Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.06.2008., 08:40   #1
Alen09
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 4
Exclamation Problematični HP printer na mreži

Mreža od nekoliko računala, Win64 i Mac nemaju problema, na Win32 svaka druga stranica izađe zakrenuta tj. u panorama modu. U servisu kažu da njima radi potpuno normalno, pa su beskoristni.
Na HP stranicama postoje novi driveri samo za USB verziju, a ovaj se nalazi na mreži i nekoliko puta sam mu pokušao ponovo staviti drivere što traje i traje, ali poboljšanja nema. Probao sam staviti i novi MS Word, ali problem je ostao.

Novi problem nakon mjesec dana korištenja je da ga računalo koje bi ga trebalo najviše koristiti niti ne vidi, tj. piše da je offline. Kad se u browser sa istog računala upiše njegov fixni IP, otvori se stranica printera sa podacima o boji i sl. tako da mu preko mreže sigurno pristupa (što je normalno budući da su na istom switchu)

Dakle, zašto mi je printer offline dok ga svi drugi vide i koriste? (a ako tko kuži i provi problem bi dobrodošao, al za sad je bitnije da bude online)

Printer: HP Color LaserJet CM1017 PCL 6
Alen09 je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2008., 08:53   #2
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
hm... si pogledo malo event logove da ti spooler ne stvara neke konflikte lokalno na tom računalu? mislim to mi prvo pada na pamet pošto mu može pristupiti preko mreže, a govori da je offline.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.06.2008., 14:40   #3
Alen09
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 4
Logovi...

Pogledao sam malo logoveu Event Vieweru i ovo mi je jedino sumnjivo...

Citiraj:
The IP address lease 192.168.1.106 for the Network Card with network address 0013D44A82AD has been denied by the DHCP server 192.168.1.1 (The DHCP Server sent a DHCPNACK message)
To od jučer, a danas ista poruka samo za drugi IP 192.168.1.118


Citiraj:
Your computer was not able to renew its address from the network (from theDHCP Server) for the Network Card with network address 0013D44A83AD. The following error occurred:
The semaphore timeout period has expired. . Your computer will continue to try and obtain an address on its own from the network address (DHCP) server.
Alen09 je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2008., 18:29   #4
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
sad odi pogledat event viewer na ...1.1 stroju

za početak ipconfig /release pa ipconfig /renew na tom problematičnom stroju, a onda baci oko na http://www.tcpipguide.com/free/t_DHC...locationRe.htm
syss je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2008., 20:11   #5
Alen09
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 4
1.1 je naravno rooter
Uglavnom proradio je, sad i sa tog PC-a mogu printati na njemu nakon šta sam desno kliknuo na njega i "use printer online" ali pri pokušaju skeniranja na tom istom uređaju i dalje ga ne nalazi (nisam tamo za točnu grešku). A to šta printa je kao opisano u prvom postu, svaka druga stranica u panorama modu i rastegnuta, izobličena, ponekad i hereoglife izbaci umjesto slova...
Alen09 je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2008., 21:15   #6
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
sad me ubij... neam pojma stvarno za ovo čudno ispisivanje, ali ako sa ostalih strojeva je sve oke onda je ziher lokalno nešto na njemu.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2008., 11:55   #7
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
na win32 -> svaka druga stranica? to kada printas 10 komada u sutu ili printas jednu po jednu?
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2008., 10:10   #8
Alen09
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 4
Svaka druga kad printam vise od jednom 2+, ali to je rjeseno nakon odinstalacije svih drivera i ciscenja nekim MS alatom.

Sad je printer instaliran (po ko zna koji put), instalacijski program ga je sam pronasao na mrezi tokom instalacije, ali nakon instalacije ispod ikone stoji da je offline.
Tek kad sam desni klik - "Use printer Offline" kliknuo, on se pojavio online i mogu printat i printa pravilno.

Ali kad krenem skenirat, dođe da će napravit preview slike pa kaže da je printer offline - dakle kako rješit da on stvarno bude online, bez da moram klikat opciju "use printer offline" jer to očito zbunjuje server.
Problem je samo na jednom računalu, ostalima u mreži je printer online

BTW: ova je stranica na prvoj stranici kad se na engleskom traži rješenje za ovaj printer

Zadnje izmijenjeno od: Alen09. 20.06.2008. u 11:38.
Alen09 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2008., 22:35   #9
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
ocito te jebe taj skener dio. jer ga nisi dobro instalirao i kada ne nadje skener iskljuci uredjaj cijeli "printer offline". i vjerujem da moras kliknuti "use printer online".

inace kod HP pisaca uvijek moras instalirati printer kako pise u uputstvima. od A do Z.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na