Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.08.2019., 00:17   #9181
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Yaya, u pravilu do SZZK možeš doći samo ako pošalješ zahtjev za raskid ugovora, odnosno oni te tad zovu i ponude nešto, dalje ovisi o razgovoru i na koliki kompromis si spremna pristati.
I to ako korisnik da privole za kontaktiranje. Neki ne daju i onda čekaju da ih nazovu
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 00:22   #9182
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
Da ne citiram vas par...prije nesto manje od 2 mjeseca sam uzeo samo net ( 150 mbita ) bez ugovorne obveze i nisam platio 1500kn prikljucenje
Lud76 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.08.2019., 01:13   #9183
WindEmperor
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 113
Citiraj:
Autor Firecracker Pregled postova
Jako bitno za sve gamere

Svi Ubee modemi koji se koriste periodički šalju izvještajte o kvaliteti signala i ostalu telemetriju na centralnu lokaciji i pošto im je hardver shit svaki put padne link (bude timeout 1-3sekunde). Kao posljedica bude disconnect sa servera. Reporti se generiraju preko tjedna svako cca 30min, ali preko vikenda rjeđe.

Ove crvene crte su timeouti
https://ibb.co/nmvBVDZ

Sreća da znam sistemca koji radi na održavanju HFC mreže tako da sam s njim uspio problem debugirati i identificirati problem pa jer rekao da će vidit što se može napravit.
Jel Ubee ima jos ovaj problem?
WindEmperor je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 01:40   #9184
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Imam neku tarifu turbo 2d i kaže mi lik iz szk ako ne produžim ugovor koji istječe za dva mjeseca, taj isti paket će poskupiti za 100kn nakon ove zrbke nedavne oko svega više nemam pojma što napraviti. Htio bi ostaviti taj bnet iliti a1, ne treba mi brzina 120mbit/s, al da je cijena cca oko 189kn mjesečno mislim.
I to sve još mi spominje promocije neke da to moram ovaj mjesec produžiti ugovor jel poslije ne zna da li će se moći to napraviti i onda bi navodno ako to ne napravim taj trenutni paket će biti svaki mjesec 100kn skuplji.
Kako god okreneš moraš potpisati novi ugovor na 24mj

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: catroot. 04.08.2019. u 01:46.
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 01:45   #9185
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor catroot Pregled postova
I to sve još mi spominje promocije neke da to moram ovaj mjesec produžiti ugovor jel poslije ne zna da li će se moći to napraviti.
Pa jel imas glavu da s njome razmisljas ? Ako Lucifer nosi poklone to prihvatas objerucke ha ?
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 01:50   #9186
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Ne znam, ne bi htio novi ugovor, ne znam jel postoji mogućnost da smanje brzinu neta i da ostane isti cijena kao i dosad bez nove ugovorne obveze

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 06:06   #9187
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor catroot Pregled postova
Ne znam, ne bi htio novi ugovor, ne znam jel postoji mogućnost da smanje brzinu neta
Pa sta znas ? Niti si naveo koji turbo 2d imas, nisi naveo koja je brzina i dali je to dodatna opcija ili nije, nisi naveo koliko
trenutno placas, pa ne ocekujes valjda na forumu da ti se javi prodajni agent ili A1 specijalista za tarife i posebne ponude ?!


Imam neku tarifu 2D... i nebi ugovor. To je jedino sto znamo.

https://ssc.a1.hr/documents/10307706...02.08.2019.pdf

Evo ti cjenik pa si vidi koju tarifu tocno imas ( str: 476 do 484 )

Kada otkrijes taj Sveti Tarifni Gral onda "prosetas" na posebne ponude i vidis koja je aktualna ( str:499 do 508 ).

Ne moze nitko tvojom glavom misliti i znati jes ti ozenjen ili nisi, imas sestru, brata ili staru babu ili tetku jel.., u kucanstvu koji
mogu biti novi korisnik i slicne seme koje su sve dostupne iz jednostavnoga uvida u cjenik ili ti je prijatelj od prijateljevog prijatelja
koji ima prijatelja slucajno agent za prodaju u A1 pa mos dobit 50% popusta kao novi korisnik ako sklopite ugovor izvan poslovnih prostorija + 20kn sto se placa od 1.9.2019.g.

edit:

Za ostale koji muku muce sa time sta sad itd... a korisnici su B Neta:
Koliko ja vidim i shvacam ovo malo sto sam prosao cjenikom usluga za B Net korisnike kod A1, cijena je ista bio ugovor ili ne !

