Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.09.2014., 16:59   #211
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,320
Zanima me mišljenje forumaša...

Da li je bolje investirati u Xbox360 ili Xbox One kontroler?

Razlika u cijeni je 100kn između starog i novog, Xbox One kontroler je skuplji...

gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2014., 22:24   #212
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Zanima me mišljenje forumaša...

Da li je bolje investirati u Xbox360 ili Xbox One kontroler?

Razlika u cijeni je 100kn između starog i novog, Xbox One kontroler je skuplji...

Trenutno nema smisla uzimat Xbox One kontroler... danas-sutra mozda da...

Naime, trenuto se XOne kontroler, na PC, spaja iskljucivo zicom (iako je bezicni :/), Windowsima se predstavlja kao x360 gamepad i nema nikake napredne ili dodatne fukncije naspram klasicnog x360 gamepada..

eventualno bolja ergonomija i poboljsani d-pad

Mozda u nekoj blizoj buducnosti izdaju wireless reciver za XOne gamepad i preko drivera omoguce dodatne FF vibracije na trigerima da sve radi kao i na konzoli
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.09.2014., 13:58   #213
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Meni ti je rekao frend (radi u Linksu u VŽ), da je puuuuno bolji običan od tog razerovog. Kvaliteta izrade, udobnost, izdržljivost.

Ja sam uzeo običnog i mogu reći da ga ne mijenjam. Probao sve PS kontrolere, jedno 4-5 pc kontrolera i mogu reći da mi je ovo najbolji i najdraži kontroler.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2014., 14:40   #214
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Zanima me mišljenje forumaša...

Da li je bolje investirati u Xbox360 ili Xbox One kontroler?

Razlika u cijeni je 100kn između starog i novog, Xbox One kontroler je skuplji...


Baš čekam da mi stigne XBOne kontroler, uzeo ga ovdje (333 kn), pa ću ti reći koliko je pametno
Dvoumio sam se također između njega i starog modela, no čujem da je ovaj "bolji" (što god to značilo, nisam imao prilike isprobati 360) + pretpostavljam da će s vremenom izbaciti i receiver za bežično spajanje.

Usput, imam F310, kojeg mijenjam jer su gljive problematične (već je netko spominjao stranicu prije).
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2014., 17:50   #215
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,320
Citiraj:
Autor fler Pregled postova
Baš čekam da mi stigne XBOne kontroler, uzeo ga ovdje (333 kn), pa ću ti reći koliko je pametno
Dvoumio sam se također između njega i starog modela, no čujem da je ovaj "bolji" (što god to značilo, nisam imao prilike isprobati 360) + pretpostavljam da će s vremenom izbaciti i receiver za bežično spajanje.

Usput, imam F310, kojeg mijenjam jer su gljive problematične (već je netko spominjao stranicu prije).
To i meni zanima

Javi se s recenzijom dok ga malo testiraš
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2014., 18:19   #216
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
tesko je radit usporedbu X360 vs XOne gamepad, ako nisi koristio oba.. ja nisam koristio novi XOne, ali imam 3 X360 gamepada... 2 prastara bijela (od stare fat konzole) i 1 noviji crni (od slim modela)... sva 3 su bezicna...

mane su im neprecizan d-pad (nije katastrofalan, samo nije precizan.. zna se desit da stisnes dolje, a registrira se npr dolje-desno.. jer ti je prst pobjego za 1-2mm udesno) i kvrga za AA baterije (zicani, naravno, nema taj problem)...

kod, starih, bijelih su mi se izlizale gljive od koristenja (grip se izlizo, sam mehanizam radi), al ima na eBayu za sitnis zamjenskih... i to je jedini "servis" koji sam imo...

zgodno je napomenit da kad kupis zicani X360 gamepad, dolazi sa jako dugackim kablom (mislim 3m) i ima sigurnosni konektor... ako zapnes za kabel, konektor se isteka... da ne polomi USB

Zadnje izmijenjeno od: nathan.fake. 15.09.2014. u 18:31.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2014., 19:10   #217
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,320
Uglavnom, korisnici konzola/gameri preporučuju X360 kontroler a većina recenzija tvrdi da je XOne kontroler bolji od starog...

