Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.02.2012., 21:36   #1
MrRebel
Registered User
Moj komp
 
MrRebel's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 6
(riješeno) Gašenje računala i pregrijavanje grafičke kartice

Imam problem dok igram Kingdoms of Amalur:Reckoning, igra mi ne trza, a nakon 10 minuta igranja, ponekad 20, jednom čak sat i 20, ugasi mi se računalo. Ne restarta se, jednostavno se ugasi bez ikakva upozorenja. Međutim, vidio sam da prilikom igranja te igre temperatura GPU-a prelazi 110 °C dok u drugima ne dolazi ni do 100. U normalnom radu, bez overclockanja GPU radi na 63 °C. Dok igram druge igre čujem kako se brzina GPU fana povećava, ali mi se dosad nije gasilo računalo a odigrao sam hrpetinu novih i starih igara. Inače bi igranje samo malo trzalo ako je igra zahtjevna. Nisam postavio ni grafičke postavke na najviše već na osrednje, probao sam smanjiti rezoluciju, AA, kvalitetu textura ali uvijek isto. Imam instaliran zadnji dostupan grafički driver od AMD-a. Pokušao i sam i postaviti rada grafičkog fana na 100% ali to nije pomoglo kada on po defaultu kod velikih temperatura skače do 100%.

Kako bih mogao rješiti ovaj problem a da mogu normalno odigrati igru?
MrRebel je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2012., 21:42   #2
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
pa kolko dugo imaš tu grafu možda ti se zapunila prašina na kuler od grafičke ???

jel ti kućište uopće prozračno ???
DANCI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.02.2012., 21:43   #3
bamuja
ex zmaster76
Moj komp
 
bamuja's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: pula
Postovi: 322
temperature su mi nekako previsoke. probaj skinuti vent i pocistiti ga, promjeniti termalnu pastu, pa onda pogledaj temperature. i kakav ti je protok zraka kroz kuciste? jel imas kakve dodatne ventove koji vuku zrak van? ako nemas, probaj jednostavno maknuti stranicu kucista na neko vrijeme da vidis dal ce se temteratura smanjiti

@DANCI je bio brzi...
bamuja je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2012., 21:46   #4
MrRebel
Registered User
Moj komp
 
MrRebel's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 6
Imam tu grafu jedno 3 godine, ali nisam je cistio samo jedno godinu dana, ali ni u jednoj drugoj aplikaciji ili igri nemam problema. Očistit ću je svejedno.

Kučište imam Sharkoon-ovo i dosta je prozracno sa svih strana, nemam dodatnih ventilatora u njemu.
MrRebel je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2012., 21:50   #5
bamuja
ex zmaster76
Moj komp
 
bamuja's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: pula
Postovi: 322
ako ti zafrkava samo na toj igri, mozda je problem u igri. mozda da je pokusas reinstalirati? ili probati sa drugim driverima?
bamuja je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2012., 22:02   #6
MrRebel
Registered User
Moj komp
 
MrRebel's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 6
Probao sam je reinstalirati, skinuo sam i druga izdanja iste ali uvijek ista priča.
Čini mi se da mi se grafička ne bi smjela toliko grijati ni u idle dok ne radim nista...
jel mogu kako zamjeniti hladnjak na grafi ili koju termalnu pastu da kupim, nemam još iskustva s tim pastama?
MrRebel je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2012., 22:18   #7
bamuja
ex zmaster76
Moj komp
 
bamuja's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: pula
Postovi: 322
ovisno sta imaju u trgovinama, ali vjerujem da bilo koja je bar malo bolja od te zvakace koju dobijes, a ako nisi nikada skidao cooler, radije potrazi nekoga tko je to vec radio i tko je voljan to napraviti, platis mu makar pivo i cevape, radije nego da nesto zajebes
bamuja je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2012., 22:43   #8
xtreme96
OC addict
Moj komp
 
xtreme96's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: London, UK (nekad Sl. Brod HR )
Postovi: 995
Citiraj:
Autor MrRebel Pregled postova
Imam tu grafu jedno 3 godine, ali nisam je cistio samo jedno godinu dana, ali ni u jednoj drugoj aplikaciji ili igri nemam problema. Očistit ću je svejedno.

Kučište imam Sharkoon-ovo i dosta je prozracno sa svih strana, nemam dodatnih ventilatora u njemu.


"Samo" ????

Pa nije ni cudo sto te izbacuje iz igrica i sto su velike temperature,ocisti hladnjak od prasine i nece te vise izbacivat,pregrijava se.

PC komponente se inace ciste svakih 2-3 mjeseca ako se radi o nekom prosjecnom kucistu koje nema filtere za prasinu,jer se prasina jako brzo nakupi.

Ajde ti ljepo prvo ocisti hladnjak pa tek onda ako i dalje bude problema daj nekom da zamjeni pastu.

Ako neznas ocistiti hladnjak onda idi do najblize benzinske postaje i dobro ju propusi sa kompresorom. Pazi da se negdje ne osteti.
__________________
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15...
- prije mi je bio nick "xTreme Gamer" (profil je isti ali sam promjenio nick)
xtreme96 je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2012., 23:19   #9
MrRebel
Registered User
Moj komp
 
MrRebel's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 6
hahahaha znam, "samo" godinu dana... a sve je bilo dobro do sad pa nisam htio nist ni dirat

hvala ljudi na pomoći, probal budem ocistit i zamjenit pastu pa javim kak je proslo
MrRebel je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2012., 09:34   #10
MrRebel
Registered User
Moj komp
 
MrRebel's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 6
Evo ovako, sa grafe sam skinuo valjda kilu prašine od koje se hladnjak nije ni vidio...
SA proca isto dosta prasine uklonio... i skinuo sam ovaj glupi crni pokrov na grafi koji je samo zadrzavao prasinu


Od inace "normalnih" 63°C, temperatura je pala na 35-36°C..
U igri temperatura ne prelazi 60°C

Zahvaljujem svima na pomoći, može close.
MrRebel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.03.2012., 09:41   #11
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
vidi, gainward dok je radio i crvene graficke. steta sto ne rade vise..........


inace ne znam koliko je pametno sto si skinuo ovu plastiku, jer lako moguce da ti sluzi za preusmjeravanje zraka naprijed i iza (pogotovo se odnosi na VRM-e). mislim, zato i ima naprijed ove rupe gdje ispuhuje zrak van kucista, barem dio zapravo............
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2012., 10:16   #12
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Da, vrati plastiku natrag jer bi se sad mogla još više grijati. Nije ona bezveze tu. Služi za bolje usmjeravanje zraka odnosno tuneliranje.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2012., 10:35   #13
MrRebel
Registered User
Moj komp
 
MrRebel's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 6
To sam i ja mislio, ali maknuo sam je jer mi je izgledalo da dosta gusi ventilator...
vratit cu je onda kada budem opet postavio stranicu kucista, jer sam je za sada skinuo
MrRebel je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2012., 11:45   #14
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Ne bi bilo loše da i ostatak očistiš od prašine, pogotovo napajanje, samo pazi da nešto ne oštetiš.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na