Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.03.2018., 12:12   #3001
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Nemožeš donest zaključak temeljem uzorka od jedne ploče.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 12:21   #3002
jjd37
Premium
 
jjd37's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 240
Citiraj:
Autor Dambo Pregled postova
Evo reklamacijska primka i slike koje su oni napravili.
Kolega dali su slike napravljene kod preuzimanja ploče ili su ono ih napravili kasnije? Jer na drugoj slici se vidi da zaštita socketa nije na svojem mjestu tako da su oštečenja mogla nastati kod pomicanja u transportu.
__________________

| MSI Z97 MPOWER (MS-7915) | Intel(R) Core(TM) i7-4790K CPU @ 4.00GHz - Noctua NH-D14 | Coolermaster Stacker | 4x G.Skill F3-10666CL7-2GBRH | OCT Vector 180 240GB, Hitachi HDS721010CLA332,ST3250410AS,ST3250410AS | GAINWARD GeForce GTX 980Ti Phoenix GS | Corsair HX 850W | LG L1919S |UPS CyberPower 2200VA |

| ASRock EX58 Extreme | CPU Intel i7 920 | Corsair 3x2GB | WDC WD5001AALS,WDC WD6400AAKS,SAMSUNG HD322HJ,ST3160813AS,,ST3300622AS,WDC WD800JB-00JJC0 | CrossFire Sapphire ATI Radeon HD4890 Vapor-X | Corsair HX850W | CIBOX 22" | UPS Trust PW4105 |

| Spectrum 48K | Comodore 128 | PC 386 |

| Dell Latitude D820 |
jjd37 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.03.2018., 13:42   #3003
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Ma vidi se odmah da nije dobro stavio plastiku, zaštitu na socket a i vidi se da je puno pinova spigano.

Tako da...nema se tu šta više, predano je s popiganim pinovima i gotovo, odbija se garancija, sasvim normalno...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 13:50   #3004
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Točno, i još ima obraza njih optuživati i tražiti drugu matičnu kad je ovu pokvario.
Zamisli, žali se na postupak djelatnik koji mu nije istog trena uručio novu matičnu, lol.
I ono što je zanimljivo, svaki puta kad se javi tip koji je savio pinove ili nešto pokvario, uvijek imaju istu frazu - "do sada sam sastavio stotine konfiguraciju", to mu valjda daje neku titulu nepogrešivosti.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 14:48   #3005
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994


Najbolji su mi ovi kojima neradi maticna, spakira je u kutiju i donese mi ju na reklamaciju. Naravno da je stavio golu plocu u kutiju, bacio je na sic i vozio prvo 10 dana u autu. Izvadim ju da ju poslikam i onda šou kad kažem da niš od jamstva jer su popigani pinovi. Odma kurvinska firma, inspekcije, teorije zavjere i ostalo.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 16:46   #3006
Dambo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Meni su najbolji ovi koji pročitaju posljednju poruku i na temelju nje donose zaključke.
Još jednom slika predanog i vraćenog socketa sa servisa.
Činjenica.
1. Ploča je radila. Dokaz update biosa kojega napravim odmah kod prvog priključenja. Zna se koji je bios tvornički stavljen a lako se može vidijeti koji je sada. Instalirani bili i win10, stavljena 1 grafa, dignuti driveri. Problem se pokazao kod spajanja više od 4 grafe.
2. Ploča nije vožena u autu 10 dana nego je izvršen povrat drugo jutro po otvaranju trgovine. Kupljena 26.02, slike sa reklamacije 27.02. u 8.24.
3. Ploča je vračena mrtva. Ne radi ništa. Pokrene se CPU ventilator, ali mrak.
4. Pri reklamaciji u zapisnik stavljena opaska "vidljivi tragovi korištenja". Ni spomena oštećenja. Krunski dokaz je slika snimljena bez mog prisustva dan i pol kasnije. Zar je djelatnik koji je preuzimao ploču na reklamaciju nesposoban ili ne zna svoj posao. Da je odmah uočio oštećenje, pokazao mi ga prihvatio bi činjenično stanje bez drame.

