Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.08.2023., 14:53   #6781
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor atjeroid Pregled postova
https://theforceengine.github.io/blog.html pročitati blog post, kratko - Radio je djabe, a nightdrive će mu pomoći da novi sadržaj radi u theforce engineu.

Tako da nema brige

Usput, igra se Sonic Mania. Igra mi je vrh. Kćerka je molila da bi htjela vidjeti Sonic igru, a pošto mi je Sonic 1 bila prva igra, udovoljio sam joj želji. Prekršio sam tradiciju i instaliral igru sa Epic Game Storea
Je vidio sam kasnije da je napisao da neće stati sa razvojem TFE, imam filing da će on njih (NightDive ) prešibat sa svojim engineom jer on to radi iz gušta, a ne radi love.
Outlaws nisam nikada igrao tako da jedva čekam da odigram to kao čovjek kada ga implementira.

EDIT: Igram Halo: MCC i za sada sam odigrao Reach i Halo 1. U Reachu su neprijatelji dosta spužvasti i fino piju meteke, a dosta je ograničen max broj metaka za oružja. Grafika je čisto OK i to sve ide super glatko na mojoj kanti u FHD.
Mrvu je dosadnjikava, ima dosta otvorenog prostora i relativno malo neprijatelja i nekakvih građevina, ne znam i nije nešto.
Halo 1 je ona remasterirana verzija i izgleda dosta bolje od Reacha, a i igra se puno bolje jer em neprijatelji mogu popiti manje metaka em oružja imaju cca 3x max broj metaka. Moram priznati da ne kužim uopće zašto su ovo išli dirati kasnije (reach je novija igra, ali je po timelineu prva tj prequel). Uz to otvoreni prostori su još veći i prazniji, zatvoreni prostori su totalna muka. Bungie je izgleda složio par soba i hodnika i onda C/P-ao do zla boga po nivoima koji su grozno repetitivni i doslovno skoro svi isti. Igra naravno nema ni nikakvu mapu (doduše nije ni potrebna). I onda ni to nije sve jer se čini mi se 2 kompletna nivoa koji su BTW užasno repetitivni i isti još ponavljaju unazad. Prvo je odi tamo i napravi to...truć-bljuć 45min i onda je sad se vrati i tako...
Ukratko nisam baš oduševljen i ne kužim kako je ovo tako nahvaljen serijal jer PC FPS-i iz tog doba su bili ohoho bolji od ovoga. Mislim da je zapravo riječ o multiju kojeg ja ne igram i to je to što je očito 90% ljubitelja Halo-a igrala.

Igram trenutno drugi dio koji je isto remasteriran i izgleda još lijepše od prvog dijela i za sada nivoi izgledaju bolje(dizajn nivoa)...pa ćemo vidjet, početak je obeaćajuć, sveukupno je 6 igara u MCCu pa ono, ima se što odigrati. Na PCu fali samo Halo 5 za sada.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 30.08.2023. u 09:04.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2023., 21:30   #6782
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Je vidio sam kasnije da je napisao da neće stati sa razvojem TFE, imam filing da će on njih (NightDive ) prešibat sa svojim engineom jer on to radi iz gušta, a ne radi love.
Outlaws nisam nikada igrao tako da jedva čekam da odigram to kao čovjek kada ga implementira.

EDIT: Igram Halo: MCC i za sada sam odigrao Reach i Halo 1. U Reachu su neprijatelji dosta spužvasti i fino piju meteke, a dosta je ograničen max broj metaka za oružja. Grafika je čisto OK i to sve ide super glatko na mojoj kanti u FHD.
Mrvu je dosadnjikava, ima dosta otvorenog prostora i relativno malo neprijatelja i nekakvih građevina, ne znam i nije nešto.
Halo 1 je ona remasterirana verzija i izgleda dosta bolje od Reacha, a i igra se puno bolje jer em neprijatelji mogu popiti manje metaka em oružja imaju cca 3x max broj metaka. Moram priznati da ne kužim uopće zašto su ovo išli dirati kasnije (reach je novija igra, ali je po timelineu prva tj prequel). Uz to otvoreni prostori su još veći i prazniji, zatvoreni prostori su totalna muka. Bungie je izgleda složio par soba i hodnika i onda C/P-ao do zla boga po nivoima koji su grozno repetitivni i doslovno skoro svi isti. Igra naravno nema ni nikakvu mapu (doduše nije ni potrebna). I onda ni to nije sve jer se čini mi se 2 kompletna nivoa koji su BTW užasno repetitivni i isti još ponavljaju unazad. Prvo je odi tamo i napravi to...truć-bljuć 45min i onda je sad se vrati i tako...
Ukratko nisam baš oduševljen i ne kužim kako je ovo tako nahvaljen serijal jer PC FPS-i iz tog doba su bili ohoho bolji od ovoga. Mislim da je zapravo riječ o multiju kojeg ja ne igram i to je to što je očito 90% ljubitelja Halo-a igrala.

