Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.09.2013., 14:26   #7231
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,784
Max dozvoljena brzina izvan naselja (ako znakom nije određeno), koja uključuje toleranciju je:

- na autocesti = 155 km/h
- na cesti namijenjenoj isključivo za promet motornih vozila, brzoj cesti = 121 km/h
- na ostalim cestama = 109 km/h

U naselju, teoretski najveća brzina koja je dozvoljena može biti 80 km/h. U tom slučaju bi max dozvoljena brzina u naselju mogla biti 90 km/h.

Kolko god neki tvrdili, naše ceste nisu predviđene za brze vožnje kakve su se spominjale.

Tolko od mene.

Zadnje izmijenjeno od: ShanTech. 10.09.2013. u 10:20. Razlog: ispravak
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 14:31   #7232
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
Max dozvoljena brzina izvan naselja (ako znakom nije određeno), koja uključuje toleranciju je:

- na autocesti = 156 km/h
- na cesti namijenjenoj isključivo za promet motornih vozila, brzoj cesti = 122 km/h
- na ostalim cestama = 110 km/h

U naselju, teoretski najveća brzina koja je dozvoljena može biti 80 km/h. U tom slučaju bi max dozvoljena brzina u naselju mogla biti 89 km/h.

Kolko god neki tvrdili, naše ceste nisu predviđene za brze vožnje kakve su se spominjale.

Tolko od mene.
Do 100km/h se dodaje 10km/h kao tolerancija, a preko 10%.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.09.2013., 14:35   #7233
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,784
Je, zezno sam, unutar naselja bi teoretski mogla biti max brzina 90 km/h. Ofc, uz zadovoljene svih sigurnosno-tehničkih (kak se to već zove) uvjeta. Ispravljeno.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 14:37   #7234
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
Je, zezno sam, unutar naselja bi teoretski mogla biti max brzina 90 km/h. Ofc, uz zadovoljene svih sigurnosno-tehničkih (kak se to već zove) uvjeta.
Plus jos 10kmh jer nema kazne za 10 preko ogranicenja izvan naselja.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 14:43   #7235
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,784
Ovako ide kalkulacija:
10% od 155 je 15,5, što se zaokružuje na 16 zbog decimale. Tih 155 minus 16 jednako 139. Na autocesti je max dozvoljena brzina 130 km/h, te ne postoji odredba za novčano kažnjavanje prekršitelja koji su premašili brzinu od 1 do 9 km/h. Tako da tu ne bi trebalo biti grešaka u kalkulaciji. Ili sam ja obnevideo?

Zadnje izmijenjeno od: ShanTech. 10.09.2013. u 10:21. Razlog: ispravak
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 14:48   #7236
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,345
Ima kod naših cesta i nelogičnosti. Npr. na većini autoceste RI-ZG ograničenje je 110 km/h. Zašto nije 130 ako je to autocesta? Slična priča je i sa riječkom zaobilaznicom. Prije nego je sagrađena druga dvotračna strana, ograničenje je bilo 90 km/h. I sada je! Čemu? Poboljšala se cesta, infrastruktura, dobivena je cijela jedna strana sa 2 trake...

btw, malo novosti glede uvoza. Obratite pažnju na zadnji pasus.
http://netmobil.net.hr/vijesti/kupuj...jedi-pricekati
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 15:15   #7237
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,277
Citiraj:
Autor pixxeel Pregled postova
Evo recimo gospon laserfrankie sa 240 skoro pokupio transportera. I sad je transporter kriv jer nema ophodnju koja mu dojavljuje da ovaj nalijeće s tolikom brzinom.
Nema tog retrovizora u kojem bi se takav promet mogao pratiti jer se sa 120km/h više na satu samo stvori odozada.

http://www.youtube.com/watch?feature...czjyhfLU#t=153
(na 2:35min za slučaj da vremenski link ne funkcionira)
Slazem se, ali neces na autocesti pogledat u retrovizor na sekundu kao i po gradu i prestrojit se, bas zbog brzine na autocesti i svijesti kojom brzinom moze doletit auto s lijeva kad preticem pogledam u retrovizor par puta u intervalu od dvi tri sekunde cisto da se uvjerin da tockica na retrovizoru za sekundu ne bi bila malo veca tocka na mom straznjem sidalu.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 15:19   #7238
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 493
Unutar naselja ne bi trebalo biti tolerancije imho i kazne bi trebale biti velike za brzinu u naselju, van naselja nize, sve po stupnju opasnosti za druge
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 15:21   #7239
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
Cek po tome ako vozim u naselju 61 kmh po gps-u tolerirano je ili ?
A izvan naselja 101 kmh ili 111 kmh ?