XOne kontroler ne znam gdje je uopće izložen tako da čovjek mora na slijepo kupiti, ajmo reći...

Sve mi se čini da ću ipak X360 kontroler kupiti, provjerena stvar kao

I naravno pročitati recenziju od @fler ako se bude sjetio napisati...
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2014., 19:28   #218
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Napisat ću dojmove, nije problem - samo ne mogu usporediti s 360 kontrolerom.
No zato mogu s F310 i DS4
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2014., 20:21   #219
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,320
Microsoft izdaje 'novog' Xbox One kontrolera za PC...

Ovako, kontroler je isti, samo uz njega se dobi kabel za istu cijenu od 60$ u US...

http://www.microsoft.com/hardware/en...-00004#details

Zadnje izmijenjeno od: gin.tonic. 17.09.2014. u 12:40.
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2014., 16:11   #220
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Stiglo

Imao sam malih problema pri instalaciji drivera, koristim Win 7 64bit - no riješeno je nekim sitnim apdejtima (ako nekoga zanima: http://disq.us/8k5eag ).
Prvi dojmovi su većinom sjajni, iako će mi trebati neko vrijeme da se naviknem na drugačiji raspored jer sam dosad koristio samo "standardne" (zapravo, jedini neuobičajeni je bio N64 kontroler, prije sto godina).
Ne znam također ni ima li igara u kojima ne radi, zasad sam isprobao samo Dark Souls i Super MeatBoy, i tu sve štima.

Lijepo leži u ruci, nije ni prelagan ni pretežak - onako, taman.
Gljive su puno bolje od onih na Logitechu, s osjetno manje mrtvog hoda; osjet pod palcima je puno ugodniji nego na druga dva (pogotovo na DS4, gdje su šibnuli neku ružnu gumu).
D-pad je solidan, nešto manji od Sonyjevog i drugačijeg oblika; čini mi se dosta precizan (Super MeatBoy će pokazati )

Međutim, R i LT dugmad su .. ne znam, nezgodno ih je stiskati; ovako na prvu, bilo bi bolje da je gornji položaj (tj. nepritisnuto) malo niže.
Možda je stvar prakse? Ne znam, vidjet ćemo.

Sažetak:
- bolje mi leži u rukama od F310 i DS4, i gljive su definitivno bolje/preciznije
- R/B L/T su ipak bolje riješeni na DS4 (no to treba uzeti s rezervom, jer, kažem, možda je samo stvar navike)

Sve u svemu, zadovoljan sam (zasad); promijenim li mišljenje nakon nekog vremena, javljam razloge
Generalno je tu negdje s DS4, puno bolji od F310, a sa 360 verzijom ga ne mogu usporediti.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.09.2014., 16:49   #221
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,320
@fler : Kod Rumble Triggers radi vibracija u igrama?
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2014., 18:40   #222
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Radi
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2014., 11:26   #223
mrle503
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Đakovo
Postovi: 60
http://www.ebay.com/itm/Bluetooth-Wi...item27eec4dd6a ljudi kako ovo funkcionira jel moze to raditi sa obicnim usb kablom i punit se preko njega.Koristio bi za pc
mrle503 je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2014., 20:03   #224
tuna3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 390
Citiraj:
Autor fler Pregled postova
Stiglo

Imao sam malih problema pri instalaciji drivera, koristim Win 7 64bit - no riješeno je nekim sitnim apdejtima (ako nekoga zanima: http://disq.us/8k5eag ).
Prvi dojmovi su većinom sjajni, iako će mi trebati neko vrijeme da se naviknem na drugačiji raspored jer sam dosad koristio samo "standardne" (zapravo, jedini neuobičajeni je bio N64 kontroler, prije sto godina).
Ne znam također ni ima li igara u kojima ne radi, zasad sam isprobao samo Dark Souls i Super MeatBoy, i tu sve štima.