Igram trenutno drugi dio koji je isto remasteriran i izgleda još lijepše od prvog dijela i za sada nivoi izgledaju bolje(dizajn nivoa)...pa ćemo vidjet, početak je obeaćajuć, sveukupno je 6 igara u MCCu pa ono, ima se što odigrati. Na PCu fali samo Halo 5 za sada.
Također sam bio počeo sam Reachom pa nastavio. Slažem u vezi Reacha, prvi dio remasteriziran mi je puno bolji od vanilla verzije. Bio mi je ok. No, onda drugi dio me oduševio. Vrhunska igra u svim aspektima. Prava story driven kampanja. Trećei dio završava priču od Bungie. Druga i treća su mi odlične, s tim da je druga vrh serijala, po meni. Nakon toga sam probao zadnju igru od Bungieja ODST, ali nije mi sjela. Dosadna mi je. Ostalo nisam igrao, možda jednom. Ovako s trojkom sam zakružio priču koju je Bungie imao za ispričati. Ovo ostalo koliko čujem je lošije, pa mi se neda kvariti dojam.
Odigrao sam Syndicate (2012). Super mi je sjela. Da nisu zeznuli s bloom-om mislim da bi bolje prošla kod kritike i igrača. Jer igra je odlična pucačina sa standradnom cyberpunk pričom. Vidi se da je radila ekipa koja je radila Riddicka. Kome se sviđa Riddick mislim da bi mogla i ova igra. Kretanje i napucavanje su slični.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2023., 20:33   #6783
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Bome je, Halo 2 se zasada čini druga dimenzija u odnosu na Reach, jedinicu i Infinte, te 3 sam igrao samo. Ovo kao da je radio neki drugi studio. Odigrao sam cca pol kampanje i baš je gušt.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2023., 21:03   #6784
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Bome je, Halo 2 se zasada čini druga dimenzija u odnosu na Reach, jedinicu i Infinte, te 3 sam igrao samo. Ovo kao da je radio neki drugi studio. Odigrao sam cca pol kampanje i baš je gušt.
Ma vidjet ćeš do kraja je super. Kod trice mi je bio problem što nije remasterizirana, pa nakon dvojke izgleda znatno lošije.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2023., 16:51   #6785
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Odigrao sam 2 i 3, ODST i trenutno sam na 4-i.
Svaka je sve bolja, meni je 3 čak bolja od 2, a problema sa grafikom nisam imao, baš naprotiv dobra mi je iako je igra prastara. ODST je totalno fora, kompletno drugačija od glavnog serijala i skoro pa mi je bolja baš zbog toga. U njoj nema MC-a ni Flood-a, nego ekipa speciajalaca sa kojima igraš po msijama čiji koncept je totalno fora napravljen. 4 dio se isto čini odličan za sada (3-a od 10 misija). Na kraju ispada da su po do sada odigranome meni Reach, Halo 1 i Infinite čak ispodprosječne igre dok su ostale jako dobre. Dugo sam smatrao da je ovo bzvz franšiza, ali sada kako sam pomalo sve odigrao, vidim da tu ipak ima nešto.
4 dio uz glavnu kampanju ima i Spartan Ops, mini kampanju za Co-Op ali veli da se može igrati i solo pa ću i to odigrati kada odigram glavnu igru.

