Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.01.2017., 12:04   #631
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 02:26   #632
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 495
Citiraj:
Autor spitfire83 Pregled postova
Sumnjam da su tako ažurni u izdavanju fwa za te routere. Eventualno kad izađe prvu godinu dok ne ispeglaju najveće bogove.
A i sumnjam da iskon proizvodi fw. Modificiraju tvornicki (zaključaju) I to je to.
Izbace tu i tamo nešto, malo promijene konfiguraciju mreže, malo mijenjaju supervisora. Kao što rekoh, ništa značajno, ali u godinu+ dana se nakupi promjena zbog kojih barem vrijedi probati.

Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
Blagus
Koji Fritz i dali ti radi VOIP tj. dali je automatski povukao postavke od iskona?
Fritz 7362 sa zadnjim modificiranim FW-om.

O TR-069 nisam ni razmišljao, ali teško da će raditi jer kao prvo, svaki Iskonov router ima username i password za remote management što se može vidjeti recimo na ZyXELu, a kao drugo upitno je hoće li sustav znati komunicirati sa Fritzom, odnosno jesu li naredbe za Fritz uređaje definirane tamo. Protokol je protokol, ali svaki vendor ima svoje naredbe i pathove za konfiguraciju, nije to baš tako univerzalno.

Budući da kod Iskona imam samo net, ne mogu testirati njihov VoIP ali nema razloga zašto ne bi radio. Telefon mi ide preko interneta i to je svjetlosnim godinama ispred ZyXELa (zaboravio sam da uopće imam router i VoIP), pa bi i Iskonov interni VoIP sigurno dobro radio.
Blagus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.01.2017., 13:05   #633
shp
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
@shp -Isključi telefonski kabel iz routera, dok je ugašen drži reset tipku, upali ga držeći i dalje reset tipku, nastavi držati reset sve dok zelena lampica ne počne mijenjati boje i postane ponovno zelena (cca 45sec)

Otvori http://192.168.5.1/index.html
korisnik: admin
lozinka: M65*Kr=YaU!p>5gLe#)K

Uključi telnet u opcijama te mi pošalji na pm http://192.168.5.1/pages/tabFW/confi...psettings.conf
(prazan, bez voipa) da vidim neke stvari i kako da si skinem fw.
Nazalost, promijenili su i admin password tako da ne mogu apsolutno nista.

Skoro da cu pozaliti prelazak na optiku, dosta cesto se dogodi da net zapne i da je veza opcenito losa (btw, u ovoj verziji FW-a ne mogu uopce vidjeti statistike veze ni nista), a QoS ne mogu iskljuciti. Probat cu vjerojatno nabaviti 5GHz AP jer je oko mene 40ak wifija, ali ne vjerujem da ce to rijesiti sve probleme.
shp je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2017., 20:10   #634
Black_Dragon
Premium
 
Black_Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 247
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Otvori http://192.168.5.1/index.html
korisnik: admin
lozinka: M65*Kr=YaU!p>5gLe#)K
Imam VMG5313-B30A i nijedan pass mi nije odgovarao na ovom novom ruteru. Probao ovaj tvoj i radi bez problema. Trebao mi je da namjestim reconnect time kao što sam imao za vrijeme vdsl-a. Sad sam na optici.

Čemu točno služi Qos? Sad mi je uključen koliko vidim. Zašto se preporuča da se izgasi? Hvala
Black_Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2017., 13:27   #635
shp
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor Black_Dragon Pregled postova
Čemu točno služi Qos? Sad mi je uključen koliko vidim. Zašto se preporuča da se izgasi? Hvala
QoS inače služi tome da se može izmodelirati promet. Npr. recimo da želiš ograničiti upload na dropbox tako da ne može nikad preći 50% bandwidtha kojeg imaš.

Neki od nas imali su problema na Iskonu (kod mene na VDSL-u) baš u ovakvom senariju (ili upload na Google Photos, iCloud backup i slično), kad bi upload u potpunosti zapunio cijeli bandwith. U tom slučaju internet bi bio gotovo neupotrebljiv, jer upload mora barem malim dijelom biti dostupan. Zašto? Jer je velika većina prometa koji stvaraš TCP protokol, koji jamči siguran transfer. Ukratko, svaki takav paket koji downloadaš očekuje povratnu informaciju da je uspješno isporučen, a za to mora biti dostupnog bandwidtha u upload smjeru. Izgleda da je QoS po defaultu loše namješten na ovim routerima, pa onda bude problema.