Pošto ja ploča došla bez folije, bez zaštitne markice, bez ljepljive trake koja spriječava otvaranje kutije ne mogu se oteti dojmu da mi je prodana ploča koju je netko vratio. A izgled socketa prije i poslije rada stručnjaka iz servisa govori samo za sebe.
Sutra podižem istu ploču u drugoj trgovini. Živo me interesira da li je kutija bez ikakve zaštite od samostalnog ili namjernog otvaranja.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	PREDANO.jpg‎
Views:	374
Size:	705.3 kB
ID:	19351   Click image for larger version

Name:	PREUZETO.jpg‎
Views:	330
Size:	1.11 MB
ID:	19352  
Dambo je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 17:03   #3007
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,472
Ne znam kako tebi nije jasno da si predao ploču sa spiganim pinovima, ako je radni nalog i slikanje obavljeno pri predaji (vidi datume i vrijeme).
veve je online   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 17:14   #3008
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Na slici broj 1 se vidi da su zaprimili već sa savijenim pinovima. Možda je djelomično ispravno radila, čak si i bios uspio staviti ali ona više ne podiježe garanciji.
To što su oni eventualno još dodatno oštetili koji pin ne umanjuje da je već prije imala savijene.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 17:25   #3009
Dambo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor veve Pregled postova
Ne znam kako tebi nije jasno da si predao ploču sa spiganim pinovima, ako je radni nalog i slikanje obavljeno pri predaji (vidi datume i vrijeme).
A tebe nebi kopala pomisao da su ti uvalili takvu ploču?
Nitko nije nepogrešiv pa sam takav i ja. Ali interesira me šta sam morao napraviti da spigam pinove. Stavio šugavi celeron u socket i gore stock ventilator. Proc ne možeš drugačije okrenuti nego onako kako mora biti.
Bavim se kompjuterima još od kada se crtalo u DOS Autocadu. Instalirao windowse 3.11 na čini mi se 12 disketa. To je bio zadivljujući napredak za ono vrijeme. A i danas održavam komplet opremu u firmi. Win 7, 8, 10, server 2012r2 i prateća oprema. 30-tak mašina šta desktop šta laptop. Spajanje na serve sa udaljenog računala.
Ne kažem da sam nepogrešiv, ali nisam niti potpuna neznalica.
Dambo je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 17:33   #3010
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Dambo Pregled postova
A tebe nebi kopala pomisao da su ti uvalili takvu ploču?
Naravno, sad ti je jedina solucija da njih optužiš da je ploča takva prodana, to naravno ne možeš nikako dokazati jer si prčkao po njoj tako da ne znam zašto tepeš tu priču.
Čudno da ti kao iskusni stručnjak koji je sastavio stotine konfiguracija nisi primjetio savijene pinove kad si krenuo u montažu.

Citiraj:
Ali interesira me šta sam morao napraviti da spigam pinove. Stavio šugavi celeron u socket i gore stock ventilator. Proc ne možeš drugačije okrenuti nego onako kako mora biti.
Isto pitanje se onda postavlja što je onaj prije tebe morao napraviti da savije pinove?
Ako već ideš tom metodom da optužiš da je ploča polovna i da je to napravio netko drugi.

Citiraj:
Bavim se kompjuterima još od kada se crtalo u DOS Autocadu. Instalirao windowse 3.11 na čini mi se 12 disketa. To je bio zadivljujući napredak za ono vrijeme. A i danas održavam komplet opremu u firmi. Win 7, 8, 10, server 2012r2 i prateća oprema. 30-tak mašina šta desktop šta laptop. Spajanje na serve sa udaljenog računala.
Ne kažem da sam nepogrešiv, ali nisam niti potpuna neznalica.
Kako rekoh, netko tko je iskusan bi odma vidio savijene pinove.
I ako već nisi nepogrešiv, onda nemoj kategorički tvrditi da ih nisi ti savio.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.03.2018., 17:34   #3011
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Prođi si malo teme o trgovinama, bio je takav slučaj u protis temi gdje se isto covjek s iskustvom kunio u to da ga je trgovina sjebala. Na kraju je ipak pogresio.

Svi mi nekad sjebemo i mos se slikat. Decki su ti ljepo napisali da se na tvojim slikama vidi da si predao plocu s iskrivljenim pinovima.

Uostalom, ti si svojim potpisom kada si preuzeo robu potvrdio da si preuzeo neostecenu robu tj. da si ju pregledao kod preuzimanja.