Sta sad recimo vozim 71 kmh u naselju po GPS-u,onda dobivam kaznu za 10 kmh prekoracenje ili 20 kmh ?
Koliko se uopce kazne ili to ide prekoracenje od 10 do 20 kmh sto znaci mozes voziti 81 kmh dobiti ces kaznu da si vozio 71 kmh ?

I pitam,zasto recimo to ne ukinu,oni stupovi sto upozoravaju u kmh tocno mjere brzinu,nema nikakvog odstupanja
blava je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 15:24   #7240
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Ma kakve brzine od 180 km/h s voznim parkom starim u prosjeku 10g i to mala gradska govna. Za te je i 130 puno.
Iznad 130 je za velike, teške i jake limuzine stare max par godina.
Clio iz 2005 je za 120 po autoputu i to je to.
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.09.2013., 15:26   #7241
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor pixxeel Pregled postova
Evo recimo gospon laserfrankie sa 240 skoro pokupio transportera. I sad je transporter kriv jer nema ophodnju koja mu dojavljuje da ovaj nalijeće s tolikom brzinom.
Nema tog retrovizora u kojem bi se takav promet mogao pratiti jer se sa 120km/h više na satu samo stvori odozada.

http://www.youtube.com/watch?feature...czjyhfLU#t=153
(na 2:35min za slučaj da vremenski link ne funkcionira)
Ooooo, ovaj frankie se je mogo vidjet u periodu od barem 10sec da dolazi ko manijak. Naaaaajmanje 10 sec. Ne možeš se na autocesti prestrojavat na temelju 0.05 sec gledanja u retrovizor! Točno se vidi klasična greška - prvo je dao žmigavac a onda je krenuo gledat (što je u redu), al problem je što je onda krenuo fulavat svoju traku dok je gledao dal ima prometa.

U svakom autu u kojeg sam dosad sjeo se može približno osjetit koja je njegova "sigurna" max brzina...
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 15:29   #7242
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,063
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Slazem se, ali neces na autocesti pogledat u retrovizor na sekundu kao i po gradu i prestrojit se, bas zbog brzine na autocesti i svijesti kojom brzinom moze doletit auto s lijeva kad preticem pogledam u retrovizor par puta u intervalu od dvi tri sekunde cisto da se uvjerin da tockica na retrovizoru za sekundu ne bi bila malo veca tocka na mom straznjem sidalu.
To radimo ti i ja, ali ima bisera za nepovjerovati. Ja stalno prebacujem pogled između svih retrovizora i prednjeg stakla. Nije dovoljno gledati unazad samo kad obilaziš/prestrojavaš-se. Dosta često se moram maknuti udesno da me ne pokupi majstor, koji ne zna procijeniti moju brzinu u udaljenost od mene.

Da imamo savršene aute/ceste/pravila, opet bi bilo smrti na cesti. Ne vrijedi sva tehnologija svijeta kad buzdovan ode u krivi smjer na autoputu ili se polukružno okreće u tunelu, stoji u tunelu, piša u tunelu, koči naglo nakon ulaza u tunel (teško ga primjetiti, po suncu), naglo mijenja traku/smjer/brzinu vožnje......

