Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.09.2017., 20:20   #2281
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Meni se punio od 0 do 50% u roku pol sata...kamera je brutalna. Igre su radile ko puter. Istina random se znao dobro zagrijati pogotovo kad se kamera koristi. Ekran nije bajka, nema oleofobni pa se prlja ko svinja a kuži se i raster.
Žao mi je računa se od 0-100 a treba mu preko dva sata,dok konkurenti isti kapacitet pune za 75-90min. To šta su tebi radile igre ko puter i kaj je tebi kamera brutalna ne znači da je ostalima(može čak biti i butalna,ali je lošja od G6). Činjenica je da je najslabiji GPU te da nakon imalo duže igranja dolazi do žestokog trottlanja a na kineskim Huaweii forumima su ovog ljeta zabilježavani mnogi slučajevi gašenja telefona usred pregrijavanja. Štaš,jak procesor napravljen u zastarjelom proizvodnom procesu,ide brzo ali na kratke staze. Eh,zaboravio sam kocku sa internom memorijom za pohranu

Zadnje izmijenjeno od: trouble. 10.09.2017. u 20:26.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 09:46   #2282
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Žao mi je računa se od 0-100 a treba mu preko dva sata,dok konkurenti isti kapacitet pune za 75-90min. To šta su tebi radile igre ko puter i kaj je tebi kamera brutalna ne znači da je ostalima(može čak biti i butalna,ali je lošja od G6). Činjenica je da je najslabiji GPU te da nakon imalo duže igranja dolazi do žestokog trottlanja a na kineskim Huaweii forumima su ovog ljeta zabilježavani mnogi slučajevi gašenja telefona usred pregrijavanja. Štaš,jak procesor napravljen u zastarjelom proizvodnom procesu,ide brzo ali na kratke staze. Eh,zaboravio sam kocku sa internom memorijom za pohranu
Sad bi ti Mirko rekao da ne kenjaš o nečem što nisi posjedovao barem par mjeseci. Ja neću jel mislim da je legitimno iznositi i tuđa iskustva (pretpostavljam da sve nisi izmislio). Ja sam imao P10 u svom vlasništvu nešto više od mjesec dana a sad imam G6 (doduše tek para dana) pa ću ti napisati svoje iskustvo.
G6 generalno ima malo bolju kameru. Ali više radi OISa koji puno bolje radi od onog na P10 i to se pogotovo kuži na videu. Stabilnija je slika. A kod P10 se npr. kod 4K videa dosta kuži to da je na 30fpsa dok kod LGa puno manje. Statične slike su gotovo identične kvalitete s tim da G6 daje malo zasićenije boje od onih na P10 a koje više odgovaraju stvarnom stanju onoga što se slika. Ali tu je stvarno jako mala, zanemariva razlika. P10 se nešto bolje nosi sa dinamičkim rasponom (tamni dijelovi slike otkrivaju više detalja) međutim i cijela je fotka IMHO malo previše svijetla onda, tako da to ne bi uzeo kao neku prednost. Osim toga s Google camera HDR+ appom i G6 može slične stvari raditi.
Meni se jače grijao samo na kameri i na 3/4G. Kod igrica samo kod dužeg igranja i nikad toliko da bi bio usijan. Pad performansi nisam uočio jel nikad ne igram duže od 20ak minuta. Vjerujem da se nekima uslijed DUŽEG zagrijavanja stvarno srozale performanse.
Punjenje. Neznam kak je drugima al meni je trebalo oko sat i pol do 100%. Do 50% oko 30ak minuta. Veći problem od tog je što mu baterija nema dobar SOT. Ekran mi je čudan bio jel se vidio neki raster na bijeloj pozadini. Smetao me i screen dimming bug (zatamni za nekih 20% ekran kod paljenja nekih appova). I već opjevano nepostojanje oleofobnog premaza zbog čega se jako mastio i nije swipe onda radio glatko. Najslabiji GPU se donekle nadomješta najbržim procesorom tako da to ne bi baš isticao. Kod P10 mi se sviđao dizajn i metalni "brušeni" finish. Nije mob ni težak i prilično je kompaktan. Fingerprint je radio odlično iako bi volio da je iza jel to je dvojsekli mač. S jedne strane ga je lakše koristiti kad je mob na stolu u uredu a s druge strane ako je u torbici onda bi mi se često dogodilo da ga dotaknem dok vadim mob.

