Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.07.2023., 18:26   #3541
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Ima li netko Razerovu tipkovnicu da je može spojiti na mobitel preko type C i isprobati koju akciju radi kad se na tipkovnici stisne sleep? Ako me sjećanje služi, ekran bi se trebao isključiti kao kada se stisne bočna tipka na mobitelu. Izgleda da mi je prdnula FN tipka, mijenja boje, ali nikakve akcije nema ni na jednom OS-u.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2023., 01:01   #3542
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Da liima neka full veličine (ne TKL) mehanička tipkovnica sa HR znakovima, da ima scroll za glasnoću (ne one fn tipke), da je clicky - da nije wireless, ne da mi se zamarati s punjenjem, ne smeta mi kabel?
Ne gledam na cijenu......

Nisam neki profi tipkaroš tako da mi trebaju znakovi....

G815 mi izgleda prevelika kocka jer imaju one glupe logitech tipke koje se znaju trgati a teško doći do zamjenskih, a neki pišu da se lako zgule.....ili?

Sad imam Razer huntsman, pa bi htio promjeniti jer mi synpse više ne prepoznaje tipkovnicu pa ne mogu svijetla promjeniti i ništa podešavati po njoj.....

Zadnje izmijenjeno od: denied. 16.07.2023. u 02:38.
denied je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2023., 09:17   #3543
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Eno kolega stavio u Akcije HP Omen Optical Mechanical 50 eura u vacomu al nezz koji je layout
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2023., 21:46   #3544
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
Citiraj:
Autor denied Pregled postova

Sad imam Razer huntsman, pa bi htio promjeniti jer mi synpse više ne prepoznaje tipkovnicu pa ne mogu svijetla promjeniti i ništa podešavati po njoj.....
Više ne prepoznaje??,gledam da uzmem huntsman v2 red linear,možda i v3 izađe u međuvremenu,sad sam na black widow v2 yelow.

sad je u linksu na akciji zovem nema cro slova gravirana.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2023., 22:43   #3545
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
Više ne prepoznaje??,gledam da uzmem huntsman v2 red linear,možda i v3 izađe u međuvremenu,sad sam na black widow v2 yelow.

sad je u linksu na akciji zovem nema cro slova gravirana.
Što je najbolje, samo synapse ne prepoznaje....inače je totalno funkcionalna....reinstaliro synapse, čak i reinstaliro winse al niš ne pomaže (moj OCD me tjera da isprobam apsolutno sve)....ugl.bizarno.....
denied je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2023., 15:17   #3546
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
meni nije htjela radit fn +f2/f3 za zvuk radit pa sam piso na razer forumu,na kraju kad su se win 10 updejtali je proradilo, na kojim si win??si pito stručnjake na razer forumu.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2023., 20:54   #3547
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Meni je taj isti update na kraju uprskao standby, vratio Razer drivere i proradilo. Usput sam updateao firmware pa se nadam da su i ostale mušice riješene.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2023., 21:57   #3548
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
meni nije htjela radit fn +f2/f3 za zvuk radit pa sam piso na razer forumu,na kraju kad su se win 10 updejtali je proradilo, na kojim si win??si pito stručnjake na razer forumu.
Na win11 sam.....nisam pitao tamo, dobra ideja, budem....hvala
denied je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2023., 20:37   #3549
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
si probo na drugom kompu s drugim windowsima ili istim?tj win 10.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2023., 23:35   #3550
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Citiraj:
Autor denied Pregled postova
Na win11 sam.....nisam pitao tamo, dobra ideja, budem....hvala
Pitao sam na razer forumu, pa su mi linkali baš razerov driver cleaner (koji miče sve ostatke nakon razerovog uninstala). Nakon deinstalacije synapsa, micanja ostataka s tim cleanerom i ponovnog instala napokon se tipkovnica pojavila, tak da sad sve šljaka

Zanimljivo da ni program koji je baš za takve detaljne deinstalacije (Revo uninstaler) nije očito maknuo sve, odnosno baš ono što je i smetalo.

Ako će nekom trebat: https://rzr.to/Tf53xj

Zadnje izmijenjeno od: denied. 18.07.2023. u 23:49.
denied je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2023., 19:52   #3551
Sonim
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zg & Klc
Postovi: 263
Nakon što sam naletio na Keychron K3 Pro bacio sam se malo u istraživanje konkurecije u low profile tipkovnicama i naletio na Nuphy air75 te odlučio riskirati.

Stigla u srijedu u hr, danas ju pokupio. Moram pohvaliti da je dostava stvarno brza. Platio ju 07.08. i već 16.08. dobio od dpd-a da će dostava biti idući dan. Još da napomenem je išla iz Kine preko Mađarske te je stigla bez carine i ikakvih hp nameta iako na njihovom webu piše da u cijenu nije uključen porez.

Za sada zadovoljan. Moram se malo priviknuti na nove keycaps jer sam prije koristio akko ocean star i on mi ima baš dobre keycaps. Sada ide u dnevnu upotrebu da vidimo kako će se pokazati, a akko na go