Mogao bih tako roman napisati .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je online   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 15:35   #7243
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Autor BladeRunner Pregled postova
Ma kakve brzine od 180 km/h s voznim parkom starim u prosjeku 10g i to mala gradska govna. Za te je i 130 puno.
Iznad 130 je za velike, teške i jake limuzine stare max par godina.
Clio iz 2005 je za 120 po autoputu i to je to.
ma ide on 150 putno bez problema ak muzika nabija pošto je glasno dosta, samo treba dobru šlapu staviti i ko po tračnicama.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 15:44   #7244
pixxeel
Premium
 
pixxeel's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 219
Nije optimalno prestrojavanje, ali nema tu 10 sekundi fore, nije isto gledati ispred sebe i znati da ovi koji obilazis ide nekih 130, ili pratiti retrovizor, komad stakla od nekoliko cm, i procijeniti da netko dolazi DUPLO većom brzinom. Zato motoristi toliko ostaju bez prednosti jer su točkica koja je odjednom na metar. Odbijam prebacivanje krivnje sa onog koji ide ko manijak na onog koji ga je trebao vidjeti, ili još bolje osjetiti, uz pomoć sile.

Jedina je sreća da nema ovakve jurnjave u velikom stilu pa su udesi malobrojni. Do 200kmh je OK putna brzina za limuzine i tak se mnogi i voze. Barem ima šanse za sve sudionike da reagiraju kad nešto krene po zlu. I u tom je je stvar, sa 200+ nema baš lufta za greške (da 199 je savršeno uredu, 201 je po život opasno, ako netko pita).
pixxeel je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 16:40   #7245
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
NHF Ozren, ali kako voziš samo super automobile, jedna je stvar kad tebi netko oduzme prednost u preticajnom traku na autocesti u GT-Ru ili Miceku Evo a drugo je kad prednost oduzme netko nekome u Thaliji s gumama za tačke koji se zašpurao npr. 170 na sat (ako je to ikako fizički moguće u takvom autu dakako )
Vidiš upravo o tome pričam - dobar auto bu zakočil, a loš nebu. Netko tko nema ni za gume nebu onda platil paušal za iznad 130, tak da onda nesmije doletit sa tih 170.

Citiraj:
Autor danijel_b Pregled postova
Kod nas najmanje na autocesti stradavaju od brzine, vec zbog vlastite gluposti. Najcesce zaspu jer je A3 zbog blagih zavoja iznimno uspavljujuca dionica ak se vozi relativno sporo u iole dobrom autu, bar meni je. Ne sjecam se kad je netko poginuo vozeci 250 na A3
Ogroman broj nesreća je rezultat kaj su ljudi zaspali... uključujući redovne udare u naplatne kućice. Glupost je #1 uzrok, i tu ima zadivljujućih poteza i ideja, plus kaj onda zbog pomanjkanja mozga ne kuže kakvi su uvjeti na cesti...

Sjećam se ko danas kad sam se prije dvije godine vozio Dalmatinom iz Makarske u Zadar. Uvjeti savršeni i ja sam vozio stvarno brzo. No vidjelo se da je na jedno 30-50km oblak smrti - crn, munje na rubovima, spojeno nebo i zemlja... i normalno kad sam došao blizu sam jako usporio. S druge strane ovi koje sam prestigao, i koji su uglavnom išli oko 150, su nastavili dalje istom brzinom. Tak su me prestigla trojica taman kak smo ušli u kišnu zavjesu, oni lijepo istom brzinom kao i po suncu i suhom. Ja pak kreten usporio na 80. I sa tih istih 80 sam ih onda prošao vozeći slalom između njihovih razbijenih branika i limarije. Naime dva su završila u ogradi, svak sa jedne strane, u razmaku od možda 50m. Treći je stigao čitavih 400m dalje i bio skršen prek obje trake.

Citiraj:
Autor danijel_b Pregled postova
Poanta je da su se uhvatili kaznjavanja po najsigurnijem mjestu cestovnog prometa umjesto da rijese divljanje po naseljenim mjestima i opasne tocke po drzavnim cestama.
Dakle da, presretaci se kupuju zbog naplate kazni a ne zbog povecanja sigurnosti na cestama. Jer da je tako onda bi najvece kazne naplacivali zbog ne drzanja razmaka koja je u njemi od 500 do 1000 eura jer je to jedna od najopasnijih radnji. Nasi presretaci cak ni ne mjere razmak medju vozilima, sta vise reci
Upravo to... Zato i kažem paušal, dobe tu lovu koju tolko žele i gotovo sa pretvaranjem.

