Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.02.2008., 16:58   #1
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Lenovo L220X

Pohvalno da ste ga recenzirali....i pohvalno od Mikronisa da se ovak pametno reklamira..šteta kaj je review prilično štur a voljeli bi konačno vidjeti i neki gamerski review novijih jačih grafa u rezi 1920x1200p a koja će IMHO biti novi standard za igrače u bliskoj budućnosti.....ili ako gledamo globalno - u sadašnjosti...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2008., 17:07   #2
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Hijao, već sam ga imao prilike vidjeti i pao sam na dupe kad sam čuo koliko košta. Bez sumnje moj novi monitor, ako me uhvati shopping manija u sljedećih nekoliko mjeseci.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.02.2008., 22:31   #3
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,686
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
Pohvalno da ste ga recenzirali....i pohvalno od Mikronisa da se ovak pametno reklamira..šteta kaj je review prilično štur a voljeli bi konačno vidjeti i neki gamerski review novijih jačih grafa u rezi 1920x1200p a koja će IMHO biti novi standard za igrače u bliskoj budućnosti.....ili ako gledamo globalno - u sadašnjosti...
Definitivno planiramo nabaviti 1920x1200 monitor tak da bu sve recenzije grafičkih išle i na toj rezi...
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2008., 13:54   #4
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
Monitor je predobar!

4 USB porta, S-PVA matrica, 22", Pivot, DVI, "mala" cijena..
Jedino je šteta što (zasad) "narodne" grafe ne vrte sve igre glatko pri 1920x1200. Ali to nije krivica ovog odličnog monitora.
Terminator02 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2008., 14:39   #5
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,339
Al dvije narodne grafe bez problema:

http://www.behardware.com/articles/7...d-3870-x2.html
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2008., 17:57   #6
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor gunther Pregled postova
Al dvije narodne grafe bez problema:

http://www.behardware.com/articles/7...d-3870-x2.html

A test rađen sa "narodnim" QX6850 koji kod nas dođe kakvih šest-šest i pol 'iljada krznaša
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2008., 22:23   #7
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,339
A cuj... Ima narod

Za ozbiljno, osobno sam zadovoljan porastom perfomansi u Crossfire kombinaciji u odnosu na jednu 3870... Naravno da ce uz slabiji proc i perfomanse biti slabije ali mislim da ce i dalje biti vrlo dobre za igranje na visokim rezolucijama
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2008., 21:59   #8
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Monitor je vizualno cista perverzija i ovaj folips 220 ide u penziju za mjecec i pol dana(mada je nov ). Mjesec dana na TNu i imam zdravstvene poteskoce .
Samo da ih bude na lageru i to sa sto manje BPa.
PS
Zanimljivo je da se za svaku komponentu nadju dvije ili vise strana koje se nemogu dogovorit oko bestbuya, ali ovaj lenovo stvarno nema konkurencije ni iz daleka.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2008., 00:09   #9
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Jeste li slikali možda koliko je izražen taj backlight bleeding? Ono, posvijetlite monitor na max, stavite black screensaver, isključite svjetla u prostoriji i slikate.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2008., 09:27   #10
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Jeste li slikali možda koliko je izražen taj backlight bleeding? Ono, posvijetlite monitor na max, stavite black screensaver, isključite svjetla u prostoriji i slikate.
Koliko je meni Krešo predočio - kad se to napravi i traži bleeding onda strši ko govno u punču No, ovak u radu kad ne obraćaš svjesno pažnju na to - niti ne vidiš.
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.02.2008., 12:28   #11
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,686
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Koliko je meni Krešo predočio - kad se to napravi i traži bleeding onda strši ko govno u punču No, ovak u radu kad ne obraćaš svjesno pažnju na to - niti ne vidiš.
Da, onda je baš neugodno. Jedino kada stvarno smeta je kada u totalnom mraku gledaš film pa na trakama vidiš bleeding...no na mom Samsungu 204B je to još izraženije u obliku jastučića sa sve četiri strane
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2008., 12:31   #12
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,686
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Jeste li slikali možda koliko je izražen taj backlight bleeding? Ono, posvijetlite monitor na max, stavite black screensaver, isključite svjetla u prostoriji i slikate.
Napravio sam dosta fotki Nokia i Philis testa ali mislim da se bleeding ne vidi baš najbolje. Ak nađem koju dubru budem ju stavio.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2008., 12:35   #13
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Na 205bw ni ne primijetim u radu, jedino kad tražim...
No, ovo je prvenstveno office monitor pa mislim da je ovako nešto podnošljivo, za tu cijenu pogotovo...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2008., 15:40   #14
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Koliko je meni Krešo predočio - kad se to napravi i traži bleeding onda strši ko govno u punču No, ovak u radu kad ne obraćaš svjesno pažnju na to - niti ne vidiš.
Da, ali sam ipak htio vidjeti kako to izgleda i usporediti sa svojim sadašnjim monitorom na kojem maltene da nema backlight bleedinga, čak ni kad napravim ono što sam rekao.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2008., 16:30   #15
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
E uf, onda bi ti ovo bilo i više nego očito...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2008., 00:22   #16
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Monitor je vizualno cista perverzija i ovaj folips 220 ide u penziju za mjecec i pol dana(mada je nov ). Mjesec dana na TNu i imam zdravstvene poteskoce .
Samo da ih bude na lageru i to sa sto manje BPa.
PS
Zanimljivo je da se za svaku komponentu nadju dvije ili vise strana koje se nemogu dogovorit oko bestbuya, ali ovaj lenovo stvarno nema konkurencije ni iz daleka.
zapravo ima...samsung prije ljeta lansira novi 22" s-pva panel sa rezom 1680x1050....još kad uzmeš u obzir za mnoge premali razmak točaka (kak volim taj prijevod za pixel pitch) kod Lenova....
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2008., 20:32   #17
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
...premali razmak točaka (kak volim taj prijevod za pixel pitch)...
pitch je najblize periodu (T, koraku, frekvenciji) u recimo sinusoidi, znaci od geometrijskog centra jednog px do geom. centra susjednog.
Prostor izmedju piksela se ne mjeri i nebitan je jer ovisi o ostalim parametrima.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na