Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.12.2008., 16:46   #31
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
Da je to tako proizvodili bi lapove s procovima na 1ghz umjesto sto im sve vise i vise dizu clockove i kljukaju ih dodatnim jezgrama.
Sve je to zanimljivo kao ideja ali na kraju se sve svodi na to da kupac zeli da kud on okom OS skokom a pokretan atomom isti to bas i nije u mogucnosti uvijek.
upravo to
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2008., 16:46   #32
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
ma to moš sanjat,barem trenutno...uostalom atom bi ti bio preslab...eventualno neko surfanje i tak,ali za neki zahtjevan rad ipak ne...
Onome kome notebook treba za posao kao što meni treba i kome treba što bolja mobilnost i trajanje baterije će znati to iskoristiti. Takav notebook bi bez greške mogao raditi i preko 5 h u paru s 6-cell baterijom.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.12.2008., 06:36   #33
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Takvo trziste je premalo. Cinjenica je da vecina "sluzbenih" laptopa stoji na stolovima zaposlenika toliko dugo da su se stopili s lakom drveta. Mobilnost kod prijenosnika polako gubi svoj znacaj....sto je pomalo smijesno s obzirom da druge prednosti osim toga sto su prijenosni bas i nemaju
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2008., 18:24   #34
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Pentium M na 1.7GHz pojede za dorucak jednojezgreni Atom na 1.6GHz. U tome je stvar.

Atom na 1.6GHz je u rangu Celerona na 900MHz (otprilike, ne potpuno).

Dvojezgreni desktop Atomi su vec na trzistu ali nemam iskustva iz prve ruke kako se ponasaju u svakodnevnim aplikacijama.


Da li ti uopce znas kako radi Celeron 900MHz? Da znas ne bi ga usporedivao sa Atomom. Atom 330 usporeduju sa P4 2.8GHz HT i po dosta testova Atom je brzi.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2008., 19:20   #35
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
celeron m 353 na 900MHz je bio u dosta recenzija, benchmarka i slicnih pizdarija po netu zbog toga sto je bio prvi procesor koji je gurao EEE PC. potrazi malo pa cesh vidjet.

mozda si ti mislio da se radi o starom celeronu?

nema potrebe da pljujesh po drugima
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2008., 22:27   #36
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Ima li informacija kad će ovo čudo kod nas stići, baš mi treba zamjena za DVDplayer, a ovo je AIO rješenje savršeno
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2008., 22:46   #37
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
Baja, nemoj cekat. kupi popcorn hour a110 + usb dvd-rw+TB disk i uzivaj. nema nista od cekanja
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2008., 08:34   #38
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova


Da li ti uopce znas kako radi Celeron 900MHz? Da znas ne bi ga usporedivao sa Atomom. Atom 330 usporeduju sa P4 2.8GHz HT i po dosta testova Atom je brzi.

Ocito ti ne znas, i jos uz to mijesas pojmove.

Kao sto je DaNiJ3L rekao, usporedba se odnosila na Celeron 353 i jednojezgreni Atom N270. Celeron u velikoj vecini testova izlazi bolji od doticnog Atoma.

Ti navodis desktop Atom (i to dvojezgreni) i govoris kako ja nemam pojma. A ja jos fino napisem
Citiraj:
Autor Matta
Dvojezgreni desktop Atomi su vec na trzistu ali nemam iskustva iz prve ruke kako se ponasaju u svakodnevnim aplikacijama.
Prvo procitaj cijeli thread i post na koji replyas pa onda pljuj...
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2008., 17:00   #39
m.a.t.e.j
h3@dhunt3r
Moj komp
 
m.a.t.e.j's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 55
nemojte pljuvati nitko po nikome, to nije lijepo... puno ljudi zivi u neznanju i treba im svesrdna pomoc bliznjih... ipak je Bozic pred vratima...
m.a.t.e.j je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2008., 18:14   #40
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
zimi je najbolje pljuvati po drugima, smrzne se u letu pa jace boli...
danasnja deca nist ne znaju
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.12.2008., 14:55   #41
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Kao sto je DaNiJ3L rekao, usporedba se odnosila na Celeron 353 i jednojezgreni Atom N270. Celeron u velikoj vecini testova izlazi bolji od doticnog Atoma.
Da je tako vec bi sada imao novi ASUS Eee 1000HD.

Koliko ja znam i koliko sam citao, celeron je bolji od atoma samo u superPI-u i u nekim slicnim stvarima. A ta glupost mi u zivotu apsolutno nista ne znaci.

Jel mozes dati neke linkove na te testove gdje je celer bolji? Bas me zanima, jer sam si bas razmisljao o kupovini oko 3. mjeseca nekog netbooka, pa mi mozda prevagne.
  Reply With Quote
Staro 24.12.2008., 15:13   #42
Matta
El Mattador
Moj komp