Umjesto da riješe divljanje gdje je naseljeno, i to ne način da naseru brdo ležećih preko kojih kamioni natovareni sa 20t šljunka prelaze kao da ih nema, već na pravi način, oni tu kenjaju s tim licemjernim forama.

No niš od toga, nema tu volje. To se vidi i iz srodnog problema - nogometnih huligana.
__________________
Nissan GT-R Black Edition

Zadnje izmijenjeno od: Hamm. 09.09.2013. u 18:13.
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 17:21   #7246
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Taj pausal bi bila najveca glupost ikad. Ako ti mislis da mozes sigurno voziti 200km/h slobodno vozi. Postoji ti i sada pausal za takve stvari a zove se kazna za prekoracenje brzine.
To sto netko tko je bogat moze kupiti dobar auto i dobre gume ne znaci da je dobar vozac, plus sto nije problem u tome sto ti osobno mozes sigurno voziti 200km/h, vec je problem u drugim vozacima. Lijepa bi palacinka nastala kada bi u sred sezone sa 200 km/h se zapucao u nekog talijana/madjara/kogagod.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 18:08   #7247
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Taj pausal bi bila najveca glupost ikad. Ako ti mislis da mozes sigurno voziti 200km/h slobodno vozi. Postoji ti i sada pausal za takve stvari a zove se kazna za prekoracenje brzine.
To sto netko tko je bogat moze kupiti dobar auto i dobre gume ne znaci da je dobar vozac, plus sto nije problem u tome sto ti osobno mozes sigurno voziti 200km/h, vec je problem u drugim vozacima. Lijepa bi palacinka nastala kada bi u sred sezone sa 200 km/h se zapucao u nekog talijana/madjara/kogagod.

I sam sam često na nekom limitu pa ne pametujem, ali očito je da 99,99% vozača misli da okrugli znak sa crvenim rubom i brojem u sredini označava minimalnu dopuštenu brzinu, odnosno ako na njemu piše 60 to znači da moraš voziti barem 60 itd.
Kome je i to premalo, i tko se smatra dovoljno sposobnim i bogatim nek vozi koliko hoće ali i nek snosi odgovornost.

Ne, ne i ne podržavam pojedince koliko god imali brze aute da jure 200 po AC jer nije za tu brzinu projektirana i ne može me nitko uvjeriti da će brže reagirati i zaustaviti vozilo pri 200 u dobrom autu naspram reagiranja i zaustavljanja u prosječnom autu koji vozi prosječnih 100-140 km/h.

Put kočenja povećava se s kvadratom brzine, tj. pri duplo većoj brzini put kočenja je 4 puta veći.
Da bi se prosječan auto zaustavio sa 100km/h treba mu cca 40-60 metara, dok mu sa 200 km/h treba 160 metara. Ne vjerujem da bilokoji naturpijani auto može zakočiti za 40 metara sa 200km/h na 0km/h, rezultati se uglavnom vrte oko 150-170 metara.
Refleksi vozača kolikogod bili "bolji" opet su izjednačeni jer vozač u sporom autu može imati duplo sporije reflekse jer se za vrijeme od uočavanja moguće opasnosti do reagiranja ipak nalazi u vozilu koje je prešlo duplo manji put.

Nadalje, prosječan automobil do nekih razumnih brzina ne zaostaje puno za jurilicom po pitanju zaustavnog puta, jer su kod jurilica diskovi većeg promjera, veće i višeklipne čeljusti no te prednosti dolaze do izražaja samo na većim brzinama i učestalijim kočenjima. Vozio sam isti auto sa 239 i 288 mm diskovima (glavni kočioni je bio isti) i kočenje pri 60-100km/h je podjednako.

