Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 18.05.2010., 16:55   #121
inaki
Premium
Moj komp
 
inaki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zgb
Postovi: 237
Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
Opet se svi natežu oko tržnice. Vječna tema, ako ju mod i admin ne pretvore u tabu. Da, bila je super, svašta se dalo naći... Ali više je nema i bok.

Ideja sa novom tržnicom je u redu. Kriteriji tipa "mogu imati account samo provjereni trgovci", "samo tko je na PCE više od..." su glupost. Ajd' malo razmislite: ako će samo vas X vrtiti nešto između sebe, koliko dugo igra može trajati?

Osobno nemam iskustava na ovoj bivšoj tržnici, niti dobrih, niti loših. Za mene su svi pošteni dok se ne dokaže suprotno. Volim osobno preuzimanje, ništa zato što moram ja ići nekome ili on meni. To što kupuješ lijepo probaš i valja ili ne valja, kupiš ili ne kupiš. Pa nema kasnije "on je meni zaboravio poslati plastikicu, idem plakati na loše trgovce".
Onda čovjek sutra pošalje istu, pa evo 20 postova za brisanje.

Činjenica je da je većina cijena ovdje bila realna. Ne volim pročitati da netko prodaje, banalno, IBM R30 za 800 Kn, a pljuje po nekome tko je za EVO n1020 tražio 1200, a ne da je dvaput žešći, nego je. Na newsima toga koliko hoćeš.

Dakle, što je pjesnik htio reći: tržnica treba biti za svakoga. Kupca/prodavača procijeni sam. Ne moraš ti za glavu baš s tim likom trgovati. Ne prodaje zlatne vure kotač. Šteta je što su cendranja opečenih uništila dobru stvar, i što su time uopće opterećivali ljude koji održavaju ovaj forum, a ne mogu uz to biti i njima dadilje. Bez uvrede ikome, samo moje osobno mišljenje na koje zakonski imam pravo.

I, naravno isprike na kobasici od posta.




Potpis
inaki je offline  
Staro 18.05.2010., 17:05   #122
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Imate njuškalo za to . Ovdje bi trebali kupovat i prodavat ljudi koji vole bavit hwom i svime vezanim a ne žmukljeri,preprodavači i sl.
MAGARAC je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.05.2010., 17:19   #123
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Gle, prijatelju... Svi se mi bavimo na ovaj ili onaj način hardware-om. I ti, i ja, i preprodavači. Ja, osobno, volim prčkati po laptopima, i bilo bi mi korisnije ovdje ili na toj novoj tržnici se dogovoriti s nekim oko nekog komada koji on ima, a ja možda imam nešto što on treba. Ako nemam, imam našu flora/fauna valutu pa to riješimo tako.

Preprodavači isto nisu svi loši. Mislim, način na koji su došli do komponenti koje prodaju vjerojatno jest. Ili su izvađene iz nečijeg kompa pod izlikom da ne rade, ili bog zna kako drugačije, možda su i pale s kamiona pa se nisu ogrebale.

Po kojim kriterijima odvajaš preprodavača, npr. grafulje, od nekoga tko prodaje svoju rabljenu? I on ju je kupio pa ju sad prodaje, tim gore što zna koliko ju je platio pa misli da gubi lovu, pa pokušava povratiti dio iste.

Komponente koje mene zanimaju ti vrlo vjerojatno ne bi nikad ni tražio po oglasu, a i kod njih je jako mala šansa da se neko obogati ili osiromaši u trgovini. Kad kupujem, to znači da mi treba jer mi negdje fali, ako prodajem, to znači da mi ne treba jer je višak dijelova. Vrlo malo je toga na lap-u nadogradivo osim meme, proca i hard-a.
[GOW]Nec je offline  
Staro 18.05.2010., 17:24   #124
inaki
Premium
Moj komp
 
inaki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zgb
Postovi: 237
[QUOTE... a ne žmukljeri,preprodavači i sl.[/QUOTE]

Na kog se to odnosi?

