Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.09.2020., 13:57   #1951
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ne znam za vas, ali nešto što ima bateriju deklariranu na "up to 18h", to mi nije ni sat ni narukvica nego pain in the ass.
Sve ove prednosti koje možda i ima nad ostalima, padaju odmah u vodu.
A gle, očito smo drugačiji tip korisnika

Stvarno mi nije namjera potegnuti neku spiku apple vs što god.
Ali evo čisto moja perspektiva korisnika apple watcha, možda nekom pomogne u odabiru...

Imam apple watch 5 nekih godinu dana i nisam mu našao ni jednu veću manu.
Naravno da bi radije da mu traje baterija 7 dana a ne 1, ali mi ne smeta jer sam do sad svaki sat skidao prije spavanja, neovisno o trajanju baterije, jednostavno ne želim ništa na ruci dok spavam.

99% vremena ga koristim od nekih 8 ujutro kad se dignem, pa do nekih 11 navečer. Baterija mi bude na cca 40-50%.
S tim da ga stvarno koristim po danu, računajući i korištenje pri redovitom trčanju (od 6 do 12km, ovisno o danu) pa stvarno ne znam odakle im tih "up to 18 hours". Ne znam što mu čovjek mora raditi da toliko cucla bateriju
I umjesto da ga odložim gdje god, ja ga odložim na bežični punjač, ono... 0% dodatnog efforta u odnosu na inače.

Po meni odlične stvari na apple watchu:
1. jako precizan GPS
2. odlično mjerenje otkucaja srca
3. apple pay
4. javaljanje na pozive (perfektna stvar ako me netko zove dok taman kuham ili radim nešto gdje mi trebaju obje ruke - ni jednom, ali doslovno ni jednom, mi nitko nije komentirao za kvalitetu zvuka/signala, ne skontaju ljudi da nisam na mobu. A sugovornikov glas je jako kvalitetan, nevjerojatno mi je da je takav iz tog malog zvučnika)
5. bluetooth signal je nenormalno dobar i stabilan, znam doslovno ostaviti mobitel na gornjoj etaži u uredu i otići u teretanu na donju etažu koja je skoro na skroz drugom kraju kuće, i dalje radi bez problema)
6. sve žive aplikacije koje mi padnu na pamet (računajući audible, koji uredno downloada stvari i lokalno na sat, tako da mogu slobodno slušati i kad idem trčati)
8. health app od applea (sve stvari koje sam ikad mjerio su mi tamo, od kilaže i svih statistika koje mi daju inteligentne vage, do svih treniranja, svih šetnji, otkucaji srca)
7. masu sitnica koje obožavam a koje je teško sve nabrojati i opisati ljudima jer svaka sama za sebe možda ne zvuči nešto previše wow, ali sve se tu skupa itekako zbroji u odlično korisničko iskustvo.
Npr. kad na spotify-u pustim nešto preko airplaya na home audio sistemu, automatski su mi kontrole i na satu bez da išta uradim. I onda npr. mi krene stvar koju ful želim čuti - pojačam zvuk preko "krune" na apple watchu, jer ona automatski pređe u mod volume controla kad slušam spotify, i em što je odlično što je to tako jednostavno i prirodno, em imaš onaj analogni feeling kad pojačavaš volumen na samom pojačalu

Sad ću stati, da ne pišem romane.
Moj zaključak je - ako vam nije mrsko stavljati puniti sat pred spavanje (ili ujutro nakon spavanja, dok se tušnete ili što god), ne znam što si bolje možete kupiti za smart watch.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585

Zadnje izmijenjeno od: Igorr. 24.09.2020. u 14:04.
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 14:44   #1952
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Demistifikacija Apple Watcha

1. GPS je GPS. Ne može biti precizniji zato jer je to Apple. GLONASS, GALILEO...svi satovi to sve podržavaju.

2. Opet, nije do Applea nego do senzora, a senzor koji mjeri otkucaj srca na ovaj način, kao i svi ostali satovi s HR monitorom s donje strane, jednostavno nije precizan. Koliko znam, Apple nema podršku za ANT+ senzore, tako da ozbiljan senzor na njega ne možeš ni spojiti.

3. Garmin Pay

4. Kako se javiš na poziv ako ti trebaju obje ruke? Javim se i na garminu, a mobitel je opet toliko blizu/daleko da čujem sve sa speakerphonea.