Lijepo leži u ruci, nije ni prelagan ni pretežak - onako, taman.
Gljive su puno bolje od onih na Logitechu, s osjetno manje mrtvog hoda; osjet pod palcima je puno ugodniji nego na druga dva (pogotovo na DS4, gdje su šibnuli neku ružnu gumu).
D-pad je solidan, nešto manji od Sonyjevog i drugačijeg oblika; čini mi se dosta precizan (Super MeatBoy će pokazati )

Međutim, R i LT dugmad su .. ne znam, nezgodno ih je stiskati; ovako na prvu, bilo bi bolje da je gornji položaj (tj. nepritisnuto) malo niže.
Možda je stvar prakse? Ne znam, vidjet ćemo.

Sažetak:
- bolje mi leži u rukama od F310 i DS4, i gljive su definitivno bolje/preciznije
- R/B L/T su ipak bolje riješeni na DS4 (no to treba uzeti s rezervom, jer, kažem, možda je samo stvar navike)

Sve u svemu, zadovoljan sam (zasad); promijenim li mišljenje nakon nekog vremena, javljam razloge
Generalno je tu negdje s DS4, puno bolji od F310, a sa 360 verzijom ga ne mogu usporediti.
Ja sam probao oba. Vrhunski su i jedan i drugi tako da nema smisla da mjenjam 360 za One.

Ako bi netko nema a želi onda može uzeto One, a ovako kao neki "upgrade" i nema smisla.
tuna3 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2014., 20:07   #225
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
nabavio sam si xbox360 wireless gamepad, sta mi sad treba da bi ga mogao spojit na komp? nemam nikakvih kabela, samo gamepad i baterija

kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2014., 20:48   #226
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
nabavio sam si xbox360 wireless gamepad, sta mi sad treba da bi ga mogao spojit na komp? nemam nikakvih kabela, samo gamepad i baterija

Sad ti treba ovo! iako bi ti ja preporučio da ne kupiš original jer je razlika u cjeni dosta velika, s tim da zamjenski nije p&p nego moraš malo prčkati po driverima, ali ništa strašno.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2014., 21:28   #227
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
ok...a jel mogu preko jednog risivera spojit vise gamepada, ili je 1 za 1?
i pretpostavljam da mi kabel treba za punit bateriju?

edit: evo malo sam istrazio, i kaze da se moze do 4 preko 1 risivera spojit, sto je odlicno!
narucen kineski risiver, i odmah jedan kabel za igru i punjenje baterije, sve skupa ~10$

Zadnje izmijenjeno od: kiki86. 09.11.2014. u 21:54.
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2014., 12:17   #228
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Arrow

Hej ekipa, dolazi Bozic pa bolja polovica mi uzima neki poklon pa sam se sjetio da bi mogao uzeti kontroler jer mi je npr. AC lakse s njim igrati.

Nasao sam par komada pa me zanima koji bi bio najbolji:

Xbox One Controller + Cable

Nasao sam ga npr. ovdje za kupiti:

http://goo.gl/5BqwCL

- ne narucuje mi se sada iz vana, ali mogu i to izvesti

Xbox 360 Controller

Nasao sam ga recim ovdje:

http://goo.gl/mGRUL9

...no zanima me ima li razlike izmedu toga kojega sam linkao i ovoga ovdje:

http://goo.gl/wsGzBo

(bilo kakve razlike)?

Isto tako zanima me uzeti wlan ili USB?

Na kraju tu je "klasika" tj. Logitech Wireless Gamepad F710:

http://goo.gl/dmhfpM

Od ovih koje sam naveo, koji bi bio najbolji za igranje na PC-u?

Hvala unaprijed svima na odgovorima.

Gledao sam i razer, ali mi je preskup pa dolaze u obzir samo ovi koje sam naveo.
Ne bi nikako isao na neke Trustmaster i sl. brandove (nije bas to za mene pa bi uzeo nesto od ovoga sto sam naveo, samo mi treba vas savjet koji bi bio najbolji).

Hvala jos jednom.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2014., 15:30   #229
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Ne traži dalje od XBox One kontrolera.
Nedavno sam ga uzeo, pogledaj par postova iznad za detalje.

Dosad sam ga već solidno koristio, i imam samo bezrezervne preporuke.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2014., 01:52   #230
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor fler Pregled postova
Ne traži dalje od XBox One kontrolera.
Nedavno sam ga uzeo, pogledaj par postova iznad za detalje.

