Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.06.2009., 23:41   #1
d^_^b
Premium
Moj komp
 
d^_^b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 471
Reprodukcija zvuka na Win XP

Danas se zasitio Windows 7-ice zbog problema koje sam imao sa istom.
Formatirao i instalirao Windows XP. Sve radi besprjekorno, osim zvuka koji mi je danas zadao tolike glavobolje da sam pabletu sa tlak popio.
Ovisan sam o muzici.
Naime, nakon instalacije sam instalirao drivere sa CD-a koji sam dobio uz maticnu, a nakon toga sam instalirao drivere sa CD-a koji sam dobio uz graficku.
Nakon sto sam pokusao pustiti jednu od pjesama koju imam na compu pojavio se je mali prozorcic u kome je pisalo: "Windows Media Player cannot play the file because there is a problem with your sound device. There may not be a sound device installed on your computer, it may be in use by another program, or it may not be functioning properly."
Izbrisao sam sve audio drivere sa compa i nakon toga instalirao Realtek drivere Version 5.10.0.5628&6.0.1.56
Restartovao comp i opet nista nije radilo.
Onda sam izbrisao audio drivere i instalirao Microsoft HD UAA Bus driver i restartovao, pa opet instalirao Realtekove drivere koje sam ranije obrisao. Opet nije radilo pa sam izbrisao sve audi drivere koje sam imao na compu, pomocu DriverCleanera Net i restartovao.
Zatim sam otvorio everest i vidio da mi nigdje ne prikazuje nikakve audio uredjaje.
Tek pod "PCI/PnP Audio" (sta god to znacilo) prikazuje da imam:
"ATI Radeon HDMI @ ATI RV770 - High Definition Audio Controller PCI"
"Realtek ALC883 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller [A-2] PCI"
Otisao sam na net i skinuo drivere za ovo: "
Intel 82801IB ICH9" te ih instalirao i restartovao i nakon toga sam instalirao Microsoft HD UAA Bus driver i restartovao, pa opet instalirao Realtekove drivere koje sam ranije obrisao.

Znam da sam dosadan, ali molim vas za pomoc.
__________________

d^_^b je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2009., 08:39   #2
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
skini drivere za realtek hd audio sa www.realtek.com.tw, najnoviji su 2.27. oni imaju u sebi odmah i taj famozni microsoft uaaa driver
druga preporuka (mozda i bolja) je da skines sljedece: http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=92384 2.21 driver (x-fi realtek driver) i njega instaliras. Navodno daje bolji zvuk sa istog chipa pa ne skodi probati.

Inace moja redosljed instalacije (koji obicno nema probalema): Instalacija friskih Windowsa (sa SP3), najnoviji driveri za chipset od intela(9.0.xxx), instalacija najnovjih drivera od ATI-ja (9.6), driveri od kontrolera (sata, AHCI, itd...), instalacija aduio drivera za realtek (trenutno realtek x-fi), i instalacija drivera za tv karticu. nakon toga fino restart i voila, sve radi kao podmazano, bez problema. Taj redosljed radi i na WinXP, i na Win7. Inace neki kolege preporucaju nakon svakog drivera restart kompa, no meni radi i ovako tako da si ustedim nesto vremena...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.06.2009., 09:04   #3
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
A da provjeris da ti zvuk nije prebacen na Ati grafu?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2009., 15:21   #4
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
pojavio se je mali prozorcic u kome je pisalo
Citiraj:
Instalacija friskih Windowsa (sa SP3)
Možda je baš tu problem…
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2009., 15:38   #5
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
na 5-6 ploca, sa p35/p45/x38/x49/nf570sli (am2) na taj nacin sve radi...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2009., 22:03   #6
d^_^b
Premium
Moj komp
 
d^_^b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 471
Pokusao sam sa svime sto ste rekli, ali nije islo.
Reinstalirao sam Windowse i umjesto SP3 stavio sam SP2. Odmah sam instalirao Realtek 2.27. drivere i sve je radilo kako treba.
Hvala na pomoci!
__________________

d^_^b je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2009., 22:40   #7
Zevs
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: ndgjngd
Postovi: 4
Molim vas da mi pomognete......

Imam problem i molim vas da mi sto prije pomognete.....Moj problem je dosta slican ovom problemu.....
Ja(debil) sam odlucio da malo oslobodim memoriju na kompu i poceo sam da brisem......Nisam znao sta je i izbrisao sam (a ispostavilo se da je to Realtek High Audio Driver) ....
Međutim kasnije se nista nije culo i ja sam poceo da pretrazujem forume i shvatio sam da mi treba Realtek High Audio Driver setup.....Skinuo sam ga sa Interneta i poceo instalaciju......i onda mi se pojavi kvadratic u kojem pise NITI JEDAN PROGRAM OVOG PROGRAMSKOG PAKETA NIJE PODRŽAN...... molim vas jos jednom da mi pomognete......

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 17.07.2009. u 01:01.
Zevs je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2009., 23:32   #8
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
hmmm.nisi morao pisat boldanim slovima.mislim da će ljudi shvatit tvoj problem i bez bolda.da bi ti driveri za zvuk radili moraš imat adekvatne drivere za komponentu, odnosno zvučnu karticu.a da bi ti mogli pomoć trebao bi navest koju zvučnu imaš.pa kad to napraviš preporučit će ti neko drivere koje da skineš i problem će vjerojatno biti rješen
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2009., 14:16   #9
Zevs
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: ndgjngd
Postovi: 4
exexeeeeee......

Izvinjavam se sto sam pisao takvim slovima (slucajno sam).....
Ja se ne razumijem bas dobro u kompjutere pa ako mi možes reci kako da provjerim koja mi je zvucna..... a JA cu probati da pronadjem koja je.....

Zevs je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2009., 14:50   #10
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Imaš posebnu zvučnu ili integriranu na ploči? Ako je integrirka, reci koja je ploča u pitanju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.07.2009., 22:42   #11
Zevs
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: ndgjngd
Postovi: 4
hmmmmm.......

Ovakoo.....ja ponovno moram reci da se i ne razumijem u te stvari sa tihnikom i kompjuterima.....Ali ja mislim da mi je kartica integrirana na ploci (nisam siguran).....
a sad koja mi je kartica?
Na internetu sam pronasao neke vrste tih kartica a izgleda da je moja Asus P5LD2-X 8 (nadam se da se nisam provalio - ali ako jesam ispravite me) ....
Zevs je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2009., 22:50   #12
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
skini everest sa neta i odes vidjeti pod audio PCI, i napisat ce koju zvucnu imas.
i onda za nju skini driver (cini mi se da everest odmah nudi i link na drivere)

pozz
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2009., 12:07   #13
Zevs
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: ndgjngd
Postovi: 4
hvala......

Naziv matične ploče : Asus P5LD2-X/1333

U Everestu sam nasao da mi je Zvučna kartica Realtek ALC662 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]....
Da li mi sad možete preporuciti neke drajvere koje trebam skinuti...?

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 18.07.2009. u 22:27.
Zevs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na