Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.04.2011., 12:23   #1
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Antivirus

Pozdrav svima,

imam jedno pitanje tj. da li postoji riješenje problema na drugi način osim zamjenom HDD-a (što planiram ubrzo).

Prije par mjeseci pao mi je notebook s drugog kata kreveta na stol na kojem je bio još jedan laptop i čaša vode, i s tog stola je skliznuo na stolicu i s stolice na pod. Situacija

Nakon toga notebook je radio još 2 dana, nakon čega se izgasio, i nisam više mogao pokrenuti windows-e, tj. uspio sam 2x pokrenuti, ali kad bih došao na neki direktorij određeno bi kompjuter se zamrznuo tj. radio je scan hard-ova (prije windowsa što bude), i nakon što je radio to nekih 18h u komadu, prestao je raditi, tj. ne bi prešao niti jedan cluster nakon 10h, pa sam shodno tome formatirao hard, i uspio nekako nanovo instalirati windowse.

Sve radi perfektno, s programom sam vidio da imam bad sector-e i išao sam logikom što manje prčkam po računalu to bolje. Koristim ga samo za internet, Guild Wars, filmove i muziku (+ word office).

Prije 2 dana sam stavio AV Kaspersky, te se jučer računalo zamrznulo svaki put nakon nekih 10-20min, prestpostavljam kad je radio scan računala u background-u pošto pretpostavljam da je naišao na bad sector i računalo bi se samo zamrznulo. Da testiram to, izbrisao sam Kaspersky, tj. prvo da disable-ao i računalo je radilo 2h bez prestanka (uključen MMORPG Guild Wars + winamp + firefox).

Sada me zanima, da li je moguće da stavim neki drugi AV i ako da, koji, da podesim da NE skenira računalo, osim kad ubacim USB ili kad skidam nešto s net-a, jer mi ne treba AV da mi skenira računalo, nego samo kad mi neki virus pokuša ući itd.

Planiram uzeti novi HDD za mjesec, dva, samo me zanimalo da li je moja teorija moguća da se računalo zamrznulo kada bi Kaspersky skenirao određeni dio HDD-a di su bad sector-i, ili je to neko sedmo riješenje koje je sam Windows našao u istom trenutku kad sam ja maknuo Kaspersky.

X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2011., 10:22   #2
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Nitko ne zna?
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.07.2011., 17:39   #3
GrAviTy
Banned
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sweden
Postovi: 255
po mojoj procjeni mozes biti sretan uvopce da ti radi laptop... druga stavka vjerojatno je otisao hdd posto i sam kazes da imas bad sectora,trece rade daj u nekom servisu da ti ga testiraju,mozda nije samo u pitanju hdd,lijep pozdrav
GrAviTy je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2011., 19:18   #4
masaron
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: maribor
Postovi: 12
za popravljanje bad sektora upotrijebi HDD.Regenerator.2011, ako misliš da je to u pitanju, za izgubit nemaš šta

Lp
masaron je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na