Na kraju neću moći odigrati samo 5-i dio dok ga ne portaju.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2023., 14:25   #6786
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
igram Diablo 2: Remastered a bogami ću izgleda krenut s Projectdiablo2 jer ga D2 fanovi hvale da je predobar u svakom pogledu, da su totalno odlično nadogradili D2 sa svim modernim mehanikama do mjere da se radi o praktički novoj igri te da se komotno može reći da se radi o istinskom D2-2
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2023., 16:01   #6787
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Quake 2 remaster. Pošto nisam jako jako dugo igrao Q2 baš mi je dobro sjeo ovaj remaster. Mali odmor od ovih modernih prekompliciranih igara
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2023., 16:40   #6788
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
CIV 6
Uvijek uživam da razguzim sve i idem na conquest victory, ali sam sada odlučio biti Gandi i pokušati osvajati gradove utjecajem (i špijunima) ako ide.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2023., 21:22   #6789
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Ratchet & Clank: Rift Apart

odigrao, top igrica.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2023., 19:32   #6790
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Odigrao sam i Halo 4 i igra je odlična. Malo sam izguglao Spartan Ops i zaključio da je to neki wave grind fest i da se ekipi općenito ne sviđa nikako i da je dosadan. Ima na YT filmići iz SO i traju 50ak minuta pa ću to pogledati samo zbog priče, kažu da su OK.
Ne mogu vjerovat da je H4 X360 igra, po grafici sam bio siguran da je X1, ali nije. Znam da je tu veća rezolucija na PC i vj su još štogod uljepšali i vidi se tu i tamo neka tekstura niske rezolucije, ali općenito je igra jako lijepa, fini gameplay i općenito mi se baš svidjela.

Dakle neki poredak dobrih Halo igara koje sam odigrao:
Halo 3
Halo 2
Halo 4
Halo: ODST

I igre koje mi nisu sjele, čak i nisu baš toliko loše ali prvi dio je grozno ostario tj nije mi bio dobar ni kada sam ga prvi puta igrao na PC-u čim je izašao, a Infinie krene odlično i onda se pretvori u ponavljajuću dosadu. Reach je negdje između.

Halo: Reach
Halo: Infinty
Halo 1

Čekam port Halo 5 ako ga ikada odluče izbaciti na PC, ali vidim da on ima najgori user score na metacriticu...svejedno bi ja to probao.

@Alfredo: Daj odigraj ODST i H4, vrijede vremena.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2023., 22:20   #6791
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Odigrao sam i Halo 4 i igra je odlična. Malo sam izguglao Spartan Ops i zaključio da je to neki wave grind fest i da se ekipi općenito ne sviđa nikako i da je dosadan. Ima na YT filmići iz SO i traju 50ak minuta pa ću to pogledati samo zbog priče, kažu da su OK.
Ne mogu vjerovat da je H4 X360 igra, po grafici sam bio siguran da je X1, ali nije. Znam da je tu veća rezolucija na PC i vj su još štogod uljepšali i vidi se tu i tamo neka tekstura niske rezolucije, ali općenito je igra jako lijepa, fini gameplay i općenito mi se baš svidjela.

Dakle neki poredak dobrih Halo igara koje sam odigrao:
Halo 3
Halo 2
Halo 4
Halo: ODST

I igre koje mi nisu sjele, čak i nisu baš toliko loše ali prvi dio je grozno ostario tj nije mi bio dobar ni kada sam ga prvi puta igrao na PC-u čim je izašao, a Infinie krene odlično i onda se pretvori u ponavljajuću dosadu. Reach je negdje između.

Halo: Reach
Halo: Infinty
Halo 1

Čekam port Halo 5 ako ga ikada odluče izbaciti na PC, ali vidim da on ima najgori user score na metacriticu...svejedno bi ja to probao.

@Alfredo: Daj odigraj ODST i H4, vrijede vremena.
Hvala na preporuci. Zasad ne igram ništa dok ne sredim komp.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2023., 05:59   #6792
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Odigrao sam ponovno Uncharted 4, ovaj puta PC verziju. Pa IMHO port je odličan, sa gamepadom sve radi kako treba, znam da ima navodno nekih problema sa mišem tj mouse smoothingom, ali ovo sam radije odigrao gamepadom.
Već sam zaboravio kako je ovo dobra igra, grafika je predivna, fora je to odigrati u 60 FPS-a (PS4 vulgaris je na 30), toliko predivnih nivoa, a uz to potpuno različitih, pa gusarska tematika, odlična muzika i voice acting. IMHO jedna od naj franšiza.
Inače odigrao sam skoro sve dijelove do sada uključujući i Golden Abyss sa Vite. Ostao mi je samo još The Lost Legacy i to ću sada isto odigrati.

