Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.07.2013., 20:12   #2131
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Ja sam iskreno skroz protiv toga, nije meni niko natezo uši dok sam bio mali, pa zašto bi ja mom psu. Nek bude kakav se rodio,

Moja je recimo imalo onako ko polomljene uši kad sam ju doveo iz azila, i već nakon par dana kad se oslobodila je podigla ih, tako da se možda i to promjeni uskoro
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2013., 08:32   #2132
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
navodno pse to ništa ne boli(google.com ) radi se o rezu oko 2 mm iza uha gdje mu se to zašije i tako dobije dignute uši,...što je najgore nisam kupio psa za izložbe,borbe( da me se pita to treba u zatvor ili sudit kao ubojstvo čovjeka) ili slične stvari,...ali kada gledam fotografije odraslog psa,nekako te dignute uši mu baš idu uz ostatak tijela,..ionako ga moram cijepiti 30.07 pa budem vidio što će reći veterinar.opet ponavljam ako će mi pas osjetiti bol 0.2 sekunde nema šance da ću mu išta raditi.
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2013., 12:45   #2133
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
kupiranje ušiju je zabranjeno,osim ako nema medicinsku podlogu,upale ušiju i sl.
__________________
MuroF je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2013., 12:56   #2134
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor MuroF Pregled postova
kupiranje ušiju je zabranjeno,osim ako nema medicinsku podlogu,upale ušiju i sl.
Točno, odnosno bilo kakvi operativni zahvati nad psima, koji nisu medicinske prirode, su zabranjeni.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2013., 12:58   #2135
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor d0magoj_OS Pregled postova
navodno pse to ništa ne boli(google.com ) radi se o rezu oko 2 mm iza uha gdje mu se to zašije i tako dobije dignute uši,...što je najgore nisam kupio psa za izložbe,borbe( da me se pita to treba u zatvor ili sudit kao ubojstvo čovjeka) ili slične stvari,...ali kada gledam fotografije odraslog psa,nekako te dignute uši mu baš idu uz ostatak tijela,..ionako ga moram cijepiti 30.07 pa budem vidio što će reći veterinar.opet ponavljam ako će mi pas osjetiti bol 0.2 sekunde nema šance da ću mu išta raditi.
Jesi ti kupio psa da ga voliš, ili da mu pašu uši uz tijelo?
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2013., 13:33   #2136
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Usput bi mu skratio prednje noge da dobije na aerodinamici.. Navodno je to posve ok, i pas bude zadovoljan.

Domagoj, pusti priče, pas je takav kakav je i to je to. Zamisli sebe da ideš na korekciju nosa, liposukciju, silikon u usne i jagodice.. Budi zadovoljan sa njim, dobar prema njemu a on će ti biti zahvalan na tome..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2013., 13:38   #2137
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Pohrani.com
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2013., 13:41   #2138
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,247
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Pohrani.com
Čeno.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2013., 13:42   #2139
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Zamisli sebe da ideš na korekciju nosa, liposukciju, silikon u usne i jagodice.. Budi zadovoljan sa njim, dobar prema njemu a on će ti biti zahvalan na tome..
Onda bi se moro zvat Neven ili Marko
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2013., 13:44   #2140
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243


I tako, netko bi rezuckao psa, a nino daje Beck's na slamku
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2013., 14:05   #2141
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Jede lubenicu, i odjednom povjetarac neki naleti
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2013., 16:56   #2142
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor brodjo Pregled postova
Jede lubenicu, i odjednom povjetarac neki naleti
Malamut? Predivan je.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2013., 17:03   #2143
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Citiraj:
Autor brodjo Pregled postova
Jede lubenicu, i odjednom povjetarac neki naleti
Stoned!
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2013., 17:09   #2144
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Nije malamut, križanac iz azila Al pretpostavljam da je povukla dosta od nekog malamuta. Nikad nećemo saznat, našli nju i još troje u kontejneru, dvoje ih preživilo samo
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2013., 20:02   #2145
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
a uprau ste,i meni je žao malog psića dati pod nož čisto radi estetike :S mislim da mu neću to raditi.Što se psića tiče hranim ga sa Alleva puppy,ima 2,3Kg pa mu dajem oko 150G u tri obroka Stvarno sam zadovoljan,sve je veselije uz njega
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2013., 21:54   #2146
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Imaš za istu cijenu, u pet-centru 10kn više, 12kg Brit Care koja je bez žitarica, samim time puno bolja za psa. Je da je 3kg manje, al je jednostavno kvalitetnija pa razmisli
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2013., 22:59   #2147
Ammy
Registered User
 