Dosad sam ga već solidno koristio, i imam samo bezrezervne preporuke.
Cekaj, ovaj sada dolazi i s kablom i s wirelessom?
Ili ti imas samo wireless opciju?

Ako uzmem opciju s kablom (koja ociti isto kosta), mogu li koristiti sta hocu od to dvoje?

Cekaj, ali nisi koristio Xbox 360 Controller pa ne mozes naprviti usporedbu?

Pitam posto se ekipa kune da je Xbox 360 Controller jos uvijek najbolji pa me zato zanima.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2014., 07:30   #231
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Pa je najbolji, tj. sad je najj onaj Razerov, al to je isto xbox s nekim dodatnim mogućnostima. Jednostavno nije ništa izašlo novo a da je vrijedno spomena.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2014., 11:01   #232
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Pa je najbolji, tj. sad je najj onaj Razerov, al to je isto xbox s nekim dodatnim mogućnostima. Jednostavno nije ništa izašlo novo a da je vrijedno spomena.
Da, gledao sam Razer no preskup mi je za ono koliko ja igram sa gamepadom no mogu ici cijenom do onoga za One.

Kada kazes "najbolji", mislis li na Xbox 360 Controller ili ovaj novi za One?

Tj. ima li netko da napravi direktnu usporedbu koji je u cemu bolji ili cu se osloniti na neke recenzije na netu.

Hvala vam ekipa!
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2014., 12:08   #233
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Cekaj, ovaj sada dolazi i s kablom i s wirelessom?
Ili ti imas samo wireless opciju?

Ako uzmem opciju s kablom (koja ociti isto kosta), mogu li koristiti sta hocu od to dvoje?

Cekaj, ali nisi koristio Xbox 360 Controller pa ne mozes naprviti usporedbu?

Pitam posto se ekipa kune da je Xbox 360 Controller jos uvijek najbolji pa me zato zanima.

Bežične verzije XBOne trenutno nema (barem za PC; na konzoli radi bez žice), no vjerojatno će ju izbaciti s vremenom.
Nisam koristio 360 i dvoumio sam se između ta dva, međutim pozitivni komentari na račun novijeg su presudili.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2015., 14:29   #234
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
di se na ebayu moze najpovoljnije nabaviti ORIGINALNI xbox 360 gamepad for windows? vidim ima ih po desetak dolara, al to su, pretpostavljam, fejk stvari. hvala
pokra89 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2015., 15:46   #235
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Pogledaj na geme.co.uk
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2015., 16:53   #236
zbuzanic
fx
Moj komp
 
zbuzanic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 225
prvo uzeo neke noname gamepade koje su klinci podrobili, a ja ih prelemio u zakeljio vrucim ljepilom pa ih sad ja koristim, no za bozic sam im uzeo xbox360 gamepad. Mali kad je vidio kako je dobar, odbija igrati na starim gamepadima. Takoder, bolje se drzi kad ga klinci bace Jedino me smeta sto je dpad ponekad preosjetljiv, ali u odnosu na stare noname gamepade je neusporediv. Takoder, ugodan za ruku pa nije problem igrati sat dva bez prestanka.
zbuzanic je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2015., 16:54   #237
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
@exzzy hvala, sad sam gledao, tamo su cca 220 kn, a obzirom da u nas mogu nabaviti za 250, mislim da mi se ne isplati riskirati zbog tih 30kn, a nisam siguran ni kako garancija ide kod ovih engleza. Jel se to igdje kod nas prizna?
pokra89 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2015., 20:02   #238
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Teško češ naći original ispod 200kn, njihova retail cijena je oko 150kn, tako da i ako ga netko ima neće ga dati ispod 200.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2015., 22:22   #239
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Ok, to mi je važno bilo, jer kazem, vidio sam na ebayu svakakvih cijena, a ne znam koji su kopije a koji originali
pokra89 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 02:30   #240
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
A nzn oni su u kurcu nesto u zadnje vrijeme, nis nemaju na stocku. Al napiso jel znam da prodaju i koristeno po dosta ok cijenama, izgleda da sam ja bio idiot kad sam svog skoro novog prodo za 130kn prije par god.
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na