Zadnje izmijenjeno od: Juan. 09.09.2013. u 18:24.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 19:33   #7248
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Faktori - kliješta, diskovi, pakne, sajle, kočiono ulje. Npr razlika stock Evo X vs Evo X s polu-trkačim paknama, čeličnim sajlama i boljim uljem = znatna (a ista kliješta i istih 353mm)

100-0 40-60m? To je katastrofa. Onda dodaj još stabilnost pri kočenju...
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 19:45   #7249
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,657
Ne kužim zašto se dalje forsira ova tema. Prilagodite se zakonima. Ako ne želite, nemojte plakati kasnije. Ako se nas 99% može voziti normalno i unutar zakonskih granica i mogućnosti svojih auta, onda se prilagodite većini.

Moj auto je jak i brz i sad sam ja manja opasnost na cesti jer će brže zakočiti od Clia 1.2.
Nebitna činjenica kad pod broj 1, kršiš zakon, a oni koji tebi smetaju, ne.

Jesi li opasnost na cesti, jesi. Jel tako rekla struka, je.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 19:53   #7250
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Tako je, sva filozofija.
Voziš po ograničenju, bez obzira što tvoj auto može više i što ima ne znam kakve kočnice, diskove i sl.

Ako se želiš iživljavati s autom onda odeš na neku trkaču stazu, pa kad skršiš auto barem ćeš ga skršit tamo gdje nema drugih ljudi, to ti ozren najbolje znaš pošto si nedavno imao takvo iskustvo.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 19:57   #7251
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,888
Ima netko malo duljih iskustava sa Fiatovim 1.6 M-Jet dieselom. Vozio sam danas, 120ks i 320Nm i 1.6 TDI, PSA i Renault su male bebe prema tom motoru. Puno ugladeniji i u voznji djeluje dosta mocnije.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 19:58   #7252
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Poanta problema je ta da je sprovedba zakona samo na način da se puni blagajna. Sve ostalo (npr sigurnost u prometu) je državi nebitno. Da nije tako onda brzina nebi bila jedini problem već bi se pozabavili i sa puno drugih stvari. Ako vi tu ne vidite problem, blago vama.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 20:00   #7253
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Tako je, sva filozofija.
Voziš po ograničenju, bez obzira što tvoj auto može više i što ima ne znam kakve kočnice, diskove i sl.

Ako se želiš iživljavati s autom onda odeš na neku trkaču stazu, pa kad skršiš auto barem ćeš ga skršit tamo gdje nema drugih ljudi, to ti ozren najbolje znaš pošto si nedavno imao takvo iskustvo.
Pa ja to tako i radim, meni autoput ne predstavlja ništa... U 22 godine kolko imam vozačku udese sam imao samo na stazi. No nagledao sam se svačeg...
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 20:02   #7254
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Ima netko malo duljih iskustava sa Fiatovim 1.6 M-Jet dieselom. Vozio sam danas, 120ks i 320Nm i 1.6 TDI, PSA i Renault su male bebe prema tom motoru. Puno ugladeniji i u voznji djeluje dosta mocnije.
Ja san vozio par Alfica 1.9 i stvarno su mi prema 1.9 VW i sl, sranje. IMHO motor je odličan, super čupa, i pored TDIa je superiorniji (ne ulazin je li ima problem, i u Alfa ne valja priče). Doduše nije isti motor ali to je moj doživljaj.

Neki dan iskrsnilo nešto uzeo rent a car. 1.4 207 i opet došda do zaključka da malo auto puno troši (isto ka top gear prius vs M3)