Ammy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Bistra
Postovi: 0
Vole spavat u kupaoni na vešu

Pohrani.com Pohrani.com Pohrani.com

Na ovoj zadnjoj slici joj glava visi sa ruba škafa visine cca 20 cm
__________________
Ako pčela ima pruge na leđima, to još uvijek ne znači da je tigar
Ammy je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2013., 10:02   #2148
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
Citiraj:
Autor brodjo Pregled postova
Imaš za istu cijenu, u pet-centru 10kn više, 12kg Brit Care koja je bez žitarica, samim time puno bolja za psa. Je da je 3kg manje, al je jednostavno kvalitetnija pa razmisli
a bila je ta -_- i u pet centru su mi rekli da ova koju sam uzeo je bolja za američkog stafforda..i baš sam ljut što mi rade sa psom i o neodgovornosti oko psa :S U leglu su mi rekli da štenca hranim sa hranom za odrasle pse što nakon jednog dana mi je bilo čudno i pas je dobio proljev,onda sam otišao u pet centar pa su mi dali gore navedenu hranu da mi vi kažete da ima bolje -_- onda su mi u pet centru rekli da psa ne moram cijepiti minimalno 8 tjedana,danas sam nazvao Vetosan(po meni najbolji veterinar u Osijeku) koji mi je rekao da hitno danas dođem kod njega da se pas trebao cijepiti već sa 6 tjedana -_- ja osobno neznam o psima puno ( ne dresura nego njihovo zdravlje),neželim mučiti psa ili ništa jednostavno neznam a količina krivih informacija kojom me bombardiraju svi je off the charts.
Danas u 16h idem kod veterinara pa ćemo vidjeti sve od a do ž,neka ga pregleda i sve se dogovoriti lijepo.kupio sam mu jedno 5 igračaka pa je autoamtski prestao gristi stvari i grize igračke kod mene nije ni tjedan dana a već ga gledam kao malog člana obitelji a ne psa jedva čekam da prođe sa veterinarom sve ok da znam da je on uredu
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2013., 13:28   #2149
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Neznam kakvi su ti Vetosan, ja sam vodio svoju kod Furya jer sam ju uzeo iz azila pa je imala tamo besplatnu obaveznu sterilizaciju. I nisam baš zadovoljan, prvo je trebalo oko 2 tjedna da joj može izvadit konce, možda i duže, neznam sad točno. I sad kad su izvadili nakon nekih 5-6 dana joj se napravile neke kao sitne otekline iz kojih curi gnoj. Baš na tom mjestu gdje su rezali. Prvo bila jedna samo na kraju reza, i ja to čistio 3%-nim hidrogenom i stavljao antibiotik, činilo se da je prošlo. I onda se stvori jedna na sredini reza iz koje još uvijek curi, i jučer vidim da je i na onom prvom mjestu opet se napravilo tako -.- Idem sutra kod Furya, i mislim da će to biti zadnji put. Inače čujem za Dr.Dolittle da ih svi hvale, i Vetam da ima super veterinare, al drže šinteraj pa iz principa ne želim tamo ići
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2013., 18:11   #2150
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
od furija sam čuo samo negativne stvari,ne volim blatiti ljude koje ne upoznam ali od njih 20 jedno 18 mi je prepričalo loše iskustvo sa furijem.danas je bio na cijepljenju ima još gliste ali danas je dobio tablete protiv njih,star je 2 i pol mjeseca nema nikakvih znakova bolesti i nista slicno,..platio sam 2 cijepiva i vitamine 250 kn u vetosan.sada ide prehrana pravilna kako treba.DEBILI tj debil koji mi ga je prodao treba ga tužiti a vjerovatno cu mu i platiti pola novaca ili nesto se posvadati...rekao mi je da je pas star 6 tjedana nije star je 9 tjedana trebao je već biti cijepljen 2 puta dosao sam u zadnji cas da sam cekao jos tjedan dana bilo bi drame.davao mu je hranu za odrasle od koje pas se ne moze razviti kako treba nego zakrzlja sva sreca jos je mlad pa sam mu kupio neku posebnu hranu za štence sa proteinima i vitaminima za štenad...4.8 opet imam pregled ali 100 % ako sad nastavi pravilno se hraniti i dobije jos jednu tabletu protiv glista za 14 dana je 100% zdrav i normalan pas.vjerovatno da je ostao 2,3 tjedna duže kod vlasnika nebih ni preživio,em što nije dobijao dovoljno hrane još je dobijao i krivu,držan vani ograđen nekim ciglama,...sva sreća pa sam ga uzeo :S
[COLOR="Red"][B][U]