Ako "Njuškalo" poistovjećuješ s lopovlukom,nepoštenjem i šta ja znam s čime već, jako griješiš.
Ja neki dan kupio bajk i sve pet
Muljatora i prevaranta je uvijek bili i uvijek će biti bez obzira na "takve poštenjačine"!
inaki je offline  
Staro 18.05.2010., 17:43   #125
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor inaki Pregled postova
Ja neki dan kupio bajk i sve pet
Cekaj samo da te pravi vlasnik vidi da se vozas na njemu
khm je offline  
Staro 18.05.2010., 18:06   #126
inaki
Premium
Moj komp
 
inaki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zgb
Postovi: 237
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Cekaj samo da te pravi vlasnik vidi da se vozas na njemu

Trek s papirima i računom (bez garancije)

Ma htio sam reći da je za sve potrebno dvoje,pa tako i za muljažu.
inaki je offline  
Staro 18.05.2010., 18:20   #127
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
ako je crveno-crni trek 820 sa gumama s velikim ripnama, lepo te molim da mi posaljes sliku
domis je offline  
Staro 18.05.2010., 18:37   #128
ezz
Premium
Moj komp
 
ezz's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 297
trebalo se dodat na forum ono sta dosta drugih foruma ima a to su bodovi za trading, nakon trgovine kupac i prodavatelj jedan drugome ostave pozitivan il negativan komentar koji svi vide te tako neki muljator u najgorem slucaju moze samo jednog prevarit...
__________________
ezz je offline  
Staro 18.05.2010., 18:42   #129
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Što se mene tiče - ni ne mora doći netko novi osim starih članova - bar se mi dogovorimo i oko plaćanja na rate, s odgodom malom itd. Da ne spominjem da ću prije izać u susret (ako sam prodavač) nekome starom članu i spustit mu cijenu nego nekom šverceru za kojeg znam da će to sve iz moje konfe raspakirati do zadnjeg kabla i staviti to sve na njuškalo/njuze po duplo ako ne i većoj cijeni.

I dalje sam za opciju ako se ikad tržnica ponovno otvori na PCE da se piči trajni ban onome tko u mjesec dana otvori dva threada s prodajom.
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline  
Staro 18.05.2010., 18:52   #130
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,054
Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
Ideja sa novom tržnicom je u redu. Kriteriji tipa "mogu imati account samo provjereni trgovci", "samo tko je na PCE više od..." su glupost. Ajd' malo razmislite: ako će samo vas X vrtiti nešto između sebe, koliko dugo igra može trajati?
.
.
.
Dakle, što je pjesnik htio reći: tržnica treba biti za svakoga. Kupca/prodavača procijeni sam. Ne moraš ti za glavu baš s tim likom trgovati. Ne prodaje zlatne vure kotač. Šteta je što su cendranja opečenih uništila dobru stvar, i što su time uopće opterećivali ljude koji održavaju ovaj forum, a ne mogu uz to biti i njima dadilje. Bez uvrede ikome, samo moje osobno mišljenje na koje zakonski imam pravo.
Taj X ljudi što će vrtiti neki hardver nije povezano u prsten, već konstrukcija više liči stablu ili piramidi. Uvijek će postojati grupa ljudi koja će vrtiti najnoviji i najskuplji hardver pa će razinu niže biti grupa koja je manje zahtjevna pa kupuje mid range. Ovaj high end će recimo nakon 6 mjeseci prodati hardver ovom mid rangeu, a mid range će nakon 6 mjeseci prodati na newsima ili njuškalu (pretpostavimo da ciklus od 6 mjesci znači razliku high range -> mid range). Tako će veza s njuškalom, newsima i inima biti samo preko najjeftinijeg hardvera. Radi toga ne vidim ništa loše da neka vrsta tržnice krene s ograničenim brojem članova pa se taj broj povećava npr. preko preporuke starih članova. Znaš nekoga u RL, znaš da je pošten i preporučiš ga. Torrent metoda, na tržnicu samo preko invitea.

Ovaj drugi paragraf vrijedi za neku običnu tržnicu, a naša tržnica ne spada u tu kategoriju.

