Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.02.2012., 17:47   #1
diegos281
kamikaza777
 
diegos281's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Hr
Postovi: 59
HP se neće upaliti

Imam jedan laptop, HP Compaq nx9105 i kad pritisnem gumb za ga upaliti on se kao pokrene, upale se lampice na trenutak i onda se odmah ugasi. Kad sam dobio taj laptop, radio je normalno na bateriju dok se ona nije ispraznila, a nakon toga se više ne pali ni kad je priključen na struju. Prijašnji vlasnik je spominjao takav problem, možda je nešto s napajanjem. Ispravljač radi normalno.
Premjestite temu ako treba, otvorio sam ovdje jer pretpostavljam da je hw problem...
diegos281 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2012., 18:13   #2
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
to se meni na hp-u znalo dogodit sa starom baterijom kad je skroooooz prazna. ostavi ga 5-10 min na struji da dodje k sebi, pa onda probaj. ak to ne dela neznam kak da ti pomognem
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.02.2012., 23:40   #3
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Ha, ima jedan trik koji se koristio na starim laptopima. Ištekaj napajanje i izvadi bateriju iz laptopa pa onda pritisni tipku za paljenje par puta. Vrati bateriju nazad i prikopčaj napajanje. Možda upali...
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2012., 10:36   #4
Debeli023
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zg
Postovi: 14
ima i fora sa držanjem power buttona 20ak sekundi bez baterije i punjača, i onda ga probat upaliti samo sa punjačem bez baterije unutra.

a neki dan sam svog hp4710s otvarao zbog istog problema, na kraju je ispalo da mi se nešto uvuklo (prašina, komadić plastike, tako nešto) oko gpua i procesora i nije mi dalo da ga upalim, lapmice bi se upalile, led indikator punjača bi zablinkao 15ak puta i odmah bi se ugasio.

a mislim da bi ti led indikator punjenja trebao svijetliti bez obzira što je baterija mrtva ako su punjač i baterija uključeni, bar prvih par sekundi dok ne skuži da nema što puniti (nek me netko ispravi ako sam u krivu), tako da ako ni on ne svijetli onda bi mogao biti i kontakt za punjenje na matičnoj.

Sad imaš tu 5 različitih opcija pa javi ako nešto pomogne
Debeli023 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na