Problem je što bi Iskon to trebao hendlati, tj. ovo ne bi smio biti problem krajnjeg korisnika, ne radi se ni o kakvom čudnom scenariju korištenja interneta.
shp je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2017., 11:18   #636
Petra43
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Pozdrav, dobili smo od iskona prije par dana Zyxel B30B I na Wifi su spojena dva kompjutera i nekoliko mobitela, ali moj laptop radi samo preko kabela, a nas Wifi uopce ne moze naci iako 'vidi' sve ostale Wifi mreze I spaja se na njih.. Procitala sam da je mozda stvar u kanalu koji je na ruteru podesen na 13.. Jel mi netko moze reci kak da ja provjerim za svoj laptop da li je on podesen na 11 ili neki drugi? Takoder ako promjenim na ruteru na kanal 11, jel ce mi ostala racunala i mobiteli imati internet?
Petra43 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2017., 11:55   #637
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Podesi na ruteru kanal ispod 13 a ostali uređaji će se prilagoditi podešenom kanalu, najbolje skeniraj koji kanal ima najmanje smetnji pa taj podesi.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2017., 12:15   #638
Petra43
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Hvala na pomoci! Prebacila sam na 11 I sve radi! LP
Petra43 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2017., 12:18   #639
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,510
@Petra43
Ovaj put router (za čudo) nije kriv, slijedi EU normu i na raspolaganju su 1. - 13. wifi kanali.
Krivi su klijenti (u tvom slučaju laptop) koji ima US drajver za wifi (ameri imaju na raspolaganju 1 - 11 wifi kanale), zbog toga lap "ne vidi" router. To je dosta čest slučaj zbog manjkavog / lošeg supporta.

Lakše je na routeru postaviti niži kanal (npr. 11.), nego tražiti "EU drajver" za wifi karticu u laptopu. Dakle, radni kanal se postavlja samo na AP / Routeru, a na klijentima se bira wifi mreža + pass ako je postavljen.

Odgovor na tvoje zadnje pitanje, hoće.

Eto riješila dok sam pisao
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 20.01.2017., 01:18   #640
Black_Dragon
Premium
 
Black_Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 247
Citiraj:
Autor shp Pregled postova
QoS inače služi tome da se može izmodelirati promet. Npr. recimo da želiš ograničiti upload na dropbox tako da ne može nikad preći 50% bandwidtha kojeg imaš.

Neki od nas imali su problema na Iskonu (kod mene na VDSL-u) baš u ovakvom senariju...
Sad mi je jasnije, hvala. Za sada stvarno sve radi kako treba osim što na kraju taj reconnect koji sam napravio ne radi iz nekog razloga. Ruter pamti zadnji put kad je bio izgašen i onda se opet u isto vrijeme gasi nakon 24h. Zvao i službu, kažu da je tako na optici. Na vdslu mi je radilo. Snašao sam se nekako, točnije izgasio neki dan ujutro u 03:30h i sad se svaki put u te sate gasi
Black_Dragon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.01.2017., 21:43   #641
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Tražim dobrovoljce vlasnike B modela tj B30B da probaju neke lozinke koje bi mogle biti za supervisora.
Javite mi vaš fw i dam vam lozinku i javite da li je prava.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2017., 15:57   #642
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Nakon puno neprekidnog rada, neprospavanih noći, 5 sprženih Zyxel B30B modela, tima od 5 ljudi.... napokon smo pronašli vrata iza kojih se skriva supervisor lozinka. Nikada ne bi očekivali da se tamo nalazi...


Sada svi vlasnici B modela, koji imaju optiku, FTTB ili samo ovaj model mogu odahnuti.
Provjereno radi na V5.11(ABCJ.2)E0->C0. Uskoro ću uploadati i fw za njega.

username:supervisor
password:
Code:
Y}Mp+fj!U)&9*<#NS[uW
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: Ag008. 22.01.2017. u 16:40.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2017., 22:29   #643
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
5 sprženih Zyxel B30B modela
Pa šta si im radio
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2017., 12:38   #644
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
To je bila šala. Glavno da se došlo do supervisora
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2017., 15:32   #645
FireM
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3
@Ag008

svaka čast majstore .....
Radi i sa V5.11(ABCJ.3)b2
FireM je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 20:44   #646
deSSy2724
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Je li moguce postaviti Dynamic DNS od NO-IP.com na ovom routeru?
deSSy2724 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 22:12   #647
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
je

okarm je online   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 10:41   #648
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,015
savjet - osim ako baš nemaš prijeke potrebe, nemoj koristit no-ip. zaboravi jednom poslat "produljenje" accounta i ode hostname u papar. a moraš ga potvrđivati svaka 3 tjedna.
meni puko film, koristim dtdns, od dana registracije do danas, znači jedno 6 mjeseci, jedan jedini mail od njih nisam dobio, a hostname je aktivan i radi.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 17:40   #649
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
A zašto to uopće koristite?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 18:33   #650
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,526
Ja ga recimo koristim kako bih mogao "probuditi" PC preko interneta
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 22:07   #651
deSSy2724
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
A zašto to uopće koristite?
Da mi IP adresa bude staticna na racunalu koje je spojeno na taj router odnosno samo tada sam u mogucnosti ukljuciti to ugaseno racunalo koje se nalazi u HR s neke udaljene lokacije (1000 KM+) gdje se trenutno nalazim.

