Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.05.2008., 18:30   #91
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Sad baš da je tako i ne vjerujem. Najvjerojatnije to računalo ima problema sa diskom ili nečim jer sam ja vozio Windowse na 256 SD-RAM-a i 20 GB disku kad sam kupio računalo i nije bilo uopće toliko sporo. Normalno, ne može se uspoređivati sa ovime danas što imam ali jedna stvar je bila bolja, računalo je brže dizalo sistem. Za to krivim današnje drivere za LAN, chipset ili što već.
Veliki potpis na ovo. Meni je isto bilo čudno koliko treba vremena za boot konfiguraciji u Moj Komp, a koliko manje je trebalo konfiguraciji sa Thunderbirdom 900, 256MB SDRAM, 40GB Maxtorom i GF2 MX. XP je više nego dobro radio nakon pokojeg tweaka, unload dll i sličnih
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2008., 18:41   #92
Punio4
Premium
 
Punio4's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 437
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Nije problem samo sa Windowsima i procesori troše solidnu količinu tranzistora da bi zadržali kompatibilnost sa prijašnjim verzijama. Ono što je nekad bilo prednost (kompatibilnost) sad postaje kočnica.

Se sjeća ko onog filma sa Bradley vozilom?

APC (Armored Personel Carrier) koji je bio loše naoružan, pa su stavili bacač raketa, pa je bio prespor, pa su stavili jači motor, pa nije bilo mjesta za više od 4 ljudi i lakše se vidio na senzorima, pa su stavili armor plating, pa je opet bio prespor, pa su mu stavili i radar dome... You get the point.

Da citiram recenziju filma:
Citiraj:
The vehicle started out as a troop carrier, until one General realised he could chop a big chunk out of his budget by merging his "scout" project with it -- meaning it now had to have guns, a turret, detection equipment and be twice as fast (meaning it carries half as many people with less armour to protect them)... and so on. At one point, another General even suggests making it amphibious. After the 17 years of this, the end result is a hideous mongrel that can't perform any role particularly well.
I to se dogodilo windowsima, i što je najsmiješnije, boldano na dlaku opisuje Vistu.

Windows kernel nije loš. Štoviše, jako je dobar u osnovi.
Samo to je kao da uzmeš ferrari, i onda mu staviš krila, propeler, kosilicu, veš mašinu, dasku za peglanje, i prikolicu sa pomoćnim agregatima da može raditi na goriva od ugljena pa do plina, tako da bi mogao zadržati kompatibilnost ako se neki lokomotivdžija iz 1937. pobuni da oće vrtit auto na ugljen...

Pa onda više nije tako dobar.

Zadnje izmijenjeno od: Punio4. 31.05.2008. u 21:05.
Punio4 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2008., 19:39   #93
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,747
I meni se twekani win xp brze dizao na starom pIII 800 kompu neg na ovom novom.
Sjecate se kada su svi govoril(prije kojih 6 god) da xp nevalja za igrice, trosi previse resursa da je win98 za igrice(onda je 256,384 mb bilo prosjek) tek kada se hardver razvio i pojeftino, doso sp2 xp je postao najbolje od najboljeg. tako ce biti sa vistom, svi cekamo sp2 (ili jako poboljsani sp1) da pocnemo igrati dx10 igre, resursi kad ne budu problem (4gb ram minimum) onda ce vista zasjati u pravom sjaju.
da imam jaci kom stavio bi dual boot s xp i vistom i onda bih vidio sta valja i sta nevalja.
dans instaliro twekani xp sa sp3 i izgledom od viste(posudio od kolege) i izgled me odusevio kao sto je bilo sa prijelaza s 98 na xp. meni je xp zastario i za jedno godinu dana evo mene na visti ultimate.
taj win 7 kad dodje biti ce kao i vista sada, svi ce bjezati od njega i vikati da je vista za igre i tak sta. zato ostavite vistu i ms na miru da je poboljsaju i onda cemo se posteno igrati na visti.
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2008., 20:09   #94
Punio4
Premium
 
Punio4's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 437
Citiraj:
Autor campeonato Pregled postova
tako ce biti sa vistom, svi cekamo sp2 (ili jako poboljsani sp1) da pocnemo igrati dx10 igre, resursi kad ne budu problem (4gb ram minimum) onda ce vista zasjati u pravom sjaju.
DX10 igre ćemo početi igrati tek kad budu isključivo dx10, koji donosi preko 20% poboljšanja za iste instrukcije, a ne dx9 sa par nalijepljenih dx10 shadera koji radi kompatibilnosti, umjesto da donosi 20% poboljšanja, donosi 50% pada.

