Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.12.2023., 20:38   #1
BubaSvabo
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 24
(riješeno) Panasonic tx-55mx700e

Pozdrav ekipa.
Nedavno sam kupio novi TV Panasonic tx-55mx700e. Radi odlično i prilično sam zadovoljan. Nedavno sam primijetio da kad mi se termostat (od grijanja, bojler na plin) u sobi upali, na televizoru nestane slike na pola sekunde/sekundu. To se ne događa svaki put kad se termostat upali, već par puta u danu. Zanimljivo je da ostali uređaji, svjetlo ili stari Panasonic plazma TV (koji je tu nekad bio) nemaju nikakvih problema, a na istom su produžnom. Pokušao sam promijeniti utičnicu, ali događa se isto. Provjerio sam i osigurače, ali bojler i tv nisu na istom osiguraču. Čudno.
Ima li tko kakvu ideju što bi to moglo biti?
Za sada imam stari UPS pa ću ga probati priključiti preko njega da vidim hoće li to riješiti problem.
Hvala.
BubaSvabo je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2023., 20:54   #2
Matex
Premium
 
Matex's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Split
Postovi: 52
Slab napon na toj fazi, ako je trofazna struja probaj ispitat koja ima najbolji napon i na tu spji tv ili stavi ups

Sent from my S23
Matex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.12.2023., 23:50   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Nisu na istom osiguraču ali su vjerojatno na istoj fazi.
Termostat je vjerojatno klasični (mada se može događati i kod novih "elektronskih"), prilikom ukapčanja / iskapčanja dođe do iskrenja / stvaranja RF smetnje koja malo poremeti napajanje u samom TV - u ...

Probaj:
- ako možeš spoji TV na drugu utičnicu i da je na drugoj fazi
- kad već imaš isprobaj napajati TV preko ups - a
- nabavi APC - ov produžni pa preko njega napajaj TV i ostatak "elektronike kod njega",
oni imaju integriran RF filter koji bi mogao pomoći u eliminiranju smetnje. Da bi uredno radila utičnica mora biti schuko / sa uzemljenjem.
- angažiraj električara sa iskustvom da u krug termostata bojlera ubaci RFI filter,
može se nabaviti novo a može iz stare perilice (samo da je ispravan)
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2023., 00:15   #4
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Slično sam imao s LG-om, ali kada se uključi svjetlo, problem je bio u HDMI kabelu, shield nije bio zalemljen na oba kraja. Probaj i njega eliminirati.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2023., 11:25   #5
BubaSvabo
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 24
Super. Puno hvala. Probat ću sve eliminirati pa se javim je li operacija uspjela.
BubaSvabo je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2023., 14:53   #6
BubaSvabo
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 24
Evo mali update na temu. Prošlo je par dana i nije se ponovilo. Ništa posebno nisam radio. UPS nije radio kad sam ga uštekao, očito da su godine na tavanu učinile svoje. TV sam ostavio kako je i nadam se da se više ne bude ponavljalo. U suprotnom, morat ću u istragu. ��
Hvala svima i sretno.
BubaSvabo je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2024., 19:56   #7
BubaSvabo
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 24
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Slično sam imao s LG-om, ali kada se uključi svjetlo, problem je bio u HDMI kabelu, shield nije bio zalemljen na oba kraja. Probaj i njega eliminirati.
Pozdrav. Evo, nakon nekog vremena su se prekidi ponovili i krenuo sam redom. Prvo da eliminiram kabel. Uzeo sam bolji HDMI kabel i to mi je riješilo stvar. Hvala. Nadam se da je to sad riješeno.
BubaSvabo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na