Citiraj:
Poanta problema je ta da je sprovedba zakona samo na način da se puni blagajna. Sve ostalo (npr sigurnost u prometu) je državi nebitno. Da nije tako onda brzina nebi bila jedini problem već bi se pozabavili i sa puno drugih stvari. Ako vi tu ne vidite problem, blago vama.
Pa i fiskalizacija je radi toga, sve šta ide njima je radi punjenja blagajne i plaća uhljeba. To je normalno ka dan. Ja te podržavan jer znan kakva su gamad, i tvrdin da Dacia na 90 kmh nije sigurna ka benja na 150, ali opet ne želin ulazit u polemike. Druga stvar je šta majstor kad te naganja na AC ne narušava sigurnost a ti jesi, a to ide samo u prilog punjenju blagajne. 3 stvar je da brinu o sigurnosti, onda bi AC bila dosupnije masama i smanjio bi se obim prometa na kritičnim točkama (ali očito nije sigurnost interes).
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 21:38   #7255
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor ozren Pregled postova
Poanta problema je ta da je sprovedba zakona samo na način da se puni blagajna. Sve ostalo (npr sigurnost u prometu) je državi nebitno. Da nije tako onda brzina nebi bila jedini problem već bi se pozabavili i sa puno drugih stvari. Ako vi tu ne vidite problem, blago vama.
Uzalud se boris s vjetrenjacama. Ovo je prije svega informaticki forum pun geekova kojima je jedina brzina koju su iskusili ona u nfs serijalu,a vozacke sposobnosti 90% ekipe takve da im je vrh pustit se ac-om zg-ka brzinom svjetlosti od 130km/h.... Pomirio sam se s tim pa se uopce ne upustam u debate na tu temu jer nema smisla sa toliko svetaca i dusebriznika...
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 21:45   #7256
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,063
Meni nije jasno što se svi hvataju brzine. Pa opasniji su vozači neispravnih auta, koji ne daju žmigavac kad mijenjaju smjer, kojima ne rade štopke, koji voze na felgama (skoro), koji voze pijani, drogirani, neispavani.....

"Brzina ne ubija ljude. Iznenadno zaustavljanje ubija." Clarkson kralj .
Svaki dan izbjegnem barem jedan sudar, a vozim u granicama zakona i ovisno o vremenskim prilikama i stanju ceste. Baš sam neki dan skoro pogazio biciklisticu.
Ne bi mi bilo previše žao i da je bilo nečega, ali kasnije sam bio sretan da nije bilo ničega. Uglavnom, ja idem tridesetak na sat i tražim parking. Ona, odjednom, odluči izletit pred mene iz dvorišta i skrenuti ispred mene, kao da izlijetanje nije bilo dosta. Sjeo sam na trubu i skužila je da ipak ide nekakav auto. Naravno da mi je pokazala prst, a ja sam naglo dao gas u prazno, a onda pustio kvačilo i pritisnuo opet. Gume zaškripale i ona se malo usrala. Reko', pa ma** ti j****. Pogledaj lijevo/desno, prije izlaska. Samo mi to treba da neku budalu nosim na duši.
Druga prilika, sa biserom, je bila u Virovitici. Čovjek lagano usporava (prethodno izletio sa sporedne) i ja držim razmak jer ne znam što bi on mogao napraviti. On uredno da žmigavac i krene u finalno usporavanje i skretanje na parking (nekima je to poseban proces). Ja usporavam jer ga ne mogu obići i nema nikakve potrebe za to. Naravno, sjetio se baja u jeep-u obići mene i bilo koga ispred mene, samo nije primjetio da ovaj misli skrenuti na parking i da mu uredno radi žmigavac. Škripa guma, ja po gasu, a majstor pobježe na komšijin parking . Baja u jeep-u i dalje želi obići i reko', "e nećeš prokletniče" .
Malo natezanja i ode on. Pustio sam budalu, jer tko zna što bi slijedilo.
Svakakvih ima na cesti, stvarno.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je online   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 21:55   #7257
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
Ovako ide kalkulacija:
10% od 156 je 15,6, što se zaokružuje na 16 zbog decimale. Tih 156 minus 16 jednako 140. Na autocesti je max dozvoljena brzina 130 km/h, te ne postoji odredba za novčano kažnjavanje prekršitelja koji su premašili brzinu od 1 do 9 km/h. Tako da tu ne bi trebalo biti grešaka u kalkulaciji. Ili sam ja obnevideo?
Da odredba o prekoračenju brzine do 10 km/h postoji samo za ceste unutar naselja.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ima kod naših cesta i nelogičnosti. Npr. na većini autoceste RI-ZG ograničenje je 110 km/h. Zašto nije 130 ako je to autocesta? Slična priča je i sa riječkom zaobilaznicom. Prije nego je sagrađena druga dvotračna strana, ograničenje je bilo 90 km/h. I sada je! Čemu? Poboljšala se cesta, infrastruktura, dobivena je cijela jedna strana sa 2 trake...