5. Opet, BT standard je u pitanju, nije do Applea. BT ide i do 100m

6. Garmin ConnectIQ

7. Sve već viđeno...
https://support.spotify.com/us/article/garmin/

8. Garmin Connect (još mnogo više od navedenog)


Sve ovo što ti je wow i fascinantno na Apple Watchu za 700€ imaš na Garminovom VivoActive 4 za 300€, samo što mu baterija traje 8 dana.

Daleko od toga da je Watch loš, ali za tu cijenu ne pruža puno.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 14:54   #1953
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,315
Pametni satovi

Gdje piše da Apple watch 6 košta 700 eura? A koliko košta Fenix 6 ? Samo je bitno naći najjeftiniji Garmin i krenuti u raspravu.

Mrzio sam Watch 2 , nosio Huawei watch, Garmin Fenix 3 i pružio opet priliku prema Watch 3. Čim koristim i odmah promjenio mišljenje zbog toga što je dobar i jednostavan.

Ovime nisam potaknuo fanboy-izam.


Отправлено через iPhone
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2




Zadnje izmijenjeno od: Dottore. 24.09.2020. u 15:01.
Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 14:55   #1954
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Cak se mogu i sloziti s Igorom, jer dosta toga sam vidio u praksi kod kolega koji imaju apple watch, a pogotovo nekih stvari koje su bolje rjesene naspram galaxy watcha. Jedina stvar koja nije ista je ta baterija, od 5 do 7 dana, ovisi koliko ga nosim.

Meni s druge strane je GW jedna od boljih kupovina otkad sam prodao garminov sat iz razloga sto sam puno vise htio klasicni izgled sata, a nisam vise imao potrebu za sportskom masinom. Igrom slucaja bio je forerunner. Mozda bi drukcije mislio da je bio F3 ili sl.

1. GPS je na mjestu, ne leti
2. HR radi iznenadjujuce dobro s obzirom da koristim milanese loop, a ne remen, ali nisam testirao tocnost
3. Uspio sam upogoniti spay, slazem se, once you go black...
4. Pozivi u voznji, to mi je bio jedan od key featurea kad sam ga kupovao - i radi jako dobro
5. BT domet nije bogzna sto, najveca mana imho
6. S aplikacijama kaska debelo. Moze proci par dana da nista na satu ne cackam - jer nemam sta cackati osim gledat prognozu i swajpati po widgetima. Fali mi dobar smart home app (apple to ima super rjeseno). Cak i njihov smart home app izgleda bolje od google home na mobovima (opet, imho).
7. Takodjer. Stravu sam ugasio, nemam potrebe za njom. Za ovo sto radim dosta mi je samsung health.
8. Ovo i ja cesto koristim, doma castam svasta sa jutuba, deezera itd i sat uredno prepoznaje player na mobu te imam nekakvu kontrolu. ALI kod castanja nema kontrole zvuka sto je ogroman propust. Rekao bih da je to prije propust na relaciji mob-chromecast nego do sata.

Plan je ostati na GW dok mi ga ne uniste updejtovima. Baterija ce valjda potrajati s obzirom koliko je trebam puniti... Zalosti me samo da nova serija GW ne prati neki napredak i rade kompromise s autonomijom pa ih niti ne mogu gledati kao upgrade
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 15:00   #1955
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Gdje piše da Apple watch 6 košta 700 eura? A koliko košta Fenix 6 ? Samo je bitno naći najjeftiniji Garmin i krenuti u raspravu.


Отправлено через iPhone
Piše na Apple stranici, čim nećeš da izgleda kao nešto što bi nosilo dijete u vrtiću, odmah cijena više nije 400€ nego ide na 700, pa i 800€
Eto, 759€ za ovo, dajte me nemojte...


Nitko ne spominje Fenix, pričamo o VivoActive 4
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 24.09.2020. u 15:07.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 15:05   #1956
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,315
Pa imam Watch 3 42mm sa GPS i LTE (eSIM). Tko ima uopće eSIM osim T-Mobile? Ciljam Watch 6 44mm GPS i više od toga ne trebam.


Отправлено через iPhone
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 15:19   #1957
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Demistifikacija Apple Watcha
Neda mi se pisati romane, vidim da si nabrijan

Ali ajde bar par stvari:

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
1. GPS je GPS. Ne može biti precizniji zato jer je to Apple. GLONASS, GALILEO...svi satovi to sve podržavaju.
Jesi ti ozbiljan ili?

