Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.11.2011., 22:42   #421
Pintu
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 15
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Okani se toga i posao prepusti stručnim osobama, npr. Alvinu s ovog foruma. To će napraviti puno kvalitetnije nego što bi bilo u slučaju home madea.
Od kuda da počnem. I sam sam u kompi s frendom krenuo popravljat laptope i ploče sa IR lemilicom. Ja sam nabavljao robu, on je servisiriao. Problem je što ljudima ne možeš objasnit da za tih par 100 kn ne možeš garantirati dugovječnost iako su pri primopredaji vidjeli upaljen laptop, isprovali sami rad, dobili očišćen lap sa normalnim temperaturama. Naknadno je problem bio uvijek isti - za tjedan, 2 tjedna ili par mjeseci laptop opet doživi isti kvar.
Posljedica toga je zahtjevanje povrata novca iako sam sve unaprijed objasnio. Nakon toga sljede prijetnje, pičkaranja ovo ono. Da sebi sačuvam živce iz tog svega sam izašao i sad samo pokušavam frendu kojem je crkla grafa na ploči rješit problem onako "s nogu". I ja i on znamo da će najvjerojatnije danas, sutra, a nadamo se i dosta kasnije morati kupit novi laptop. Zašto ne probat i malo se zajebavat. Pristuo IR nemam, nemam ni fen, ostaje mi rerna.

Znam da nije neka topla voda, al barem malo zabave. Interesira me. Komp mu je ioanko mortus.
Pintu je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2011., 09:11   #422
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Ne radi zato što ne odradite postupak kako treba. Nije dovoljno samo ugrijati IC lemilicom nego ima tu još dosta posla, pogledaj cijelu temu i bit će ti sve jasno.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2011., 10:36   #423
swordfish
aka: N.W.S.K. b_buha
 
swordfish's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 214
Citiraj:
Autor Pintu Pregled postova
Ja ovdje nisam došao pametovati.
Imam problem sa grafičkom na laptopu, novca trenutno nemam da kupim novi laptop i vidio sam raznorazne videozapise ljudi koji su doista na taj način na dan ili koji mjesec produžili život svom laptopu.
Nisam neki tupan i znam da je donekle procedura besmislena i vjerojatno neučinkovita, ali šta me košta probati kad sam već na brisanom prostoru. Možda se i zabavim.

ma sve ja to razumijem, samo dal ste sigurni da je benzin u igri a ne neki oblik alkohola (etanola)? pa jesi ti vidio kako benzin gori? neznam dal je to moja profesionalna deformacija ali kad zamislim paljenje benzina....
__________________
u alkoholu sigurno ima ženskih hormona , jer ja kad popijem ne znam voziti auto i počnem pričati gluposti.....
swordfish je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2011., 23:50   #424
Pintu
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 15
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Ne radi zato što ne odradite postupak kako treba. Nije dovoljno samo ugrijati IC lemilicom nego ima tu još dosta posla, pogledaj cijelu temu i bit će ti sve jasno.
Samo si sa jednim u pravu. Ja to ne radim kako treba isključivo zbog toga što to uopće ne sudjelujem u radovima. U radovima ne sudjelujem jer nemam pojma o tome.

On je po tom pitanju jako dobar i vjeruj mi da sve radi kako treba. Vjeruj mi da je čovjek vrlo pedantan i da zna svoj posao jako jako dobro. Jednostavno su se neki laptopi slomili na mojim leđima. No, više me to niti ne interesira jer se ne želim time baviti. Ako budem imao para, možda si i kupim tu opremu pa krenem od nule. Ja i samo ja.

Citiraj:
Autor swordfish Pregled postova
ma sve ja to razumijem, samo dal ste sigurni da je benzin u igri a ne neki oblik alkohola (etanola)? pa jesi ti vidio kako benzin gori? neznam dal je to moja profesionalna deformacija ali kad zamislim paljenje benzina....

Pa ne znam jebiga. Velim mi VM da je on koristio bengu. Najviše mi je žao kaj ovi na youtubeu nisu napisali description. Kad je bal..

@domyOS, hoćeš mi reći da postoji stvarno netko tko mi može dati garanciju da će prijateljev laptop okej proradit ako se odradi kako treba. Ja sam siguran da bi ga moj frend jednako odradio, ali jednostavno više ne želim u kompu s njim pa da vraćam dugove.

Znači, grafa pokazuje linije, točke, divlja totalno. Ne želim novi slučaj zahtjevanja povrata novca nakon mjesec dana korištenja.