Ja nigdje ne vidim iskazanu cijenu bez ugovorene obveze za pakete ( bez dodatnih opcija ) osim sto se placa ta naknada
za ukljucenje ili za prelazak izmedju D paketa tj. sa 2D na 3D itd.. dakle kome ugovor istice ja ne vidim da bi i lipe vise trebao
placati od onoga sto je trenutno na cjeniku ! U konacnici, svi koji su sada na ugovoru mogu traziti samo raskid ugovorene obveze 24mj. i da i dalje koriste
isti paket po sluzbenom cjeniku i placaju tih 20kn dodatno ali ste slobodni kao postojeci korisnik bez ugovora otici na novi sa promocijom koja vam odgovara
ili jednostavno netko iz kucanstva moze biti novi korisnik i to opet bez ugovora i placanja naknade za ukljucenje jer je ta promocija dostupna do kraja godine.
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 04.08.2019. u 06:35.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 07:46   #9188
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Meni ugovor istječe u 12om mj, nista drugo bolje od Bneta opet nisam nasla, dakle prekinula ili ne SAD u 8om ne igra mi veliku ulogu, ta 4mj ce proc keks, ja cu razmisljat, a i rekao mi je ovaj u korisničkoj da mozda se nesto promijeni, dakle ocu rec, nemam ja sam neku super drugu ponudu da letim raskidat to
  Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 13:26   #9189
Sonim
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zg & Klc
Postovi: 263
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
A po čemu zaključuješ da ti nebi naplatili 1500 kn za instalaciju? Kad si dobio prvi račun za 3D na njemu ti je bila i stavka 1500 kn. instalacija,ali s popustom za ugovor na 24 mj., 1 kn.
Nitko me nije upozorio, dva puta. Je da znaju biti pi... ali valjda bi nešto napomenuli.

Citiraj:
Autor yaya Pregled postova
Kako si dobio 3D za 160 kn??meni ne gine opet 240 kn jer mislim uzet tv i 150 mb internet
Pa dali su mi neki broj da nazovem nakon što su napravili zaheb i nisu mi smanjili uslugu na samo net i tamo mi ženska ponudila istu uslugu za tih 161.40kn. I još sam ju jedno tri puta pitao to će mi biti cijelih 24mj, da kaže ona.


Ono što je meni u ovoj priči s ovih 20kn najgore kaj ovaj š**** od hakom ništa ne poduzima. Znači ako ovo sve prođe ispada da oni kada se požele riješti nekih korisnika pod ugovorom mogu ovesti neku naknadu i ponuditi raskid ugovora tim korisnicima. A mi korisnici ako želimo prekinuti ugovor moramo plaćati penale...
Sonim je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 14:06   #9190
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
HAKOM mora raditi po uredbama EU, a EU ne dozvoljava miješanje države (državne agencije) u poslovnu politiku privatnih tvrtki u bilo kojoj članici EU.
bertone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.08.2019., 15:11   #9191
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
HAKOM mora raditi po uredbama EU, a EU ne dozvoljava miješanje države (državne agencije) u poslovnu politiku privatnih tvrtki u bilo kojoj članici EU.

Hakom kada je odobravao koncesije onda je u uz to išla i neka obaveza operatora koncesionara u vezi izgradnje mreže, a koliko vidimo oni taj dio koncesije nisu ispunili, pa država tj. Hakom može koncesiju oduzeti.

S druge strane opravdanje koncesionara za uvođenje ovog nameta na fiksne priključke je da će novac upotrijebiti za izgradnju 5G mreža, što nema veze s pameću.

A kao treće optička mreža vraća povrat investicije u roku 7 godina ako ne i manje ako se uvodi u neboder od 200 stanova, a isto je i sa kablovskom TV. U vezi ovih 7 godina ima diplomski rad o povratu investicije u svjetlovodnu mrežu i to na primjeru naselja gdje su obiteljske kuće.

U mojoj zgradi kablovsku je uveo DCM 2001 a optičku AMIS 2009, tako da je ulaganje već davno vraćeno a cijelo vrijeme je plaćana samo cijena paketa koja je bila niža prije preuzimanja od VIP odnosno A1, tako da realno gledano nemaju osnova za ovaj namet barem ne u mojoj zgradi, jer ostvaruju čistu dobit.

