Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.06.2011., 16:38   #31
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Koliko se meni vidi, tamo je negdje SB u tome dijelu. Da nije i baterija tamo?
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2011., 22:07   #32
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Necromonger Pregled postova
Hard je na desnoj strani. Na lijevoj nema ničega osim šupljine u koju idu pcmcia kartice. Čudno mi je da proc i gpu zagrijavaju toliko daleko od sebe. Sad sam ga očistio i sastavio, i opet isto. Čitav laptop je lagano topal odozdol, jedino je dolje lijevo vruć.
Ima san do prije par dana 6715b Sempron, grija se ka lud a bila je friška pasta i sve. Jednostavno se griju i to je to.
Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
Koliko se meni vidi, tamo je negdje SB u tome dijelu. Da nije i baterija tamo?
Baterija je u gornjem dijelu.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.08.2011., 01:52   #33
Jus_us
Premium
 
Jus_us's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 91
Evo da malo ozivim ovu temu , kupovat cu lap ako se nesto dobro nadje prek foruma ili u ducanu , nego mene interesira ima li ko kakvu preporuku sto se tice hladjenja posto cu sigurno nabaciti koju igru na njemu, malo sam citao po forumima u vezi hladjenja za laptope, nekome pomaze nekome ne .. ima mozda ko kakvu preporuku sta bi mogao uzeti, bio bi zahvalan
Jus_us je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2011., 18:02   #34
iGirl
Banned
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Selendra
Postovi: 55
Ima dosta onih podloga za hlađenje sa mini ventilatorima. To je bar dosta česti oblik dodatnog hlađenja za laptop.
iGirl je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2011., 18:11   #35
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=6671

Uzeo za svoj Dell Vostro 3750, odlična stvar. Podešavanje brzine ventilatora i namještanje ventilatora gdje hoćeš su veliki plus.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2012., 01:31   #36
bahrija30
Premium
Moj komp
 
bahrija30's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: KOPRIVNICA
Postovi: 271
temperature laptopa užas:msi megabook L745-očistio ga komplet-stavio drugu pastu..default temperatura 55 stupnjeva-ful load preko 80stupnjeva-probal sam downvoltati procesor-al čipset mi ne dozvoljava..e da i najveći je problem da mi intel speed steping neradi-već je stalno množitelj na 12..u biosu sam sve poštelal za to al opet isto-jedino kaj radi je opcija za minimal cpu speed..
još jedno pitanje-stavil sam win7 x32 bita,al na netu nemrem nigdi najti drivere ni za kameru,zvuk...driver solution isto nije pomogel..ak zna ko kakvo dobro rješenje zahvaljujem se unaprijed!
bahrija30 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2012., 08:59   #37
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Vjerojatno je iscurio plin iz heatpipea. Jednostavno nabavi novi cooler na ebayu.
Windows Update nije skinuo drivere? Odi u Control Panel->Device Manager i nađi Hardware ID komponente. c/p taj ID u gugl pa će nešto ispasti. U krajnjem slučaju, možeš potražiti driver na stranicama proizvođača komponente.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2012., 13:35   #38
bahrija30
Premium
Moj komp
 
bahrija30's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: KOPRIVNICA
Postovi: 271
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Vjerojatno je iscurio plin iz heatpipea. Jednostavno nabavi novi cooler na ebayu.
Windows Update nije skinuo drivere? Odi u Control Panel->Device Manager i nađi Hardware ID komponente. c/p taj ID u gugl pa će nešto ispasti. U krajnjem slučaju, možeš potražiti driver na stranicama proizvođača komponente.
na njihovim stranicama ima drivere samo za vistu 32bitnu-za dotični laptop-za xp ima isto i na xpu sve radi ko zvonal kad satvil win 7-zvuk je bil instaliran al nije se nikaj čulo..tak je bilo i na jednome aceru emachine 525 pa je jedino fleš biosa pomogel..napravil bi i na ovome al za ovo čudo nemogu nigdi naći bios na netu.. s njihove stranice sam skinul al nekaj nejde kak treba-baca mi eror..
,,sad pišem s njega i temperatura je 60stupnjeva-procesora a grafičke 55-(nju downklokal maximano)-s tim da nije skroz na stolu nego je podmetan da cirkulira zrak odispod...kad sam ga otvoril i kresnul heatpipe je bil dosta vruč pa mislim da si moždaa u pravu s ovime da je iscurio plin iz njega..budem probal najti na ebayu jel ima za dotični latop komplet hlađenje pa bum naručil

evo-kad se nikaj neradi na laptopu koja temperatura-na tipkovnici se čak osjeti toplina....idem ga skroz cjeloga rastepsti-i očistiti-ovak ak bude do ljeta bu rikavela od matične..

