334
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Bolja ti je Sava HP2, samo nijedna nije za taj auto.
Kao netko ko je obje gume vozio - Sava nije u istoj galaksiji s tom gumom.
Nexen je puno bolja guma.

Vozim dvije godine već Winguard sport 2 i guma je odlična. Save (hp2)sam imao na prošlom autu i stvarno je dosta lošija.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 16:45   #40335
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor mjezzza Pregled postova
Koju bi preporucio?
Na taj auto ide neka top guma ... još ak je zadnji pogon ...
Od tih jeftilena teško da budeš nešto pametno našo jer je sve to više manje isto, male su razlike ... u performansama, eventualno Fulda KC HP2 ali onda cjenovno nisi daleko od Pirellia SottoZero 3 ... što je već klasa iznad.
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Kao netko ko je obje gume vozio - Sava nije u istoj galaksiji s tom gumom.
Nexen je puno bolja guma.

Vozim dvije godine već Winguard sport 2 i guma je odlična. Save (hp2)sam imao na prošlom autu i stvarno je dosta lošija.
O čem pričaš ti kakva galaksija. Uzdižeš taj Nexen kao da je neka vrhunska guma. Nexen je u istom cjenovnom rangu kao Sava, znači budget guma. Moje iskustvo je da je taj Nexen loš, pogotovo na snijegu i mokrom ...

Zadnje izmijenjeno od: Xenon. 06.11.2018. u 16:54.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 17:34   #40336
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Preporuka limara koji radi sa osiguranjima, poželjno zapadni dio grada?
hedgehog je offline   Reply With Quote