End of story.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 17:37   #3012
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185



Asus P8H77-M

-->
Uopće nije nemoguće da je došlo tvornički tako. Evo kod mene situacija od prije mjesec dana.
Krepao starijem gospodinu komp, kaže da od kada je kupljen nije nikada rastavljan, ovo je situacija kada sam maknuo cpu sa socketa.

Pogodite koja je matična?



Asus P8H77-M

__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 17:55   #3013
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Facelessone Pregled postova
Krepao starijem gospodinu komp, kaže da od kada je kupljen nije nikada rastavljan, ovo je situacija kada sam maknuo cpu sa socketa.
Nije bitno jel PC otvaran, netko je valjda morao staviti procesor na matičnu prilikom kupovine računala i tom prilikom je mogao saviti pinove.
To je očito radilo tako jedno vrijeme dok nije crklo.
Uopće ne vidim logiku optuživati tvornicu, tamo rade strojevi, a procesor stavljaju ljudi.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 18:14   #3014
Dambo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Naravno, sad ti je jedina solucija da njih optužiš da je ploča takva prodana,
Ma ne optužujem ja nikoga. Glasno razmišljam u temi koja je za to namjenjena i pokušavam drugima skrenuti pažnju da im se ne dogodi nešto slično. Prekrižio sam tu ploču iako vidim na netu da se pinovi daju izravnati. Tko ima odgovarajuću opremu. Dobro povećalo ili mikroskop i tanku pincetu.

Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Čudno da ti kao iskusni stručnjak koji je sastavio stotine konfiguracija nisi primjetio savijene pinove kad si krenuo u montažu.
Nisam rekao da sam stručnjak, samo da nisam nob i da se nešto razumijem u PC opremu. Proc stavljam automatikom. Otvoriš socket, skineš zaštitu, staviš proc, zatvoriš. Da li ti gledaš povečalom socket prije stavljanja proca?

Po tebi sam ja truba jer sam spigao (možda, ali kako???) 2-3 pina, a "stručni" servis koji je satro socket do kraja je svetinja a dodatni pinovi su spigani po duhu svetom. Moje, i samo moje mišljenje. Servis treba testirati nekoliko procesora. Posudi matičnu iz trgovine, koristi ju nekoliko dana, stavlja vadi procesore, i vrati ju u trgovinu. U kakvom stanju, vidljivo iz priloženog.

Ponavljam. Ne okrivljujem nikoga. Ali kupiš šugavog miša ili tipkovnicu pa je neovlašteno otvaranje spriječeno omotom ili naljepnicom, a matična dolazi u otvorenoj kutiji. Meni je čudno.

Zadnje izmijenjeno od: Dambo. 11.03.2018. u 18:23.
Dambo je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 18:20   #3015
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Dambo Pregled postova
Ma ne optužujem ja nikoga.
Ponavljam. Ne okrivljujem nikoga.
A ne?
Citiraj:
Autor Dambo Pregled postova
Moja loša iskustva s Linksom.
..Isti dan se žalim na postupak djelatnika i dan kasnije dobivam odgovor da su na mojoj ploči savinuti pinovi na CPU socketu i da mi odbijaju garanciju.
Jebeš državu koja dozvoljava da takva žgadija opstaje.
Nemam ni vremena niti volje boriti se s njima godinama na sudu.
Ali preporuka svima, čuvajte se jer ne prezaju od ničega.
Sad mi objasni kako ovo nije optuživanje djelatnika, trgovine i kompletne države?

Citiraj:
Autor Dambo Pregled postova
Proc stavljam automatikom. Otvoriš socket, skineš zaštitu, staviš proc, zatvoriš. Da li ti gledaš povečalom socket prije stavljanja proca?
Ne doslovno povećalom, ali dobro pazim i gledam šta radim kad stavljam procesor jer je to najpipkaviji posao.
Savijeni pinovi se jasno vide.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 18:43   #3016
Dambo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
.
Koji si ti lik. Sigurno imaš veze sa Linksom.
Ja sam sljepac jer nisam vidio oštećenja kod vađenja novokupljene ploče iz orginal pakiranja.
A djelatnik u trgovini, kada sam prijavljivao kvar isto nije primjetio oštećenje jer bi ga naveo u reklamacijskoj primci. On je stručnjak i upozoren je na kvar. Njegov upis je "vidljivi tragovi korištenja". Ja sam nob i kupio sam novu ploču od trgovca u kojeg sam imao puno povjerenje. Daj budi malo dosljedan.