http://i44.tinypic.com/eqzbph.jpg

uspio malo ohladiti grafičku-umjesto silikonske paste kaj dolazi između grafičkog čipa i heatpipea stavil sam komad bakra debljine 1mm-između naravno termalnu pastu..
al temperatura procesora je ostala ista-jbga

http://i40.tinypic.com/20unxms.jpg

evo uspio sam riješiti komplet sistem hlađenja v svojem laptopu-još sam na čipset stavil jedan mali hladnjak-kaj ga našel a nekoj staroj agp grafi-i evo komplet je pala temperatura cjelog sistema-čipset je izgleda sve oko sebe zagrijaval-čim sam njega ohladil sad je sve ok-al malo mi čudno kak su to tvornički šlampavo napravili na čipset nisu stavili nikaj čak ni heatpipe da vodi do njega -da hladi nego je gol bez ičega na sebi ......evo temperature kak su sad

http://i44.tinypic.com/2w5vmkp.jpg

Zadnje izmijenjeno od: bahrija30. 25.03.2012. u 16:46. Razlog: nadopuna
bahrija30 je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2014., 00:58   #39
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
šta vam se čini jesu li ovo bačene pare?
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2014., 11:36   #40
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Očisti laptopa pa ti to neće ni trebati.

Plus ako ti laptop ne vuće zrak odozdo, neće imati nikakvu funkciju.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.06.2014., 15:49   #41
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
Očisti laptopa pa ti to neće ni trebati.

Plus ako ti laptop ne vuće zrak odozdo, neće imati nikakvu funkciju.
a vuče odozdo al negdje u ljevom gornjem kutu mislim da nije ni na meti ovom velikom ventilatoru kad bi ga stavio na njega, al šta ja znam, mislim da je bio hladniji kad sam ga podmetnuo s nečim da vent ima više prostora za vuč ili tako nešto.
ovako i3 m380 ide do 50-60° u nekom surfanju, približno i matična, to valjd nije pretjerano al mislim si sad prek ljeta će mu bit baš vruće stalno pa da mu olakšam malo.
lap nema ni 2 godine al dosta ga koristim, radi valjda preko 6 sati dnevno u prosjeku, šta mislite jel ima potrebe za čišćenjem, jel dosta samo kompresorom propuhat kroz otvore za vent u kontra smjeru? ne bih ga otvarao...ima dost ovi osjetljivih kablova i puno šarafa
http://www.youtube.com/watch?v=OE3sE98M4wU

Zadnje izmijenjeno od: M.Vlahovic. 12.06.2014. u 16:04.
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2014., 16:16   #42
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
a vuče odozdo al negdje u ljevom gornjem kutu mislim da nije ni na meti ovom velikom ventilatoru kad bi ga stavio na njega, al šta ja znam, mislim da je bio hladniji kad sam ga podmetnuo s nečim da vent ima više prostora za vuč ili tako nešto.
ovako i3 m380 ide do 50-60° u nekom surfanju, približno i matična, to valjd nije pretjerano al mislim si sad prek ljeta će mu bit baš vruće stalno pa da mu olakšam malo.
lap nema ni 2 godine al dosta ga koristim, radi valjda preko 6 sati dnevno u prosjeku, šta mislite jel ima potrebe za čišćenjem, jel dosta samo kompresorom propuhat kroz otvore za vent u kontra smjeru? ne bih ga otvarao...ima dost ovi osjetljivih kablova i puno šarafa
http://www.youtube.com/watch?v=OE3sE98M4wU
Nemoj ga siliti kompresorom da ti taj ventilatorić od proca ne prozuji ili još gore, a prašina će ti se razletiti unutar lapa, to treba već kada se čisti napraviti kako treba,....
kako si naveo da se nebi sam upuštao u rastavljanje, najbolje odnesi u neki servis ali provjereni servis da ne naprave traljav posao, da si u RI imao bi ti koga preopručiti ovako nek sugeriraju kolege forumaši
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2014., 17:05   #43
Apsurdistan
Registered User
Moj komp
 
Apsurdistan's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Gdje je more bistrije od naroda
Postovi: 35
imam ja taj iz kauflanda,razlika u temperaturi je 10c(ali bez opterećenja!!!) dok u bf3 imam 80-tak °C i sa i bez njega
__________________
Apostol
Apsurdistan je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2014., 21:07   #44
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
Citiraj:
Autor Apsurdistan Pregled postova
imam ja taj iz kauflanda,razlika u temperaturi je 10c(ali bez opterećenja!!!) dok u bf3 imam 80-tak °C i sa i bez njega
danas uzo to ipak i sranje zuji, i tako sam ga mislio vratit, samo da probam ima li svrhe od toga
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2014., 11:14   #45
Apsurdistan
Registered User
Moj komp
 
Apsurdistan's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Gdje je more bistrije od naroda
Postovi: 35
uvijek se može upgrejdat i zamijenit taj jedan vent s tišim ili s više tiših

izgleda da mi se još više grije s njim hahah show
__________________
Apostol
Apsurdistan je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2014., 11:56   #46
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Preporuka za Coolermaster Notepal Ergostand.

Super hladi, ima potenciometar za regulaciju venta i USB hub.
Navodno se i vent može seliti okolo, ali to nisam isprobavao.

Minus su mu visoke pločice koje drže laptop na mjestu, jer vire iznad palmresta. Barem kad su u pitanju tanji modeli, bez optičkog pogona.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 15.06.2014. u 12:12.
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na