Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.10.2001., 13:38   #1
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
Question RW-mediji

zanimaju me iskustva sa RW-medijima, tj. koliko se puta može 'presnimavat' jedan komad, koje firme treba traži, a koje izbjegavat i to...
naime, želio bih se jednom za svagda riješit floppy-ja (najgore kad prenosiš neki file na 5 disketa i onda jedna nije dobra :mad: ; ajde onda natrag pa ponovo...)
choby je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2001., 22:41   #2
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Re: RW-mediji

Citiraj:
Originally posted by choby
zanimaju me iskustva sa RW-medijima, tj. koliko se puta može 'presnimavat' jedan komad, koje firme treba traži, a koje izbjegavat i to...
naime, želio bih se jednom za svagda riješit floppy-ja (najgore kad prenosiš neki file na 5 disketa i onda jedna nije dobra :mad: ; ajde onda natrag pa ponovo...)
a 2,5 kn dode princo cd koji jedino za one time i moze se koristiti. i to je opcija.mozda ne najjeftinija zbog cd rw-a ali mnogi nemaju rw przilice.
msvrtan je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 12.10.2001., 07:39   #3
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
buraz, nekim slučajem imam RW ( ), a imam i jedno 150 princa doma. dakle, mogu birati kaj se toga tiče. ustvari, još ne mogu birati jer nisam baš potkovan kaj se tiče RW-medija. zato i thread
choby je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2001., 17:27   #4
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by choby
buraz, nekim slučajem imam RW ( ), a imam i jedno 150 princa doma. dakle, mogu birati kaj se toga tiče. ustvari, još ne mogu birati jer nisam baš potkovan kaj se tiče RW-medija. zato i thread
inache mozes koristiti multi-session pa przis vise puta na isti cd za 2,5 kn. samo kad ga zavrsis ide u smece.pa odluci
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2001., 18:19   #5
geronimo
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Od kad sam nabavio dva RW-a ne mogu biti zadovoljniji... Brisao sam i pisao po njima barem 100 puta (2,5 kn za princo X 100=250kn) i ustedio sam (kako se u racunici vidi) barem 230 kn... Jos pogotovo ako imas neku przilicu koja podrzava 8X ili 10X (i isti takav medij) przenje na RW stvari cini toliko jednostavnim da je nevjerojatno... Npr. trebam snimiti par stvari i samo odnjeti do frenda (100MB) i nakon toga dodjem doma i opet snimim par drugih stvari za drugog frenda i ne trosim 2,5 kn(za princo) vec samo vrijeme za zaprziti....
__________________
geronimo je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2001., 11:17   #6
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
to geronimo, to te ja pitam...
daj ti meni informaciju koji RW, a koji ne, i eto mene od ponedjeljka sa dava RW-a u ruci
choby je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2001., 00:26   #7
fkb
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Split
Postovi: 5
Exclamation

Na drugom kompicu ti trebaju biti instalirani "driveri" da moze citat rw. Nemogu se sitit kako se zovu ali nebi trebao biti problem naci ih na net-u
fkb je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2001., 14:57   #8
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Citiraj:
Originally posted by fkb
Na drugom kompicu ti trebaju biti instalirani "driveri" da moze citat rw. Nemogu se sitit kako se zovu ali nebi trebao biti problem naci ih na net-u
mozda zvuci ko glupo pitanje.. dapace, vjerujem da je..
nego, nikad nisam koristio rw, iako imam rw przilicu vec dugo vremena. jel se moze napravit bootabilni cdrw? ono, napravis si backup neceg, ili stavis par stvari gore ali zelis dic sa tog cd-a operativni sistem.. bilo dos ili linux..

i kad spominjes "drivere" za rw, jel postoje za dos.. tipa nosim rw i disketu (ajd nije bas tako lose), ili moram nosit instalaciju windowsa, pa driver na disketi pa onda rw.. recimo ak idem nes radit na stroju koji je crko.
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2001., 21:23   #9
Robert_L
Premium
 
Robert_L's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 183
Citiraj:
Originally posted by fkb
Na drugom kompicu ti trebaju biti instalirani "driveri" da moze citat rw. Nemogu se sitit kako se zovu ali nebi trebao biti problem naci ih na net-u
Ne mora biti ni riječ o drugom pc-u, ja čak na svom vlastitom na kojem imam i Mitsumi rw i obicni cd-rom ne mogu na cd-romu citat cd-rw(uglavnom zašteka)
Robert_L je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2001., 00:31   #10
fkb
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Split
Postovi: 5
Citiraj:
Originally posted by dpajur


mozda zvuci ko glupo pitanje.. dapace, vjerujem da je..
nego, nikad nisam koristio rw, iako imam rw przilicu vec dugo vremena. jel se moze napravit bootabilni cdrw? ono, napravis si backup neceg, ili stavis par stvari gore ali zelis dic sa tog cd-a operativni sistem.. bilo dos ili linux..

i kad spominjes "drivere" za rw, jel postoje za dos.. tipa nosim rw i disketu (ajd nije bas tako lose), ili moram nosit instalaciju windowsa, pa driver na disketi pa onda rw.. recimo ak idem nes radit na stroju koji je crko.
Nemam pojma ni za jedno ni za drugo.

