Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.07.2009., 22:30   #1
kubel
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: k.dubica
Postovi: 1
Unhappy Epson C46 reset

posjedujem vrlo ocuvan stampac EPSON STYLUS C46 koji nisam mnogo koristio....kod mene je vec nekoliko godina...nakon postavljanja novog kompatibilnog ketridza /www.print-rite.com hong kong /,odstampao sam dvije stranice i onda su mi se pocele naizmjenicno paliti zelena i crvena lampica...prosurfam malo i nadjem ponudu jednog programcica / SSC Service Utility /...procitam odgovore,kako djeluje i ljudi ga hvale,ali....skinuli ga ,resetovali stampac i sve je OK....medjutim...obratim se glavnom servisu Epsona u Brckom,i kazu mi da je stampac,odstampao broj stranica na koliko je programiran, i da mu nema lijeka,ali postoji orginalni program sa kojim se stampac resetuje....mislim da to nije istina,jer odstampao sam otprilike oko 350 stranica,a dokaz za to je koliko sam ketridza potrosio-crnih sam potrosio oko 6-7,a u coloru 3 komada....druga predpostavka je bila da su mi tamponi u stampacu puni i prljavi...medjutim ,tamponi su cisti i bijeli kao snijeg....baziram se zatim na www.recro.hr od kojih je uvezen u BiH i prodan meni....tamo sam dobio odgovor,da
** problem može biti dvojak. I teško ga možete riješit bez servisnog programa.Problem je jedino što taj program ne radi drugdje nego na Windowsima 98.Tek tada možete vidjeti jeli je stvar u resetu ili je otišlo neko napajanje ili nešto na matričnoj ploči.**
Stampac nikada nije bio prikljucen niti ni na jedan sistem sem Windowsa XP...
Vjerovatno ima onih koji ce reci *ma baci to i kupi drugi..nije vrijedno popravka...medjutim,cini mi se da jos nije za kante,ali kako da ga probudim..kada sam skinuo gore pomenuti programcic,vjerovatno postoji redoslijed ostalih radnji,ali ne znam kako to ide ,a para za novi printer nemam..ketridzi koje koristim su t036 i t037...jedan mi kolega rece da su u pitanju vjerovatno ketridzi...bez obzira sto su novi,ja sam uspio nesto odstampati i onda je poceo problem...hvala na strpljenju

Zadnje izmijenjeno od: kubel. 10.07.2009. u 22:47.
kubel je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglas Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na