Zadnje izmijenjeno od: d0magoj_OS. 23.07.2013. u 08:56.
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2013., 18:41   #2151
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
A vidi, ako jede makar neku hranu bit će oke. Često sam u azilu i oni nemaju baš financija kupovat neznam kakvu hranu i uglavnom se to temelji na donacijama, trude se za štence imat neku koja je namijenjena baš za njih, al vidi se razlika između hrana. Recimo ja ovu moju kad sam uzeo iz azila, bila je nekih 6 mjeseci otprilike, seka joj je ostala u azilu i bila je skoro duplo veća od moje, sad nakon 3-4 mjeseca moja je duplo veća od te u azilu. Trenutno jede Eukanubu jer mi prijatelj nabavi 18kg za 350kn. Al i to brljavi, pa čeka cijeli dan da dobije neke ostatke od ručka, onda doslovno gura zdjelicu po dvorištu kolko ju oblizuje. Dok je mala samo ju hrani prema onoj uputi sa vreće, kad su mali pojedu uglavnom sve čim im daš, pa rasporediš najbolje na 4 obroka dnevno i onda postupno smanjiš na 3 pa 2, al normalno povećavaš količinu da odgovara ukupno što dobije onom dnevnom. Ja sam mojoj davao i malo više i sad je baš onako dobro uhranjena i puna energije
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2013., 18:47   #2152
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor d0magoj_OS Pregled postova
jučer uzeo štene Američki stafford terrier,6 tjedana beba (dečko),količina pozivitne energije koju pas daje je nevjerovatna
što mislite o podizanju ušiju? nebih to radio ako psa to boli ili će ga boliti / smetati na bilo koji način.
Nemoj, pls. Nece ga bolit fizicki ali ce mu to bit muka dok se ne navikne ali i tebi jer ces ga trebat extra pazit dok to nosi.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2013., 22:00   #2153
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
pa i ne pojede baš sve.iako je danas detaljno pregledan i ok psić brljavi mi nešto sa hranom..može biti da sam mu prvi dan dao konzervu i sad ova suha hrana za štence mu i neigra neku ulogu pojede je ali sjećam se kad sam mu dao konzervu pojeo je i hranu,zdjelicu,kašiku,mene,tepih..sve xD jedva čekam da bude nekih pola godine,sladak je sad i sve ali samo sere,piški i spava :P ^^Neznam koliko je to bitno veterinar mi je rekao da ga samo pustim na miru sa vremenom će početi jest,iza na hrani piše da treba unositi 150g po danu a pojede jedva 50...budemo vidjeli sve u svemu mislim da u boljim rukama ne može biti...
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2013., 22:10   #2154
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
I moja se pravi grbava od kad je počela dobijat konzerve/kuhano. Evo danas je do 18h čekala i nije htjela jest, onda joj dao onako 3 deci juhe i kad je to pojela krenilo ju pa je ubila još dnevnu dozu briketa
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2013., 22:13   #2155
bez_panike
dijete u vremenu
Moj komp
 
bez_panike's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: OS
Postovi: 295
vidim sad da se piše o stafordu...u osijeku imaš čovjeka koji ima uzgajivačnicu staforda i mogu te uputiti kod njega da ti objasni sve nejasnoće....toliko ih je podigao na noge da će ti vjerojatno znati dati pravi savjet za sve
__________________
besposlen pop i jariće krsti
bez_panike je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 10:39   #2156
Mleki
Premium
Moj komp
 
