Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.10.2018., 08:33   #2941
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Koje Nove godine?
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 08:50   #2942
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 526
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
još jedna smiješna situacija s ADM-om. Kolega kupio rabljeni rig sa 6 grafičkih kartica preko njuške. I dobio je račun za cijeli rig od prodavača (ADM) ali budući da ga je mislio prodati komponente po komadu, poslikao je račun i zamolio ih da mu pošalju kopiju u PDF-u. Na to je dobio odgovor da radi GDPR-a ne mogu bla bla bla. Ono kaj je zanimljivo je kaj na računu nije bilo ničije ime, cijeli rig je bio kod njih kupljen za keš Očito im je to poštapalica za svaki upit o kopiji računa...

I da, još uvijek nije moja reklamacija riješena, očekujem riješenje do nove godine

Imao i ja takvo iskustvo. Zesci idioti u tom ADMu.
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 17:06   #2943
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Evo samo da javim, danas mi je javljeno da je uređaj popravljen i da će mi ga poslati na kućnu adresu. Ajde, brže je nego sam očekivao
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 17:30   #2944
Doc
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 430
Ajde super si prošao, 50 dana čekanja na servis i onda si još dobio popravljenu ploču. THUMBS UP!
Doc je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 08:19   #2945
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
mali update. Naime nisam dobio svoju popravljenu nego su mi vratili refurbished ploču sa drugim serijskim. Zar to nije u suprotnosti sa zakonom? Ili popravljanje iste, ili novi proizvod ili povrat novaca? Ovo znam da nije do ADM-a ali ako se oni vade na "razuman rok nije definiran zakonom" tad je ovo u suprotnosti sa zakonom. Ili sam u krivu?
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 08:22   #2946
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Jesi dobio punu garanciju?
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 08:27   #2947
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
ne. došla je ta druga nova ploča, sa starom opremom koja je bila predana i na original (staroj) kutiji je neka žuta naljepnica na kojoj je taj novi serijski broj. Ploča je u celofanu stavljena u staru kutiju i vraćena. Dobio sam nazad primku gdje piše da je ploča popravljena. A u stvari je stavljena druga u kutiju umjesto stare pokvarene.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 08:54   #2948
Shaka111
Premium
Moj komp
 
Shaka111's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 648
Zaista nevjerovatno, prvo se vade na zakon kada ide njima u korist i kada te imaju pravo otkantati i zavlačit.

A kada na kraju krajeva treba riješiti zavrzlamu i garanciju "zakonski" onda zakon više nije bitan... Pa ajde mogli su izaći u susret i odbiti ploču od dobavljača/servisa te tražiti barem novo jamstvo na istu ako već toliko bruje o "zakonu" i provođenju istom.

ADM mi je uvijek bio drag dućan i večinu svojih komponenti sam kupovao tamo i savjetovao ljude da uvijek idu kod njih ali čitajući sve ove stranice unazad zaobilazim ih sada u širokom luku i sigurno neću više nikome savjetovati da kupuje stvari kod njih.
Užas od trgovine i žalosna preslika našeg stanja u državi...
Shaka111 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 08:56   #2949
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ahahahahahahahahahahahahahaha.
Do sad sam reklamirao 30tak ploča valjda i NIKAD nisam dobio novu ploču u staroj kutiji i da je pisalo da je ploča popravljena

Ali nisam imao te sreće da je reklamiram u ADMu ne znam, možda se nešto promjenilo, ali do sada uvijek sam dobio novu ploču zapakiranu u svojoj kutiji.

I što, "nova" ploča nastavlja garanciju stare ploče jer "popravili" su samo ploču, dok je kutija ispravna? Bwahahahahaha... pa ja ću se ranit tupim nožom.

Od danas ako nešto polovno kupujem i ima AMD račun i garu - preskačem pa da je i 20% jeftinije

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 10:48   #2950
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Ide mu nova garancija. Ja bi u inat od njih to pismeno izvukao da moraju pojesti govno ako probaju drugačije tvrditi.

No čak da i nema to pismeno, u slučaju kvara izvan stare garancije se samo treba pozvati na to. Eventualno nadležnima prijaviti da bi se riješilo.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 10:50   #2951
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
meni su davno na reklamaciji novi proizvod dali sa starom garancijom, jedan mail sa spominjanjem inspektorata sve riješio u moju korist
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 11:41   #2952
Doc
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 430
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
mali update. Naime nisam dobio svoju popravljenu nego su mi vratili refurbished ploču sa drugim serijskim. Zar to nije u suprotnosti sa zakonom? Ili popravljanje iste, ili novi proizvod ili povrat novaca? Ovo znam da nije do ADM-a ali ako se oni vade na "razuman rok nije definiran zakonom" tad je ovo u suprotnosti sa zakonom. Ili sam u krivu?
Zakon ne govori da moraš dobiti NOVU, nego ili popravljenu ili drugu s novim jamstvom, a ta druga može biti i refurbished. Ti si dobio drugu, i mora ići novo jamstvo. Ako su različiti serijski, neka ti napismeno daju da si dobio novo jamstvo i miran si.
Doc je offline   Reply With Quote