Ne vidim kakav bi to razvoj postojeće kablovske mreže ili svjetlovodne koštao 20 kuna na mjesec ili da bi održavanje sada odjednom koštalo te novce, a do sada su svi troškovi bili pokriveni u sklopu paketa koji plaćam a u toj cijjeni je bila i pokrivena inicijalnainvesticija DCM i Amisa na izgradnji ove mreže i to su već višestruko vratili, a sve nakon 7 godina je čista dodatna zarada, koja im je očito premala pa sada žele povećati stopu profita. Održavanje mreže im je trošak od 0 kuna, jer je redovni pogon mreže obuhvaćen u cijeni paketa, a nekog vanrednog održavanja nije bili niti će biti i nemaju više što postavljati na tu mrežu osim uređaja u svojoj centrali ili rutera na strani korisnika, no cijene za te uređaje u međuvremenu od kada je mreža izgrađena izrazito su pale jer je to već danas stara tehnologija.

Jednostavno nemaju osnove za ovaj namet.

5G mreže nemaju veze s fiksnim priključcima, a koliko vidim nema ni potrebe za 5G u RH trenutno, jer prva generacija 5G uređaja kroz koju godinu će biti zastarjela, a novi uređaji će do tada biti znatno jeftiniji.


Zato je pametnije investirati u proširenje optike, ali koliko vidim to se ne radi niti planira u nekom obimnijem iznosu, no ta optika ne košta toliko koliko se priča, jer ne bi u taj posao uletavale male tvrtke.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 16:51   #9192
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Ja nemam uvid u obveze teleoperatera po izdanim koncesijama, a ti?
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 18:47   #9193
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Jednostavno nemaju osnove za ovaj namet.
Sakomako, to je došlo na naplatu ovo silno cjenkanje i prijetnje korisnika i liga prvaka. Oni su postavili te niže cijene da se zadrže neki korisnici koji su bili na pragu odlaska, ali dogodilo se to da su sad svi počeli pisati zahtjeve i prijetiti i financijski odjel je očito shvatio da se od paketa ne priljeva novaca koliko bi trebalo.

A i kockanje s ligom prvaka i tim praznim planetsport kanalima teško da im se isplatilo. HT na svojim arenama ima hrpu sadržaja konstantno, još dodaju novi i ljudi su zadržali HT usluge. S druge strane, rijetko u kojem kafiću sam vidio da su uveli A1 a da ga prije nisu imali zbog te dvije utakmice tjedno. Isto tako na uzroku ljudi koji znam, skoro nitko nije promijenio operatera zbog lige prvaka.

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 04.08.2019. u 19:01.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 19:39   #9194
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Je li nekom korisniku A1 trio paketa (ne Bnet) stigla obavijest?
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 20:51   #9195
alcro
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: ZG
Postovi: 106
Citiraj:
Autor akoj Pregled postova
Je li nekom korisniku A1 trio paketa (ne Bnet) stigla obavijest?
Pa mnogi su dobili, usudio bih se reći već većina.




Btw, gledam malo cjenik, sada se za trio paket nudi samo 20kn popusta ako se uzme na 24 mjeseca kao novi postojeći korisnik. Nema više 6 mj besplatno ili 50% tijekom 12 mjeseci.


Postaju bome skupi, sve dalje od onog dobrog starog Bneta kad se preko kabela surfalo skoro pa za džaba.
alcro je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 20:56   #9196
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Sakomako, to je došlo na naplatu ovo silno cjenkanje i prijetnje korisnika i liga prvaka. Oni su postavili te niže cijene da se zadrže neki korisnici koji su bili na pragu odlaska, ali dogodilo se to da su sad svi počeli pisati zahtjeve i prijetiti i financijski odjel je očito shvatio da se od paketa ne priljeva novaca koliko bi trebalo.

A i kockanje s ligom prvaka i tim praznim planetsport kanalima teško da im se isplatilo. HT na svojim arenama ima hrpu sadržaja konstantno, još dodaju novi i ljudi su zadržali HT usluge. S druge strane, rijetko u kojem kafiću sam vidio da su uveli A1 a da ga prije nisu imali zbog te dvije utakmice tjedno. Isto tako na uzroku ljudi koji znam, skoro nitko nije promijenio operatera zbog lige prvaka.
HT trazi 100 kn vise za istu stvar..ne za istu , za manju brzinu, kolko dodje paket 3 d u HT u sa brzinom 150?
  Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 20:57   #9197
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor akoj Pregled postova
Je li nekom korisniku A1 trio paketa (ne Bnet) stigla obavijest?
jest meni i nema popusta i odlucial sam da necu prekidat ugovor..jer isti mi je vrag, ups ne ja sam bnet sorry
  Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 21:17   #9198
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor yaya Pregled postova
HT trazi 100 kn vise za istu stvar..ne za istu , za manju brzinu, kolko dodje paket 3 d u HT u sa brzinom 150?
Na A1 je trio paket koji uključuje 70 megabita 250 kuna mjesečno, 230 za paket plus ovih 20.

