Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.03.2012., 22:19   #1
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Matična ili? Uopće nema slike kod paljenja

Znači, ovako, danas sam uzeo novi procesor, tj. isti - E8400, ali E0 reviziju, neibtno. I išo sam rastavit komp da zamjenim procesor. Kad sam to napravio, i vratio sve kak je bilo, upalim komp i nema uopće slike na monitoru, znači apsolutno ništa. I zovem frenda da dođe kod mene da idemo dijagnosticirat grešku:

1) Monitor - uštekali njegov komp u moj monitor i daje sliku i radi normalno. Znači on je ok.

2) Grafička - uštekali njegovu grafičku u moj komp, nema slike. Uštekali moju grafičku u njegov komp, opet radi normalno. Znači i grafička je ok.

3) Procesor - vratio sam stari E8400 procesor, koji je radio do danas popodne, opet nema slike. Znači nije ni u procesoru.

4) Napajanje - Uštekali moje napajanje u njegov komp, radi. Njegovo napajanje u moj komp, opet isto, nema slike. I da, njegovo je napajanje Fortron PNF 400W, znači vrlo slično, ako ne i isto. Znači i napajanje radi.

5) Matična - To je jedino kaj je ostalo kaj može bit neispravno. Jesam negdje pogrješio u procjeni ili?

I da napomenem, znači kad upalim komp, svi ventilatori se zavrte, sve radi normalno, čujem i diskove, međutim slike na monitoru nema. Dal je moguće da je to nešto do matične? Šta bi još mogo pokušat? Ili da tražim novu?
marke je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2012., 22:33   #2
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
pa jesi uopce resetirao bios ijednom? citam, ne vidim da pise......
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.03.2012., 22:35   #3
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Ma jesam, sigurno par puta. Jedina komponenta koju nisam probao zamjenit su rami. Jel moguće da zbog njih nema slike a sve ostalo se vrti? Zar nebi matična pištala da su rami otišli?

EDIT: Ne mogu vjerovat. Evo sad sam premjestio tu jednu pločicu koju imam iz slota 1 u slot 3 i upalilo je! Sad ću isprobat sve kombinacije, da vidim jel stvarno da jednostavno ne funkcionira u prvom slotu.

A ništa, izgleda da sad sve ok radi... Nekad mi stvarno ne ide u glavu. Sad normalno radi s memorijom u trećem slotu.

Zadnje izmijenjeno od: marke. 07.03.2012. u 00:00.
marke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na