Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 03.03.2014., 13:39   #1
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Assemblio - Složite novo računalo u par klikova!

Bok ekipa!

Je li vam dosadilo svakom prijatelju i njegovoj babi slagati PC-eve za 4000kn, kako bi vas potapšali po leđima i rekli "bravo"?
Bi li bilo super imati neki site koji drži svježe podatke svih novih komponenti i njihovih cijena, na kojem možete jednim klikom složiti PC za te moderne krvopije?

E pa, prijatelji i ja smo zadnjih mjeseci radili na websiteu koji služi upravo tome.
Danas smo ga izbacili, i puno bi mi značilo ako ga malo pogledate:

assemblio.hr

Radi se o site-u koji za vas automatski slaže PC konfiguracije.
Sve što morate uraditi je unijeti koliko novca imate, reći za što koristite računalo i kliknuti "Složi".
Naš algoritam će onda pogledati koje komponente najbolje odgovaraju vama i složiti vam konfiguraciju koju onda možete podijeliti preko linka ili isprintati i otići u dućan s listom.

Osim što slaže PC-eve, cilj site-a je pomoći ljudima koji nemaju predznanja u sastavljanju svojih računala, za što smo napravili tutorial sekciju, gdje možete vidjeti sve moje video tutoriale za sastavljanje i održavanje svojeg novog računala.

P.S.: Možete nas lajkati na [fejsu] !
https://www.facebook.com/assemblio?fref=ts


Aplikacija u pozadini ima bazu podataka osvježavanu hardverom dobavljivim kod lokalnih maloprodajnika te algoritam koji odabire najoptimalnije komponente za vaše potrebe.
thubanx6 je offline  
Staro 03.03.2014., 13:47   #2
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Nemam riječi, odlična ideja. Vjerujem puno mjesta za napredak, ali svaka čast!
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2014., 14:14   #3
arnso
Premium
Moj komp
 
arnso's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 79
zanimljiva ideja! Naravno uvijek ima prostora za napredak i vjerujem da ćete se potruditi i napraviti još malo bolji algoritam. Naime, samo sam probao al vidim da mi izbaci 750W napajanje za konfiguraciju kojoj bi sigurno i 550W bilo dovoljno Bilo bi dobro da postoji recimo još opcija i za npr Kuciste, monitor... Ili da postoji opcija da možemo birati koje komponente želimo jer neki već imaju graficku ili hard disk ali mozda zele samo promjeniti maticnu, procesor i napajanje.
Također, dobra ideja za tutorijale koji su nadam se dobri (nisam ih još gledao) pa će ljudi kojima je neka pomoć potrebna lakše naci sve na jednom mjestu

Ali bez obzira na to, pohvale na inicijativi
arnso je offline  
Staro 03.03.2014., 14:21   #4
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 598
Pozdravljam ideju, svaka čast na izvedbi!

Par stvari samo;

Možda bi kad je težinski faktor za grafičku karticu na minimumu, stvarno to mogli i zalockati na integriranu grafičku karticu, tj. da ne nudi baš nikakvu diskretnu grafičku, jer bi po pretpostavci ona stvarno bila najmanje bitna, i ne bi trebala trošiti budžet.

I nekako mi se čini da se općenito prejaka napajanja pojavljuju na listi. Jeste li povezali procjenu potrošnje s izborom i količinom ostalih komponenti (nekakav koeficijent za grafe i procesore) ili se orijentirate samo na cijenu?

Inače, super stvar.
Cheers momci!
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je offline  
Staro 03.03.2014., 14:21   #5
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
stavio sam gaming i 10k kn i dobio 280x... znači nije dobro
syss je offline  
Staro 03.03.2014., 14:23   #6
boy005
Premium
Moj komp
 
boy005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 597
Odlicna ideja i svidja mi se dizajn - ALI imate puno nelogicnosti u slaganju konfiguracija, npr. trazim gaming stroj za 3500kn a ponuda ovakva:

g3220 - h61 - 8gb - r7 250 - wd green 500gb - ssd v300 - xfx550 = 3384kn i to je ak pomaknem slider za gpu skroz do kraja. 550W previse, ssd nepotreban, green disk di to nadjes i 250 preslabo, ono pogledaj malo forum sa slozenim konfama, pa ubaci, jer ovo je zbrda zdola slaganje.

AMD konfiguracije uopce mi neponudi, zasto?

Konstruktivne kritike za bolji rad...
__________________
boy005 je offline  
Staro 03.03.2014., 14:46   #7
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Odlična ideja, samo kada stavim da želim gamersko računalo nikako ne očekujem da mi ponudi Intelovu integrušu!
partwish je offline  
Staro 03.03.2014., 14:47   #8
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
boy005, naravno. Svjesni smo koliko aplikacija ima prostora za poliranje. Namjeravamo dodati opciju balansiranja nova između ssd-a i tvrdog diska. Tako da korisnik može izbaciti ssd iz konfiguracije. Moramo ubaciti amd procesore u bazu podataka. Dodati jos desetke mogucnosti...
Ovo je beta i htjeli smo predstaviti ideju a aplikacija ce u buducim verzijama biti prerađena dorađena i ispolirana
thubanx6 je offline  
Staro 03.03.2014., 15:28   #9
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Ukucah 5k kn, ako je ovo balansirana konfa, ja san isukrst. NHF. i3, 650w, HyperX i Green HDD.

Baja 001 je offline  
Staro 03.03.2014., 16:24   #10
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
prebacih ovo u konfiguracije, tamo je ipak od veće koristi
tor je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2014., 19:47   #11
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Dobra ideja, samo treba proraditi na algoritmu, jer neke konfiguracije su pogrešne
X-Plosiv je offline  
Staro 03.03.2014., 20:22   #12
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
S obzirom da je dosta ljudi ukazalo na nedostatke bez nekih prijedloga za poboljšanje pokušat ću dati svoj prijedlog. Algoritam bi bilo pametno bazirati na bang for buck tablici(ima ih hrpa po netu, najbolje uzeti neki američki). Parsirati podatke iz toga i usporediti s našim shopovima(jer ono što je u americi dobar bang for buck, kod nas nekad i nije). Potom dodavati težine koje se stave sliderom(to ćete morat jako dobro matematički izbalansirat). Što se napajanja tiče to vam je mislim najveći problem jer ode puno previše novaca na to. Ne znam otkud povlačite podatke(s obzirom da su brojke velike pretpostavljam od GPU vendora koji uvijek napuhuju te brojke ). To bi se možda dalo apsolvirat ograničavanjem na određen broj modela, jer crappy/neisplativih napajanja ima daleko najviše. Za ssd po meni bi trebalo napravit box koji tickaš ako želiš jer puno ljudi radije žrtvuje brži disk u korist grafičke ili procesora(posebno u gaming konfiguracijama).

Edit- iz nekog razloga kad stisnem radna stanica i 20000 baci mi nekakav grdi error, bacite oko i na to kad stignete.
bg_4_l je offline  
Staro 03.03.2014., 20:28