A što se tiče 4 gige rama minimum, to neće biti dok ne bude 64 bita, a to neće biti dok god postoje 32 bitni windowsi i lijena gamad od developera koji rade 64 bita svake prijestupne.
Punio4 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2008., 20:34   #95
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Meni je i stara konfa (još je u sigu) dobro radila sa Vistom x64. Upravo ono što je Punio4 napisao, prvo je MS sam dodao puno toga što bi moglo možda nekom od korisnika zatrebati, onda još i korisnici instaliraju štošta rezidentnog, pa kojekakvi driveri pokrenu još koji proces ili neki "simpatičan" program koji čuči u taskbaru... i onda se čude kako imaju preko 60 proseca. Meni se Vista digne sa 31 procesa uključujući task manager. A mogu još smanjiti samo mi se nije dalo kad sam instalirao sustav na novi komp.
Sa sadašnjim cijenama memorije 4GB više nije luksuz i vjerujem da će slijedeći Win biti 64 bitan.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2008., 21:00   #96
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Ljudi, a čemu zapravo služi Vista?
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2008., 21:08   #97
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor RisingPower Pregled postova
Ljudi, a čemu zapravo služi Vista?
Da takvi kao ti spamaju temu sa glupostima.

Slažem se sa Lacyom, ljudi prebrzo zaboraljaju na bivše probleme. Pa ja sam imao konfu sa XPom i mislio sam prijeći na Win98 zbog igara, i ostalih gluposti od kojih je patio XP tada.

Sada sam prešao na Vistu, i nenamjeravam se vraćat na XP. Jedina alternativa, mi je Ubuntu kojeg ću složit na download stroju u dogledno vrijeme.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2008., 21:24   #98
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Da takvi kao ti spamaju temu sa glupostima.
Možda je tebi glupost, ali meni je to samo radoznalo pitanje na koje mi nitko od silnih 'eksperata' nije odgovorio...

Da vas podsjetim, godinu dana nakon izbacivanja XP-a broj korisnika bio je 36%. U istom razdoblju Vista je pridobila samo 14% korisnika, dok 71% još uvijek ima XP. Dakle, nešto ovdje gadno ne štima ako uzmemo u obzir da je cijena hardvera znatno pala što znači da glavni problem sporog širenja Viste nije zatjevnost, već nešto drugo. Stoga je moje pitanje sasvim na mjestu - čemu zapravo Vista služi?

Ne morate mi odgovoriti jer znam da ne znate.
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2008., 21:25   #99
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
A ne moraš vjerovati, stroj je i dalje složen i ako ti se da skočiti do Osijeka mogu ti demonstrirati. Mislim da je između ostaloga problem u sporom hardu i grafičkoj ali upravo o tome i pričamo. Da bi WinXP dobro radio potreban mu je također bolji hardware nego onaj za ranije Windowse. Ljudi jednostavno zaboravljaju kako su zahtjevni WinXP bili za tadašnji hardware i koliko je bilo problema sa driverima, aplikacijama koje nisu bile kompatibilne...
Nije da ne vjerujem, nego znam kako se ponaša otprilike i sa 256 MB RAM-a pa mi je skroz čudno, možda bi i meni sad to bilo ko' crknuta mačka jer sam se razmazio sa svojim RAMima i svime. Mada nisam nikad bio u Osijeku morat ću ipak odbit . Možda je i istina što govoriš za XP, da su ljudi i zaboravili jer je prošlo dosta godina od tad (6) zato smatram da je Vista trebala ipak malo više novosti donijet ali sad...

Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Meni je i stara konfa (još je u sigu) dobro radila sa Vistom x64. Upravo ono što je Punio4 napisao, prvo je MS sam dodao puno toga što bi moglo možda nekom od korisnika zatrebati, onda još i korisnici instaliraju štošta rezidentnog, pa kojekakvi driveri pokrenu još koji proces ili neki "simpatičan" program koji čuči u taskbaru... i onda se čude kako imaju preko 60 proseca. Meni se Vista digne sa 31 procesa uključujući task manager. A mogu još smanjiti samo mi se nije dalo kad sam instalirao sustav na novi komp.
Sa sadašnjim cijenama memorije 4GB više nije luksuz i vjerujem da će slijedeći Win biti 64 bitan.
A je, slažem se. Pogotovo sa ovim programičićima, pa MSN, pa ICQ, pa Skype pa Google Notifier pa Google Talk - sve se uključuje sa kompom i stoji pokraj sata bezveze. Da ne govorim, za Java runtime update i ne znam što već sve ne.

Imam eksperiment za par dana sa frendovim kompom, 512 MB RAM-a, Sempron 2600+ i novi 80 GB disk te naravno zbog novog diska frend je zaželio i novi OS - a što drugo nego Windows Vista Ultimate. Pa da te vidimo onda Windovsže kak radiš na minimum specs .
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2008., 23:34   #100
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536