Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.08.2015., 20:23   #91
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Glavas_ZG Pregled postova
Razlika je ovaj puta očiglednija nego što je bila po izlasku IB u odnosu na SB i Haswella u odnusu na IB.
Ako se uzmu u obzir grafe najvišeg ranga izgleda da SB počinje kaskati lagano...
Pa nije nikad bilo upitno da su novije generacije (sve) brže od Sandy-a kad rade na istom taktu. Kod zaključanih procesora je stvar jasna, a i cijene su im zato realnije.
Rasprava je oko otključanih Sandy procesora, jer se bolje klokaju od nasljednika, a i na tom višem taktu ih je lakše ohladiti.
  Reply With Quote
Staro 10.08.2015., 20:47   #92
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Pa nije nikad bilo upitno da su novije generacije (sve) brže od Sandy-a kad rade na istom taktu. Kod zaključanih procesora je stvar jasna, a i cijene su im zato realnije.
Rasprava je oko otključanih Sandy procesora, jer se bolje klokaju od nasljednika, a i na tom višem taktu ih je lakše ohladiti.
Točno to,da bi ove nove bolje ohladio ili postigao neki žešći oc moraš raskapat procesor i mjenjat mu pastu...kod SB to ne moraš odnosno ni nemožeš jer su zalemljeni
esc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.08.2015., 21:00   #93
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
SB su zadnji zalemljeni? I zadnji koji imaju dobru pastu?
Takav skup procesor i onda oni štede na pasti,nemogu stavit MX-4...tu piše da je dosta lako skinut
Nope, IB-E i Haswell-E su zalemljeni. Teorije o upotrebi TIMa radi proizvodnog procesa, odnosno mogućeg puknuća lema nemaju veze s vezom. U pitanju je čisto rezanje troškova.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2015., 21:05   #94
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa i meni to isto nema smisla ovako laički gledajući... šta znači ono objašnjenje da će lem ili jezgra puknut prije, ono kakve su to gluposti ako se išlo na manji proizvodni proces.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2015., 21:43   #95
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Nope, IB-E i Haswell-E su zalemljeni. Teorije o upotrebi TIMa radi proizvodnog procesa, odnosno mogućeg puknuća lema nemaju veze s vezom. U pitanju je čisto rezanje troškova.
I ja isto mislim da je moguće da kenjaju baš zbog tih profi socketa, samo ako se ne varam haswell-e je malo drugačiji od ib-e "Soldered TIM based on a strong epoxy"

http://www.guru3d.com/news-story/int...red-tim,4.html

ivy-e je čisti lem klik