Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.03.2017., 21:57   #8281
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
U potrazi sam za novim tv-om pa evo da vidim kakve savjete ima forumska populacija

Razmišljam potrošiti negdje oko 6000kn +/- i momentalno si razmišljam o nečemu od 49" do 55" što će biti relativno future proof sa što boljom slikom. Za te novce ne očekujem svemirski brod, ali nešto s va matricom bi se valjda moglo naći i da pritom ne pali oči od pretjeranih boja. Pretpostavljam da se 10 bitni panel nemože dobiti za te novce, ali recimo 8+frc bi bilo lijepo. Definitivno ne želim zakrivljen tv. 3d me ne zanima, a i smart funkcionalnost mi nije nešto pretjerano napeta jer će biti tako i tako spojen na pc. Pretpostavljam da su 4k i "hdr" u tom iznosu već negdje normalni (iako je 1080p po meni sasvim ok ako time dobijem bolju kvalitetu panela). Kakvi su vaši prijedlozi? I također, dali kupiti sad ili pričekati još malo nove modele da bi se dobilo bolje popuste na prošlogodišnje?

E da, još nešto, s obzirom da imam pristojno hifi stereo pojačalo koje ima samo analogne ulaze bilo bi lijepo kad bi tv imao i analogni audio izlaz jer mi se ne da sigurno kupovati i nekav reciever ili dac dodatno.
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2017., 22:46   #8282
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Koliko vidim, većina televizija ima analogni audio izlaz.
Ako nisi, pogledaj si rasprodaju u Emmezeti, imaju rasprodaju prošlogodišnjih modela, nekih izložbenih i nekih koji im je ostalo 1-2 komada. Jamstvo puno.
Ako ćeš gledati samo televiziju a ne neke 4K filmove preko hard diska možda ti čak nema ni smisla lupati nekoliko tisuća kuna više kada naše televizije (pa i hd paketi operatera) ne nude ništa što bi doista moglo opravdati veću rezoluciju (tako je meni prodavač govorio).
Tako bi uštedio koju tisućicu koju bi mogao na nešto drugo potrošiti.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.03.2017., 22:50   #8283
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
Iskreno, najmanje od svega mislim gledati televiziju...većinom full hd s neta. A recimo samsungovi jači modeli novih serija više uopće nemaju analogne izlaze.
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2017., 23:10   #8284
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Osobno (možda sam u krivu) ne bi išao na 4K. Kupi si rađe media player, ukucaj film kojeg želiš gledati ili gledaj popularne, serije, instantno streamaj 1080p (4K ne naiđem u Exodusu niti drugim) te uštedi kupujući neki jeftiniji, za 2-3g ovog prodaš i kupiš neki bolji, tko zna što će tada biti i kakva tehnologija.
Sutra ti Emmezeta radi do 21h, razgledaj malo i razliku između modela pa možda nešto i nađeš a popust je 20%.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2017., 00:29   #8285
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
4K ionako nema smisla za vecinu kombinacija udaljenosti TV-a i velicine dijagonale. Jedino vrlo velika dijagonala i mogucnost da se sjedne blize.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2017., 00:50   #8286
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
Ma slažem se da nema ali naprosto u nešto višoj klasi to dođe samo od sebe zajedno s ostalim goodiesima.
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2017., 11:16   #8287
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Philips 6xxx series.

Andorid GUI je jako fluidan i čita sve živo preko kodija. Nije ko nvidia shield (koji je spojen na njega), ali radi stvarno iznenađujuće. Imam 6561 (3 sided ambilight je jedina razlika) i uglavnom, zadovoljan sam. Ne koristim njegov andorid (iako je dobio upgrade na 6.0 neki dan) ali ono sve što sam probao, radilo je super. Brže 2x od Andorid boxa kojeg sam imao u to vrijeme (MXIII).

Svoj sam platio 6k sa 5 godina garancije.

Ima svoje mušice kao i svi TV-i (backlight bleed, vertikal bending i slicno) no to je kao i silicon lottery. Pogledaš u trgovini ako daju prije kupnje.

