Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.05.2008., 14:14   #361
dida128
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 21
OK, svi se vi bavite DVB-T om, ima li ko da radi nešto sa DVB-S i Mediaportalom?
Problemčić je MDAPI-jem. Neću spominjat jer je zabranjeno na forumu, ali ko zna, zna.
Neki od tih applications neće radit a ProgDVB ih vrti 100 na sat. Ima li možda neki realan razlog ili je to do MDAPI-ja od MP-a koji se razlikuje od onog koji je u ProgDVB-u ubačen u sami kod programa??
dida128 je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2008., 00:04   #362
X-file
Premium
Moj komp
 
X-file's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 109
Može li mi netko pomoći sa goNIX stranicom i Bladerunnerom.
Naime blade runner mi radi super sa vista MC i ne bi to želio mjenjati samo što on skida podatke sa http://tvprofil.net a oni nemaju opis emisija, filmova .... ( bar meni ne radi, jedno vrijeme je radilo ali je prestalo, ne znam zašto ) pa sam ja misli da ću jednostavno promjeniti web adrese ali na moju žalost to oćito nije samo tako jednostavno, pa bi zamolio vas stare iskusnjare da mi pomognete da rješim taj mali problemčić.
Unaprijed vam hvala!

EDIT: skužio sam kako i gdje promjeniti adresu da to proradi ali imam mali problem, na tvprofil oni imaju week.xml koji valjda sadrži cijelokupan program a na goNIX-u imaju dan za dan, pa kako sada porihtati da on to skida automatski od dana papar dana unaprijed.

Hvala
__________________
Born to party, forced to work

Intel Xeon E5 2660
MB Supermicro X9DRH-7TF
DDR3 1333MHz 64GB (8x8GB) Corsair
Plextor PX-716A / Plextor PA-730

PSU Seasonic 620W

Zadnje izmijenjeno od: X-file. 13.05.2008. u 10:01. Razlog: Dodatni info
X-file je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.05.2008., 23:24   #363
markal
Registered User
Moj komp
 
markal's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 19
malo sam se kadno uključio pa nisam pratio cijelu raspravu.


molio bih vas za preporuku dvb-t kartice za računalo koja je u mogućnosti prikazati HD signal.

trenutno imam Leadtek DTV 2000H koja je navodno u stanju prikazati Hd signal ali u mpeg2. koliko se kužim mislim da je kod nas HD signal u mpeg4 pa mi kartica ništa ne vrijedi. btw. slike nema ali zvuk je tu, znači imam signala(ZG).

thx
markal je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2008., 23:43   #364
Berax0r
Registered User
 
Berax0r's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 623
Super psot. Budem pročitao sutra umoran sam sada da čitam sve to
Berax0r je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2008., 12:48   #365
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
trenutno imam Leadtek DTV 2000H koja je navodno u stanju prikazati Hd signal ali u mpeg2. koliko se kužim mislim da je kod nas HD signal u mpeg4 pa mi kartica ništa ne vrijedi. btw. slike nema ali zvuk je tu, znači imam signala(ZG).
Velika većina je tako imala. Trebaš se igrati sa postavkama, isprobati desetke kombinacija i radit će ti...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2008., 10:45   #366
Luka001
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 77
Imam hibridnu karticu. Pokusavam dobiti u MP da mi prepozna signal koji mi dolazi kroz Video In ulaz. Znaci, to nije niti onaj standardni DVB ulaz niti onaj drugi za analognu antenu. Kako da dobijem MP da mi prepozna taj signal? Trenutno mi prepoznaje OiV digitalni signal i zelim da taj dio tako ostane.
__________________
AMD Athlon 64 2800+ (1,80 GHz)
1 GB RAM
ASUS K8N-E Deluxe - AMD Socket 754
VGA GeCube ATI Radeon 9600 (Pro) (128 MB)
tv tuner: WinFast DTV2000-H
Luka001 je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2008., 12:42   #367
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
koji je najbolji (po mogucnosti i najbrzi) nacin i program da se snimljeni mpeg sadrzaj s DVBt-a snimi na DVD i bude prepoznat u linijskom DVD playeru?
nero vision, ulead dvd workshop, cyberlink
director ili nesto trece?
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2008., 00:27   #368
suba
Vozi katru :))
Moj komp
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 161
U MP-u (ali i ostalim programima) mi uredno nalazi sve programe, ali tv ne radi.. Ništa se ne događa kad upalim tv, nema ni zvuka ni slike.. U codecima teško da je problem jer sam isprobao skoro sve kombinacije, ništa nije donijelo rezultata..
Počeo sam sumnjati da mi kartica ne radi kako treba.. Jel ima neki način da to provjerim osim da pokušavam sa drugim kompjuterima?
suba je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2008., 12:12   #369
Spiatrax
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Cro
Postovi: 2
pozdrav svima..

kupio sam nekidan usb dvbt tuner od emtec-a S810. S njime sam dobio Presto! PVR za gledanje.. Kod skeniranja frekvencija koje su u njemu defaultne za Hrvatsku nije nista pronasao, naravno. Popis kanala se moze importat i preko ini fajla medutim takav fajl nisam nasao nigdje. Htio sam sam napravit, medutim, ne znam u kojem formatu da unesem frekvencije. Osim toga, ne znam jel se te frekvencije razlikuju ovdje na mom podrucju. Zivim u djakovu. Cuo sam da je navodno nekidan postavljen odasiljac na Papuku (ako sam dobro razumio) i da sad pokriva i podrucje djakova. Molio bi nekog od vas koji se kuzite u ovom podrucju da mi date par hintova . hvala.

edit: procitao sam svih 13 stranica ove teme, nisam si uspio pomoci..
Spiatrax je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2008., 12:40   #370
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
A ti bi baš s tim programom gledao? Probaj s nekim drugim. Jesi uopće dobro naštimao regiju i to sve?
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.06.2008., 12:48   #371
Spiatrax
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Cro
Postovi: 2
ma ne bi s time.. to mi uopce nije vazno. samo da gledam.. zato sam i napisao post, ako netko ima takav uredaj da mi kaze s kojim ga je programom uspio namjestit i kako..

edit:

pa s ovim programom sto sam dobio s uredajem, i nemas bas puno za podesavat.. sa mediaportalom nisam uspio namjestit..
Spiatrax je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2008., 16:22   #372
zole052
Premium
Moj komp
 
zole052's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 145
ovako ... imam leadtek pvr2000 tv karticu, analognu, te kada pokrenem media portal sve ok radi, dam da mi scanira programe te ih vidim u onom malom kvadraticu dok ih pronalazi ali kada je gotov kada pokrenem my tv vidim samo crno bez zvuka... ko da nisam pretrazio kanale...
zole052 je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2008., 20:38   #373
CuKi
Premium
Moj komp
 
CuKi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Lovran
Postovi: 111
Imam jedan problem. Ima u V-gear My TV2 analognu karticu i nikako nemogu natjerati TV Server da mi nadje programe. Kada skenira spektar ne nadje nista. Slican problem je bio i sa Dscalerom isto nije dobro skenirao (bio mu je podesen po defaultu pre uzak frekvencijski spektar pa "nije dosao" do programa). Pa se pitam dali ima negdje opcija di se u tv severu podesava frekvencijsko podrucje u kojem trazi programe.
Sam da se zna da ne koristim Media Portal nego Meedio Ultimate koji radi sa Media Portal TV Serverom tako da nakompu imam SQL server, TV Server i Meedio instaliran.
__________________
SunZi- Art of war: Nije vrhunac umijeća zabilježiti stotinu pobjeda iz stotine bitaka. Vrhunac umijeća je svladati neprijatelj a bez borbe

CuKi je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2008., 14:13   #374
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
imam hybrid karitcu, te sam je dodao po uputama (kreirao sam hybrid). DVB-T mi radi, no sada bih htio dodati i analogne kanale. Kada napravim search na analognoj, ne nadje niti jedan program, a serch traje niti 10 sekundi. Ima li nesto sto bi se trebalo ukljuciti ili promijeniti?
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2008., 19:35   #375
Marin_ST
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Split
Postovi: 42
eee to ni meni ne radi, najviše bih radi radio kanala volio da mi analog radi. pogledat ću večeras ima li koja caka da i to proradi
Marin_ST je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2008., 20:18   #376
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
ubacio sam u komp sky HD dvb-s karticu, pokrenuo TV Server i pomislih mrak, kartica je odmah prepoznata. Zatim sam zapoceo scan, no server prestane raditi, no iz par pokusaja sam dobio sto sam htio (svaki put ode scan malo dalje).
No problem je sa DVB-T kanalim koji su prije radili, a sada ih nema u listi. Vidio sam da nemaju kvaciuc, pa sam ju dodao, no to mi je upalilo samo za HRT1, ostali se ne pojave u Media Portalu, a kvacica nestana kada slijedeci put pokrenem TV Server. No niti to nije kraj, jer za HRT1 koji se cudom ubacio u listu mi pise da me nije dodijeljena niti jedna kartica, dok opet prilikom gledanja u TV serveru, lijepo se vidi koji su kanali DVB-S, a koji DVB-T.

Jel' netko isprobavao kombinaciju tih dva?

Uspio sam, no niti sam ne znam kako. Jedino logicno objasnjenje mi je da mi USB port u koji je prvo bila DVB-T ustekana nije radio, no sada radi i ne diram :-). Analogni i dalje ne rade, no nema veze, vise mi i ne trebaju :-)

Ono sto sam primjetio je da stvar sada naravno radi malo sporije, pogotovo kada prebacujem sa DVB-T na DVB-S. Vidjet cemo...

Zadnje izmijenjeno od: mirek. 28.06.2008. u 19:53. Razlog: Slozio sam
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2008., 01:11   #377
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Trebala bi mi neka TV/video capture kartica jeftinija i vidim ove compro kartice nove hvale na sve strane. Postoji neka koju bi mogao s mojim procom koristiti za snimanje s VHS kazeta i gledanje SD (standard definition) programa (athlon xp 1900+ @1600)? Tamo do 350 kuna max. mislim dati da mi ostane i za novi HTPC case...
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2008., 22:46   #378
Broken Arrow
The Man
Moj komp
 
Broken Arrow's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 1,252
hey, ljudi, imam jedno pitanje... nabavio sam od frenda komponente njegovog starog kompa koje je mislio baciti (celer 2.6 (Nortwood), R9200... on to mislio u smeće...) i sada mislim napraviti HTPC, u ovom svom kompu imam WinFast PVR2000, koja mi je odlična zbog hardwerskog MPEG2 kodiranja, a želio bih i digitalnu tv, pa sam mislio upiknuti uz nju WinFast DTV1000 S... e sada me zanima, kako radi Media Portal sa dva odvojena tunera, koja su još i različita (digitalni i analogni) i jel s tim jednostavno baratati nakon podešavanja?
još nisam radio sa media portalom, tako da samo informativno pitam za sada...
__________________
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes"
Broken Arrow je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2008., 16:29   #379
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
ja imam DVB-S (skystar) i DVB-T (gigabyteU800) kartice. kod mene radi, skenirao sam s jednom, pa s drugom, te na kraju kreirao grupu u koju sam smiksao kanale jedne i druge.
prebacivanje s kanala na kanal traje 2 sekunde (ista kartica), dok kod mijenjanja sa DVB-S na DVB-T ili obrnuto 3 ili 4
Uglavnom, nije lose.
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2008., 12:54   #380
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Počelo emitiranje slovenaca na dvb-t. Uhvatio SLO 1,2,3 i još jedan, zaboravih ime (tv1 ili tak neš). Uglavnom, ide u H.264 (mpeg4), 2.0 zvuk, pa tko se bude igrao s time da zna da mu treba h264...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2008., 13:07   #381
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Počelo emitiranje slovenaca na dvb-t. Uhvatio SLO 1,2,3 i još jedan, zaboravih ime (tv1 ili tak neš). Uglavnom, ide u H.264 (mpeg4), 2.0 zvuk, pa tko se bude igrao s time da zna da mu treba h264...
Koja frekva ?
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2008., 15:20   #382
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
666000 Mhz. I da, ono je Prva TV, TV3
tor je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2008., 17:41   #383
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
666000 Mhz. I da, ono je Prva TV, TV3
od kud to hvatate? sa sljemena nema toga...
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2008., 17:44   #384
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
666000 Mhz. I da, ono je Prva TV, TV3
Ništ nemrem uhvatit na toj frekvi. Peh.

Nego, ja sam danas uhvatio valjda novi odašiljač od OiV-a, na 642000 Mhz. Ali mi je slabiji signal za 10% naprema Sljemenu (522000 Mhz).
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2008., 18:28   #385
freedado
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Croatia
Postovi: 67
Imam DVB-S (skystar) i DVB-T (gigabyteU800) kartice.Za TV karticu sam koristio DVBviewer i Power cinema. Na DVBviewer imao bi sliku par minuta i onda bi nestala(valjda je razlog što je trial). Na Powercinema sam digitalni signal gledao bez problema a analogni je znao nestajati ali to mi nije smetalo. Pročitao sam ovu temu i odlučio instalirati MPortal i nakon instalacije isti mi prepoznaje samo sat.karticu. Uz to kod podizanja MP nestala mi je taskbar i start menu traka ali sam to uz malo muke povratio(to se dešava stalno kod podizanja MP ali mi se traka nekad zna vratiti sama a nekad ne!!!)
Danas mi se MP nije podigao nego mi je iskočio slijedeći prozor:
Kako nisam našao u ovoj temi sličan problem molim pomoć. Osim toga sada mi i u Powercinema nema slike(ima tona) i kad minimiziram PCinema onda na desktopu imam sliku i ton?!
freedado je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2008., 21:22   #386
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Autor reboot Pregled postova
od kud to hvatate? sa sljemena nema toga...
Antena mi je okrenuta prema Prisavlju.

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Ništ nemrem uhvatit na toj frekvi. Peh.

Nego, ja sam danas uhvatio valjda novi odašiljač od OiV-a, na 642000 Mhz. Ali mi je slabiji signal za 10% naprema Sljemenu (522000 Mhz).
Jap, fatio i ja, no signal mi je isti.

Citiraj:
Autor freedado Pregled postova
Imam DVB-S (skystar) i DVB-T (gigabyteU800) kartice.Za TV karticu sam koristio DVBviewer i Power cinema. Na DVBviewer imao bi sliku par minuta i onda bi nestala(valjda je razlog što je trial). Na Powercinema sam digitalni signal gledao bez problema a analogni je znao nestajati ali to mi nije smetalo. Pročitao sam ovu temu i odlučio instalirati MPortal i nakon instalacije isti mi prepoznaje samo sat.karticu. Uz to kod podizanja MP nestala mi je taskbar i start menu traka ali sam to uz malo muke povratio(to se dešava stalno kod podizanja MP ali mi se traka nekad zna vratiti sama a nekad ne!!!)
Danas mi se MP nije podigao nego mi je iskočio slijedeći prozor:
Kako nisam našao u ovoj temi sličan problem molim pomoć. Osim toga sada mi i u Powercinema nema slike(ima tona) i kad minimiziram PCinema onda na desktopu imam sliku i ton?!
Tebi se neš generalno smrdalo, daj probaj otvoriti novu temu pod problemi, ovak ti je zakopana pod dvb-t pa nije baš uočljiva.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2008., 15:35   #387
killerbee
Wannabe Pilot
Moj komp
 
killerbee's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: High In The Sky
Postovi: 486
Jesu možda ovi na OiV maknuli onu interaktivnu akrtu na kojoj se mogao očitati azimut, udaljenost, itd?

Nemogu je nigdje naći.
killerbee je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2008., 12:36   #388
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
Citiraj:
Autor killerbee Pregled postova
Jesu možda ovi na OiV maknuli onu interaktivnu akrtu na kojoj se mogao očitati azimut, udaljenost, itd?

Nemogu je nigdje naći.
http://www.oiv.hr/Download/2008/01/2...T-onISTRA.html

gore imas tab digitalna hrvatska
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2008., 20:33   #389
durac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: zlatar
Postovi: 5
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Kad složim Media Portal TV server, objasniti ću kako ga instalirati i snimati više programa sa samo jednom DVB karticom, pa čak i ovom jeftinjarom
kupio astro black edition ( http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=5000055 ) i sa njim Gigbyte digital theater Hybrid tv karticu.Instalira CyberLink PowerCinema.Sa signalom nemam problema,Međutim nekad nakon dužeg gledanja a nekad i nakon 1 minute restarta mi računalo i to uvijek samo kad gledam preko tv kartice.Imam avg antivirusni program i skenirao sam ali ništa.Nisam baš sa engleskim ako netko zna neka mi objasni.
durac je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2008., 20:59   #390
killerbee
Wannabe Pilot
Moj komp
 
killerbee's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: High In The Sky
Postovi: 486
Pozdrav!
Zna li možda netko iz osobnog iskustva je li područje Čakovca pokriveno DVB-T signalom (HRT, RTL, ...)?

Unaprijed hvala!
__________________

killerbee je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na