Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.08.2007., 14:22   #1
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Antispyware-cookies?

Nisam uspio naći informaciju pa je ovim putem tražim!

Kao antispyware soft koristim Spybot koji se pokazao dobar u post-otkrivanju spyware-a ali me zanima efikasan soft koji će spriječiti da se kod surfanja pospremaju razni nepotrebni cookie-ji na komp.
Vođen tom idejom, skinuo sam jedan besplatni soft (ne sjećam se više kak se zove) koji služi baš za prevenciju. I kada sam mu aktivirao defaultnu opciju preventivne zaštite od spyware-a idiot mi je blokirao cookie-je od yahoo mail accounta i myspace profila. Na početku nisam znao da me taj soft zaje...., nego sam divljao na support navedenih imena. Usputno sam za svaki slučaj guglao u potrazi za alternativnim rješenjima. Proučio sam stvar o "kolačićima", provjerio u internet postavkama kad ono majmun zaključio da su cookie-ji yahoo i myspace maliciozni pa blokirao ono što nije smjeo!

E pa sada me zanima, ako primjerice spybot (ili bilo koji drugi soft tog tipa) ima redoviti update u kojem postoje definicije novijih vrsti spyware-a i po tim definicijama post-scanom nalazi i uklanja spyware, ima li po istom principu neki pouzdani antispyware koji blokira (ne yahoo mail!) smeće, barem poznato smeće!
Znam da cookie nisu po defaultu štetni pa niti ne očekujem 100% zaštitu ali kao što rekoh, dovoljno da blokira ono što prepoznaje u svojim update-iranim definicijama!
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 14:47   #2
greenfly
Od nonine sestre kunjado
Moj komp
 
greenfly's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: (Vinjro)
Postovi: 1,130
AVG Antispyware ... jedna od mogućnosti !
greenfly je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.08.2007., 14:58   #3
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Citiraj:
Autor greenfly Pregled postova
AVG Antispyware ... jedna od mogućnosti !
Thanks, provjerit ću ga!
de sign je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na