Počeo sam pisati pa sam izbrisao, nemam volje... neka ostane na ovom kratkom pitanju

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
2. Opet, nije do Applea nego do senzora, a senzor koji mjeri otkucaj srca na ovaj način, kao i svi ostali satovi s HR monitorom s donje strane, jednostavno nije precizan. Koliko znam, Apple nema podršku za ANT+ senzore, tako da ozbiljan senzor na njega ne možeš ni spojiti.
Ne pada mi na pamet kupovati dodatne senzore i kačiti po sebi, pa mi tako ni ANT+ nije minus.
Kome stvarno treba ANT - neće kupiti AW.

I što ti znači nije do Applea nego do senzora?
Pa normalno da je do je do senzora, i ne, svi senzori takvog "tipa" nisu jednako precizni

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
3. Garmin Pay
Ok, ali kao netko tko koristi apple pay i inače, apsolutno mi se neda imati 2 tipa plaćanja.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
4. Kako se javiš na poziv ako ti trebaju obje ruke? Javim se i na garminu, a mobitel je opet toliko blizu/daleko da čujem sve sa speakerphonea.
Kruške i jabuke jelte...
Ja se javim gdje god da mi je mob, tebi možda nije bitno ali meni je.
Dovoljno mi je vrhom malog prsta pritisnuti gumb za javljanje, tako se javim

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
5. Opet, BT standard je u pitanju, nije do Applea. BT ide i do 100m
Opet nemaš pojma.
BT standard je jako bitan, ali nemaju svi uređaji receiver/transmitter sa jednakim dometom.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
6. Garmin ConnectIQ
Sve super, ali 0 bodova u odnosu na app store.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ok, ne znam koliko dobro radi na garminu, možda radi i bolje, nemam blage.
Kažem samo da apple watch ima sve skupa najbolji dojam UX-a za mene.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
8. Garmin Connect (još mnogo više od navedenog)
Što želiš da ti krenem nabrajati sve još dodatne stvari koje možeš sa apple watchem u odnosu na garmina?

Daj me nemoj


Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Sve ovo što ti je wow i fascinantno na Apple Watchu za 700€ imaš na Garminovom VivoActive 4 za 300€, samo što mu baterija traje 8 dana.

Daleko od toga da je Watch loš, ali za tu cijenu ne pruža puno.
Nema sve nego ima neke stvari.
I ima neke appove/tehnologije koje apple ne podržava, što naravno nekom može biti više nego dovoljan razlog za ići na garmina.
Ako tebi garmin daje sve što ti treba - super, meni ne pada ni na pamet preći na njega.

Eto, dosta od mene na ovu temu.
Živio ti meni
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 16:12   #1958
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Dovoljno mi je vrhom malog prsta pritisnuti gumb za javljanje, tako se javim
Ili, recimo, nosom Ne treba zaboraviti na njega, bude dobar skoro ko prst za te basic radnje, kad ostalih 5 prstiju ima svoj zadatak
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 16:20   #1959
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Neda mi se pisati romane, vidim da si nabrijan
Here we go again, opet se dam navuć u apple fanboy rasprave OK, let's play
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Ali ajde bar par stvari:

Jesi ti ozbiljan ili?

Počeo sam pisati pa sam izbrisao, nemam volje... neka ostane na ovom kratkom pitanju
Imaš pravo, Apple GPS je bolji od svih drugih GPS-a. 1:0 za tebe, sretan?
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Ne pada mi na pamet kupovati dodatne senzore i kačiti po sebi, pa mi tako ni ANT+ nije minus.
Kome stvarno treba ANT - neće kupiti AW.
Točno to, i s time ti odmah pada u vodu sve što ti je pozitivno za "Health".
Nađi vremena i prouči kako rade senzori i čemu služi ovo lijepo zeleno svijetlo koje svjetli ispod, onda možemo pričati
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
I što ti znači nije do Applea nego do senzora?
Pa normalno da je do je do senzora, i ne, svi senzori takvog "tipa" nisu jednako precizni
Tako je, nisu precizni, točka. Pročitaj što sam iznad napisao i probaj opet. Netko tko mora biti ovisan o praćenju rada srca, ne pomišlja o ovakvom senzoru. Kraj priče.
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Ok, ali kao netko tko koristi apple pay i inače, apsolutno mi se neda imati 2 tipa plaćanja.
Svjestan si da imaš jedan tip plaćanja? Plaćaš sa svoje kartice? Svejedno je jesi li dao podatke o kartici Appleu, Googleu ili Garminu. Svi rade jednako.

Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Kruške i jabuke jelte...
Ja se javim gdje god da mi je mob, tebi možda nije bitno ali meni je.
Dovoljno mi je vrhom malog prsta pritisnuti gumb za javljanje, tako se javim
Bravo, objasni mi kako je to drugačije od svih drugih satova koji imaju istu mogućnosti?

Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Opet nemaš pojma.
BT standard je jako bitan, ali nemaju svi uređaji receiver/transmitter sa jednakim dometom.
Baci se na čitanje još jednom, ne ovisi samo o receiveru/transmitteru i Apple nije ništa bolji od bilo kojeg drugog sata ni u tom području

Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Ok, ne znam koliko dobro radi na garminu, možda radi i bolje, nemam blage.
Kažem samo da apple watch ima sve skupa najbolji dojam UX-a za mene.
Super, po tvom subjektivnom mišljenju, to je najbolja stvar na svijetu. Objektivno, svaki drugi pametni sat ima iste funkcije i radi stvari na isti način.

Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Što želiš da ti krenem nabrajati sve još dodatne stvari koje možeš sa apple watchem u odnosu na garmina?

Daj me nemoj
Slobodno, fino me nasmijala prva lista allmighty apple watch funkcionalnosti
Pomislio bi čovjek nakon toga da nošenje Apple Watcha pretvara ljude u Power Rangerse.

Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Nema sve nego ima neke stvari.
I ima neke appove/tehnologije koje apple ne podržava, što naravno nekom može biti više nego dovoljan razlog za ići na garmina.
Ako tebi garmin daje sve što ti treba - super, meni ne pada ni na pamet preći na njega.

Eto, dosta od mene na ovu temu.
Živio ti meni
Nitko te ne tjera na Garmina. Imaš skupu jednodnevnu narukvicu i zadovoljan si, super, i ja sam
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 16:37   #1960
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,157
Uf, malo zvučiš kao butthurt Android user. I to kažem ja kao korisnik Androida i VA4
Meni je VA4 čisto ok proizvod za te pare, niš previše specijalno. Nisam oduševljen ni GPS-om ni izgledom, UX mi je ružan. Nema nativni app za open water swimming. Ali za te pare je neki best buy, zato sam ga i uzeo. Da furam iPhone, što se ne može dogoditi jer mi se gadi iOS, vjerojatno bih uzeo i neki AW.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 16:39   #1961
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Nitko te ne tjera na Garmina. Imaš skupu jednodnevnu narukvicu i zadovoljan si, super, i ja sam
Kao što rekoh, dosta od mene na ovu temu.

Ali nevezano za smart watch raspravu, moram priznati da sam već primjetio na više tema da si poprilično isfrustrirana osoba i da se zbog toga na žalost ne može normalno i zrelo pričati s tobom.
Hajd, samo ti meni budi sretan i držim ti fige da ćeš se promjeniti
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 17:10   #1962
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
Meni je najbitnije da ste vi obojica zadovoljni sa svojim uređajima.
Svatko ima svoje prioritete i to je to.
Ja primjerice ne bih nikad nosio Apple Watch radi dva razloga:
kratka baterija i kockasti dizajn.
Sa druge strane, znam ljude koji bi isključivo samo radi toga uzeli taj isti sat.
O cijenama nema smisla raspravljati, jer što je uređaj skuplji, ljudi si nađu više razloga zašto im je super (my self included) Da sam platija VA4 4000 kn, i meni bi njegov Bluetooth bija apsolutno najbolji, odmah ispod njegovog najboljeg GPSa
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 17:42   #1963
zdgrunf
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 63
Izjava da je svaki gps jednako precizan je blago rečeno vic. Postoji više proizvođača chipova za gps i ostale sustave koji vidi vraga ne rade jednako točno, pa imaš tu i implementaciju koja, vidi vraga opet, nije jednako dobro napravljena na svakom uređaju.
Da je to sve tako jednostavno ljudi bi uzeli sat s alia od 30$ i imali skoro sve što nude Apple, Garmin, Polar... ali vidi vraga, nijedan kineski jeftilen ne radi točno i precizno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
zdgrunf je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 18:21   #1964
thuNdeR
Premium
 