Zadnje izmijenjeno od: nino. 10.11.2011. u 00:09. Razlog: Ne postaj zaredom, nauci multiquote!
Pintu je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2011., 00:11   #425
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor Pintu Pregled postova

@domyOS, hoćeš mi reći da postoji stvarno netko tko mi može dati garanciju da će prijateljev laptop okej proradit ako se odradi kako treba. Ja sam siguran da bi ga moj frend jednako odradio, ali jednostavno više ne želim u kompu s njim pa da vraćam dugove.
Ako vjeruješ da će ga tvoj frend odradit kako treba pošalji svog frenda kod svog frenda pa nek ga odradi, ja na vidim u čemu je problem...
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2011., 01:10   #426
Pintu
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 15
Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
Ako vjeruješ da će ga tvoj frend odradit kako treba pošalji svog frenda kod svog frenda pa nek ga odradi, ja na vidim u čemu je problem...
Ma ništa više ne želim s njim. Možda je očito da se previše ne trudi i ofrlje radi i ne želim frenda na volej poslat.
Samo sam pitao zna li netko dijagnosticirati kvar, popraviti sjebano i garantirati izvjesnim rokom trajanja da će sve biti u redu. Za tebe je domy reko da si super pa vjerojatno bi ovo rješio bez ikakve jebe..
Moj frend ne želi garantirati trajnost popravljene komponente i u takve dilove radi svog obraza ne ulazim.
Jebga, već sam mu složio neku konfu za male pare, možda mu nabavim i neki jeftini laptop, al ako postoji način da se kvar riješi, rado ću mu prenijet i tu mogućnost.
Samo me nekako zanima koliko popravak ima smisla, kakva je statistika glede takve "bolesti"?

Usput, da upitam.. Vidio sam u časopisu sa 3 slova taj "uradi sam". Trebam li nekako zaštititi plastične dijelove, konektore ili utore na ploči. Hoće li oni stradati na tih 200 stupnjeva? Kako to funkcionira?

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 11.11.2011. u 01:36.
Pintu je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2011., 09:35   #427
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Kažeš:

Citiraj:
Autor Pintu Pregled postova
On je po tom pitanju jako dobar i vjeruj mi da sve radi kako treba. Vjeruj mi da je čovjek vrlo pedantan i da zna svoj posao jako jako dobro. Jednostavno su se neki laptopi slomili na mojim leđima.
Pa onda:

Citiraj:
Autor Pintu Pregled postova
Ma ništa više ne želim s njim. Možda je očito da se previše ne trudi i ofrlje radi i ne želim frenda na volej poslat.
Ja još uvjek mislim da se ti zaj....u jednom postu izhvališ čovjeka u drugom ga ispljuješ sve na istoj stranici, poslije kažeš da :
Citiraj:
Autor Pintu Pregled postova
Ne želim novi slučaj zahtjevanja povrata novca nakon mjesec dana korištenja.
A popravljao biš laptop s kanticom benzina? ili
Citiraj:
Autor Pintu Pregled postova
Usput, da upitam.. Vidio sam u časopisu sa 3 slova taj "uradi sam". Trebam li nekako zaštititi plastične dijelove, konektore ili utore na ploči. Hoće li oni stradati na tih 200 stupnjeva? Kako to funkcionira?
Pogotovo u časopisu ili još bolje forumu s 3 slova, text je pun krivih informacija pisan od osobe koja u najmanju ruku nije stručna

Tu ploču je poprilično teško napravit, ako malo bolje pogledaš ona ima NB nvidiju nf-6100-a2 te grafičku gf-go7300-n-a2 i oboje ih treba prekuglat jer je pitanje vremena kada će i ona prva zakazat
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2011., 18:39   #428
Pintu
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 15
Ma dobro j... sad. Znam da je jedno vrijeme super išlo, nešto se i zaradilo i većina popravljenog i dan danas šljaka. 2 loše odrađena su se obila na moja leđa.. Poanta je da s njim više ne idem u to.

Hvala ti na mišljenju u vezi ove ploče, ja sam to rastavio, vidio sam ta 2 čipa..
Malo ću se igrat s tim ionako je to prošlo svršeno vrijeme. Vidio sam te video zapise pa me malo zaintrigiralo. Onda sam vidio i rernu, a danas sam i fen nabavio. Malo ću to sve istražit pa idem pokušavat. Imam i neku grafu prastaru kaj baca sranja po ekranu pa ću i nju probat.
Pintu je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 12:18   #429
Nacki
Faktor nesreće
Moj komp
 