I tvoje je mišljenje kada njihov servis treba neki dio da ga kupi od njih, ili od konkurentske jeftinije trgovine. A ne posuđuje i vraća iz trgovine. Pa skidanje i vraćanje plombe sa fenom smo apsolvirali još kao klinci.

Zadnje izmijenjeno od: Dambo. 11.03.2018. u 18:48.
Dambo je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 18:55   #3017
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Dambo Pregled postova
Koji si ti lik. Sigurno imaš veze sa Linksom.
Ne moram imati veze da bi vidio da pričaš besmislice.

Citiraj:
Ja sam sljepac jer nisam vidio oštećenja kod vađenja novokupljene ploče iz orginal pakiranja.
Oštećenje nisi ni mogao vidjeti jer ploča sigurno nije došla takva, oštećenje si ti napravio, a to jesi li ti uočio što si napravio nije ni bitno.

Citiraj:
A djelatnik u trgovini, kada sam prijavljivao kvar isto nije primjetio oštećenje jer bi ga naveo u reklamacijskoj primci. On je stručnjak i upozoren je na kvar. Njegov upis je "vidljivi tragovi korištenja".
Djelatnik je trgovac i on ne mora vidjeti svaki nedostatak, njegovo je da poslika i proslijedi dalje. On nije nikakav stručnjak niti serviser.

Citiraj:
Ja sam nob i kupio sam novu ploču od trgovca u kojeg sam imao puno povjerenje. Daj budi malo dosljedan.
Pričaš besmislice od početka, kažeš ne optužuješ nikoga, a pišeš o sudovima, pokvarenom trgovcu i sl.
Budi ti dosljedan.

Citiraj:
I tvoje je mišljenje kada njihov servis treba neki dio da ga kupi od njih, ili od konkurentske jeftinije trgovine. A ne posuđuje i vraća. Pa skidanje i vraćanje plombe sa fenom smo apsolvirali još kao klinci.
Blage veze nemam o čemu pričaš, totalno si se pogubio i mislim da je daljnja rasprava suvišna.
Prihvati odgovornost i ne sramoti se.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 19:42   #3018
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,349
axo je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 20:26   #3019
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Ove teme o načinu servisiranja/načinu rada servisa i ostalog već neko vrijeme nemaju smisla. Ljudi se jave, dobiju mišljenje koje im nepaše i odma drvlje i kamenje po svim ostalima čije mišljenje nepaše.

Predlažem trajni lock.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 20:29   #3020
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ljudi se jave, dobiju mišljenje koje im nepaše i odma drvlje i kamenje po svim ostalima čije mišljenje nepaše.
I uvijek ali baš uvijek te optuže da si zaposlenik trgovine.
Znači, ako se ne slažeš s njime ili misliš da je trgovina dobro postupila - onda ti radiš tamo, nevjerovatno koje je to razmišljanje.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 20:36   #3021
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Dobro, ocito je iskrivio pinove, ili su bili prije, whatever. No kako objasniti dodatno iskrivljene nakon "servisa"? Nije da to mijenja situaciju oko reklamacije ali je zanimljivo kako je nastalo.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 20:51   #3022
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Pa jednostavno
serviser je malo to "podesio", da nebude samo 3 pina
Lijepše je da budu 33 pina sjebana, i lakše je odhebat stranku
A stranka sad neka dokaže
Ako ima sliku sa servisa i kasnije .. a da je kod njih slikano .. a ne doma .. još ima nekakve šanse.
Jednom kad odes van iz dučana .. pa pa
dadoremix je online   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 20:58   #3023
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Dobro, ocito je iskrivio pinove, ili su bili prije, whatever. No kako objasniti dodatno iskrivljene nakon "servisa"? Nije da to mijenja situaciju oko reklamacije ali je zanimljivo kako je nastalo.
Nema tu dodatno iskrivljenih pinova, to su opet neke manipulacije i "pokušaji" od strane korisnika.
Jedina fotka koja je bitna je ona kad se zaprima reklamacija, tamo se već vide savijeni.
Kasnije kad ideš preuzeti matičnu, pregledaš ju i pojasne ti zbog čega je odbijena reklamacija, ne mogu se pojaviti novi savijeni jer imaš fotku koja je slikana prilikom predaje.
Tip je odnijeo doma matičnu i tamo opet našao neke nove savijene, cmon...
Prvo ne vidi kad sastavlja, pa onda ne vidi ništa kad preuzima, smiješna priča do bola.

Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Pa jednostavno
serviser je malo to "podesio", da nebude samo 3 pina
Lijepše je da budu 33 pina sjebana, i lakše je odhebat stranku
U servisu ne rade budale koje savijaju pinove, njima je dovoljno jedan savijeni pin da te otkantaju i ne trebaju oni savijati dodatne.
Također postoji fotka prilikom predaje i neće nitko ići nešto dodatno manipulirati po ploči jer ju onda ne moraš preuzeti ako vidiš da se ne poklapa s onom kakvu si predao u trgovinu.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 21:00   #3024
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Pa jednostavno
serviser je malo to "podesio", da nebude samo 3 pina
Lijepše je da budu 33 pina sjebana, i lakše je odhebat stranku
A stranka sad neka dokaže
Ako ima sliku sa servisa i kasnije .. a da je kod njih slikano .. a ne doma .. još ima nekakve šanse.
Jednom kad odes van iz dučana .. pa pa
prošle godine sam kupovao ploču u linksu u brodu.. lik je preda mnom vadio ploču van, zajedno smo pregledali pinove da je sve u redu, i to je to.. kaže lik suludo je koliko ljudi sjebe pinove i onda traži drugu ploču..

trgovine imaju puno problema s takvim pločama, nije čudno da pušu i na hladno.. ubuduće slikajte robu prije preuzimanja i detaljno pregledajte..

osobno, nikad ama baš nikad nikakvih problema nisam imao s reklamacijama.. uvijek sam bio ljubazan, pričekao, riješio, što god treba.. a imao sam solidno reklamacija kroz svojih 28 godina života
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 21:17   #3025
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor Dambo Pregled postova
Ali kupiš šugavog miša ili tipkovnicu pa je neovlašteno otvaranje spriječeno omotom ili naljepnicom, a matična dolazi u otvorenoj kutiji. Meni je čudno.
Nemoj se ljutiti, ali netko tko se već dugo bavi sastavljenjem, nemre ovako nešto napisati.

Ja ti mogu reči da 90% ploča dolazi bez ikakvih naljepnica, i lako se otvore i zatvore da ti niti ne možeš znati da su bile otvorene.

A da ne pričam da neke trgovine i same prije slanja, isporuke, otvaraju matične i provjeravaju pinove, slikaju itd da ne bi dolazio do ovakvih stvari i da ne bi bili kinezi,uvoznici,trgovine krivi...

Ovo je jednostavno, ili si oštetio ploču kada si vadio proc, ili si ju oštetio dok si nosio u trgovinu (ispala plastika, najlon ili onaj priručnik malo lupili socket...). Nisi ni prvi ni zadnji, i meni se to dogodilo.

Kako vidim pinovi nisu pokidani, i možeš to sam izravnati i možda ploča bude radila.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 21:37   #3026
Dambo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Nema tu dodatno iskrivljenih pinova, to su opet neke manipulacije i "pokušaji" od strane korisnika.
Jedina fotka koja je bitna je ona kad se zaprima reklamacija, tamo se već vide savijeni.
Kasnije kad ideš preuzeti matičnu, pregledaš ju i pojasne ti zbog čega je odbijena reklamacija, ne mogu se pojaviti novi savijeni jer imaš fotku koja je slikana prilikom predaje.
Tip je odnijeo doma matičnu i tamo opet našao neke nove savijene, cmon...
Prvo ne vidi kad sastavlja, pa onda ne vidi ništa kad preuzima, smiješna priča do bola.


U servisu ne rade budale koje savijaju pinove, njima je dovoljno jedan savijeni pin da te otkantaju i ne trebaju oni savijati dodatne.
Također postoji fotka prilikom predaje i neće nitko ići nešto dodatno manipulirati po ploči jer ju onda ne moraš preuzeti ako vidiš da se ne poklapa s onom kakvu si predao u trgovinu.
Stvarno si ga pretjerao.
Kod preuzimanja ploče sa "servisa" pokazao sam novonastala oštećenja njihovom djelatniku. Sam ih je vidio. Njegov komentar je
"Ne morate ju preuzeti ako imate vremena i volje suditi se"

Ponavljam slika pri predaji, druga slika slikana dan i pol kasnije gdje se vide 3 iskrivljena pina, treća slika preuzeta po servisu.