thuNdeR's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: na sombra
Postovi: 1,044
e sad još kad skuži da postoji apple watch SE za 350 eura
thuNdeR je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 19:59   #1965
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,331
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ili, recimo, nosom Ne treba zaboraviti na njega, bude dobar skoro ko prst za te basic radnje, kad ostalih 5 prstiju ima svoj zadatak
No adults content, please
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 25.09.2020., 00:24   #1966
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
Da malo preaječem.. Predstavljen mobvoi ticwatch pro 3.. Čini se bez problema kao najbolji wear os sat do sada.. Za 300 eura ni ne zvuči loše.
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2020., 10:11   #1967
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Roditelji među vama, da li je netko kupio klincu dječji smartwatch? kakva su iskustva?

Ovako nešto msilim:
https://www.silux.hr/proizvodi/dodat...nce-pozivi-sms
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2020., 10:32   #1968
zdgrunf
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 63
Jesam ja, prvo Myki onaj najobičniji s tipkicama. Radio je ok dok malena nije zaboravila da se ne skače sa satom na ruci u more. Sat je inače bio ok.

Nakon toga neki kinez, Q50 čini mi se. Smeće samo takvo. Dođem u Zadar, a sutradan pokaže da mi je dijete na Paklenici. U startu nije radio sa gsm karticom pa sam na nekom youtube videu u komentarima našao upute nekog lika kako postaviti sat da radi s tom karticom (nije radio data promet). Završio u smeću nakon cca tjedan dana.

Sad sam na Myki touch. Radi bolje od onog prvog. Baterija izdrži 2 dana. Dosta je prcizinije pozicioniranje jer radi na gsm baznim stanicama, wifi i gps. Mana mu je što nije vodootporan, niti malo.
zdgrunf je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 18:08   #1969
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
...
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 18:08   #1970
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Roditelji među vama, da li je netko kupio klincu dječji smartwatch? kakva su iskustva?

Ovako nešto msilim:
https://www.silux.hr/proizvodi/dodat...nce-pozivi-sms
Ovaj je kupio frend maloj i jako su zadovoljni. A i ja vidim da radi jako dobro jer se često igra s mojom klinkom. Može zvat starce, oni nju (zvoni glasno), zvučnik i mic rade odlično za jedan dječji sat, prima sim karticu, daje lokaciju prek appa i brdo toga. Čak javlja notifikacijom ak klinka ode van označenog područja. Ide u plavoj i pink boji. 250 -300kn
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 18:27   #1971
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,331
Kuzim roditeljsku zabrinutost, al' zar nije malo previse na takav nacin kontrolirati dijete? I do koje dobi mislite to raditi? Sve me to podsjeca na Black Mirror: Arkangel.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 18:42   #1972
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,158
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Kuzim roditeljsku zabrinutost, al' zar nije malo previse na takav nacin kontrolirati dijete? I do koje dobi mislite to raditi? Sve me to podsjeca na Black Mirror: Arkangel.
A čuj, svašta se danas desi pa vjerujem da je bolje pokušati poduzeti sve da sve to svašta ne desi... Imam curicu i dečkića i čim počnu sami ići sa frendovima okolo imat će i taj sat. Zajebi ti to, čudna su vremena.

Ali isto tako ću i poštivat njihovu privatnost jednom kad uđu u pubertet... Barem njemu, za nju ćemo još vidjet - zlato tatino.
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2020., 21:19   #1973
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Kuzim roditeljsku zabrinutost, al' zar nije malo previse na takav nacin kontrolirati dijete? I do koje dobi mislite to raditi? Sve me to podsjeca na Black Mirror: Arkangel.
Nemam pojma jel imaš klince ali nije to nikakvo pretjerivanje. Ode se igrat kod nekog prijatelja i onda je jedini način da ga pozovem prek sata ili da odem osobno na vrata susjedu. Osim toga zgodno je jer i on može zvati ne mora se derat prek pol kvarta "tataaa" (kad nešto treba). A nije na odmet i imat ga na GPSu jer danas nemamo više situaciju kao kad sam ja bio klinac kad je bilo puno manje nasilja i bilo je murje svuda po gradu. A i draže mi je da priča prek sata dok je tako mali neg da ima mob na glavi. Ovo sve vrijedi za male klince tipa od 5-9 jer ti stariji imaju mobitel, to je tak danas.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2020., 20:03   #1974
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Galaxy watch koristim za praćenje koraka, otkucaja/stress, notifikacije, poneki poziv i rjeđe slanje poruka (lagani pain in the ass na satu). Ne koristim aod a svjetlina mi je notch manje od max.Tako mi baterija traje komotno 4 dana. Htio preći na galaxy watch 3 (sviđa mi se dizajn i što je lakši) ali kad sam čuo od frenda da mu traje max 2 dana skroz sam odustao. I ne čudi me obzirom da su iz nekog neobjašnjivog razloga u njega odlučili staviti slabiju bateriju.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2020., 20:21   #1975
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Nazalost nakon prvog GW, ovaj novi je lagani kompromis - lipsi sat sa kracom autonomijom.

