Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.12.2009., 18:11   #421
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Kolega platio robu u vrijednosti od 2k+, poslao sken uplate nakon toga, i ne javljaju mu se dva dana. To mi jedino nije jasno. Kako se ne mogu javiti nakon uplate javiti barem kad će poslati i dali to uopće imaju raspoloživo. Naravno na telefone se ne javljaju ili su iskopčani (različiti zvučni signali). Jednostavno jadno.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2009., 18:22   #422
extremepc
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Okolica Zagreba
Postovi: 306
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Kolega platio robu u vrijednosti od 2k+, poslao sken uplate nakon toga, i ne javljaju mu se dva dana. To mi jedino nije jasno. Kako se ne mogu javiti nakon uplate javiti barem kad će poslati i dali to uopće imaju raspoloživo. Naravno na telefone se ne javljaju ili su iskopčani (različiti zvučni signali). Jednostavno jadno.

Ljudi bi se trebali nauciti da je zbog toga najsigurnije kupovati na licu mjesta ili ukoliko to baš mora ici postom da se placa pouzecu. Nikakve uplate na racun i internet bankarstvo ne garantira sigurnost.

Hebes ti i cekanje i strah, roba u ruke-novac u ruke je najbolji i najsigurniji nacin poslovanja.
extremepc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.12.2009., 21:29   #423
pasanac
debeli oklopni pacov
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: cro
Postovi: 128
Citiraj:
Autor extremepc Pregled postova
Ljudi bi se trebali nauciti da je zbog toga najsigurnije kupovati na licu mjesta ili ukoliko to baš mora ici postom da se placa pouzecu. Nikakve uplate na racun i internet bankarstvo ne garantira sigurnost.

Hebes ti i cekanje i strah, roba u ruke-novac u ruke je najbolji i najsigurniji nacin poslovanja.
O čemu ti pričaš? Pa naši se ljudi nikad nisu ni naučili plaćat preko neta..
99% ljudi ne kupuje preko neta, a opet ima puno nezadovoljnih... Kupovao ti osobno u trgovini ili naručivao poštom, dok ne ugradiš komponentu, ne znaš je li ispravna ili ne..

Odi na teme vezane za Vemil i Links pa pogledaj kako je super kupovat "klasično" u trgovini..
pasanac je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2009., 01:21   #424
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
zovem u četvrtak da mi na brzinu provjere da li imaju raspoloživ taj-i-taj disk jer sam popušio bed sektore pa mi je hića bila i ja fino uljudno "jel može provjera stanja za artikl", veli ovaj "ajd ak je kratko"

3 sekunde docnije zvao u magazin rs, idući dan u dogovoreno vrijeme stigo disk, dobio sms da je roba stigla i sve 5... još 30kn manje platio.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2009., 18:11   #425
Constantine
Premium
 
Constantine's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Split
Postovi: 668
danas samm ujtro narucio monitor za 2700kn i gamepad,ali ponuda jos nije dosla,koliko otprilike treba proc vremena ili da ja narucim isti monitor za 100kn vise u optimumu umjesto da se zajebavam sa protisom.
Constantine je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2009., 18:29   #426
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,747
Ako nisi platio nista, mozes komotno naruciti iz druge trgovine...
Ali pricekaj bar 24 sata od zahtjeva, mislim da je to ok vrijeme, iako su meni ponudu napravili brzo...
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2009., 23:21   #427
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Evo da se pridružim onima s malo loših kritika....
Danas pokušavam naručit frendu paviliona 1360, prvo sam puna 2 sata zvao links, pa nakon što njih nikako nisam uspio dobiti, krenem zvati protis Za njih sam imao živce nekih 45 minuta i isto se nitko nije javljao nikako; (reko ajd skypeat ću ih, ma nula bodova, evo do večeras nitko nije ništa odgovorio); i kad sam malo ohladio živce, opet krenem zvati i nakon 30ak min uzastopnog redialinga (dakle ukupno sat i 15 minuta pozivanja svakih 20ak sekundi....) dobijem ih i pitam za lap - a odgovor - mrtvo hladno i nezainteresirano nemamo ih niti će ih biti ko zna dokad, ja pitam za skuplji model, opet lik kaže nemamo ni njih niti će ih biti ove godine i mogu se dobiti samo po narudžbi ali tek da ih se kontaktira za tjedan dva pa da bi onda naručili, ali bi trebali uplatiti lovu pošto je to web shop narudžba pa će oni to onda naručiti.... Koji likovi, ko da kupujem stilus od 30kn.... Nakon zivkanja još nekih drugih trgovina, tj maltene svih poznatijih u zg, sjetim se svijeta medija i nazovem, lik se odmah javi, ja pitam jel imate 1360, veli ima (još je i 177kn jeftiniji) al ne tu nego u drugoj poslovnici al kaže lik nije problem povući ćemo ga odmah u trgovinu vama po želji, ja kažem da nismo iz zg a on samo da faksiramo uplatnicu čim uplatimo i oni ga odmah šalju hp ekspresom Eto to je ažurnost, a ne ovi u protisu, prvo se uopće niko ne javlja satima, a kad se jave onda su totalno nezainteresirani, bez obzira na veliku vrijednost traženog artikla.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2009., 13:52   #428
Constantine
Premium
 
