Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.01.2010., 15:04   #1
Dolcevita
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 17
Otvaranje igraonice/Internet caffea/Internet cornera

Pozdrav,

Znam da već postoje slične teme, no svejedno bih otvorio novu jer je sada nova situacija, teme su vremenski dosta udaljene, a i tada nije bila recesija.
Prvo da kažem, pretpostavljam da ćete svi reći kako je to bilo neisplativo tada, a kamoli sada, no... prijatelj radi u jednom internet caffeu (tj. kafić, a u podrumu je igraona) i kaže da vlasnik zarađuje više na igraoni nego na kafiću (još je iznajmio taj prostor, dakle plaća i najam i 2 konobara i uz sve to mu ostane love). To me ponukalo da razmislim o otvaranju nečeg sličnog jer sam trenutno u takvoj situaciji, a tko zna kad ću ponovo biti u sposobnosti za to ako sada ne iskoristim situaciju.
Neke detalje bih zadržao za sebe, no ono što vam mogu reći je da:
- imam vlastiti prostor blizu samog centra grada
- prijatelj i ja bi ušli u to
- odmah do prostora je i kafić, pa bi se dogovorili s gazdom kafića o raspodjeli dobitka od naših "igrača" koji bi pili u njegovom kafiću
- ukoliko financije dopuste, uzeli bi 10-ak kompjutera, xbox, ps3 i nintendo wii (svo troje na vlastitu LCD televiziju). Ukoliko ne dopuste, bazirali bi se onda samo na kompjuterima

S obzirom da se radi o turističkom gradu, ne bismo otvorili isključivo igraonu, već kombinaciju igraone i internet cornera, dakle bio bi i jedan kutak sa 3-4 kompjutera, odvojen od igraone, za "obične" ljude i turiste koji samo žele doći provjeriti email, facebook, whatever...

Ono što me zanima jest, naravno, općenito što mislite o tome?
Kakve konfiguracije preporučate, gotove ili da slažem? Razumijem se u to pa mi nije problem složiti konfe, razmišljao sam o nekakvom prosjeku konfiguracija za "igrače", cca. 5000kn sa 22" monitorom (da li je to izvedivo i preporučljivo, ili 5000kn bez monitora, pa monitore posebno?), a ova 3-4 kompjutera za "obične" potrebe bi bile nekakve konfe za 3000kn sa monitorom.
u LCD televizije se baš ne razumijem, ali pretpostavljam da bi neka prosječna 107cm koštala oko 5-6000kn? (to ide x3)

Slijedeće, najveći problem - software. O tome možda i nije pametno raspravljati ovdje jer je ta tema na granici sa pravilima, no mislim da svi znate moje pitanje - vaše prijedloge bih rado saslušao, u inboxu pm-a

Inače, imate li vlastitih iskustava sa igraonicama/internet caffeima i slično?
To je sve čega se za sada mogu sjetiti, ali nadam se da će rasprava biti kvalitetna pa možda ovaj topic i nekom drugom pomogne tko misli otvoriti nešto slično.
Dolcevita je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 16:10   #2
Shogun5310
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Kod konzum u njemacku
Postovi: 261
Prvenstveno mislim da ti je greska u koracima jer planiras otvorit s nekim . Sto nikujoem slucaju po meni nije dobro . Jest da je lakse u pocetku no doci ce do svadje ako bide radilo docii ce do prepirki oko love i toga .

ne vidim zasto bi kafic dijelio zaradu s vama ,

Windowse i igrice za racunala kupis samo jednom jer ak ti uleti inspekcija nahebo si . Najbolje ti je pukni na sva racunala internet ili pusti wirles a wkipu koja dolazi kao u internet caffe.

Opcenito znam jednu igraonicu u kojoj ima 12 xboxeva i skoro pa je uvjek puna ali su im sve originali pa sada zamisli 12x50 eura za igricu
Shogun5310 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2010., 20:11   #3
Dolcevita
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 17
Citiraj:
Autor Shogun5310 Pregled postova
Prvenstveno mislim da ti je greska u koracima jer planiras otvorit s nekim . Sto nikujoem slucaju po meni nije dobro . Jest da je lakse u pocetku no doci ce do svadje ako bide radilo docii ce do prepirki oko love i toga .

ne vidim zasto bi kafic dijelio zaradu s vama ,

Windowse i igrice za racunala kupis samo jednom jer ak ti uleti inspekcija nahebo si . Najbolje ti je pukni na sva racunala internet ili pusti wirles a wkipu koja dolazi kao u internet caffe.

Opcenito znam jednu igraonicu u kojoj ima 12 xboxeva i skoro pa je uvjek puna ali su im sve originali pa sada zamisli 12x50 eura za igricu
Pa recimo da nemamo izbora nego raditi u partnerstvu
Ili to ili ništa od svega...
Kafić bi dijelio zaradu s nama jer bi mi konobarili i donosili njegova pića u igraonicu, tako da on u principu nema što izgubiti, a radimo mu dodatni promet. Ako ne zaradu, barem da nama spusti malo cijene pića ili tome slično (ne znam još koje su sve mogućnosti, uskoro idemo s gazdom na piće da porazgovaramo).
Kako misliš da Windowse i igrice kupim "samo jednom" ?
Inače mislili smo uzeti u t-coma 20mbit flat adsl s wireless routerom, to bi trebalo biti dosta za 10-ak kompjutera da mogu simultano surfati/igrati preko neta (možda budu i turniri s drugim kafićima) ?
Dolcevita je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 22:53   #4
Shogun5310
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Kod konzum u njemacku
Postovi: 261
Pa kolko ja znam mozes kupit originalne windowse i instalirat ih na sve kompove sta ne ? tako mozes i sa igricom ili je zabranjeno ne sjecam se sada .