Danas sam imao dobru scenu, blago receno sam se scimao. Ostavio sam mob doma i otisao na rucak. Sat se spojio na wifi i odjednom dolazi mi poziv na sat... Trebalo mi je neko vrijeme da shvatim da moba nemam i da mi je poziv proslijedjen preko wifija... Genijalna fora moram priznati, prvi put sam je dozivio u praksi. Pozivi imaju izvjestan lag, ali ono, ne treba cjepidlaciti... Naravno, i poruke mi prosljedjuje na isti nacin. U Wear appu upalite remote connection i morate imati upaljen (auto) wifi + wifi network sync za potpuni ugodjaj.

Druga stvar, spojio sam u autu bt modul i mob se automatski upari kad kresnem kola. Kad me netko zove sat mi uredno nudi opciju javljanja, ali po defaultu nudi javljanje preko bt modula - ne preko sata.

Jebes mu sve ovaj sat necu tako skoro mijenjati, genijalan je od autonomije do featurea koji me zanimaju.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2020., 20:39   #1976
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Nazalost nakon prvog GW, ovaj novi je lagani kompromis - lipsi sat sa kracom autonomijom.

Danas sam imao dobru scenu, blago receno sam se scimao. Ostavio sam mob doma i otisao na rucak. Sat se spojio na wifi i odjednom dolazi mi poziv na sat... Trebalo mi je neko vrijeme da shvatim da moba nemam i da mi je poziv proslijedjen preko wifija... Genijalna fora moram priznati, prvi put sam je dozivio u praksi. Pozivi imaju izvjestan lag, ali ono, ne treba cjepidlaciti... Naravno, i poruke mi prosljedjuje na isti nacin. U Wear appu upalite remote connection i morate imati upaljen (auto) wifi + wifi network sync za potpuni ugodjaj.

Druga stvar, spojio sam u autu bt modul i mob se automatski upari kad kresnem kola. Kad me netko zove sat mi uredno nudi opciju javljanja, ali po defaultu nudi javljanje preko bt modula - ne preko sata.

Jebes mu sve ovaj sat necu tako skoro mijenjati, genijalan je od autonomije do featurea koji me zanimaju.
Koji sat na kraju imaš, nikako da nađem u prošlim postovima

Vidim da si oduševljen, pa me zanima izbor
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2020., 20:44   #1977
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
GW46, vjerojatno imamo istu velicinu s obzirom na tvoj prosli post

Edit: mislio sam da odgovaram delavom, my bad
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 04.10.2020. u 20:58.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2020., 20:49   #1978
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,286
Neki su oduševljeni, a neki kao ja itekako razočarani 😒
locks je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2020., 20:51   #1979
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Neki su oduševljeni, a neki kao ja itekako razočarani 😒
U kojem smislu?

Ja zasad imam Amazfit GTS, ono što mi sada treba sam zadovoljan.

Ali da ima razgovore preko sata bi bila korisna funkcija kad nisam u mogućnosti držati mob u rukama.

Baterija mora trajati makar 6-7 dana.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2020., 21:08   #1980
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Neki su oduševljeni, a neki kao ja itekako razočarani ��
Čime si nezadovoljan? Imao sam Garmina i GTRa i jedino kaj mi fali je veća autonomija baterije. Ostalo mi je sve bolje kod Galaxya. Realno, svi ti satovi nemaju toliko mogućnosti niti svoj OS niti apove i onda im ni nema što puno trošiti bateriju a opet me razočaralo kako su stavili manju bateriju u Galaxy watch 3. To je totalni fail. Nekom ne izdrži ni 2 dana....

Zadnje izmijenjeno od: delavi. 04.10.2020. u 21:18.
delavi je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na