A sad G6. Veći i puno bolji ekran, veća reza. Čvršći uređaj. Odlična zadnja kamera (al pari sa P10 ali bolji OIS i mrvu vjernije boje) i užasna prednja kamera (dno dna koji će stavljat i u V30. Ne kužim LG. WTF? Meni nebitno ali mlađoj ekipi mislim da bude. Instagram, Face, Skype?). Radi fluidno isto kao i P10 bez obzira na prošlogodišnji snaprdragon 821. Igre isto tako (s zadnim updejtom). Dugo će proći dok ne izađu igre koje će ga kočiti a do tada je već promijenio bar dva vlasnika. Iskoristivost prostora (screen to body ratio) odličan, baš kao kod svih LGeva. Bez obzira što nisu stavili svoj amoled gore, ovaj full vision IPS je odličan i tu se približio amoledu s prikazom boja (crna također). Ugodno me iznenadio. Odličan pixel density, vrhunske boje, svjetlina bi volio da je malo veća na suncu al ok je čitljivo sve. Sviđa mi se što nije zaobljen. Baterija je dosta bolja nego na P10 a puni se oko sat i sitno. Kad mi stigne quick charge 3 punjač budem usporedio jel G6 ga podržava. Za razliku od P10, G6 je vodootporan. Razlika u težini je na papiru oko 20g a realno se to još više osjeti ali mene se smeta. Uglavnom sad kad mu je cijena u dućanima pala ispod one na njuškalu (kuriozitet) mislim da je odlična kupnja.

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 11.09.2017. u 09:54.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 10:54   #2283
robi959
Premium
Moj komp
 
robi959's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 108
Pozdrav,

Imam jednu dilemu, trenutno imam Redmi Note 4 4gb/64gb model global verzija. 4g mrežu ne koristim.

Imam dilemu ići na Xiaomi Mi6 koji me izađe cca 2850 kn ili na Huawei P10 koji me izađe minimum 3300 - 3400 kn.

Skužio sam da mi više ne treba 5,5" zbog posla, pa bi išao na manji mob. Xiaomi mi djeluje kao best buy za ove novce koje ga mogu dobiti (novi novcati).
robi959 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 11:15   #2284
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
A da uzmeš S7 sa oglasnika (sa garancijom) za lovu P10 (čak i manje)?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 11:33   #2285
robi959
Premium
Moj komp
 
robi959's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 108
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
A da uzmeš S7 sa oglasnika (sa garancijom) za lovu P10 (čak i manje)?
Ne privlači me više Samsung imao sam S7 Edge godinu dana od kad je izašao ali izdovoljio sam se. Hvala na preporuci svakako.
robi959 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 11:55   #2286
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor robi959 Pregled postova
Ne privlači me više Samsung imao sam S7 Edge godinu dana od kad je izašao ali izdovoljio sam se. Hvala na preporuci svakako.
P10 ima bolju kameru ali i hrpu mana (čitaj moj post gore). Ako ti nije problem nepostojanje HR garancije onda slobodno uzmi Mi6. Odličan je to mob.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 13:25   #2287
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
ja bi ipak Mi6...SD835,dosta jači GPU nego na P10,a i općenito štedljiviji Soc nego prilično zastarjeli 16nm Kirin...
locks je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 14:38   #2288
robi959
Premium
Moj komp
 
robi959's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 108
Vjerojatno ću i ići na Mi6, sad sam dodatno gledao P10 vidim i taj oleophobic premaz, smanjivanje svjetline u aplikacijama, i neki su zadovoljni neki ne s baterijom.

Custom rom mi nije nepoznanica tako da ide odluka na Mi6.
robi959 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 22:26   #2289
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor robi959 Pregled postova
Vjerojatno ću i ići na Mi6, sad sam dodatno gledao P10 vidim i taj oleophobic premaz, smanjivanje svjetline u aplikacijama, i neki su zadovoljni neki ne s baterijom.

Custom rom mi nije nepoznanica tako da ide odluka na Mi6.
Nećeš požaliti. Samo pazi na uzmeš s DHLom kod kojeg nema carine i PDVa.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 10:10   #2290
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Koji mob u dućanu u RH kupiti do 2600kn? A da nije honor 8 kojeg više nema za tu cijenu. Ili još bolje ako netko zna di kupiti honor 8 za 2600kn?
Huawei P9 lite? Samsung A5? Android sa malo boljom kamerom tražim.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 10:18   #2291
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999