To mi treba iz razloga sto zelim koristiti Remote Desktop funkciju kada mi zatreba nesto odnosno ljudima koji koriste to racunalo u HR ali prvenstveno da bi mi to racunalo moglo simulirati server tako da se mogu spojiti na njega i dobiti HR IP adresu (pomocu SoftEther VPN-a), a HR IP adresa mi treba da bih mogao pristupati nekim servisima/stranicama koje trenutno ne mogu preko NordVPN-a (nema servere u hrvatskoj), a ti navedeni servisi/stranice blokiraju IP adrese iz vecine zemalja (ukljujujici lokaciju na kojoj se trenutno nalazim).

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
savjet - osim ako baš nemaš prijeke potrebe, nemoj koristit no-ip. zaboravi jednom poslat "produljenje" accounta i ode hostname u papar. a moraš ga potvrđivati svaka 3 tjedna.
meni puko film, koristim dtdns, od dana registracije do danas, znači jedno 6 mjeseci, jedan jedini mail od njih nisam dobio, a hostname je aktivan i radi.
Je li taj dtdns u potpunosti besplatan?

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 27.01.2017. u 23:56.
deSSy2724 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 09:34   #652
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 810
Koji problem? Instaliraš na to računalo No-Ip DUC aplikaciju koja automatski osvježuje tvoju ip adresu i nema potrebe za reaktiviranjem accaunta.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 10:25   #653
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
nije problem u osvjezavanju ip adrese nego u tome da se svakih 30 dana moras logirati na njihovu stranicu i potvrditi hostname
okarm je online   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 10:52   #654
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,015
Citiraj:
Autor deSSy2724 Pregled postova


Je li taj dtdns u potpunosti besplatan?
ako i nije, ja do sada nisam to primijetio.
napravio sam account, dodao hostname u router, i radi. nikad ni jedan mail od njih, nikakva potvrda, nikakav premium ne traže, a web site izgleda kao da smo u 1995.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 12:44   #655
deSSy2724
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Koji problem? Instaliraš na to računalo No-Ip DUC aplikaciju koja automatski osvježuje tvoju ip adresu i nema potrebe za reaktiviranjem accaunta.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
@okarm je u pravu, koristio ti DUC ili ne opet moras potvrditi hostname svako malo
deSSy2724 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 12:45   #656
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 810
Svaki mjesec da. Ali kakvi je to problem? Meni nije.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 13:18   #657
dur
Registered User
 
dur's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Zgb
Postovi: 75
Ljudi imaju pametnijeg posla. Najbolje na ignore.
dur je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2017., 16:20   #658
IvekZGB
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Pozdrav svima,
Isprike ako je vec bilo negdje, searchom nisam pronasao.
Imam B30 zyxel (Iskon) koji se nalazi ujednom kraju stana, medutim do drugiga je signal poprilično slab.
Pitanje je da li i koliko jednostavno mogu pojačati signal?
Gledao sam kineske wi-fi boostere, jel netkobzna koji bi radio ok?
Lp.
IvekZGB je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2017., 00:07   #659
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
Ugasi WLAN na zyxelu, povuci LAN kabel do WLAN AP-a po izboru, negdje na sredini stana i imat ces rjesen problem
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2017., 09:00   #660
sokre1
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
pozdrav,

postao iskonovac TRIO paket 50 Mb/s (na žalost) 26.1.2017. ZYXEL 5313-B30B router, nakon samo 12 sati rada router zablokirao (od lampica, treperi POWER i svijetli WLAN/wps),prijavio grešku, od strane njihovih vanjskih suradnika tj. firme Svjetlovod Prekvršje došao tehničar zamijenio router da bi se ista stvar dogodila nakon 24 h. ni sam neznam kako sam uspio oživiti router (ištekavanje iz struje, po pola sata, pa sat, pa RESET minutu dvije i nekako proradio. radio 7 dana, ali sa svakodnevnim problemima, ili nestane WLAN, ili zamrzne slika da bi eto danas ponovno zablokirao. Osim toga od garantirane brzine 50 Mb/s min. 35 da i ne govorim. imam 8,5. zanima me da li netko ima kakav savjet što da radim sa routerom, jer u iskonovoj teh. službi na moj zahtjev da mi zamijene nekim kvalitetnijim modelom kažu da je to jedini za uslugu koju koristim.
Znači nakon 10 dana korištenja imam uzastopne svakodnevne probleme, a obećavali brda i doline, dolazili doma, provjeravali paricu, provjeravao prije potpisivanja ugovora i opet ista HR priča. lažu te farbaju i prodaju muda pod bubrege
ako ima kakvo rješenje htio bih isprobati, prije nego zatražim rskid ugovora
unaprijed hvala
sokre1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na