Netflix radi u HDR-u, 4k. 5.1 zvuk je još uvijek muka za izbacit (čeka se fix već mjesecima ako ne i godinama) ali ima fora da ako upališ tv sa pritiskom na NETFLIX gumb na daljincu, onda radi. Ako TV dobi bilo kakav zvuk PRIJE netflixa, ne radi 5.1

Eto, mali review i slike istoga :P



__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2017., 11:25   #8288
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Nije samo ambilight razlika
Ova linkana na popustu nema android i koliko sam ja vidio različit je hardware od tvog tv-a tako da em imaš više opcija sa strane software-a em vjerojatno imaš i kvalitetniju sliku pa se tvoje iskustvo ne može uzeti kao mjerodavno za ovaj model
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2017., 11:27   #8289
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Rane, mene zanima kako ti se ponaša normalna TV funkcija, primjerice, na mom Sonyu sve u Android menijima, postavke, kodi, appovi itd radi super, ali kad prebacim na TV, za mene je to katastrofa. Čekanje prilikom prebacivanja programa... reagira instantno na pritisak tipke, ali dok on "učita" program, prođe pola sekunde. Kad palim TV-Guide (koji je suštinski samo overlay na postojeći program), isto mu treba par sekundi, pa po povratku na program skroz kao ugasi app (crn ekran na pol sekunde, sekundu) i onda opet vrati na TV.

Ne znam ima li kakvog utjecaja što koristim kabelsku, ali po meni se to ne bi trebalo događati

Ovo što pričaš za netflix i 5.1 zvuk je do načina kako je to izvedeno u samom Androidu: dosta loše
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2017., 11:32   #8290
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Nema TV veze s tim.

Signal je spori. TV prebaci program odmah, a dalje je do ostalih čimbenika, interneta, kablovske, ISP-a, odaziva, frekvencije itd.

Frend ima MaxTV i tv od 20k kuna, pa je isto spori kao i kod mojeg TV-a za 4k.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.03.2017., 11:43   #8291
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
@ranez, ja sam sada kupio Philips 32PFT4100, nekako se sporo palio na sw-u koji je došao s tv-om (4/2016) cca Philips logo 2s i onda čekanje 6s te sam skinuo novi sw sa Philips stranice 3.2017, sada se pali za 4s ali sljedećih 5s ne mogu mijenjati kanal niti mijenjati volumen. Tebi je normalno?
I imaš li kada mijenjaš kanal informacije što je trenutno na kanalu (kao što ima Samsung) jer to nemam i ne nađem za uključiti.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2017., 11:52   #8292
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
To je normalno kod Smart TV-ova, usluga nije u potpunosti dostupna sve dok se back taskovi ne popale.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2017., 12:33   #8293
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Nema TV veze s tim.

Signal je spori. TV prebaci program odmah, a dalje je do ostalih čimbenika, interneta, kablovske, ISP-a, odaziva, frekvencije itd.

Frend ima MaxTV i tv od 20k kuna, pa je isto spori kao i kod mojeg TV-a za 4k.
Zar nema MaxTV settopbox koji se kopča direkt na HDMI?

Osim toga:
kabelski i IPTV je nešto što treba razlikovati, čisto rudimentarna informacija je: CATV je jednostavniji za dekodirati, samim time mora na usporedivom hardwareu raditi brže.

Kod CATV također nema da neće TV raditi kao što to primjerice zna biti kod IPTV kad se sila ljudi spaja istovremeno na isti mrežni djelitelj/centralnu stanicu. Razlog: CATV frekvencijsko područje za TV kanale je samo "downstream" i rezervirano za TV broadcast. To znači da je taj dio podataka uvijek aktivan i ne ovisi o broju uređaja "slušača" spojenih na mrežu.

IPTV je spor jer je a) loša internet veza (brzina, ping, jitter); i b) loš settopbox (STB), na kojeg pak mogu više ili manje utjecati problemi koji spadaju pod a).
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2017., 12:34   #8294
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Samo nije smart ovaj model. Pa svejedno tv tako radi. Kada mijenjam kanal, nemam nikakav info što je trenutno na programu tipa "Upravo: Dobro jutro HR Slijedi: Vijesti" što imama na drugim tv-ima.


Dobili ste mail od Linksa, tko isprinta taj email dobiva -10% popusta u poslovnici, odnosi se samo na poslovnicu Rijeka.
No popust se odnosi na redovnu cijenu, pa popusta nema jer je popust jednak web cijeni
Tj. sada je isto, dali naručili preko weba, čekali da možete podići ili da samo dođete i kupite.
Citiraj:
Vama će kolege u poslovnici staviti 10% na redovnu cijenu
Ne na web cijenu
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2017., 12:35   #8295
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Srećom sam ih unsuscribao jer su počeli spamat s tim mailovima.....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2017., 12:46   #8296
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
Citiraj: