Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.02.2012., 14:30   #1
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
(riješeno) Intel Q8300 & GTS 250 visoke temperature

Treba mi odgovor za ovo ASAP dakle Q8300 u idleu prema Core tempu ima temperature jezgara reda veličine 80ak stupnjeva celzijevih, prilikom izvođenja stability testa rastu do 115 :S. Ideje? Jedan od mogućih problema koje vidim je termo pasta koja je tamo otkad je komp sastavljen 2009 i nije dirana(frendičin komp).

Drugi problem je GTS 250(moram pogledat koji točno proizvođač) koja locka fan speed na 35%. Taj dio problema sam pokušao riješiti manualno povećavši brzinu rada u EVGA precisionu.

E sad finalno, problematika leži u tome da se računalo ugasi/restartira i u normalnom radu(dakle browseanje, intalacija itd, ne ništa posebno zahtjevno). Zbog kombinacije problema ne mogu dokučiti radi li se o grafičkoj, procesoru ili pak napajanju.

I grafička i procesor rade na stock frekvencijama, ni voltaža nije dirana kao ni clockovi.

Danas friško instalirani windows 7 ultimate, te driveri za grafičku 275.33. E da i napajanje je neko ASUSovo mislim da je došlo s kućištem, deklarirano na 500 W. Računalo je inače neki MSANov gamer brand, pa su oni sve sklopili. Kablovinje je lijepo posloženo, ima još jedan fan sa strane za air flow na kojem je i filtar za prašinu. Sve očišćeno i svi fanovi rade(provjerio).
bg_4_l je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 14:35   #2
xtreme96
OC addict
Moj komp
 
xtreme96's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: London, UK (nekad Sl. Brod HR )
Postovi: 995
Vjerovatno ima sloj prasine cca. 2cm na hladnjacima Pogotovo ako nije nista dirano odkako je kupljeno.

Za pocetak ocisti hladnjake, i promijeni termalnu pastu. Ocisti i napajanje od prasine, mozes ga ispuhat kompresorom,a mozes ga otvorit pa ocistit. Meni je jedan komp dosao i vlasnik kaze "ne pali se", i vidim da je napajanje puno prasine, nije nikad ocisceno, ja ga ljepo ocistim i odma pali iz prve.
__________________
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15...
- prije mi je bio nick "xTreme Gamer" (profil je isti ali sam promjenio nick)
xtreme96 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.02.2012., 14:40   #3
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Sve sam očistio jučer, jedino što nisam mogao očistiti je heatsink procesora jer nemam kompresor a hladnjak se ne da skinuti s njega.
bg_4_l je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 14:50   #4
nexusone
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 139
Citiraj:
Autor bg_4_l Pregled postova
Sve sam očistio jučer, jedino što nisam mogao očistiti je heatsink procesora jer nemam kompresor a hladnjak se ne da skinuti s njega.
skini ga milom ili silom, samo pazi da nesto ne slomis, jer se valjda termalna pasta zapekla pa vise ne provodi temperaturu. skini sloj paste dolje sa procesora i hladnjaka i stavi novu pastu i pocisti hladnjak dobro..
nexusone je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 15:03   #5
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 18:28   #6
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Riješeno, može lock. Termo pasta je učinila svoje .
bg_4_l je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 18:54   #7
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
šteta, da je bar bila slikica
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na