Nacki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Sesvete, Zagreb
Postovi: 217
zanima me to pecenje komponenti:
Imam jedan neispravan kingston ram i grafu 6600gt, oboje ne radi
cuo sam da se stvari stavljaju u pecnicu i da neke navodno prorade, mene zanima na kojim temperaturama i koliko dugo da pecem te komponente.
Nacki je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 12:24   #430
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Pa citaj od prve stranice.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 12:28   #431
Nacki
Faktor nesreće
Moj komp
 
Nacki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Sesvete, Zagreb
Postovi: 217
svi govore o grafama, a kolko za ram?
Nacki je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 20:09   #432
vm@
Premium
Moj komp
 
vm@'s Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: donji lapac
Postovi: 547
da još jednom napišem, u onom videu je korišten benzin, to radite na svoju odgovornost, ništa neće eksplodirati ili tako nešto jedino možete zapaliti laptop ako se prolije, i najvažnije frend je kupio novi laptop jer mu je bilo dosta roštiljanja ovoga
vm@ je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 16:36   #433
VoodooRain
Premium
Moj komp
 
VoodooRain's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 705
evo prije 10min sam i ja pekao maticnu od acera Aspire 5100 nije davala znakove zivota samo se vent vrtio i to je to pa sam je krkno na 8min u pecnicu zagrijanu na 200 trenutno je na hlađenju kada spojim lap nadam se da ce misija biti uspjesno izvedena heheehe

NISTA operacije prosla savrseno ali pacijent i dalje mrtav hehehehehe

Zadnje izmijenjeno od: VoodooRain. 12.12.2011. u 17:24.
VoodooRain je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 20:51   #434
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
eh i ja se nagovorio na pecenje hd4850... lijepo se ispekla, i dalje ne radi, bacio je u smece...
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2011., 10:20   #435
skfrik
Premium
Moj komp
 
skfrik's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Sisak
Postovi: 106
ak ima netko iz siska da zeli ovo probat nek se javi na pp, imam graficku koja daje artefakte i crkava
skfrik je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2011., 10:22   #436
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
vidi mene, koji sam jos s pocetka to radio na par komada . dalje cemo na PM, pa ja napisem koju rijec ako sta bude od svega.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2012., 23:40   #437
xtreme96
OC addict
Moj komp
 
xtreme96's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: London, UK (nekad Sl. Brod HR )
Postovi: 995
Evo veceras mi je izgleda HD5770 odpjevala svoje.

Igrao GTA IV,tek poceo igrat par minuta i odjednom crn ekran, nije bilo nikakvog dima ni smrada samo crn ekran, temp. grafe je bila nekih 60C,bila je pod S1 sa 120mm ventom na 2000rpm. Probao u druge PCIE slotove - nece,probao u drugom kompu nece...probam spojit na drugi dvi konektor nece...
Al ono sto je zanimljivo je to da ja grafu spojim, ne daje sliku a grije se - znaci nesta se ipak dogadja u njoj ...Upale se sve tri zelene lampice na njoj koje i inace svijetle ...
Pomislio sam cak i da mi je PCIE slot riknio al nije,spojio sam GF 7300GT iz drugog kompa i radi...

Jel moguce da su DVI izlazi riknuli? Nemam HDMI kabl i nemam DisplayPort kabl da probam....

Nisam vise pametan sta uraditi...probao sam cak i drugi 6pinski kabl i nula bodova...dobro je pa nije povukla nista sa sobom i sreca da imam integriranu...

Jel vrijeme za rostiljanje?

Grafa je OVA.

Svi prijedlozi dobrodosli.

EDIT:

Moram jos dodat da kad sam spojio grafu pustio sam jednom komp da radi jedno minutu,znaci ventovi i hardovi se vrte ali nema slike, malo poslije cuo se onaj zvuk sa welcome screena iz windows 7, sto znaci da dize windowse ali ne daje sliku...
__________________
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15...
- prije mi je bio nick "xTreme Gamer" (profil je isti ali sam promjenio nick)

Zadnje izmijenjeno od: xtreme96. 11.01.2012. u 00:13.
xtreme96 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 07:07   #438
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Di si ju kupio? Možda još ima garanciju preko serijskog broja, ako nemaš papire.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 11:21   #439
xtreme96
OC addict
Moj komp
 
xtreme96's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: London, UK (nekad Sl. Brod HR )
Postovi: 995
Ma do nje sam dosao preko zamjene, proslo ljeto dao 120kn i HD4850 za HD5770, grafa nema racun,ali imam kutiju i nesto bundle-a, ima na kutiji ona velika naljepnica tj. jamstveni list na kojem pise SAPPHIRE,kaze da je uvoznik Microline d.o.o....dakle mijenjao sam se sa frendom za nju,neznam kad je kupljena al pise na kutiji cijena 1419,00kn...
__________________
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15...
- prije mi je bio nick "xTreme Gamer" (profil je isti ali sam promjenio nick)
xtreme96 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 11:32   #440
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Probaj grafu u drugom kompu. Možda ti se ploča nešto zblesirala. Spoji monitor na integriranu.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 11:57   #441
xtreme96
OC addict
Moj komp
 