A na HT optika s 100/20 je 275 kuna mjesečno. A na bakru imaš trio paket plus turbo 50 opciju za 230 kuna mjesečno.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 22:30   #9199
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Na A1 je trio paket koji uključuje 70 megabita 250 kuna mjesečno, 230 za paket plus ovih 20.

A na HT optika s 100/20 je 275 kuna mjesečno. A na bakru imaš trio paket plus turbo 50 opciju za 230 kuna mjesečno.
na A1 imam trio paket sa 150 Mb na koaksijalcu, 40 tv programa i flat fiksni telefon za 239 kn mjesečno.. to imam ..i koji ce mi optika od 100 pa optika mora bit 500 jbmt..uff

  Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 22:44   #9200
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor yaya Pregled postova
na A1 imam trio paket sa 150 Mb na koaksijalcu, 40 tv programa i flat fiksni telefon za 239 kn mjesečno.
Pričamo o službenim cijenama koje su trenurno na snazi. To što se da tu i tamo da dogovoriti ispod stola je nešto sasvim drugo.

I ja sam dobio premium paket u HT-u sa svim mogućim sportskim, erotskim, regionalnim i HBO kanalima, HBO GO, MaxTV to Go i neograničenim telefonom plus brzina 200/100 koji je inače 500 za 324 kune, ali to nije nikakav argument jer to nije ponuda za sve korisnike niti je stalno moguća.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2019., 23:56   #9201
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Citiraj:
Autor yaya Pregled postova
na A1 imam trio paket sa 150 Mb na koaksijalcu, 40 tv programa i flat fiksni telefon za 239 kn mjesečno.. to imam ..i koji ce mi optika od 100 pa optika mora bit 500 jbmt..uff


Bolje 100/100 na optici, nego 150/15 na kabelu. Jbt da taj upload ne mogu sredit.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2019., 07:49   #9202
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Bolje 100/100 na optici, nego 150/15 na kabelu. Jbt da taj upload ne mogu sredit.
Kad dođe docsis 3.1 nadogradnja o kojoj pričaju već 4-5 godina povisit će brzine downloada i do 1Gb/s ali će zato i dalje ovo što kažeš brzine uploada ostat mizerne kao i dosad.Možda bude 1000/40Mbps smiješno ali šta ćeš ipak to nije punokrvna optika.
To je ograničenje za sad tog koaksijalnog kabela i te HFC mreže.
Ali radi se i na FullDuplex docsisu koji će moć ponudit simetrične brzine na coax kablu i tad će to prismrdit optici,tek tad.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2019., 07:57   #9203
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Pa odite na HT, ko vam brani
  Reply With Quote
Staro 05.08.2019., 13:08   #9204
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Meni je i s ovih 20 kn povecanja i dalje jeftinije nego sve drugo, i to debelo jeftinije (a imam u nekom paketu mobitel, fiksni i 500/120 optiku).

Ima li smisla traziti raskid ugovora pa odmah potpisati novi, pregovarati o novim boljim uvjetima da se iznivelira tih 20 kn razlike?
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2019., 13:36   #9205
petar0
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 105
Svi vi koji pišete da kod drugih operatera nema ništa jeftinije trebate shvatiti da te cijene paketa koje pišu na web stranicama su početne cijene. Jer koliko ljudi je plačalo bnet trio pakete 135 kn/mj a te cijena nije nikad bilo na webu. Možda su bile negdje zakopane u nekim pdf-ovima a i onda su se bunili i nisu ih odma dali.
Tako isto i ovi ostali (tcom, iskon, optima) sigurno imaju ponude koje moras ispregovarati.
Osim tog optima je 200 kn a A1 ce bit 250kn. Kak su najjeftiniji ?
petar0 je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2019., 13:43   #9206
petar0
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 105
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Ja nigdje ne vidim iskazanu cijenu bez ugovorene obveze za pakete ( bez dodatnih opcija ) osim sto se placa ta naknada
za ukljucenje ili za prelazak izmedju D paketa tj. sa 2D na 3D itd.. dakle kome ugovor istice ja ne vidim da bi i lipe vise trebao
placati od onoga sto je trenutno na cjeniku ! U konacnici, svi koji su sada na ugovoru mogu traziti samo raskid ugovorene obveze 24mj. i da i dalje koriste
isti paket po sluzbenom cjeniku

Ali cijene na webu su uvijek nize od onih u tim cjenovnicima, tj. uvijek je kao neka akcija ukljucena u tu cijenu na webu.

