Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.10.2012., 15:31   #1
high5
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: N/A
Postovi: 46
PHP & exception

U zadnje vrijeme me jako muči ova stvar. Naime imam classu koji brine o validaciji općenito (da li je input prazan, koliko karakatera, regex, da li je email već iskorišten), znaci provjera forme.

Međutim sad imam neke slučajeve gdje moram provjerit npr da li je sam se spojio na bazu i tu bi kao koristio Exception.

Par pitanja.
Da li se Exception koristi kako bi korisnicima prikazao da nesto nije uredu ili je to samo za mene informacija kao programera?
Kako vi to koristite?
Da li zapisujete te pogreške u neki fajl kad je aplikacija maknuta iz development okruženja u rad?
high5 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2012., 16:21   #2
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Idealno - korisnik nikada ne bi smio vidjeti dumpove, exception errore i slicno. Ako se neki od njih desi, bacis mu 404/500 page.

Tj. neki good practice bi bio da korisnik dobije 500 page kad se desi exception, a ti ga catchas i posaljes si mail/logiras to negdje.

Development okruženje - dumpaš sve živo i neživo van , errore, exceptione, warninge, itd.

Production okruženje - user-friendly 500/404 pageovi + obavijestis sebe da neš ne štima
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na