Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.02.2018., 21:37   #451
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Malo su ga pretjerali stvarno. Kao nedostatak navode to sto monitor nema tehnologiju local domming,a koliko monitora na trzistu ima lokalno? Kontrast malo iznad 1000:1 je za njih los. Koliko znam to je solidan rezultat za ips panel jer inace znaju biti i ispod 800:1.
Zapravo sve se svodi na to kakav se primjerak potrefi.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 21:57   #452
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Svakom monitoru pristupaju jednako, tako da ce i bilo kojem drugome nedostatak local dimminga utjecati jednako na relevantnu ocjenu. Slicna stvar sa kontrastom, i sami navode da je 1000:1 OK za IPS, ali je generalno nedostatak, sto i jest.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 23:42   #453
tuna3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 391
edit

kriva tema

Zadnje izmijenjeno od: tuna3. 23.02.2018. u 00:47.
tuna3 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2018., 12:39   #454
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Imam prilike uzeti u zamjeni ovaj monitor:

http://eu.aoc.com/en/products/q3279vwf?redirected=true

,pa me zanima vaše mišljenje dal se isplati.Pogotovo ako ga netko ima.
Namjena je igre,surf,filmovi.Ono casual use!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2018., 12:53   #455
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Imas recenziju stranicu prije. Sudeci po onima koji su ga uzeli, panel nije bas vrhunski ali za te novce je taj monitor no brainer za mene za casual use.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2018., 13:05   #456
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Imas recenziju stranicu prije. Sudeci po onima koji su ga uzeli, panel nije bas vrhunski ali za te novce je taj monitor no brainer za mene za casual use.
Ma imam ga priliku zamjeniti za ovaj moj 24 incha uz nadoplatu.Ima mi ga susjed,pa mi se čini kao dobra prilika.Ma ne očekujem neku ludu sliku za te novce,naravno,ali mi dobro dođe veći ekran za filmove u sobi.A podržava i freesync vidim.
Hvala za info za recenziju!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2018., 13:07   #457
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 910
Citiraj:
Autor fAg Pregled postova
Nije sigurno ogroman,više si vjerojatno impresioniran sa 29".75Hz je nešto bolje ali ništa značajno,jako se teško primjeti razlika u odnosu na 60Hz. 144Hz već da.
Aposultno je ogroman. Nikad nisam probao ništa preko 60, i sad kad sam zaigrao na 75 osjetio sam koliko je fluidnije. Koliko se samo miš kreće fluidnije. Siguran sam da je 144hz skok, ali ako nemam hardver za to čemu forsati.

Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Svakom monitoru pristupaju jednako, tako da ce i bilo kojem drugome nedostatak local dimminga utjecati jednako na relevantnu ocjenu. Slicna stvar sa kontrastom, i sami navode da je 1000:1 OK za IPS, ali je generalno nedostatak, sto i jest.
Te navedene stvari su meni nebitne. kupio sam ga jer je velik, širok, ima 75hz i užitak je filmove gledati.
Neke nedostatke niti ne osjetim, a sliku sam si složi preko nvidia panela i zadovljan sam. Ima i onaj black stablizier pa sam se poigrao.

Za običnog budget gamera koji već godinama igra na 22, misim da je ovo solidan buy i kažem, prezadovoljan sam,a na kraju je jedino to bitno.

A siguran sam da neki skuplji monitori ne bi bolje prošli na tom testu, ali za to me tako zaboli ionako.
Jasno je da je ovo balkan,i kad netko nešto kupi mora mu se posrat po tome koliko se može
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2018., 13:27   #458
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Ne razumijem uopce zasto si se nasao prozvanim, tema je generalno o monitorima a ne o tvome.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2018., 13:45   #459
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Ma imam ga priliku zamjeniti za ovaj moj 24 incha uz nadoplatu.Ima mi ga susjed,pa mi se čini kao dobra prilika.Ma ne očekujem neku ludu sliku za te novce,naravno,ali mi dobro dođe veći ekran za filmove u sobi.A podržava i freesync vidim.
Hvala za info za recenziju!
tebi susjedi puni hardvera, nice!!

odi ga isprobati onda, ovako po recenzijama po internetu monitor ima ghosting, losiji prikaz boja i kuteva gledanja!
  Reply With Quote
Staro 25.02.2018., 13:55   #460
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
tebi susjedi puni hardvera, nice!!

odi ga isprobati onda, ovako po recenzijama po internetu monitor ima ghosting, losiji prikaz boja i kuteva gledanja!
Vjerujem da ima,ali nije da je i ovaj koji imam premija.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2018., 14:03   #461
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 910
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Ne razumijem uopce zasto si se nasao prozvanim, tema je generalno o monitorima a ne o tvome.
Time što si bacio nekakvu recenziju mog monitora.
Na moj kratki review si linmkao to čisto da pokažeš da nije to dobar monitor koliko ja neupućeni pričam, zaato sam neveo što i kako, i zbog čega je to odličan monitor, a sad neke sitnice koje nema ili koje se neisu svijdjele recenzentu...a jebga koliko para toliko muzike.
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2018., 14:09   #462
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Link je bio poslan u sklopu teme, ne kao direktan odgovor na tvoj post, niti je bio ispod tvog posta da bi itko osim tebe na taj nacin protumacio. Isto tako post koji si citirao nije bi