Velika šteta je što prva 3 dijela (a i Golden Abyss) nisu portani isto na PC.

Prvi dio je tako malo čudan i on je najslabiji (ali i dalje super igra), ali pogotova 2, a i 3 su čudo i dan-danas.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2023., 08:09   #6793
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 748
Remnant 2, odlično izveden hibrid tps shootera i nekakvog soulsa, puno različitih bioma/levela i protivnika. Priča nije forte igre ali je gameplay jako zabavan.
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2023., 15:15   #6794
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Call of Duty 4 Modern Warfare kampanju, super igra. Nikad prije mi se nije sviđala, sad mi je legla samo tako.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2023., 05:48   #6795
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Odigrao sam i The Lost Legacy i odličan je, premda dosta sličan kao U4.
Opet predivna grafika, krajolici za past na dupe, non-stop akcija (između hrpe filimića), sve odlično, samo je dosta kraća od U4. Sve u svemu Uncharted je odličan serijal, sve igre su super i vrijedi to sve odigrati.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2023., 07:38   #6796
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Uz redovni WoT, guštam u Sniper Elite 5 ... neznam zašto toliko hejta oko ove igre? Meni je baš legla. Bolja mi i od Hitmana.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2023., 17:06   #6797
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
odigrao sam sva tri nastavka Bioschocka, i sva tri nastavka su super
najbolji mi je bioshock infinite complete edition.

dok drugi nastavak nisam mogao dovršiti, jednostavno je igra pre bugovita
pa je stalno izbacivala....

probao sam Quake II Enhanced, ali nekak mi je dosadan....

prije 20-ak godina mi nije bio dosadan
chief_wolfinjo je online   Reply With Quote
Staro 17.09.2023., 06:12   #6798
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
odigrao sam sva tri nastavka Bioschocka, i sva tri nastavka su super
najbolji mi je bioshock infinite complete edition.

dok drugi nastavak nisam mogao dovršiti, jednostavno je igra pre bugovita
pa je stalno izbacivala....

probao sam Quake II Enhanced, ali nekak mi je dosadan....

prije 20-ak godina mi nije bio dosadan
Na čemu si igrao Bioshock, na PCu?
Bome se ne sjećam da je 2 dio bugovit (ja sam ga igrao davno na w7 i to više puta i ne sjećam se kršenja.). To je biće nešto sa W10, ali uvijek imaš PCgamingWiki gdje možeš vidjet potencijalne fixeve za takve situacije.
Ako je riječ o remasteredu, piše da postoji potencijalni FIX za CTD-e:
https://www.pcgamingwiki.com/wiki/BioShock_2_Remastered

Koji vodi na ovu temu:
https://steamcommunity.com/sharedfil...?id=1659202156

Ako je riječ o normalnom GFWL Bioshocku, imaš i za njega fixeva.

A PCgamingWiki je odlična stranica sa fixevima za hrpetnu igara.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2023., 08:43   #6799
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Na čemu si igrao Bioshock, na PCu?
Bome se ne sjećam da je 2 dio bugovit (ja sam ga igrao davno na w7 i to više puta i ne sjećam se kršenja.). To je biće nešto sa W10, ali uvijek imaš PCgamingWiki gdje možeš vidjet potencijalne fixeve za takve situacije.
Ako je riječ o remasteredu, piše da postoji potencijalni FIX za CTD-e:
https://www.pcgamingwiki.com/wiki/BioShock_2_Remastered

Koji vodi na ovu temu:
https://steamcommunity.com/sharedfil...?id=1659202156

Ako je riječ o normalnom GFWL Bioshocku, imaš i za njega fixeva.

A PCgamingWiki je odlična stranica sa fixevima za hrpetnu igara.
da, sve remastered verzije sam igrao na pc-u.
ma već sam izbrisao igru
jer sam probao par fixeva.
ali koliko vidim nisam jedini sa drugim nastavkom da su imali bugove
__________________