Recimo A1 trio paket je cijena 279kn/mj na 149 strani onog cjenovnika, a na webu stoji 229 kn/mj jer imas na strani 150:
Promotivna ponuda uz ugovornu obvezu od 24 mjeseca za samostalne usluge, A1Duo i A1Trio pakete
Traje od 05.03.2018.g do 31.08.2019
- 50 kn popusta na mjesečnu naknadu Internet + TV + Telefon paketa
I tako se dođe do cijene koja je na webu 229 kn/mj.

Dakle kad ti istekne tih 24mj (ili ako raskines ugovor) kod A1 onda nisi vise pod ugovorom i cijena ti skoci sa 229kn/mj na 279kn/mj.

Bnet isto tako, 269 kn je cijena u cjenovniku i imas 50kn popusta radi ugovora.
Ali kod njih je samo internet 149kn/mjesecno i pise "surfaj neograniceno bez ugovorne obveze", dakle valjda ni nemaju ugovor za samo internet. Dok A1 ima, jer je cijena samo za internet 169kn , a pod ugovorom je 149.


Dakle ovisi kakav paket imas, ali vecinom je visa cijena kad nisi pod ugovorom.

Zadnje izmijenjeno od: petar0. 05.08.2019. u 14:15.
petar0 je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2019., 13:48   #9207
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Cijene na webu nisu niže od onih u tim cjenicima. Pa čovjek ti sad kaže da je 3D paket u cjenicima bio 134 kn mjesečno, a na webu je bio 199 kn.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2019., 14:02   #9208
petar0
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 105
Tih 134kn je bilo negdje zakopano medu 100 tih promotivnih ponuda koje imaju navedene u svakom cjeniku.
Osnovna cijena koja se lako nade i vidi je bila puno visa.


Sad ti je na A1 webu trio paket 229kn/mj a u cjeniku je 279 : https://ssc.a1.hr/documents/10307706...9.pdf#page=149
petar0 je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2019., 14:21   #9209
petar0
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 105
Ovo sto ce nekima oprostiti ovih 20 kn mora biti negdje u nekome dokumentu sluzbeno zapisano da postoji kao mogucnost.
Mozda ovo na strani 151: https://ssc.a1.hr/documents/10307706...9.pdf#page=151
Promotivna ponuda uz ugovornu obvezu od 24 mjeseca za samostalne usluge, A1 Duo i A1 Trio pakete.
Traje od 1.7.2019 do 31.12.2019.
-20 kn popusta na mjesečnu naknadu Internet + TV + Telefon paketa
-20 kn popusta na mjesečnu naknadu Internet + TV, Internet + Telefon paketa i TV + Telefon paketa

Da li ima netko da je potpisao ugovor nakon 1.7 i da mu hoce naplatiti tih novih 20 kn ?
petar0 je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2019., 14:25   #9210
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor petar0 Pregled postova
Ali cijene na webu su uvijek nize od onih u tim cjenovnicima, tj. uvijek je kao neka akcija ukljucena u tu cijenu na webu.

Recimo A1 trio paket je cijena 279kn/mj na 149 strani onog cjenovnika, a na webu stoji 229 kn/mj jer imas na strani 150:
Promotivna ponuda uz ugovornu obvezu od 24 mjeseca za samostalne usluge, A1Duo i A1Trio pakete
Traje od 05.03.2018.g do 31.08.2019
- 50 kn popusta na mjesečnu naknadu Internet + TV + Telefon paketa
I tako se dođe do cijene koja je na webu 229 kn/mj.

Dakle kad ti istekne tih 24mj (ili ako raskines ugovor) kod A1 onda nisi vise pod ugovorom i cijena ti skoci sa 229kn/mj na 279kn/mj.

Bnet isto tako, 269 kn je cijena u cjenovniku i imas 50kn popusta radi ugovora.
Ali kod njih je samo internet 149kn/mjesecno i pise "surfaj neograniceno bez ugovorne obveze", dakle valjda ni nemaju ugovor za samo internet. Dok A1 ima, jer je cijena samo za internet 169kn , a pod ugovorom je 149.


Dakle ovisi kakav paket imas, ali vecinom je visa cijena kad nisi pod ugovorom.
Meni su prije dva dana u poslovnici A1 kao starom korisniku za A1 Trio paket na 24 mjeseca ponudili cijenu 229 kn + na to ici ce ovih 20 kn nameta za prikljucenje na mrezu, znaci 249 kn (internet 100/100, telefon i TV osnovni paket 120 TV programa).
Nisam potpisao novi ugovor jos.
Cilim je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na