Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.05.2008., 14:47   #1
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
Prestigio Geovision 430 & Canyon MPV4AG

Samo bi dodao jedan komentar na review Prestigio GPS uredaja.

Fali jedna stvar, za koju bi mogao slobodno reci da je i najbitnija kod GPS uredaja.A to je brzina samog GPS chipseta.
Niste bas opisali koliko traje inicijalizacija cijeog postupka od izrade rute, do spajanja sa satelitima do trena kad bude GPS potpuno spreman za rad.

Puno modela GPS uredaja za automobile ima problema sa SPOROM inicijalizacijom satelita, pa je korisnik u situaciji da vec dode do nekog odredista dok se GPS jos uvijek nije inicijalizirao.

znam, pitat ce se tko lud pali gps za par ulica ili kvartova, no vjerujem da ima puno korisnika koje to veseli.

eto, super mi se cini uredaj, no sirf3 chipset ima volju biti malo prespor za brzu upotrebu. naravno, kad se krece na put, ionako se prije isplanira ruta, te se GPS ostavi u autu da se inicijalizira (5-10 minuta prije puta) i da ceka spreman polazak.

isto tako, mozda fali opis koliko je GPS bio pouzdan, citaj koliko cesto je gubio signal sa satelitima te koliko mu je trebalo da se ponovo poveze.mozda i info s koliko je satelita ispravno radio(3,4,5...)


inaceza clanak. mozda je vrijeme da se umirovi fs560looxoce ga ko?pod garancijom,racunom,sa svom popratnom opremom i dodatnom 2gb speed karticom
__________________
°Citius Altius Fortius°
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2008., 23:10   #2
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,685
U detaljne analize nisam ulazio jer je članak zamišljen kao prvi pogled. Početna inicijalizacija je istina malo duža, no kada se sve podigne radi vrlo glatko, izračun rute je brz. Probao sam iz znatiželje rutu od Zagreba do Hannovera i mislim da nije trajalo duže od 20-tak sekundi. Satelit nađe brzo, što sam pratio na izlasku iz Sv.Roka i Male Kapele...
krešo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.05.2008., 12:52   #3
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
Citiraj:
Autor krešo Pregled postova
Početna inicijalizacija je istina malo duža, no kada se sve podigne radi vrlo glatko, izračun rute je brz.

da, kak sam i mislio. klasicna prica oko tog gps chipseta. spora inicijalizacija.cak je i problem jer smo zemljopisno lose smjesteni, taman tako da je tesko u isto vrijeme dobiti dovoljan broj satelita za kvalitetnu navigaciju.

pa sve to zbrojeno daje ponekada cak i za odlicne uredaju, pomalo mutnu sliku oko gps uredaja jer to sporo pocetno inicijaliziranje zna buducem kupcu dati krivu sliku o upotrebljivosti gpsa.

no, moram priznati da je gps sve pristupacniji, te da za fakat malo novaca dobijes vrlo upotrebljivu stvar.

i onak, kao auto hifi fana me zanima kakva je mogucnost doticnog sa spajanjem na neki postojeci auto-disko-gepek sistem ili headunit?koliko vidim, nema nikakav audio out..znaci li to da si osuden na njegov zvucnik ili slusalice? steta...ako je tako...
__________________
°Citius Altius Fortius°
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2008., 13:31   #4
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,685
Citiraj:
Autor Gradjanin Pregled postova
i onak, kao auto hifi fana me zanima kakva je mogucnost doticnog sa spajanjem na neki postojeci auto-disko-gepek sistem ili headunit?koliko vidim, nema nikakav audio out..znaci li to da si osuden na njegov zvucnik ili slusalice? steta...ako je tako...
osuđen si na njegov zvučnik
krešo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na