Što se procjena tiče, iako se uvijek nađe netko tko navlači na više ili niže, procjene su uglavnom realne s obzirom na stanje na tržištu. Ovdje se ne uzimaju u obzir samo cijene iste takve nove kartice (Wolv je sve lijepo demonstrirao), već i što konkurencija nudi, koliko je neki dio dobavljiv (npr. socket 939 dual core procesori), alternative u vidu nadogradnje (npr. E8400 vs i3, odnosno socket 775 vs 1156...) i slično.
generic je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.05.2010., 19:08   #131
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
@ Diesel: s time se ne slažem baš iz razloga što nije fer. Kako znaš da netko novi nije pošten? Šta, preventivno djeluješ pa kud puklo?
Bez uvrede, ali to je isto jedan vid diskriminacije. Poštujem stav da ti poštuješ ljude s kojima si imao dobra iskustva, ali, nisu li i oni jednom imali 3 minute staža na forumu?

@ Generic: ti si sve to dobro razradio. Za pretpostavku da svi žele trgovati na taj način. Na vašoj NEobičnoj tržnici. I lijepo si podijelio rulju na 3 kategorije, čak bolje nego naša vlada.
Kažem ti opet, pusti ljudima priliku. Evo, ako će te to usrećiti, meni ne moraš, ali pusti druge. Mene kojeg ti ne bi pustio na NEobičnu tržnicu ionako zanima samo taj low range, i tebi zastarjela oprema, a toga ima na lopate posvuda, samo su ovdje realnije cijene. A meni je isto u cilju da prođem jeftinije, kao i tebi. Žišku?
[GOW]Nec je offline  
Staro 18.05.2010., 19:09   #132
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Zato je i dobro da postoje rasprave oko procjena, netko navlači za nešto i nađe se sredina.

Nekad procjenimo nešto na recimo 300kn i lik ode na prodaju i zabiberi cijenu od 600kn, misleći da ga valjamo
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline  
Staro 18.05.2010., 19:34   #133
bAKa-47
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: zg
Postovi: 157
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Da znaš o čemu se radi znao bi da je GeForce 9800GT samo preimenovana GeForce 8800GT. Dakle ista kartica samo drugo ime. (to Nvidia radi vrlo često)

Ne moraš se ti složiti sa mnom, no tako stvari stoje.
Upravo je kakvih 500 kuna neka realna cijena za rabljenu 8800GT/9800GT bez obzira koliko koštale nove. One sada toliko vrijede. Za više novaca već možeš kupiti snažnije kartice (700-800 kuna su nove gts250 i HD4850)

To što stara ima uredan račun + garanciju neće je natjerati da radi brže


Velim, prvo se informirajte o komponentama koje prodajete, tek kasnije postavljajte uvijete. Ako vam se ne sviđaju procijene i tuđa mišljenja zašto ih onda tražite?
pa lijepo sam naveo link u kojem se vidi da su kartice iste..da je 9800gt samo preimenovana 8800gt nisam znao. Još više mi onda nije jasna tvoja usporedba te dvije kartice.
bAKa-47 je offline  
Staro 18.05.2010., 20:20   #134
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Ma to je sve jasno glede hardwera koji je izašao prije cca 2god. konkretno modeli 8800GT/9800GT eventualno imaju još nešto gare te im je cijena cca 500kn max. ja sam aludirao na novije komponente par dana-1,2,3mj. max. i neslažem se baš s tom logikom ako je komponenta otvorena da joj treba srušiti cijenu 20% to pravilo nigdje nepiše ili sam nešto previdio(to je netko izmislio i nametnio kompletnom forumu, opcijom nabava.net pa 20-25%) i to najniža cijena prodaje što nema veze što se prodaje model Sapphire ali ga se komparira sa Gigabyte i sl. jer je to sve isto.
Naravno isto se neslažem ni sa opcijom na njuškalu glede cijana koje su ponekad i više nego smješne što samo navodi da netko nepoznaje hardwer kao i cijene novog ili nije realan glede procjene svojeg-precijenjeni proizvod(možda je raritet ili oldtajmer) ali takvi i neprodaju baš često što se može vidjeti koliko dugo stoje postovi prodaje.Kao i glede clocka i navođenja glede cijeđenja komponenti kojekakvim benchmarcima te naravno pohvalama za iste na forumu glede max.clocka premda poprilična večina i nezna i nema pojma šta i kako, čast iznimkama za koje se već zna kako tretiraju komponente
Zato se nadam da će "nova tržnica" glede toga biti poštena i fer-play, te sam upravo 1. puta na njoj prodao hardwer.
ECHO je offline  
Staro 18.05.2010., 20:34   #135
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor ECHO Pregled postova
ja sam aludirao na novije komponente par dana-1,2,3mj. max. i neslažem se baš s tom logikom ako je komponenta otvorena da joj treba srušiti cijenu 20% to pravilo nigdje nepiše ili sam nešto previdio(to je netko izmislio i nametnio kompletnom forumu, opcijom nabava.net pa 20-25%) i to najniža cijena prodaje što nema veze što se prodaje model Sapphire ali ga se komparira sa Gigabyte i sl. jer je to sve isto.
Ne moraš se složiti, pa to je tvoje pravo
Ali komponenta koja je otvorena pa makar i minutu stara više nije nova. A zašto se uzima oko 20% sam već bio napisao.
I ne razumijem zašto je to problem samo nekim pojedincima dok je ostalom narodu to sasvim razumljivo.