Zašto na dozvoljavaš niti malu mogućnost da sam ja možda u pravu?
Nije ti jasno ono sa naljepnicama-pečatima.
Links ima svoj servis. Nije jedini. Znam gdje mi u firmi stalno kupujemo opremu. Na žalost, bilo mi je dugo čekati da dobave ploču pa požalio.
Kada servis u sklopu trgovine treba privremano neki dio, posudi ga iz trgovine. Fenom se zagriju samoljepive naljepnice, pažljivo odljepe i koristiš proizvod. Kada si gotov markicu ponovo zaljepiš i vratiš u trgovinu. Ako nema naljepnica kao ova matična, još bolje. Samo treba naći budalu (kao ja na primjer) i uvaliti mu ploču koja je promjenila tko zna koliko procesora.
Ako je kojim slučajem meni prodana takva ploča, ja sam sljepa budala koja nije vidijela to oštečenje.
Za razliku od mene zaposlenik kojemu dolazim i prijavljujem kvar je pametan i bistar momak kojemu nije dužnost uočiti oštečenje i upisati ga u zapisnik.
Jednako tako oštećenja nastala kasnije su moja izmišljotina ili moja namjerna oštećenja po preuzimanju. Pa koji mi je motiv. Ova 2-3 svijena pina sa druge slike još bi nekako izravnao ja ili netko od poznanika.

Stvarno si neutralni promatrač.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	PREDANO.jpg‎
Views:	284
Size:	705.3 kB
ID:	19353   Click image for larger version

Name:	dan kasnije.jpg‎
Views:	293
Size:	1.17 MB
ID:	19354   Click image for larger version

Name:	PREUZETO.jpg‎
Views:	268
Size:	1.11 MB
ID:	19355  
Dambo je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 21:44   #3027
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Al meni nije jasno zašto opet kačiš slike?

Slika na kojoj si sada napisao "predano" ima 2-3 popigana pina (to je zapravo ista slika kao ova druga, samo je druga baš socketa - tu sam ih nabrojao 6 jer se bolje vidi nego na prvoj)... Znači ti si ju takvu dao njima? Ili ta predano, je već bilo kod njih pa su oni popigali?

Da li su tu prvu sliku okinuli pred tobom, kada si predavao ploču?

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 11.03.2018. u 21:50.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 21:44   #3028
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Dambo Pregled postova
Pa koji mi je motiv.
Koji je motiv bilo kojoj trgovini ili servisu dodatno savijati pinove?
Ako je samo jedan savijen, garancija se poništava, čemu daljne mrcvarenje pinova, koji bi bio motiv servisa da to radi??
Sorry ali ako si imao i bilo kakve šanse za nekakvim dokazivanjem, taj voz je odavno prošao.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 21:47   #3029
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
ja sam dobio ploču bez pinova ..
znači, rješenje kupite ryzen pa neka slikaju pinove kad i koliko ih volja

by the way ti pinovi su toliko osjetljivi da se i najiskusnijima može desiti njesra.. nikoga ne krivim/optužujem, ali kad je intel u pitanju to se uvjek prvo gleda i slika i to je tako. nema šansi da bi zaprimio ploču a da pred kupcem odmah ne provjerim.. po meni to se mora evidentirati pred samim kupcem, prilikom zaprimanja.. naknadno upisivati komentare i dokazivati, u to ne ulazim sta bi se desilo ako dođe do toga. ali po meni ako su uzeli ploču da to nisu vidjeli, nego naknadno prijavili, to je po meni njima na dušu ..ja znam da to na kraju djelatnik onda treba platiti, ali to je dio posla/škole koju treba naučiti. teško mi je reći da li bi to tako i na sudu "prošlo" ,vjerovatno ne bi, jer se gledaju ovlaštene osobe, ovlašteni serviseri, sudski vještaci , i td..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 11.03.2018. u 21:53.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 21:51   #3030
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Pa Intel je to napravio baš zato jer je htio sa sebe prebacit sranja koja ima s pinovima. Oni diktiraju i odlučili su to prebacit na proizvođače ploča.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na