Constantine's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Split
Postovi: 668
Citiraj:
Autor Campeonato Pregled postova
Ako nisi platio nista, mozes komotno naruciti iz druge trgovine...
Ali pricekaj bar 24 sata od zahtjeva, mislim da je to ok vrijeme, iako su meni ponudu napravili brzo...
evo dosla mi je ponuda iz protisa ali naravno,nemaju monitora,narucio sam u optimumu ali nikako da dođe potvrda o dostupnosti
Constantine je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2009., 15:47   #429
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
S protisom sam imao samo par poslovanja nikakvih većih nebuloza. Ali me jako nervira jedna stvar, što ne jave da je roba došla i da se može doći po nju. U zadnje vrijeme nisam niti kupovao, držim se d24, provjereno i u jednom danu...
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2009., 00:06   #430
Hrjax
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 305
Jel imaju oni lager uopce? Sutra bih isao upiknut neki 24 incni monitor,pa da znam
Hrjax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.12.2009., 23:13   #431
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Kada su otvorili poslovnicu u Sisku? Bas gledam i ugodno se iznenadio da neću morati do Zagreba niti plaćati poštarinu.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2009., 00:51   #432
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
Kada su otvorili poslovnicu u Sisku? Bas gledam i ugodno se iznenadio da neću morati do Zagreba niti plaćati poštarinu.
ha? di, gdje, kada?? ako je ovo istina, ko' bi rekao da je doslo nesto osim trgovackih centara u slijepo crijevo zvano sisak
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2009., 10:27   #433
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Sam da kažem, inventura im je od 1. do 6. da ne dolazite bezveze.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2009., 10:47   #434
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
ha? di, gdje, kada?? ako je ovo istina, ko' bi rekao da je doslo nesto osim trgovackih centara u slijepo crijevo zvano sisak
I ja sam se iznenadio - otvorio početnu stranicu, imaju monitor na akciji i piše dostupno u poslovnicama u Sisku i Zagrebu - gledam wtf? http://www.protis.hr/tvrtka.aspx
Protis d.o.o.
H. N. Preporoda 35
44 000 Sisak


Drago mi je da netko kod nas i otvara shopove, a ne samo zatvara.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2009., 10:50   #435
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Ozbiljno? a bas u subotu sam mislio nesto kupiti :lupa glavom:
5 dana inventura?cega onog podruma?za 5 dana bi inventirao () sve konzume u zagrebu

ima netko iskustva sa Optimum racunalima?tam mi je sljedeca cjenovna stepenica tog proizvoda , a nikad nisam radio s njima .. sorry na ot

edit: bas mi je drago za protis da otvaraju ducane nove
bar da netko otvara , dobro rade posao i drago mi je zbog njih.

jos jedan mali ot(al smijem , rodendan mi je )
ovaj bi isto otvaro nove poslovnice
http://www.youtube.com/watch?v=YYTfj7QFyuI
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2010., 18:43   #436
Shaper
Premium
Moj komp
 
Shaper's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 92
Ja sam prije 9 dana poslao web narudžbu i još uvijek nisam primio nikakvu ponudu za izvršiti uplatu niti bilo kakav odgovor o eventualnoj nedostupnosti. :/ Danas sam zvao Protis 5 puta, nitko se ne javlja. (probao oba broja) Može li se kako s njihove stranice otkazati narudžba?

Edit: Nakon što sam ih dobio na telefon iz desetog puta :S, stigla ponuda.

Zadnje izmijenjeno od: Shaper. 07.01.2010. u 19:06.
Shaper je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2010., 18:30   #437
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
da ne trazim sad, imam jedno kratko pitanje! jel se moze otici u njihovu poslovnicu i kupit? ili vrse samo dostavu?

fala
cic je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2010., 18:37   #438
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Možeš otići, ali moraš čekati da im stvar dođe odnosno da je naruče. Kad stigne mogu ti ili poslati ili ti možeš pokupiti.
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2010., 15:43   #439
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
evo da i ja samo kazem da u zivotu vise necu u Peotisu kupovat...
Fran123456 i Paske to mogu potvrditi

prevarantska banda...
Plačenu robu koja im je kao dostupna čekaš više od mjesec dana...

gamad..