btw, malo novosti glede uvoza. Obratite pažnju na zadnji pasus.
http://netmobil.net.hr/vijesti/kupuj...jedi-pricekati
Za početak ograničenje brzine nije jedini element prema kojem se neka cesta definira kao auto cesta.
Vezano za ograničenje brzine, njega također ne definira broj traka već neke druge zakonitosti kao što su radijusi, prijelazne krivine i sl. ali kako je Jopis rekao ovo je informatički forum, pa nema smisla da sad krenemo u osnove projektiranja cesta.


Citiraj:
Autor ozren Pregled postova
Poanta problema je ta da je sprovedba zakona samo na način da se puni blagajna. Sve ostalo (npr sigurnost u prometu) je državi nebitno. Da nije tako onda brzina nebi bila jedini problem već bi se pozabavili i sa puno drugih stvari. Ako vi tu ne vidite problem, blago vama.
Pa počelo je s tim ograničenjima brzine. Nismo krenuli s raspravom oko državnog duga pa završili na ograničenjima brzine
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je online   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 22:01   #7258
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,277
Kakav vin diesel ovaj diviry

Edit: ima smisla raspravljat kad je tema automobili iako je informaticki forum
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 22:14   #7259
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,480
Skuzio sam da oni koji puno pametuju o sigurnosti i brzini kao da je to najveci problem su oni koji nemaju dovoljno brz auto. Najveci prekrsitelji su oni koji voze sporo, oni obicno produ kroz crveno, puzevom brzinom, nisu nista bolji vozaci, cak su i gori.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2013., 23:16   #7260
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,888
Brzina, barem ove o kojima pricate je najmanji ubojica. Autoputevi pa makar i sa 240 su puno sigurniji od nasih lokalnih i jako prometnih drzavnih cesti. Npr., danas nesreca kraj Kutine, bezbrojne prema Sisku itd. Ne samo auti nego i biciklisti, pjesaci, traktoristi itd. Zato se slazem da je ganjanje brzih vozaca po autoputu samo punjenje budgeta. Idem vec nekoliko godina svaki dan autoputom i najcesce nesrece su tipa kamion sletio s ceste zbog uspavalog vozaca i sl. nesrece zbog umora. S druge strane sam 9 godina radio kao terenski komercijalist i skoro da nema ceste u HR po kojoj nisam vozio i tamo sam vidio svasta, od pregazenih biciklista, jako puno nesreca s motorima, frontalku a i sam sam bio u par grdih skara s tim da nisam ja kaj sam preticao. Vidio sam aute doslovno omotane ok stupa, zabijene i smrskane do kraja zbog onih betonskih mostica kaj imaju ljudi pred kucama i sl. Ugl. opasnosti je neusporedivo puta vise i ovo s autoputevima je samo mazanje ociju da se skrene pogled s pravog problema. Jos gore kaj su ljudi kod nas prisiljeni ic lokalnim cestama jer su nam autoputevi preskupi, nemamo vinjete i sve se radi da nam se uzme sto vise love iz dzepa. Ak neces platit odna riskiraj sa preticanjem traktora i Fapova kaj nedu prek 50, frustriranih baba kaj se voze 30, biciklista koji su specijalna vrsta na takvim cestama itd..

Ljudi se danas voze po autoputevima puno sporije nego pred 4,5,6 godina kad je 150 bilo normalno. 120,130 ili manje su najcesce putne brzine, masu ih se sverca i iza kamiona a ovi kaj lete brze od 180 su uglavnom poslovnjaci i tu i tamo koji stranac. Mislim da je cijena goriva ucinala svoje. Najcudnije kaj sam vidio na autopustu prema OS je bila mislim Laguna Coupe na sredini izmedu dve ograde, suzena za trecinu. Nemam poima kak je dospjela nutra jer polomljene ograde nije bilo.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 09.09.2013. u 23:22.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na