xtreme96's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: London, UK (nekad Sl. Brod HR )
Postovi: 995
Probao sam i spojit u svoj komp a monitor spojit na integriranu,dobijem sliku ali komp ne vidi/ne prepoznaje 5770, vidi integriranu...Na Device Manageru isto samo integrirana...

Spojio sam u drugi komp grafu (tamo je ECS 7050 AM2 ploca) i ne radi...


Idem jos jednom za svaki slucaj probat spojit i ako ne radi ide pod heatgun...
__________________
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15...
- prije mi je bio nick "xTreme Gamer" (profil je isti ali sam promjenio nick)
xtreme96 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 11:58   #442
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Prije pečenja provjeri dal je pod garancijom (24 mj).
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 12:10   #443
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Vjerovatno je pod garancijom, zovi microline i moli da provjere. Ja to nebi popravljao heatgunom, šteta. Jedino da te odhebu na reklamaciji.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 13:02   #444
xtreme96
OC addict
Moj komp
 
xtreme96's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: London, UK (nekad Sl. Brod HR )
Postovi: 995
Probao jos jednom i neradi kucka...

Zvao sam Microline i dosao nekako do servisa i kaze lik da posaljem opis kvara i serijski broj, sken jamstvenog lista na servis@microline.hr, sad vidjet cemo sta ce bit...

Kaze samo ti posalji pa ce oni vidjet jel mogu pronac nesta po tim podacima,jer nemam racun.

Sastavio grafu nazad sa stock coolerom,valjda ce proc reklamaciju.
__________________
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15...
- prije mi je bio nick "xTreme Gamer" (profil je isti ali sam promjenio nick)
xtreme96 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 13:09   #445
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Nisi pitao frenda kad je kupljeno?
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 13:30   #446
xtreme96
OC addict
Moj komp
 
xtreme96's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: London, UK (nekad Sl. Brod HR )
Postovi: 995
Mislim da je krajem 2010. godine ili pocetkom 2011., u svakom slucaju garancija jos traje al nemam racun i rekli su da se mozda moze ostavirt garancija bez racuna.

Ako me odhebu sa garancijom probat cu sa heatgunom ako uspije super ako ne uspije onda u smece i kupit novu grafu...

Trebo sam ju prodat prije mjesec dana imao sam kupca...
__________________
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15...
- prije mi je bio nick "xTreme Gamer" (profil je isti ali sam promjenio nick)
xtreme96 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 22:04   #447
xtreme96
OC addict
Moj komp
 
xtreme96's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: London, UK (nekad Sl. Brod HR )
Postovi: 995
Evo da javim nazalost lose vijesti... Odhebali me sa garancijom...
Grijao sam ju sa Makita heatgunom na 350C i nije radila...onda sam jos jednom na 500C i ne radi i dalje...nista izgleda da moram novu uzet...
__________________
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15...
- prije mi je bio nick "xTreme Gamer" (profil je isti ali sam promjenio nick)
xtreme96 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2012., 20:40   #448
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,469
Jos jedna kartica spasena

Jos prije 3-4 godine umrla mi Nvidia 7800GT.. u medjuvremenu prosle 2 generacije, a kartica sjedila u ladici.
Pa se sjetio i probao je ispeci - i vid' vraga... proradila

Simptomi prije: usred rada nestalo slike... i to je to. Nije davala vise znakove zivota.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2012., 12:34   #449
dejan08
Premium
Moj komp
 
dejan08's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 171
Imam jednu matičnu od HP 6715b koja ne daje znakove života. Šta sve treba skinut sa nje da bi je se speklo

Postoje neke trake na nju koje služe za zaštitu od drugih komponenti. Kako se te trake ponašaju na visokoj temperaturi odnosno dal ih treba skidat
__________________
Lenovo T530
Dell Studio 1555
dejan08 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2012., 10:51   #450
dejan08
Premium
Moj komp
 
dejan08's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 171
Probao..nije se ništa zapeklo, maknuo sam one trake..stavio na 200 i 10minuta..Nisam uspio ništa jer matična nije davala nikakve znakove života. Jbg
__________________
Lenovo T530
Dell Studio 1555
dejan08 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na