jesi siguran da moze primit 20mbps
Shogun5310 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 15:28   #5
Dolcevita
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 17
Koliko ja znam, ne. Svaki komp mora imati svoju licencu, to je 10-ak Windowsa, a mislim da je tako i sa igricama...
Nisam siguran da može primiti 20mbps, dsl je dostupan na tom broju, ali kako da znam da li može 20mbps ?
Dolcevita je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 15:44   #6
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,747
Ovo s kombinacijim kafica i igraonice je prava stvar... ima tak nest u pozegi, kafic bas i nije nesto, al ga igraonica cini puno zanimljivijim...
Iznajmis od gazde kafica prostor za 5-10 kompova, na svakom moraju biti original win, ali igrice nemoraju ...
Ti zaradjujes od prodaje onih papirica, tiketa, a gazda kafica od prodaje pica tim koji vise na tim kompovima... bar ja uvijek nesto narucim kad sjednem za jedan od tih kompova...
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 16:02   #7
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
I onda se jednog dana gazda kafića odluči da je vrijeme da preuzme posao, promjeni ključ i ljepo ti pokupi kompove i biznis a ti ljepo dokazuj na sudu ko je ko i što...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 16:02   #8
Dolcevita
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 17
Mi ne bi iznajmljivali od gazde kafića prostor, već imamo svoj prostor od cca. 60m2 odmah do kafića. S kafićem bi samo imali suradnju. Znači igrice ne moraju biti original? Ajde, barem nešto
Tako je, izdaju se bonovi koji traju xy vremena (sat vremena cca. 10-15kn).
Dolcevita je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 16:11   #9
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Citiraj:
Autor Dolcevita Pregled postova
Mi ne bi iznajmljivali od gazde kafića prostor, već imamo svoj prostor od cca. 60m2 odmah do kafića. S kafićem bi samo imali suradnju. Znači igrice ne moraju biti original? Ajde, barem nešto
Tako je, izdaju se bonovi koji traju xy vremena (sat vremena cca. 10-15kn).
Moraju i igre biti origanali al ti zele natuknut da ce te inspekcija zbog Windowsa jerbat 100% dok zbog igra mozda i nece...
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je online   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 16:11   #10
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Dolcevita Pregled postova
Znači igrice ne moraju biti original?
Naravno da moraju.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2010., 16:22   #11
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,747
Kupis jedan original cod 2/4/6 i instaliras na sve kompove... moze se igrat multy local i na netu
u igraonici ti vise nista netreba...
Ili jos najbolje, preko steama kupis jos koju igricu i instaliras na sve kompove...
i imas originale...

Citiraj:
Autor Dolcevita Pregled postova
Tako je, izdaju se bonovi koji traju xy vremena (sat vremena cca. 10-15kn).
A gdje planiras imati tu igraonicu? ako si negdje u nekom gradu u kontinentalnoj hrv, cijena od 10 kn po satu bi bila ok, netreba pretjerivati....
A ako si negdje an na moru, preko sezone, slobodno stavis i 20kn po satu, mozda i vise...
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 17:05   #12
Dolcevita
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 17
Tako sam i mislio, znači od svake igre po jedan original, valjda onda neće zezati, a ako i budu gurnem im u džep i nek se nose.
A kako funkcionira to preko steama?
Grad je na obali i u sezoni ima dosta turista. 10-15kn bi bilo van sezone, unutar i 20, a ako baš bude gužva možda i više
Dolcevita je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 17:28   #13
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Neke igre dozvoljavaju svima igranje u lanu s jednim primjerkom, neke ne. Npr bioshock ne dozvoljava instalaciju na više kompjutera, ali realno, bioshock je takav teški šit da nema veze XD
Cod4 s druge strane može u lanu sa istim cd keyevima raditi, najbolje guglaj za svaku igru koju želiš instalirati što dopušta.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 17:31   #14
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Viperus Pregled postova
Neke igre dozvoljavaju svima igranje u lanu s jednim primjerkom, neke ne. Npr bioshock ne dozvoljava instalaciju na više kompjutera, ali realno, bioshock je takav teški šit da nema veze XD
Cod4 s druge strane može u lanu sa istim cd keyevima raditi, najbolje guglaj za svaku igru koju želiš instalirati što dopušta.
Najbolje je pitati distributere u RH, ovo je specifična namjena i pitanje je da li je dozvoljen najam.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2010., 13:08   #15
Shogun5310
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Kod konzum u njemacku
Postovi: 261
E da obavezbo sustav nagradivanja nakon 10 sati jedan sat free
Shogun5310 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2010., 15:25   #16
Dolcevita
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 17
Pa da, sigurno bi bilo nagrađivanja.
Inače, sada se već premišljamo da ne ulazimo u suradnju s gazdom kafića već da postavimo jedan mali šank u prostoru i da budemo i mi mini-kafić-igraonica, prodavali bi samo bezalkoholna pića i kavu, tako da nam šank ne bi oduzeo previše prostora, i ako zakon dopusti, stavili bi i ispred igraonice 2-3 stola sa stolicama, kao vanjski dio kafića, iako je to na ulici (doduše nije prometna, samo skuteri i motori prolaze tu).
Dolcevita je offline   Reply With Quote