Mleki's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Našice
Postovi: 110
Citiraj:
Autor brodjo Pregled postova
I moja se pravi grbava od kad je počela dobijat konzerve/kuhano. Evo danas je do 18h čekala i nije htjela jest, onda joj dao onako 3 deci juhe i kad je to pojela krenilo ju pa je ubila još dnevnu dozu briketa
Samo da vas malo upozorim da izbjegavate davati psima začinjena jela s soli ili ne daj bože drugim začinima.
Psi znaju razviti alergije zbog toga pa onda imate probleme i redovne posjete veterinaru.
Ja imam 7 godina starog retrivera i hranim ga isključivo suhom hranom. A ako mu se i kuha nešto to je bez imalo začina.
Početničke greške smo plaćali posjetom veterinaru i računom od 200 kn .
Isto tako nije preporučljivo mijenjati često brand-ove hrane nego kad nađete dobru hranu koja odgovara vašem psu, onda se držite nje.
Mome odgovara Aleva fish & rice i praši ju kao lud. :-)
__________________
Mleki
Mleki je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 16:25   #2157
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,247
Ma to su mimoze, a ne psi.
Moj niti jedan pas nije bio izbirljiv ili je imao alergiju na hranu (čitaj kakav gazda takav pas). Jeli su suho, kuhano, čušpajze, tjesteninu, kuhano i pečeno meso, sirovo meso na kolinju, a veterinara su vidli tri put godišnje. Jednom kad ih je došao cijepiti i dva put kad je došao cijepiti svinje.
Dapače uvjek su bili dobro potkoženi i svaki je doživio preko 12 godina.
Mislim da je bitnije od hrane dobra kondicija, a pošto imam veliko dvorište imali su gdje trčat i biti u fit formi.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 17:22   #2158
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Da to se podrazumjeva da ne možeš samo psa tovit ko svinju i ne bavit se s njime. Ja svoju obavezno šetam barem jednom dnevno na neku dužu relaciju, i ovako odem malo do Dunava 2-3 puta pa skače za štapovima u vodu. Imam sreću da mi je Dunav na 50m od kuće, a ova obožava ići do njega, iako još neće plivat, al dok osjeti dno super joj je
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 19:37   #2159
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,247
Pas je velika odgovornost i koliko god to ružno zvučalo psu se mora pokazati da ste vi gazda (vođa čopora). Dok god pas nema poštovanja, respekta i ne vidi u vama osobu koja mu je nadređena nema od toga vajde. Pas će biti tvrdoglav i radit će sve po svome, a onda je to opasnost za vas i ljude oko vas. Ako nemate karakter i dosljednosti rađe si nemojte uzimat psa, a posebno pse koji u genima imaju borbenu crtu, lovačke pse poput ptičara, goniča i sl.
Najbanalniji primjer kad je prijatelj djetetu uzeo Bigla. Prekrasan i umiljat pas, ali nije znao da je Bigl lovački pas, lovac na zečeve i da nije pametno pustiti ga u prirodi da trčkara. Iako je pas bio poslušan i uvjek se je odazivao kad je nanjušio zeca ne sluša više nikoga. Nagon u njemu se probudio.
Zato dobro razmislite kakvog psa želite i za što će vam služiti. Nemojte zaboraviti da je čovjek pripitomio psa da mu služi i koristi, a ne da mu bude kućni ljubimac.
Prekrasni su dok su mali, a kasnije će postati velika odgovornost.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 21:35   #2160
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
http://www.alabaicroatia.com/index.html

Tko ima uvjete i iskustva, krasni psi.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na