Također uzima se najjeftiniji na nabavi iz razloga. Ako aludiraš na grafe tada je velika većina njih referentna i zaista nema veze što piše gore.
Prodavao ja Sapphire HD5870 ili Gigabyte HD5870 referentnog dizajna ama baš mi je svejedno.

Hipotetički primjer: Kupio sam u Microlineu MSI GTX 470 i platio je 3300 kn. Preglasna mi je i želim je proda. Dajem je za 3300 -20 % što je 2640 kn. Reci mi zašto bi netko tu garticu kupio od mene ako može uzet novu Zotac GTX470 u Magazin RS-u za 2600 kuna?

Ponavljam -> prvo se informirajte o tome što prodajete/kupujete pa tek onda recite koliko tražite/nudite. A ne da nazovem lika i nakon pol sata skužim da on nema pojma kaj prodaje


@bAKa-47 ako ti još uvijek nije jasno zašto sam uzeo onaj primjer nakon što sam dao cijene i dva puta opisao što/kako/zašto, tada zaista ne znam kako da ti objasnim a da shvatiš što želim reći
Jedino da počnem crtat a za to na žalost nemam vremena
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1



Zadnje izmijenjeno od: Wolverine. 18.05.2010. u 20:39.
Wolverine je offline  
Staro 18.05.2010., 20:52   #136
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,054
Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
@ Generic: ti si sve to dobro razradio.
Ne volim sr*** o nečemu prije nego razmislim.

Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
Za pretpostavku da svi žele trgovati na taj način. Na vašoj NEobičnoj tržnici.
Pa očito je iz topica da ljudi žele trgovat s poznatim ljudima po normalnim cijenama. U nekoj normalnoj državi bi to bila normalna tržnica. Ali s obzirom da smo mi država kakva jesmo, većini drugih tržnica nedostaju normalni trgovci i/ili normalne cijene. Ovo je jedna od rijetkih tržnica koje je imala oboje (neko vrijeme, prije seobe naroda i najezde prekupaca).

Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
I lijepo si podijelio rulju na 3 kategorije, čak bolje nego naša vlada.
Sva sreća pa me nije lako uvrijediti. Ali usporeba s našom Vladom...

Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
Kažem ti opet, pusti ljudima priliku. Evo, ako će te to usrećiti, meni ne moraš, ali pusti druge. Mene kojeg ti ne bi pustio na NEobičnu tržnicu ionako zanima samo taj low range, i tebi zastarjela oprema, a toga ima na lopate posvuda, samo su ovdje realnije cijene.
Ljudi su dobili mnogo prilika prije nego se ovaj vid tržnice zatvorio. Osim toga, nisam ja tu nikakav autoritet (niti to želim biti) koji će nekome nešto dopuštati ili braniti. Po mom principu, ako želiš na tržnicu, prvo se upoznaj s ekipom, dogovorite se za piće ili slično (npr. sastanak žderonja).

Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
A meni je isto u cilju da prođem jeftinije, kao i tebi. Žišku?
Vjerovao ili ne, mnogima ovdje to nije prva stvar na listi prioriteta. Mnogi će radije dati 50 kn nekome koga ovdje znaju, nego nekome tko će zbog "realnijih cijena" ovdje kupiti određeni hardver i onda s njim brže bolje na njuškalo.

Ovaj forum je community i to je ono što je razlikovalo ovu tržnicu od njuškala, newsa i sličnih.
generic je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na