to je to!
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2010., 15:56   #440
Egi_HR
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 47
Ja sam kod njih uzeo zvučnike i eksterni hard, naručio, ostavio polog, kasnije nazvo, rekli da je došlo i došao sam i pokupio
Egi_HR je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2010., 12:35   #441
banky
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 44
Nedo bog da se ovi u protisu jave na telefon ili skype, nemres vjerovat, a dobro ako ne vole novce, imam ja i drugdje za potrosit.
banky je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2010., 13:02   #442
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Ja sam bio iznenađen kada sam za vrijeme inventure poslao upit mailom i dobio odgovor za par sati. Očito kako im se da, ili kakva im je "gužva".
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2010., 10:40   #443
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Constantine Pregled postova
evo dosla mi je ponuda iz protisa ali naravno,nemaju monitora,narucio sam u optimumu ali nikako da dođe potvrda o dostupnosti
pa naravno kad i oni moraju zvat dalje da vide dostupnost...
vi ko da nikak ne skontate da oni nemaju računa kupit robu i držat na lageru dok se netko sjeti pitat za cijenu...
jednostavnije je ovako čekat upit pa onda oni dalje zovu uvoznike itd...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2010., 10:52   #444
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Ne isplati se za par kuna niže trpiti i prolaziti kroz "Protis"
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2010., 10:54   #445
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
pa naravno kad i oni moraju zvat dalje da vide dostupnost...
vi ko da nikak ne skontate da oni nemaju računa kupit robu i držat na lageru dok se netko sjeti pitat za cijenu...
jednostavnije je ovako čekat upit pa onda oni dalje zovu uvoznike itd...
K tome, brda firmi imaju sad inventure, ljudi na skijanju...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2010., 20:45   #446
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Ne isplati se za par kuna niže trpiti i prolaziti kroz "Protis"
Ti si vec vise puta pokazao da je isplativost rijec koja u tvoj rjecnik nikada nije usla. Dovoljno je pogledati one igracke za koje si reviewe tu na forumu znao napisati pa ih onda za par mjeseci prodavao par tisuca ispod nabavne cijene

a ova banda....kao i svaka druga koja funkcionira na tom principu rada bez skladista. S time da ovi iz protisa bas nikada nece javiti da uvoznik ipak nema to sto ti zelis na skladistu i da ce imati tada i tada pa da se ljudi ne moraju pitati sto je s njihovom lovom.
A ako uvoznik nema onda je posve svejedno bio u pitanju protis, diskont ili bilo koji drugi webshop, nema niti jedan.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2010., 20:56   #447
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Da je Protis dosta neozbiljan vidi se po njihovom webu koji kao da je iz '95.
Ne mogu vjerovat da si jedna firma kojoj je webshop oblik funkcioniranja moze dopustiti takav nakaradan i nesredjen sajt.
Cisto me strah otamo ista naruciti.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2010., 21:14   #448
Miratz
Ursus maritimus tyrannus
Moj komp
 
Miratz's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 282
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
....vidi se po njihovom webu koji kao da je iz '95.
Ne mogu vjerovat da si jedna firma kojoj je webshop oblik funkcioniranja moze dopustiti takav nakaradan i nesredjen sajt.
Cisto me strah otamo ista naruciti.
Potpisujem izjavu da je sajt ko iz 45-e... ali ja za sada imam samo ok iskustva. "Stuff" je obično drugi dan bio u dućanu i uredno bi ga pokupio... samo, mislim da su se organski prerasli... Prodaju više nego mogu ugodno (za sebe I za kupce) handle-at...

Oj Gazdo od Protisa, u HR se živi od dobrog glasa (... OK... i privlačnih cijena op.a.) - pa imajte na umu sljedeće... Kad već tako dobro radite uzmite kojeg čovjeka više, koji recimo, može i od doma radit, i SAMO se javljat na telefon (naravno uz ocjenu kvalitete usluge od strane korisnika, nekakav studoš i sl.) i provjeravati statuse narudžbi... Ljudi bi bili sretni, 23,5 kuna po satu za 5 sati špice poziva, do koje se dođe laganom analizom... Dakle, za 150-ak kuna per day, napravite 25% više prodaja jer ljudi ne popi7de i ne odu u neki walk in dućan - i dalje ne vjerujući web shopovima. Vjerujem da uz vaše marže nije lako zaraditi tih 150-ak kuna, po danu brutto, ali opet, ostavili bi traga na HR HW Retail sceni kao Oni Koji Su Kvalitetom Usluge Pomeli Pod Sa Najvećima...

Eto, morao sam.



ps. Ovaj savjet je besplatan. Nisam tražio predujam kao Neki...
__________________
Miratz je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2010., 07:49   #449
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
Ti si vec vise puta pokazao da je isplativost rijec koja u tvoj rjecnik nikada nije usla. Dovoljno je pogledati one igracke za koje si reviewe tu na forumu znao napisati pa ih onda za par mjeseci prodavao par tisuca ispod nabavne cijene
Pa nebih se baš u potpunosti složio s tobom, niti bih sada diskutirao kako zašto i zbog čega. Želio sam reći za par kuna više čovjek uštedi toliko benzina, živaca, vremena, itd...

Uostalom, moje uvjerenje i stav je: Tko puca više, više će i pogoditi - dostići.

Ili: Zašto napraviti nešto sutra, kada možeš danas.

__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2010., 20:07   #450
banky
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 44
Koji carevi ovi u protisu
Pitam ih preko mail-a da li imaju odredjen televizor na lageru i dodje mail.Mislim cudno mi je da su uopce odgovorili, a odgovor ovako dosta jednostavan
Citiraj:
ne
Nije se cak ni potrudio staviti veliko slovo
banky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na