Nije mi nikad bilo potrebno.
fkb je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.10.2001., 02:14   #11
Robert_L
Premium
 
Robert_L's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 183
Citiraj:
Originally posted by dpajur


mozda zvuci ko glupo pitanje.. dapace, vjerujem da je..
nego, nikad nisam koristio rw, iako imam rw przilicu vec dugo vremena. jel se moze napravit bootabilni cdrw? ono, napravis si backup neceg, ili stavis par stvari gore ali zelis dic sa tog cd-a operativni sistem.. bilo dos ili linux..

i kad spominjes "drivere" za rw, jel postoje za dos.. tipa nosim rw i disketu (ajd nije bas tako lose), ili moram nosit instalaciju windowsa, pa driver na disketi pa onda rw.. recimo ak idem nes radit na stroju koji je crko.
Mislim da ti je boot-up dovoljan razlog da ne štediš na cdr-u, ako ga spržiš na cdrw možeš uvjek imat problem da ga neće čitat.Meni se obično desi neki "Murphy-jev zakon"...
Robert_L je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2001., 10:39   #12
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
prvo. nikako dobit odgovor od vas svih koje firme su dobre, a koje ne :mad:
drugo, kaj se tiče čitanja rw-medija u običnim cd-rom-ovima, koliko moje vijuge kažu, radi se samo o kvaliteti cd-rom-a da pročita eventualno manje kontrastni rw-medij, ne kužim postojanje drivera za to. molim da mi se to malo pobliže objasni :confused:
choby je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2001., 12:43   #13
fkb
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Split
Postovi: 5
Citiraj:
Originally posted by choby
prvo. nikako dobit odgovor od vas svih koje firme su dobre, a koje ne :mad:
drugo, kaj se tiče čitanja rw-medija u običnim cd-rom-ovima, koliko moje vijuge kažu, radi se samo o kvaliteti cd-rom-a da pročita eventualno manje kontrastni rw-medij, ne kužim postojanje drivera za to. molim da mi se to malo pobliže objasni :confused:
Ja ti koristim Traxdata 80 minutni. Do sada radi bez problema.

Sta se tice "drivera" oni ti trebaju samo ako koristis ... nemogu se sitit kako se zove , uglavnom da se ponasa kao obican disk tj. da mozes pisat i brisat pojedine fileove.

Ako samo snimis kao obican cd onda bi ga trebao moci procitati u na bilo kojem kompicu bez problema.

Sada neka netko ovo potvrdi sta sam ja napisa jer nisam bas 100% siguran
fkb je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2001., 17:20   #14
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
nemam potrebu za tim (da bude kao hard). znači traxdata je dobar. onda dobro.
choby je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2001., 09:26   #15
mRo
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: ...
Postovi: 11
Question

cuo sam da kod brisanja rw-a imaju dva nacina, jedan je quick, a drugi full. Koji je bolje koristiti i zasto (ne pitam za vrijeme brisanja, nego duzina trajanja cd-a)???
__________________
Life your life, by making dreams come true.
mRo je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2001., 03:12   #16
blento
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 56
Citiraj:
Originally posted by choby
, ne kužim postojanje drivera za to. molim da mi se to malo pobliže objasni :confused:
ako koristis packet cd nacin pisanja(npr InCD)(to znaci da rw koristis ko disketu bukvalno-odvlacis fajlove u exploreru/snimas na njega direktno iz bilokojeg programa(word/photoshop...) e onda na kompu na koji prenosis podatke trebas imat instaliran"neki packet cd driver"-npr. doticni inCD da bi mogo citat tak zapisani rw
ako palis rw s npr. nerom(iz nera pises/brises- ima u opcijama) BTK nema problema s driverima, ak cd rom moze citat rw(to si imal pravo) normalno cita...
mediji-imam 1 plextorov(10x-dobil s masinom) i 1 ricohov(10x)
oba rade no frx u oba dva rezima na raznim kompovima...
blento je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2001., 09:30   #17
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
e to ja zovem objašnjenje...
choby je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na