Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.05.2007., 10:32   #1
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
EVGA e-GeForce 8800GTS 320MB KO ACS3- nabrijano čudovište

Ne znam zašto za cijenu stoji 0, no nema veze, u on-line shopovima je 320-360€.

Testna konfiguracija je mogla biti ipak neka C2D platforma.
I zanima me kakvo je to "novo" hladjenje EVGA stavila na ovu karticu (po cemu se razlikuje od referentnog)? Je li ta razlika samo u količini bakra koji je na kartici ili ima i nekih razlika u konstrukciji hladnjaka?
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2007., 10:59   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
.......
I zanima me kakvo je to "novo" hladjenje EVGA stavila na ovu karticu (po cemu se razlikuje od referentnog)? Je li ta razlika samo u količini bakra koji je na kartici ili ima i nekih razlika u konstrukciji hladnjaka?
Pa u textu pise da je... "No EVGA je otišla i korak dalje tako što je odlučila dodatno ohladiti i donju stranu kartice na kojoj je također ugrađen crni pasivni bakreni hljadnjak."
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera

Zadnje izmijenjeno od: nino. 01.05.2007. u 11:52.
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.05.2007., 11:36   #3
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Ne znam zašto za cijenu stoji 0, no nema veze, u on-line shopovima je 320-360€.

Testna konfiguracija je mogla biti ipak neka C2D platforma.
I zanima me kakvo je to "novo" hladjenje EVGA stavila na ovu karticu (po cemu se razlikuje od referentnog)? Je li ta razlika samo u količini bakra koji je na kartici ili ima i nekih razlika u konstrukciji hladnjaka?
Osobno mislim da bi razlike u performansama bile minimalne s prelaskom na Core 2. To što Core 2 bolje vrti Super PI ne znači da ima beneficije kad je riječ o igranju u praksi (dakle s postavkama koje najviše opterećuju grafičku karticu).
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2007., 11:39   #4
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Citiraj:
Autor nino5 Pregled postova
Pa u textu pise da je... "No EVGA je otišla i korak dalje tako što je odlučila dodatno ohladiti i donju stranu kartice na kojoj je također ugrađen crni pasivni bakreni hljadnjak." (usput kritika za autora....hljadnjak )
Hladnjak je drugačiji u odnosu na referentni ne samo po tome što ima ploču na stražnjoj strani kartice. Ono, to nije referentni hladnjak, vrlo jednostavno.
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2007., 12:07   #5
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor nino5 Pregled postova
Pa u textu pise da je... "No EVGA je otišla i korak dalje tako što je odlučila dodatno ohladiti i donju stranu kartice na kojoj je također ugrađen crni pasivni bakreni hljadnjak."
A ja sam pitao da li ima kakvih razlika u samoj konstrukciji hladnjaka (vise toplovodnih, ili nesto bas revolucionarno). I sam vidim da ima sa donje strane bakarnu plocu, i sveukupno mnogo više bakra od referentnog hladnjaka, ali sam mislio da je ipak nešto novo, nešto divlje.

Citiraj:
Autor Beren Pregled postova
Osobno mislim da bi razlike u performansama bile minimalne s prelaskom na Core 2. To što Core 2 bolje vrti Super PI ne znači da ima beneficije kad je riječ o igranju u praksi (dakle s postavkama koje najviše opterećuju grafičku karticu).
Da se ložim na SuperPi već bi odavno kod sebe imao C2D mašinu. I sam si rekao (ukoliko si ti pisao članaka, nisam obraćao pažnju na to) da čitavoj konfiguraciji na kojoj je testirana graficka nestaje daha.

Citiram: "Također treba napomenuti kako EVGA-ina kartica pruža vrhunske rezultate koji bi bili sigurno još bolji da je testni sistem novije generacije, tj. da može pratiti tempo EVGA-ine grafičke kartice."

I ne nisam milsio da bi ta "jaca" masina morala biti C2D, nego bilo kakva kofiguracija sa više od 1GB RAM-a, i prcesorom navijenim preko 2.5GHz čisto da može filovati grafičku dovoljno brzo da bi ona mogla pokazati svu svoju snagu.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2007., 18:24   #6
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Ne, ja nisam pisao članak. Zato i kažem da baš ne dijelim mišljenje autora da konfiguraciji fali daha da vozi ovakvu karticu. Gigabajt rama u cijeloj priči također nije bitan budući da se radi o benchmarkovima koji se izvode više puta prije zapisivanja rezultata tako da zapravo ne dolazi do pada performansi zbog cacheiranja. Da, 2 GB se jako osjeti pri stvarnom radu odnosno igranju, no ovako preko brojki u benchmarkovima mislim da ne. Eventualno da se mjeri brzina učitavanja igre, ali to više nema veze s grafičkom karticom.
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2007., 19:06   #7
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
A cuj bas sam sad malo usporedjivao rezultate sa POW-om koji si ti testirao i u vecini testova si ti imao vise rezultate sa nesto slabijom grafom.
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2007., 19:11   #8
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Koliko više?

+ i sam znaš da je vrlo teško uspoređivati mašine koje nisu identične. Sjeti se onog usporednog testa grafičkih kartica...
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2007., 20:18   #9
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
A ionako sve zavisi od naslova, neki ne osjete razliku od 1000 MHz nabrijanijeg proca, neki već na par 100-tina daju bolje brojke. No benchevi ionako mogu poslužiti za usporedne rezultate u kontrolirani uvjetima, često ne odražavaju realno stanje stvari. Brojke su ipak brojke.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2007., 20:35   #10
Mazohista
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VT
Postovi: 333
Razlika nije toliko izražena u igrama, koliko jeste u 3dmarkovima
Cisti primjer za to je sljedeci:

imate dvije konfe sa 2GB rama i 8800GTX karticom
prva ima san diego na 3GHz a druga C2D takodjjer na 3GHz
prva daje 7780 bodova u 3dm06 u WinXP, a druga daje 10688 bodova u 3dm06 u VISTI
Dakle razlika je nekih 2908 bodova, sto je oko 30%
Razlika bi bila jos veca da su obje konfe mjerene na winxp

Za igre bi razlika vjerojatno bila manja.
Mazohista je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.05.2007., 20:39   #11
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
3d čmarak ima testove proca i oni ulaze u konačni zbir bodova tako da to i nema smisla.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2007., 20:47   #12
Mazohista
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VT
Postovi: 333
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
3d čmarak ima testove proca i oni ulaze u konačni zbir bodova tako da to i nema smisla.
Na to sam i mislio.
Mazohista je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2007., 21:00   #13
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
I onda isključi CPU test pa onda mjeri rezultate.
Beren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na